Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Paľova žáha

Příspěvek od sano »

mám vyskúšané nasledovné recepty na rýchle odstránenie pálenia žáhy. Neliečia príčinu, ktorou je často prekyselenie organizmu.

Zjesť kašičku z nastrúhaných zemiakov, jedna lyžica niekoľkokrát denne.
Alebo zjesť niekoľko semienok sladkých mandlí, dobre rozžuť,
alebo zjesť niekoľko lyžíc sladkej smotany.

Najčastejšou príčinou bude prekyselenie organizmu. Príčinami prekyselenia sú: chemické látky neprirodzené pre organizmus, veľa mäsitých pokrmov, soľ, chemicky upravované mlieko,múčnaté jedlá.

Prekyselenie odstraňuje každá potravina, ktorá po strávení zanecháva zásadité metabolity. Takými sú napr. organicky pestovaná zelenina, šťava z čerstvého citróna / hoci je kyslá, dobre lieči žalúdočné vredy/. Na internete je toho veľa. Stačí sa pozrieť do vegánskych, vegetariánskych stránok, stránok o organicky pestovaných rastlinách,...

sano, hľadajúci


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

potraviny...

Příspěvek od chiq »

...doporučujem pozrieť odkazy súvisiace s mewnom dr. Fesenko, napr. http://www.noe.sk/ jeho pohľad na telesné zdravie odpovie na mnohé otázky.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paľova žáha

Příspěvek od Palo »

Díky všem, zejména Šaňovi. Ještě bych se zeptal - ta kašička z brambor, to je syrová, či jsou ty brambory uvařené?

Jen tedy jsem měl v úmyslu toto vlákno směřovat spíše o stravě takové, která nezpůsobuje pálení žáhy, než jak pálení žáhy odstranit, ale nevadí, i to se hodí :D

Osobně jsem žáhy řešil malým množství mléka, nyní jsem nahradil jedlou sodou, rozpuštěnou ve vodě. Mléko jsme totiž neměli pořád a soda je k dispozici stále.

Solení omezím ;)

K té smetaně - domácí bude určitě fungovat, ovšem kupovaná je našvindlovaná, co se dá - rostlinné přísady atd., takže u té smetany - tedy kupované nemohu souhlasit.

Taktéž jsem chtěl říct, že poslední dobou jsem pil pouze šťávy (které jsou prý bez konzervantů) s běžnou brněnskou vodou z kohoutku a pálení žáhy mě nepřestávalo obtěžovat.

Při čtení knihy o Viktorovi Schaubergerovi jsem zjistil, že dle jeho názoru je zdrojem kyselosti především špatné zacházení s vodou - přehrady, odstředivé turbíny, ohřívání vody nad její přirozenou teplotu (4 stupně Celsia) a hromada dalších. Dokonce Schauberger postavil mašinu na znovuobnovení "léčivé" vody z vody z kohoutku, kterou léčil i rakovinu... Tedy podle Schaubergera správná voda nese zásaditý charakter, přičemž stojatá, ohřívaná je zdrojem nákazy, tedy především kyselosti a tedy rakoviny (lidské i lesní).


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

źaha

Příspěvek od sano »

Kašička má byť zo surových zemiakov.
Akonáhle na niektoré potraviny začneš reagovať pálením žáhy, tak ide o prekyselenie celého organizmu.
V ostatnom sa zariaď podľa svojho úsudku.

sano, hľadajúci


morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

pálení žáhy

Příspěvek od morse59 »

Ahoj. Zdravím všechny. Naše babička radila lidem na pálení žáhy si dát na lžičku ovesných vloček a dobře je rozkousat. Sám jsem to nikdy nezkusil,protože na to netrpím,ale brácha mi říkal ,že jemu to pomáhá a pár lidí taky s tím má dobré zkušenosti. Ale asi bude lepší se vyhnout tomu,co to způsobuje.Ahoj a ať nepálí.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Brněnská voda a pod...

Příspěvek od laik »

Ahoj Palo...já piju Brněnskou vodu z menší přestávkou už 34 let...a vubec žádný problémy ....spíš naopak po pití limonád a ruzných jiných kupovaných sodovek a minerálek mě pálí žáha....tak nejraděj piju jen samotnou vodu z kohoutku a mam klid...ale je pravda že letos několik měsícu byla voda dooost
cítit chlorem....teda alespon u nás v Bosonohách....

(No jinak .právě sem dočetl knihu M.Emota a ted čtu V.Schaubergera a ta voda.....ta by si taky zasloužila pozornost......... už se mě klubou v hlavě nápady na nějaký domácí "úpravny" vody....ale to už patří jinam.......
:bye:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Cukr

Příspěvek od Palo »

Díky za tip :)

Málem bych zapomněl na to nejdůležitější :) Klasický cukr nahradit třtinovým (je asi 5x dražší, ale chutná líp a nezatěžuje tolik organizmus) nebo v nejlepším případě javorovým sirupem (origo z bio kšeftu, nikoliv z obchodu, ikdyž píšou, že je to ORIGINAL) :) J
Cukr je nejlepší dle mého názoru však co nejvíce omezit.

Stačí mrknout:
http://www.google.cz/search?q=cukr+b%C3 ... =firefox-a

V jiném vláknu jsem zase četl, že není vhodné kombinovat obilí s cukry (jestli si to správně pamatuju), takže zapomeňte na buchty, lívance, palačinky, ale zejména koblihy (a samozřejmě další) ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brněnská voda a pod...

Příspěvek od Palo »

laik píše:...kupovaných sodovek a minerálek mě pálí žáha...
No jasný, když cukr, tak bílý, když něco jinýho, tak umělá sladidla, když limonáda nebo dokonce už i minerálka, tak sorban draselný, nemluvě o umělejch barvivech, které taky někdy jsou prakticky jedovatý... Prostě nic, co by bylo ku prospěchu člověku...

K tomu sorbanu - povídá se, že údajně není známo, že by škodil. Tak se cpe všude možně. No a když někdo má rakovinu, tak se nikdo nezajímá, kolik dotyčný do sebe dostal takovejchhle látek! Podle mě to vůbec nesledujou, protože je toho už v potravinách prostě tolik, že to přece musí do sebe ládovat každej...

Nejlepší je, když napíšou velkejma na etiketě, že něco umělého neobsahuje, přičemž je tam zase hromada jinejch sajrajtů...

Byl bych pro, aby stejně jako na cigaretách je varování, tak i na potravinách bylo minimálně stejným písmem na obale napsány všechny chemikálie, které to obsahuje. Řekl bych, že minimálně polovině výrobků by museli kvůli tomu zvětšovat obal asi tak 3x :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Sladidlo?

Příspěvek od Bardioc »

Aspartam - sladký vrah. Jedná se v podstatě o nervový jed, když je ale pro výrobce tak báječně levný! A účinný pro trávení lidí!
Na toto téma měl velmi dobré články gewo.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Chuťovky

Příspěvek od Merlin »



The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
jarda ovčák svitavy

sladidla

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Chudáci diabetici..... Ti to myslím odskáčou nejvíce. Kdo ví, jestli existuje nějaké neškodné sladidlo.......


Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: sladidla

Příspěvek od Bardioc »

jarda ovčák svitavy píše:Chudáci diabetici..... Ti to myslím odskáčou nejvíce. Kdo ví, jestli existuje nějaké neškodné sladidlo.......
Ale jo, existuje. Docela úspěšně přehlížená Stevia. Nic jiného už nepoužívám. Např. zde http://www.vitamina.cz/0,18,Stevie-slad ... t&answer=a

Asi tak


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: pálení žáhy

Příspěvek od NAVAR »

morse59 píše:Ahoj. Zdravím všechny. Naše babička radila lidem na pálení žáhy si dát na lžičku ovesných vloček a dobře je rozkousat. Sám jsem to nikdy nezkusil,protože na to netrpím,ale brácha mi říkal ,že jemu to pomáhá a pár lidí taky s tím má dobré zkušenosti. Ale asi bude lepší se vyhnout tomu,co to způsobuje.Ahoj a ať nepálí.
Taktéž prý sníst hrušku pomáhá.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: źaha

Příspěvek od NAVAR »

sano píše:Kašička má byť zo surových zemiakov.
Akonáhle na niektoré potraviny začneš reagovať pálením žáhy, tak ide o prekyselenie celého organizmu.
V ostatnom sa zariaď podľa svojho úsudku.

sano, hľadajúci
Ještě by kašička z brambor a nebo vylisovaná šťáva z nakrouhaných brambor měla pomáhat při problémech se žlučníkem.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: sladidla

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák svitavy píše:Chudáci diabetici..... Ti to myslím odskáčou nejvíce. Kdo ví, jestli existuje nějaké neškodné sladidlo.......
Jaroušku,
Stevia alias sladká tráva. Ochutnal jsem a je to super. Po nasušení je prý ještě sladší.
Jinak krakonošovo zahradnictví dá dají se tam objednat sazeničky.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“