Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ježišmarjá....

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:Však se neboj, už se to pomaličku chystá a možná dojde i na klobásky a sušený maso jak jsem tady provokoval. Myslím že koncem ledna se začne na 3-4 dny kouřit z udírny, ve sněhu bude zapíchnutá flaška slivovice, vedle položenej Navar, prostě folklór.... :)
Ješkovyvlošky, tak u toho nesmím chybět chlapi :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ježišmarjá....

Příspěvek od NAVAR »

Tak to se holt budeš muset stavit a nebo Ti alespoň pošlu pachovou stopu :)
Jinak kdo se po 3-4 denním uzení nemusí 3x vykoupat ví prd o uzení. :)
Pokud by se měl stavit i Jaroušek tak buď navýším dávku masa o 5kg/den a nebo musí přijet najedenej :) Neb film Slavnosti Sněženek mám živě v paměti.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ježišmarjá....

Příspěvek od Palo »

V lednu už to bude s časem rozhodně lepší. Jó a taky nachystej česnek - pár kilo, dáme závody, kdo vytentí víc parazitů :lol:

Teď ještě otázka, jestli česnek před nebo po. Kdyby před, tak je celkem možné, že už nebudeme mít v sobě koho vykrmovat a pak už tolik nesníme :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Přidávám :)

Příspěvek od Palo »

Tak jsem včera z hrůzou zjistil, že u nás v Bille mají sortiment salátů Varmuža, které prakticky množstvím přebíjejí všechny ostatní výrobce a jsou plné glutamanu a umělých sladidel.

Nebrat...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidávám :)

Příspěvek od Palo »

A přidávám informaci, že čokolády vytvořené z kakaové hmoty (to jsou prakticky všechny) by neměli papat chlapci. Vyrobeno ze sóji, způsobuje neplodnost. Alespoň co nejvíce omezit.

Někdo to tu na fóru už psal...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Varmuža

Příspěvek od laik »

Ale když ony ty saláty od Varmuži sou táááák dobrý.......hlavně treska v majonéze :lol: tou sem se cpával často.......
ted už omezuju.......ten zdravej životní styl dá ze začátku sááákra hodně dřiny a odříkání co???...
a ty abstinenční stavy ,třeba na uzeniny :cry: :cry:
:bye:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Varmuža

Příspěvek od Palo »

laik píše:...a ty abstinenční stavy ,třeba na uzeniny :cry: :cry: :bye:
Co je špatnýho na domácích uzeninách z domácího vepřového? :lol:

Je vidět (Ty píšeš vydět), že nedáváš pozor :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Očkoláda ...

Příspěvek od A(&F) »

A(&F) píše:
Novák píše:Skoro na všech čokoládách je napsáno: složení - čokoládová hmota .................... Ti šmejdi to vyrábí ze soji!!!!No a nekup to vnoučatům :evil:
... no, pokud jsou to vnučky, tak to ani moc nevadí ... :? ... ale vnoučkům bych to nedával ... to by ses potom už taky nemusel dočkat pravnoučat ... :shock: :shock:
Palo píše:A přidávám informaci, že čokolády vytvořené z kakaové hmoty (to jsou prakticky všechny) by neměli papat chlapci. Vyrobeno ze sóji, způsobuje neplodnost. Alespoň co nejvíce omezit. Někdo to tu na fóru už psal...
... "Anthony Barnett z The Observer zmiňuje alarmující zjištění - kromě vegetariánských jídel a klasické asijské kuchyně je sója dnes již také téměř ve všem, co jíme: od tlačenky a cereálií k snídani po majonézu a margaríny. Sója je používána jako ingredience do mnoha zpracovávaných potravin jako např. párky, lasagne, burgery a kuřecí nuggety a umožňuje to potravinovým výrobcům vykazovat vyšší obsah proteinů na obalu. Některé výzkumy odhadují, že sója se nachází ve více než sedmdesáti procentech všech produktů v supermarketech a je hojně užívána v řetězcích rychlého občerstvení ....... Přes všechna pozitiva i negativa sóji odborníci radí umírněnou spotřebu. Kojence, těhotné ženy či páry usilující o početí je potřeba upozornit, aby se této plodině raději vyhýbali. K tomu je dnes potřeba číst na obalech složení i celkem běžných potravin, jakými jsou například cereálie k snídani."
( citace z http://www.prokaji.estranky.cz/stranka/ ... ase-zdravi )

... a ještě jedno malý shrnutí: http://www.novinky.cz/zena/145728-soja- ... ermii.html


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Nejen sója

Příspěvek od Bardioc »

přečtěte si toto - http://www.protiprudu.info/stop_kodexu.html - už se mi z nich zvedá žaludek a otevírá kudla v kapse.


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Očkoláda ...

Příspěvek od Palo »

Díky, díky... Byl to Novák a tys doplnil ;) Skvělá spolupráce :)

Jinak souhlas, burgery z MacKáče jsou doslova narvaný sr@čk@ma - prostě co je namletý, tomu nevěřit. Jednou mi ho kámoš koupil a takový pálení žáhy, co po tom bylo jsem předtím neměl ani z chleba a to to bylo bílé pečivo...
Narozdíl od MacKa KFC je lepčí... Sice to maso je plný plísní a hormonů (tím jsou krmeny kuřata), ale není to zas tak hrozný...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

RE: Soja ...

Příspěvek od A(&F) »

... doplňuji: ... je to jedna z nyní již potvrzených teorií, proč má dnes mnoho párů problémy s přirozeným početím potomka ... nárůst těchto se za posledních cca 30 let zvýšil o tisíce procent ... :?


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Soja ...

Příspěvek od Palo »

A(&F) píše:... doplňuji: ... je to jedna z nyní již potvrzených teorií, proč má dnes mnoho párů problémy s přirozeným početím potomka ... nárůst těchto se za posledních cca 30 let zvýšil o tisíce procent ... :?
...nejen soja :) ikdyž hlavně soja :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: RE: Soja ...

Příspěvek od A(&F) »

Palo píše:...nejen soja :) ikdyž hlavně soja :)
... http://www.osel.cz/index.php?clanek=473 ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Varmuža

Příspěvek od laik »

Palo píše: Co je špatnýho na domácích uzeninách z domácího vepřového? :lol:
na domácím nevydím moc špatnýho ,u rodiču ženy probíhaj několikrát za rok zabíjačky a navíc jsou všichni myslivci ,takže i jiný masénko není problém a přísun k domácím klobáskám by taky byl......ale všeho moc škodí ,my si dáváme maso tak jednou týdně ,
ale spíš jde o to co se prodává v obchodech a co nekupujem.......jednou (asi tak po měsíci nejezení uzenin) sem tak vešel do uzenin a.....praštila mě přes nos ta vůně uzenin.......a najednousem dostal šíííííílenou chut jít k tomu pultu něco si koupit.............no o pár dní sem si jen tak koupil kus vysočiny a........no nic moc ,vubec mě ta chuť nezaujala a to sme si dřív kupovali vysočinu po štanglích.........ale stačí pár měsícu omezit salámy a chutě se člověku uplně změní.........oni tam fakt asi přidávají nějaký dochucovadla ,aby se na tom člověk stal závyslím...... :D


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Zdravé potraviny

Příspěvek od Denny »

Úryvek z fóra zdraví az

Konzumace potravin, potravních doplňků a léků patří k bezkonkurenčně největším zdrojům kontaminace našeho těla jedy a zplodinami, ale pozitivní je velice snadná ovlivnitelnost této zátěže, kde stačí většinou pouze chtít a ovládat se.
Ve zkratce, je to energetika potravin, stav průmyslového zpracování, obsah enzymů, vitamínů, stopových prvků, mastných kyselin, atd. Obecně jde o to, jíst pokud možno co nejméně, respektive s rozumem, potraviny minimálně upravované jak tepelně tak chemicky. Ono totiž téměř vše na co sáhne člověk nebo potravinářský průmysl je zpravidla mnohem škodlivější, než to, co dodala matka příroda.

Jako příklad pro snadné pochopení obrovského rozdílu, vznikajícího průmyslovou úpravou potravin, vezmu obyčejné rajské jablíčko, mimořádně zdravou a chutnou potravinu, která v původním neupraveném stavu je vynikajícím zdrojem zásad, lykopenu, karotenů, kyseliny listové, množství enzymů a vitamínů. Takto aplikované výborně rozpouští a neutralizuje nahromaděné odpadní kyseliny v organizmu, zlepšuje činnost ledvin, vylučování moči, omezuje dnu a revma, léčí hemeroidy a křečové žíly, upravuje tvorbu žaludečních šťáv, posiluje trávení a žlučník, zlepšuje peristaltiku střev a zánět slinivky břišní. Tento výčet zdaleka není úplný, ale i tak je jasné, že je to lék. Proti tomu kečup, také rajče, je vyložený jed působící v organizmu mimořádně silně kyselinotvorně a zákonitě razantně zhoršuje většinu chorob, které syrové rajče léčí.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“