Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

Odpovědět
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Dobry vecer,
Kapanadze je dobry projekt, ale pozor i narocny, Kapanadze sam je vyuceny pekar ci co,
chci jen dodat ze je nutne, pochopit princip, nebo staci odtusit ho uvnitr v srdci. Toroidy jsem nakoupil primo na netu
v online obchode, drahe jako svina, mam z nich trafo, delal jsem na tom pokusy, dela to hrozne psi kusy,
za 3minuty se ohral na 60stupnu, ja delam elektriku a PC cely zivot, toto jsem zacal asi pred rokem, je treba fyziku-elektriku trochu chapat jinak nez do nas vtloukali, jsou tu energie ktere se vymikaji beznym pravidlum, ale to jenom proto, protoze nam to zatajovali 100let, N.Tesla vyrobyl zarizeni tzv. paprsek smrti, udelal jeden pokus, to je ten tzv. slavny Tunguzky meteorit, ted to zkouseji Americani na Aljaske tzv. HAARP, prostuduj si vsechno co muzes, ja jsem se vrhnul do testatiky po hlave, nebyla to chyba, jenom jsem pochopil ze nic nevim o techto systemech, ted uz jsem dal.Za ten lik dik, ale mam komplet vsechny dostupne informace, mam i tu vyhodu ze umim rusky slovem i pismem,
takze jsem si skouknul dost konferenci v ruskem jazyce na toto tema, i Dynitron, vsechno vysvetluje v rustine,
hodne veci mi objasnil a tez akademik Brovin, ma patent na tzv. kacher rezonance pomoci tranzistoru jako klice k prepinani, jestli muzu poradit odzkousej si nejdrive to co jsem ukazoval na netu, z toho dost pochopis, ale davej pozor, delas s VN nebezpecnym U, a pozor na VN tr, od mikrovlnky to je svina zabije te jednim smahem, tedy hlavne bezpecnost dodrzuj!!!
Budes prochazet tezkou cestou a budes mit chut se na to vykaslat, vim to podle sebe.
Tak se mej.
Jirkason.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od huhu »

impedence píše:nevíte kde bych levně sehnal toroidní feritová jádra?
gme ges http://www.ges.cz/cz/elektronicke-souca ... /SAG6.html

já jsem natrefil na jádra ve výprodeji kus za korunu, nevim, jestli na takovou nabídku narazíš přes net. Byla to náhoda.


--------------------------------------------------------------------------
edit : jsem blb a nenastudoval jsem si jaký materiál je potřeba a neoměřil jsem si z fotek rozměry, jen jsem servilně přispěchal s blbou radou..... damned
Naposledy upravil(a) huhu dne ned 17 úno 2013 12:28, celkem upraveno 1 x.


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: nevíte kde bych levně sehnal toroidní feritová jádra?

Příspěvek od A(&F) »

... pokud stačej malý "prstýnky", tak potom např. ze starejch PC zdrojů a mainboardů ...

Obrázek


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Zdravim pratele,
huhu-pochybuji ze jsi koupil kus ktery my potrebujeme za euro, my potrebujeme prumer min. 450mm bez upravy, kdyby jsi se podival na moji fotogalerii nenapsal by jsi takovy odkaz.
V druhem pripade prispevku vime ze ve zdrojich jsou male toroidy, tech mam spoustu, hodi se na male testy
ale feritovy toroid kvalitni ktere mam ja tj. prumer vnejsi-49mm x prumer vnitrni-31.8mm x viska19mm Al=3450, 18ks, zapalatis dobry peniz....
takove prave pouziva Kapanadze jen Al ma tusim 2000.Tedy pratele dekujeme ze se snazite, ale predem se zamyslete o co se tu jedna.
Hodne zdaru.
Jirkason


impedence
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15 úno 2013 15:54
Dostal: 2 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od impedence »

Dobrý den, samozřejmě děkuji za odkazy. Je třeba si uvědomit rozdíl mezi feritem a železoprachem. Nejlepší by bylo kdybych ho nemusel kupovat, ale vymontovat z nějakýho krámu. Ikdyž to asi nedopadne.

tady jsem našel pěkný člnánek o jádrech: http://ok1ike.c-a-v.com/soubory/toroidy-2.htm


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Jasny clanek.


impedence
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15 úno 2013 15:54
Dostal: 2 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od impedence »

Jirkason píše: ale feritovy toroid kvalitni ktere mam ja tj. prumer vnejsi-49mm x prumer vnitrni-31.8mm x viska19mm Al=3450, 18ks, zapalatis dobry peniz....
takove prave pouziva Kapanadze jen Al ma tusim 2000.Tedy pratele dekujeme ze se snazite, ale predem se zamyslete o co se tu jedna.
Hodne zdaru.
Jirkason
mohl bych se zeptat kde jste je sehnal, nějak na ně nemůžu narazit, samá velikost pod 35mm.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od poota »

Třeba si vybereš ;)
http://www.neomag.cz/cz/katalog/feritov ... ce-ferity/

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
impedence
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15 úno 2013 15:54
Dostal: 2 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od impedence »

možná se to někomu hodí, tak sem hodím odkaz. vliv feritu v obvodu teslova transformátoru.


Parazit007
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pát 15 úno 2013 7:08
Dal: 1 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Parazit007 »

Tak, dnes jsme dodelali Naudinovu repliku v3.2. Nabehne normalne, akorat nemame zem. V pondeli vyrazime na zahradu a poreferuji i s doprovodnym videem.


Parazit007
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pát 15 úno 2013 7:08
Dal: 1 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Parazit007 »

Tak nic, pokus se nepoved. Osobne si myslim ze to je konstrukci civky, zarovky byly silne podzhavene. Jiskriste zvukove nevyrazne a jeste by to mohlo delat mnozstvi trubek a kanalizaci v pude?!? Video je tady:


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

parazit007, gratuluji!!....vidim ze se tomu venujes a pekne kulturne odvedena prace,
nemuze se ricci ze pokus se nepoved, naopak povedl se zarovky pekne hzavi, zkus zjistit,
rozdil mezi IN-OUT, to by me osobne zajimalo, ja dnes udelam jeden ciste tesluv pokus s prenosem
a mensi konverzi VN, a potom chci prubnout uz rozpracovaneho Hendershota, taky davam na svuj fotoalbum,
jedno video ktere jsem vcera skouknul ciste nahodou, hned se mi to zdalo jako hovadina, no mel jsem v supliku vse potrebne tak jsem to presne udelal, uz kdyz jsem to delal jsem si pripadal jako pitomec, a taky se to potvrdilo, ani ho...
napsal jsem mu ale neodepsal, presne jak tvrdim neverit vsem nesmyslum a radoby funkcnim vecem,
lidi si tam snad timto delaji reklamu aby se vsichni prihnali na jejich veb ci co.
na fotoalbu to bude pod fotoalbem SHIT.
Toho Hendeshota v blizke dobe dam na net, jak jsem to spachal a co se delo, ale nemam dobry pocit.
Jinak jsem rad ze se objevuji i u nas konstrukteri, bravo, nevzdavat to.
Jirkason.
http://www.rajce.idnes.cz/hledej?q=Jirkason


Parazit007
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pát 15 úno 2013 7:08
Dal: 1 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Parazit007 »

Dik, Jirkason vlídné slovo potěší, v pondělí jdu navíjet novou cívku ale ted budu loupat toroidové jádra. Zkusím to nakrmit feritovými kroužky. Jestli to nepůjde tak bych s tvým dovolením vyzkoušel replikovat tu tvou. Taky máme něco načatého ale chyběli germaniové diody ale už jsou na cestě z USA . Tak se uvidí.Moc se mi líbilí tvoje projekty.
Jsi borec, odkud si?


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Parazit007, jsem z Prahy, momentalne ziji kousek za Bratislavou, dik za pochvalu, ale borec nejsem, ovsem musime
neco delat pro dobro vsech, zal, tomu komu to funguje patentuje a chce zbohatnout, nakonec si to vezme do hrobu,
ale odhaleni globalni je uz za dvermi, je toho plny net, je z ceho cerpat, a hlavne my necekame delame, vse se odviji od Tesly, v Cechach a na slovensku je nas malo, a vubec na svete, vetsinou kazdy ceka az druhy to da pod nos na net, to je skoda.Ten Shit jsem ted daval na rajce, ale nechce mi to nakopirovat do alba, asi maji nejakou chybu na serveru, no zkusim jindy, neni to tak dulezite.
Tu repliku co jsem tam zavesil, doporucuji prubnout je to vynalez V. Brovina, jako klic je tam zaveseny vykony tranzistor, sipe ti to rezonanci samo bez nastavovani, zvetsuj na zdroji napeti a kontrolij treba jen doutnavkou kdy se ti zacne objevovat VN, no vse je na videu, dej potom vedet, mozna te neco zajimaveho napadne,....jen mu dej nejakou ochranu 12V zenerkou, me jich dost odeslo pri VN spickach kdyz jsem to osolilhodne te to nauci a muzes s tim delat vselijake pokusy pro pochopeni, je dobre mit osciloskop, bez neho jses ztraceny a nepochopis co se deje v dratech, ale to ty vis, videl jsem tvoji praci a libyla se mi, eodflakl jsi to, a je dobre dat na net do fora i vec ktera nefunguje, muze se najit negdo kdo da rychlou radu nebo tak neco.To o co se snazime jsou velmi genialne jednoduche veci jen bude trvat nez to pochopime, potom to bude kdokoli vyrabet na kolene doma, citim v kostech ze jsme blizko.
Mnoho uspechu.
Jirkason.


Dolf
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 28 úno 2012 15:02

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Dolf »

Ahoj kluci, už nějakou dobu toto téma také sleduji. S kamarádem pracujeme a nebo spíše jsme pracovali na obvodu D. L. Smith. Došli jsme asi ke stejným závěrům jako Jirkason. Při změnách zátěže se to celé rozladí a je to potřeba naladit vždy na konkrétní zátěž. Ale to nevadí, dobře nám posloužil k pochopení o co vlastně jde. Také NE555 není úplně vhodný pro tento případ a tak jsme elektroniku překopali na IR2153, ale sním teď máme dost problémy, frekvenci pro naše nové zařízení potřebujeme na 175,5kHz a nechtějí se nám pořádně vybudit konce a tak díky tomu máme slabé VN. Sedíme u toho už od čtvrtka a už jme měli dávno vinout nový pokus. V současné době pracujeme na zařízení které by mělo být podobné s Kapanadzem, ale dokud nebude zdroj VN tak nemá cenu pokračovat resp. zachvíli zas vytáhneme předchozí verzi s NE555.

Dotaz: neví někdo co s tou IR2153? Jako koncové tranzistory máme zatím IRF640N výkon bude potřeba kolem 160W. Jakmile je připojíme, tak průběhy které byly OK se dost deformují a je tam hodně parazitních kmitů. Do VN trafa to musí jít čisté, jinak to nemá cenu ani zkoušet. U té 555 kmitočet dost plave, proto jsme přešli na IR2153 která kmitočet drží stabilní. Pokud bude potřeba mohu dát nafocené průběhy. Dali jsme blokovací keramiky - nic. Napájení přez tlumivku trochu pomohlo. Jako zdroj používáme PB aku 45Ahod.

Parazit007, jaké jsi objednával ty germaniové diody, detekční? Něco jako KA201? Mám jich tady tak 50 -100ks zapájené v deskách. V osmdesátých letech jsem ty desky koupil z výprodeje (komponenty k tehdejším sálovým počítačům).

Tak ať se vám všem daří a kdyby někdo měl nějakou užitečnou radu tak budeme rádi.


Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“