Kde sehnat...

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Blešák

Příspěvek od rival »

MMS - Chloritan sodný je nyní možno objednat zde v Blešáku.


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
děda Slavík
Zasloužilý člen
Příspěvky: 672
Registrován: čtv 14 kvě 2009 13:50
Bydliště: Staré Hvězdlice 22
Dal: 5 poděkování
Dostal: 132 poděkování
Kontaktovat uživatele:

sůl

Příspěvek od děda Slavík »

Praha a Brno prodává na dobírku 1,5 kg balení za 310 Kč (plus dobírka) To je zbytečně velký balík a proto jsem napsal dotaz na náš BLEŠÁK,, jestli by nemohli nabídnout prodej menšího balení.


Kluci, do toho.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: sůl

Příspěvek od Palo »

děda Slavík píše:Praha a Brno prodává na dobírku 1,5 kg balení za 310 Kč (plus dobírka) To je zbytečně velký balík a proto jsem napsal dotaz na náš BLEŠÁK,, jestli by nemohli nabídnout prodej menšího balení.
Brněnský prodej mám asi 3 km od domu. Teoreticky můžu zajistit.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Další věci k dispozici

Příspěvek od Palo »

Dále mohu zajistit:

- jedlá soda bicarbona (40 Kč 1 kg)
- glauberova sůl (300 Kč / kg)
- plastové butelky či skleněné se šroubovacími uzávěry, s kapátky atd.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Je nejaký rozdiel medzi tou glauberovou soľou medzi našou a tou od veterinára? Teda okrem ceny?
http://www.vetnet.sk/tdetail.php?tvid=108


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hořká sůl

Příspěvek od Merlin »

"Hořká" Glauberova nebo také epsomská sůl (podle města Epsom, kde ji Dr. Glauber poprvé získal) je chemicky vždy totéž: magnesium sulfát - MgS04-7H2O, ještě přesněji heptahydrát síranu hořečnatého. V tom, kde a pod jakým názvem ji kdo koupí, není vůbec žádný rozdíl. Je to vždy stejná sloučenina.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hořká sůl

Příspěvek od Palo »

gewo píše:"Hořká" Glauberova nebo také epsomská sůl (podle města Epsom, kde ji Dr. Glauber poprvé získal) je chemicky vždy totéž: magnesium sulfát - MgS04-7H2O, ještě přesněji heptahydrát síranu hořečnatého. V tom, kde a pod jakým názvem ji kdo koupí, není vůbec žádný rozdíl. Je to vždy stejná sloučenina.
No jde buď o síran sodný desetivodý - Na2SO4 . 10H2O nebo magnesium sulfát MgS04 . 7H2O

Je to tak? ;)

Opsáno z chytrého odkazu bez nároku na "pravdu". Nijak jsem to dál nezkoumal. ;) Skutečností je, že funguje obojí.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

No teda čo je vlastne Glauberova soľ? Teraz mám z toho chaos. Uvádzate tu rôzne 2 chemikálie. Tá od veterinárov podla toho nebude tá pravá. Teda ak je voda H2O a H2SO4 kyselina sírová tak nemôže voľajaký chmuľo napísať že H2O je kyselina sírová. Ako tomu mám rozumieť?


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hm.

Příspěvek od Palo »

Pro jaterní očistu je možné použít jedno, nebo druhé - jak jsem pochopil. Co znám glauberovu sůl, tak je - pro mě - známá jako síran sodný. A v obou případech je to několikahydrát, tedy to obsahuje i vodu, proto se tam uvádí. Když je třeba Kyselina citronová monohydrát, pak to obsahuje také vodu ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Hořká sůl

Příspěvek od Denny »

Palo píše:
gewo píše:"Hořká" Glauberova nebo také epsomská sůl (podle města Epsom, kde ji Dr. Glauber poprvé získal) je chemicky vždy totéž: magnesium sulfát - MgS04-7H2O, ještě přesněji heptahydrát síranu hořečnatého. V tom, kde a pod jakým názvem ji kdo koupí, není vůbec žádný rozdíl. Je to vždy stejná sloučenina.
No jde buď o síran sodný desetivodý - Na2SO4 . 10H2O nebo magnesium sulfát MgS04 . 7H2O

Je to tak? ;)
Pravda je tentokrát na Palově straně. Na2SO4_10H20 je Glauberova sůl a MgSO4_7H2O je Epsomská sůl, takže to asi stejná sloučenina nebude. Osobně jsem vyzkoušel při očistě obě tyto soli, přičemž chuť byla jiná, ale výsledek stejný :!: :)
Ale gewo také ví co říká, protože u glauberky se jedná o sůl se sodíkem, který váže v těle vodu a zatěžuje dost ledviny.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MMS

Příspěvek od Palo »

Byla aktualizovaná nabídka v prvním příspěvku.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
vratik
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13 dub 2010 10:25

nakup

Příspěvek od vratik »

Tak jsem si vcera u Jeffa nakoupil a hned jsem to zkousel.. Je to supr a funguje to :D juhuuu
Diky Jeffe!!


Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

soli

Příspěvek od jarop »

Ľudia, vy tie sírany pijete ? Bóže. Však z toho sa majú robiť kúpele, organizmus má prachmizerné využitie anorganických solí cez žalúdok.
To ja som kúpil v chemoobchode uhličitany magnezia a draslíka. Primiešal som do toho kys.citronovú a hle ?
Cenovo to vyjde podobne a ďaleko strávitelnejšie.
Tú glauberovu soľ by som vynechal úplne. Sodíka máme až moc aj bez toho, na čo riskovať problémy s vysokým tlakom a otokmi ?


Jaro
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soli

Příspěvek od Palo »

jarop píše:Ľudia, vy tie sírany pijete ? Bóže. Však z toho sa majú robiť kúpele, organizmus má prachmizerné využitie anorganických solí cez žalúdok.
To ja som kúpil v chemoobchode uhličitany magnezia a draslíka. Primiešal som do toho kys.citronovú a hle ?
No my ty sírany používáme k zajištění průjmu. A Glauberku kvůli sodíku nahrazuju Epsomskou s hořčíkem. Síran to pořád je, ale nějak to ničemu nevadí. Jestli to tělo nebere, tak je to jen lepší, proteče to a jde to do háje ;)
jarop píše:Cenovo to vyjde podobne a ďaleko strávitelnejšie.
Tú glauberovu soľ by som vynechal úplne. Sodíka máme až moc aj bez toho, na čo riskovať problémy s vysokým tlakom a otokmi ?
Používáš to teda k jakýmu účelu?
No jinak sodíkovou Glauberovu sůl nahrazujeme Epsomskou solí, tu mám též v nabídce. Je ještě navíc levnější...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
alfamodra
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06 kvě 2010 21:17

Dotaz na lahvičku

Příspěvek od alfamodra »

Dobrý večer, jsem tady na tom fóru poprvé protože jsem začla užívat MMS a časem bych chtěla psát také svoje zkušenosti, ale mám problém a chci se poradit. Koupila jsem litr MMS a chtěla jsem si to dát do něčeho menšího tak jsem používala kapátko z lékárny, ale není to moc pohodlné a také ta guma s tou kyselinou asi není dobrá kombinace a tak jsem nyní koupila v lékárně lahvičku z umělé hmoty a posílám obrázek. Já myslím že by ta kyselina tomu neměla nějak vadit ale raději se ptám abych neudělala chybu. Nevím možná někde tady na fóru se dozvím v čem to lidi mají, ale zatím jsem nic nenašla tak se chci zeptat a díky moc za odpověď...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“