Testatika-stavba

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od Jirkason »

Po dlouhe odmlce na toto tema se hlasim do sluzby!!!
to bagri: nikdy jste nepostavil generator kapanadze ani co by za řeč stálo, zase píšete bláboly, to co jste mel byl nejaky paskvil,.... a co na to rusti stavitele...?!...musite se jich zeptat mudrlante... tedy asi takto....Kapanadze kdyz ohlasil svuj patent verejne a ohlasil a oslovil presidenta a vedeckou komoru reakce byla takova ze president neodpovedel a vedecka komora se vyjadrila ze je to cele nemozne a ze nemaji zajem, potom se u neho stridali redaktori, radoby vedci a cumilove,... za jistou dobu prijel k nemu specielni tym slozeny ne jenom z vedeckotechnickych odborniku, ale i lidi kteri meli za ukol proverit pravdivost jim znameho generatoru, tudiz testy gospoda Kapanadze se odehravali v podminkach kdy byly okolni bloky uplne odpojeny od verejne site, okoli bylo provereno neni li v provozu nejaky benzinovy generator s jistymi VN obvody nekde ukryty ve sklepe ci jiny zdroj, i pres vsechny tyto opatreni Kapanadze prokazal funkci "sveho" zarizeni, dale na dalsi domluveny termin se souhlasem Kapanadzeho nalozili a odvezli na misto nezname Kapanadzemu do Kavkazkych hor, i tam generator bezproblemove fungoval, cela operace overovani ve spolupraci s tajnymi slozkamy musela uznat funkcnost zarizeni k cemuz se verejne nevyjadrili, toto byl v konecnem dusledku konec Kapanadzeho "řádění" a ohrozovaní energetiky, nařknuli ho i tim ze krade energii statu ze zeme a dalsimy nesmysly. Dnes uz pan Kapanadze je pod prisnym dohledem bezpecnostnich lozek, aby se mu dobre darilo a nic zleho ho nepotkalo, mimochodem z jistych nejmenovanych zdroju jsem byl upozornen ze cele sestrojeni generatoru byla pod vedenim jisteho kdysi vedouciho pracovnika tymu, na vyzkumnem projektu v sibirske oblasti teslova energetickeho systemu, Kapanadze se udajne mel podilet na okrajovych testech, torza teslovych testu jsou v teto oblasti dodnes. Umyslem tohoto vedce bylo odevzdat predevsim lidu byvale SSSR vysledky vyskumu a tedy komercni vyuziti volneho zdroje energie, cela situace se zvrtla, priciny a detaily nikdo neudal, mozna si na posledni chvili K. uvedomil ze by mohl vydelat penize a potom odevzdat projekt lidu, ale asi zapomel za aije v byvale SSSR, oslovil tedy turecke investory kteri projevili eminentni zajem, a navic turecko je hned za rohem...., cely projekt v Turecku nebyl dokoncen, i kdyz s K. turci uzvreli smlouvu na dalsich nekolik fungujicich 100 a vice kW generatoru,.....
avsak tesne pred dokoncenim se objevil clovek ktery turkum namluvil ze cely princim ovlada a ze on generator dostavi, nastal skandal, K. odjel z Turecka a ukoncil projekt, turky zazaloval, dva roky se tahal po soudech bezvysledne, chytry clovek z turecka zmizel a generator nefunguje, tim bylo uklizeno, ...posledni zoufaly pokus K. byla cesta na ukrajinu, kde pred nemeckym investorem sesmolil v jedne nezname dilne zarizeni na ohrev vody, smolouva nebyla nikdy uzavzrena K. se vratil domu a dnes je z neho propity a prokouřeny clovek ma sveho mluvciho, posledni hodinovy rozhovor co jsem osobne sledoval po netu byl znatelne neprofesionalni, Kapanadze na citlive ale i obycejne otazky odpovidal svoji gruzinskou rustinou dost nejednoznacne ve smyslu da, net, vo,vo, pravilno, nepravilno, potom rozmrzely az podrazdeny odesel a diskuse se ujmul jeho blizky spolupracovnik, jeho informacni odpovedi byly nejasne zavadejici a polopravdive, se srozumitelnou rustinou avsak na citlive principialni otazky reagoval odpovedi ze toto ví a zná jenom Kapanadze. I kdyz princip jeho genratoru je nam zhruba znamy nejsme schopni jej doposud plnohodnotne sestavit i kdyz z jistych pramenu mam informace ze jich jiz par v utajeni funguje. Tedy ukoncim to tim ze by jsem uvital kdyz nekdo sem do tohoto vlakna neco placne at to neni placnuti do vody, lepe receno do bláta, potom se muzeme koukat na zasvineneho chlapa a nicnerikajici informaci.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od Jirkason »

Dobry den pratele,
po klikate ceste se vracim na zacatek sveho sna, opet zahajuji stavbu ne snad Testatiky, ale elektrostatickeho genratoru,
Testatika je Methernitu, ale elektrostaticky motor, a generator lepe receno motorgenerator je znamy jiz cirka 100let,
tam kde jsem prestal opet zacinam, nekdo se zepta proc? Moje odpoved je, je mi teoreticky jasne i kdyz ne uplne jak generator ma fungovat a obsahuje ruzne stavebni prvky a to jsou, principy p. Tesly, transformace, symetricke i nesymetricke obvody, atd, atd., nejlakavejsi se mi jevi ziskani VVN jednoduchou a genialni funkci, spolupracuje tu jak jsem se sminil nekolik soustav v souladu, vse je v podstate genialne jednoduche a hlavne nezavislé na nasich soucasnych technologiich, otazne pro me i jiste pro ostatni je konverze, elektrostaticky autonomni pohon, pouziti dodacnich prvku... dotace pomoci izotopu by jsem mozna mohl vyloucit, dotace elektretem by jsem nevylucoval az po rovedenych testech a i tak by jsem osobne elektrety pouzil, dale je diskutabilni pouziti materialu disku, disky o stejnem materialu a nebo ruzne z rady triboelektricke tabulky?...je treba vysetrit,
sam by jsem se pripojil k testu ktery budu za nekolik dni provadet, velikost disku 500mm, jeden plexiglas druhy PTFE-teflon, posledni v rade + tribotabulky, v prvni etape budu realizovat testy plexi-plexi, lamely Al, test na otacky-VN preskoku mezi lamelami, tedy pri jakych otackach podle testatiky 50-60min, jake vystupni VN svorkove, jake mezery mezi lamely aby nedochazelo k preskokum VN mezi lamelami a tim k vysokym ztratam a zaroven narustu odporu otaceni disku, dale stanoveni sily materialu disku osobne preferuji na 500mm silu 6mm, po vyreseni a popsani tohoto experimentu by mel nasledovat stejny test s feromagnetickymi antikorovymi lamelami, s perforacemi, v dalsi etape bude stejny test proveden,
se shodnymi disky ale z materialu plexi-teflon, a teflon-teflon, jelikoz je plexiglas nekde nad stredem k + tribořady, bylo by zajimave otestovat disky teflon-a druhy disk co nejvice k - . Osobne jsem presvedcen ze spravna volba by mela byt shodnost materialu, s co nejvetsi elektrostatickou ucinnosti, tedy teflon, bylo by dobre pokud ma nekdo z vas nejake tyto zakladni zkusenosti s pouzitim materialu na disky aby to sem uverejnil.
Zatim mysli, stacilo a prace a studovani do vanoc da li Buh.

To jen na uvod.... pokud se pripoji vice nadsencu jsou samozrejme vitani.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od la »

Jirkason píše: materialu plexi
Plexi má jednu zajímavou vlastnost nabije se a je částečně kvazineutrální (energii akumuluje dokonce takovým způsobem. že po úderu vytvoří uvnitř útvar který vypadá jako zakonzervovaný bleskový výboj)
obrázky zde http://foto.gymnaziumslany.cz/Plexiblesky/index.html
Elektrety se chovají podobně jako izotopy ale elektrety polární, kmitočet je bezpečnější ty ostatní elektrety jdou nabít dobře i v pásmu UV,třeba to plexi nebo teflon.
http://astronuklfyzika.cz/JadRadFyzika6.htm
Polární elektrety biologického původu vydrží po nabití poměrně krátkou dobu v řádu dní max.měsíců třeba karnabursky vosk ,rohovina,šlachy,vlna z rostliných bavlna,(strom se třeba taky kmitá a dá se to poměrně jednoduše pomocí osciloskopu, dvou vetknutých čepelí v úhlu 45° na vlákna a mezi nimi napnutého pieza měřit,dokonce pozná vzdálenou bouřku(20Khz-250Khz podle dřeviny)) něktré z elektretů mají při tom thermopizoelektrické vlastnosti (třeba ty šlachy).Ze syntetických je to třeba PVC,to vydrží déle cca 2roky,teflon cca 10let,teflon ovšem není polární elektret, je rychlejší.
Chovají se podobně akorát název je jiný, název je jiný patrně kvůli mlžení .Samozřejmě se to navzájem ovlivňuje ,třeba pomocí ztráty množství energie v teflonovém elektretu se měří množství radonu v domech. :D
bagri píše:,,,,,,,,,,,,,,,,výskyt bludných prúdov a kapanadze ,,,,,,,,,,,,,,,,
Všeobecně rozšířený názor. ale málo kdo si vyhledá nebo změří, že uzemění se chová jako indukce :D


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od Jirkason »

to la: diky za dobry prispevek, tedy opravdu dobry, zitra se ponasnazim prostudovat, pokud mas navrh co bude jako optimalni material na disky dej svoji uvahu. ukol č.1!!!!, ......., ukol č.2 navrh geometrie disku. Zahajil jsem dnes. Zitra dam nafocene schema a zduvodneni. Uvitam korekci. Zatim pracuji s plexi,....testatika samozrejme je jiste voditko, .. predni disk pravdepodobne plexi nazyvane jako mrak tedy polarita + a zadni disk nazyvany zem tedy - polarita, proc je cerny je to materialem? teflon surovy je docerna, nebo je to PVC ci neco blize radove triboelektricky k +? nebo je to zastiraci efekt pro zkaleni skutecnosti?....toto je treba prosetrit pripadne odhadnout, prozatim tedy oba disky plexi, nevim je li to spravna cesta.
to bagri: ano tento jev je ne kazdemu znamy, lepe recena ne kazdy si ho uvedomuje, je to dobra poznamka,... ovsem v generatoru kapanazde se jedna o velke vystupni vykony, a o to nam jde, dulezitejsi je pochopit jak na to, zapremyslej pripadne zacni relevantni testy, radeji by jsem te uvital na reseni tzv. testatiky, myslim to vazne, je zde mnoho cinitelu a jednotlivych testu, na jednoho cloveka je toho moc, kazda pomoc je dobra, ovsem je treba zapojit svoje uvedomeni a pochopeni, citace z internetovych analu je malo, nebot je toho popsano mnoho, jedine vlastnimi testy muzeme rokazat to ci ono a dospet k hlubsim souvislostem,....
Vsem diky za pripominky a pripadne postrehy a navrhy.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od la »

Jirkason píše: material na disky dej svoji uvahu............
+
vzduch
lidská kůže
králičí srst
sklo
lidské vlasy
nylon
vlna
hedvábí
hliník
papír
bavlna
ocel
dřevo
tvrdá guma
nikl, měď
mosaz, stříbro
zlato, platina
acetátová vlákna (umělé hedvábí)
polyester
přilnavá folie
polyetylen
pVC
silikon
teflon
-
co takhle jeden z novoduru? http://www.vezo.cz/pvc_-_novodur.html (toje PVC) seš si jist že ten druhý je opravdu plexi? No vzduch má taky své místo v řadě. :bhead: :pivko:
Oblak může mít funkci akumulátoru,sběrače,pak jeden kotouč plexi vyhovuje :D :pivko:
Podobně plexi jako akumulátoru používám tady http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 4&start=30


:bye:


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od Jirkason »

la: diky za informace, v te rade co jsi dal, bude plexisklo nekde pod polyesterem, vcera a dnes budu jeste delat na geometrii disku,
to PVC je v poradku, ale i na plexi muzeme experimentovat, zatim,...jeste muzeme vzit do uvahy Baumana ktery udajne pracoval na T. ve vezeni, nemel moc moznosti materialoveho vyberu navic teflon je drahy a kdyz jeste vezmeme v uvahu ze T. funguje pomalu 40let to jeste teflon neby jen tak k dostani a mozna jeste neexistoval, nevim,....plexi ano, PVC taky, vetsinou vsude je zminka o plexi, i p. Marinov, cest jeho pamatce, spichnul male generatorky levou zadni, znal souvislosti, stavel na plexi a lamely z Al folie, kdyz se podivas na kvalitni fota vidis ze to je dost odflaknute, prikladne ty sberace polarit, nicmene tim, ze mel lamely Al musel nutne pouzit pohon disku- externi motorek napajeny uz z vykonu generatoru, methetnite tam uz zakomponovaly feromagneticke lamely, tim padem mohli lamely vyuzit jako pohon tedy chovaji se jako sberace naboju a zaroven jako elektrostaticky pohon, mozna a to je treba dosetrit tam maji zakomponovan podkovu magnet s navinutou civkou na kazde strane, to ale neberu az tak vazne, nebot ani na jedine fotografii neni videt nejaky pohon pres kvazi elektromagnet na disky.
Pocet lamel nebude zavazny z hlediska principialniho, mam jiz disky o prumeru 49cm pocet lamel uvidim, rozpocitam tak aby mezery mezi lamelami byli alespon 6-7mm, ze zkusenosti mam prakticky otestovane ze pri vyssim napeti nastane doslova lavinovite vybijeni mezi lamelami, disky doslova svití, nastane obrovsky pretlak ktery brzdi disky v otackach a motorky se mi zacaly prehrivat a disky zpomalovat, kprekonani teto nerovnovahy bylo treba mnohonasobne sily.
Na testy v soucasne dobe mam pripravene motorky ze stahovani oken aut., upravene a chlazene, na testy pouziji externi napajeni motorku a budeme resit pouze zatim vykon gen. jako takovy, resonaci a konverzi, samonapajeni bude az v posledni etape.
Dalsi dilema, jak uchytit disky, v mych predeslych testech jsem mel disky ne na spolecne ose ale kazdy disk byl samostane umisten a upevnen na morotku z HDD, myslim ze spolecne uchyceni obou disku na spolecne i ocelove ose nemuze byt problem coz by bylo dobre testovat, z dostupnych materialu lidi co staveli W. nebyl problem disky pripevnit na spolecnou osu,
energeticky mam zjistene ze se disky chovaji podobne jako Tesluv generator-transformator, jen s tim rozdilem ze maximalni napeti se hromadi na okrajich disku a smerem ke stredu tok- muzeme nazvat proud,- tedy disk se chova jako jeden velky transformator ve forme analogie tesla tr., od sterdu kde je max. I, a min U, kdezto na okraji disku max. U a min. I., nebude to pravdepodobne uplne stejne ale analogicky shodne, uvitam reakce a korigovani mych usudku, jiz zanedlouho da li Buh, overim tyto skutecnosti a uvahy v praktickych testech. Jeste jedna poznamka,...stavitele generatoru typu K. S. M. se zenou za VN impulzni, inzultacniho charakteru k rozrusovani a provokaci okolniho enegretickeho prostoru, tedy v praxi je idealni VN impulz o co nejvetsim VN a co nejkratsim casovem rozpeti nejlepe nanoimpulzy, toto je ovsem dosti obtizne dosahnout, muzu potvrdit vlastnimi testy s vn. W. generator toto umi bez nejmensich pochybnosti U: 15-20kV bez kondenzatoru, 20-100kV s kondenzatorem, impulzy radove nano, chci jeste prakticky overit na skopu a zdokumentovat. Toto zatim staci do zacatku, nebudeme zbytecne predbihat v dalsich uvahach ostatnich komponentu a funkce obvodú sytemu.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od la »

Jirkason píše:elektrostaticky autonomni pohon
Testatika je poměrně složitý strojek ,je několik otázek které se tohoto týkají.
1.jsou disky na společné průchozí ose?
2.pokud ne ,jsou rovnoběžné osy mimo střed nebo nejsou rovnoběžné?
pohon může vzniknout totiž když odebíráš energii
Dobrá literatura k věci, dobré je si to uložit http://www.micro.feld.cvut.cz/home/X348 ... y%20II.pdf
:bye: :pivko:
PS: ten míček je třeba příklad pohonu na http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 6&start=15


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od Jirkason »

to la:Ten soubor mam tvuj je ostrejsi, mam stahnute, prosel jsem neco komem odkazu poota, vidimze se kolem teto problematiky motá taky, nechci ovsem zabrednout do teoreticke diskuse i kdyz muze byt prinosna, avsak ze skusenosti vim ze me mnohonasobna diskuse mate a odvadi od vlastniho pojimani, prace na tomto poli je dosud neprobadana, lepe receno utajovana, proto jsem se dal cestou overovani v praxi, teoriich je moc a uvah jeste vice, z ruskych vlaken mam par zajimavych patentu a odkazu na vedecky fundovane popisy ktere mi davaji smysl, musim to ovsem stravit spracovat a porovnat. K te nerovnovaze, vytvorit nerovnovahu, to ano ale samotny elektrostat. stroj je symetricky, prvni krok je ziskani energie s dobrou ucinnosti, potom teprve vyrvorime nerovnovahu asymetrii, je treba si uvedomit jakou asymetrii, a vysvetlit to sedlacky, v nasem pripade se jedna o tření a tim ziskavame naboj, at uz pomoci disku, nebo koaxial natazeny ve vzduchu, pan Tesla vysvetluje princip asymetrickeho principu ziskavani energie, me je to celkem jasne, ale zatim neni prostor se tady o tom rozkecat, to az v dalsi etape, asymetrie tedy nerovnovaha je zaklad,.... ja budu tomu rikat, volnou energii odebrat a potom s ni dale pracovat.
Vsa uvidime, bude to zajimave v kazdem pripade.
Disky jsou kazdopadne na spolecne ose i kdyz ta osa muze byt imaginarni ale jsou v rovine samotny gen. jak jsem jiz psal je symetricky stroj, navic je tak dokonaly ze pri vyrobe energie ma nulovy odpor narozdil v ziskavani energie z beznych elektromagnetickych generatoru kde jejich ucinnost je snizena nejen o treni, ale o teplo v obvodech, odpor v obvodech a vselijake parazitni cinitele magnetismu a premagnetovavani vcetne odporu vzduchu pusobici na rotor,.... elstat. generator da se rici pracuje v intenzi supravodice i tento fakt je treba si uvedomit.


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od Ondřej »

A jsi si jistý, že Testatika měla symetrický zdroj náboje? Wimshurst má dva kotouče rotující proti sobě. Testatice jeden stál. Nevím jak vám, ale mě tady něco nehraje, už asi těch 8 let co o tom vím. Známo jest, je rotace hraje v universu velkou roli. :ewhistle:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od poota »

Ondřej píše:Wimshurst má dva kotouče rotující proti sobě. Testatice jeden stál.
:?: :shock: Pokud vím, tak jenom v jedné variantě, jinak se točily oba a protisměrně.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od Waldes »

Jirkason píše:Dobry den pratele,
po klikate ceste se vracim na zacatek sveho sna, opet zahajuji stavbu ne snad Testatiky, ale elektrostatickeho genratoru,
......

To jen na uvod.... pokud se pripoji vice nadsencu jsou samozrejme vitani.
Mrzí ma, že mi unikol návrat, rád by som sa bol pripojil aj ja ale s odstupom času sa aspoň chcem spýtať, ako to pokračuje. Teda aspoň dúfam, že to pokračuje.
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Testatika-stavba

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj všem, na Testatice opet pokracuji, tedy uz asi pul roku, prodelal jsem nekolik testu, testy jsem delal a materialy predne s plexi 78cm pumer 10mm sila. Potom jsem testnul polymetylmetakrylat, chova se lepe nez plexi silnejsi elektrizace. Objednal jsem material teflon disky budou 800mm diametr a sila materialu 5mm, ..teda drahe jako prase, diskutoval jsem primo s vyrobcem aby disky bili co nejpresnejsi na plochu, aby bylo mozne oba kotouce k sobe co nejvice priblizit. Udelal jsem test jedne poloviny disk a jako pohon disku Bedini motor, odtestoval jsem to do stavu kdy bedini funguje jen jako autonomni motor, tento motor bude na kazde strane, uz druhy vyrabim. Tedy radiantni energii jsem resil zachytavat a nabijet kondenzatory a pulznim zpusobem pres konvertor napajeni motoru i tak je tady jeste dost velky prebytek energie, prozatim neotestovano. original Testatika pravdepodobne resi pohon samotnou statikou na principu odpuzovani naboju , proto lamely na vnitrni strane cerneho disku, osobne si myslim ze disk oblak je plexi a druhy cerny disk je teflon ktery je na maximalni urovni triboelektricke řady, tedy prozatim neresim elektrostaticky motor=pohon na generatoru, nebot si tim nejsem jist, zadny dokument nevyvraci jedno nebo druhe tedy napajeni motorkem. Osobne jsem resil tento zpusob nebot testy bedini se mi uzasne osvedcili v malem provedeni tudiz budu cerpat zaroven radiant z Bedini generatoru=motor i elektrostatiku z disku.
Konverze elektrostatiky bude probihat na velkych napetich 200kV podle konstrukce. Prozatim jen maly odkaz videjka meho prvniho zapusteni pro sveho pritele Riga, Na to ze rotor Bedini vazi kolem 4kg a rotor disku elektrostatiky kolem 8kg je funkce uspokojiva. V soucasnosti jsem vse rozebral a snazim se o presnost a zesileni lozisek, prvni test bude na plexi, az potom na teflonu, dale kombinace plexi-teflon. Lameli testovaci jsem mel Al, budou antikoro 0,1mm s perforaci. Perforaci jsem pouzil na disku plexi 10mm silny viz obr, pri testu statiky perforace bila mizerne jen kruhove otvory, pocet lamel 48ks na disk, je treba perforace viz orig obr perforace na netu, vznikaji jakesi bunky jakoby akumulatorky statiky a i kdyz se touto perforaci plocha lamely snizi paradoxne se zvetsi naboj naakumulovany na kazde jedne lamele. To zatim ve zkratce. Pracuje li nekdo z vas na ala nećem jako testatika dejte sem teorije a hlavne praxe je vitana.


Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“