Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od LenkaX »

viktoria píše: Lenka, neviem koľko rokov má jej babička, ale myslím, že už by možno nemala toľko sily prehodnocovať svoj spôsob života...
To je mi naprosto jasné.Vždyt se těžko mění mladí lidé .Přidala jsem to jen jako bonus :-)pa


Změň sebe sama a změníš svět :-)
mina
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 09 lis 2012 11:37
Dostal: 6 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mina »

Děkuji za rady :)
babička na ní trpí už delší dobu, jablka jí neustále a snaží se i hodně pít. Vyzkoušela všechno možné z lékárny, ale vše jí pomůže jen na chvíli...
K doktorům moc chodit nechce, jelikož jí vždycky odbydou, že s tím v jejím věku musí počítat... bude jí teď osumdesát.
Už jsem jí objednala kleri čaj, který mám sama vyzkoušený a perfektně funguje, ale u ní výsledky nic moc...


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

mina píše: .... zda někdo nevíte co zaručeně zabere na dlouhodobou zácpu. ...
Zácpa je především problém se zavodněním střeva, takže klást důraz na dostatečný příjem tekutin. Z mé zkušenosti pracuje krásně 2.5% roztok chloridu hořečnatého který navíc príma doplňuje hořčík, který je na spoustu věcí nesmírně fajn a to i proti raku. Zmínek je tu hromada i s vláknem. Dávkování podle výsledků. Chce to pomalý nástup, řekněme od 6 kapek a zvedat po dvou i dvakrát denně do sklenice vody. Velice dobře se to projevuje tím, že výsledky se takto nedostavují prudce, ale postupně, a jak si to člověk vyzkouší, lze velice dobře stolici regulovat.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
mina
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 09 lis 2012 11:37
Dostal: 6 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mina »

Díky, díky

Mina


rambajs
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 13 črc 2011 14:09
Bydliště: Brno
Dal: 22 poděkování
Dostal: 88 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od rambajs »

Ehm, tak jsem tu zas ,ten váš "jehovista", sektář pobuda :devil:
K věci: vykloktejte si svého prvního španělského slimáka.

Abych to celé zkrátil mimo neuvěřitelné příbehy jednoho osla, co má v hlavě díru, a mozek se mu zašantročil, kdesi v trilobitní zatáčce: bude se například hodit někomu toto:

Misto oleje, jenž jest kloktáním potirač parazitních plísní, jsem praktikoval kloktáni s bentonitem. 3čajové lžíce B+3deci destilky.
Kloktáme tak až ztrácime vědomí :-) Jinými slovy, jdeme do nepříjemna, a na hranu až máme dojem, že se buď udusime, loknutím si (vdechnutím), Nebo nas přepadá angína, či rýma a další za běhu akce.

Je to zajímavé, a dobrodružné .-)

Jinak k tomu fotu , toto je bentonit se sodou, jinak ti slimačci, jsou sakra tmaví. Atd..atp...začínám být unaven. Z hvězdného nebe, bez hvězd. A z blbosti jak vlastní tak neovlivnitelné. Takže se s vámni loučím a zase někdy třeba naviděnou. :bye:


Slimáčkum zdar...:-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od julietta »

mina píše:chtěla bych se zeptat, zda někdo nevíte co zaručeně zabere na dlouhodobou zácpu.Aby to nebylo ale zase moc drastické, potřebuji to pro babičku... tak bych ocenila něco přírodního. Díky, Mina
mina, za zapchou ako aj za hnačkou sa schovavaju paraziti. ako je babička s parazitmi na tom podla teba? riesila ich uz? starí ludia ich maju dost,ci si to uvedomuju alebo nie.
kamaratke pomohla čajova zmes proti parazitom, ktoru som nasla na nete.palina+krušina+zemežlč+horec+yzop. neviem sice po kolkych dnoch, ale začala mat pravidelne stolicu každy deň.
takze mozno by aj toto mohlo byt riešenie. ;)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Boj s tasemnicí (ne)pokračuje, zdroj nákazy krav nikdo neřeš

Příspěvek od A(&F) »

citace: ... "Epidemie teniázy, tedy nákazy tasemnicí bezbrannou, začíná připomínat frašku. Zatímco na Opavsku stále přibývá pacientů, kteří se snaží zbavit nevítaného parazita, a jejich boj je podle lékařů úspěšný, Státní veterinární správa přešlapuje na místě....... přestože veterináři již znají výsledky laboratorních testů dvaceti chovů dobytka ze šesti krajů. Riziková je polovina z nich, nejčastěji ze středních Čech" ...
(zdroj: .... http://zpravy.idnes.cz/boj-s-tasemnici- ... zpravy_dar )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od LenkaX »

Pomalu to spěje k tomu ,abychom se stali vegetariány všichni .Jupíííí :jump: :jump:


Změň sebe sama a změníš svět :-)
mina
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 09 lis 2012 11:37
Dostal: 6 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mina »

Julietta děkuji :)
Už jsem si to dohledala, bylinkám je babička nakloněná, takže seženu, dovezu a myslím, že jí nebudu muset ani moc přesvědčovat, aby to vyzkoušela :)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

LenkaX píše:Pomalu to spěje k tomu ,abychom se stali vegetariány všichni .Jupíííí :jump: :jump:
No stát se vegetariánem není žádná výhra. Ovce jsou známé svojí motolicí ovčí, pro koně jsou ivermectinové odčervovací pasty a to jsou všichni vegetariáni - tedy promiňte, býložravci...
Taky jsem od Darii slyšel příběh jakýchsi italských hovad, co žerou všechno syrové (i vajíčka atd.) a jedna ženština je prakticky pár dní před smrtí...
Však u ty byl nějaký obrázek vajíčka od slepičky, kde byl jakýsi "chutný" vyspělý parazit. Buď to byla tasemnice, ale spíše škrkavěnka...

Nejlepší by bylo asi nežrát vůbec (bretariáni?). ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

Jeden zajímavý článeček...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
indiga
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 30 zář 2010 8:35
Bydliště: Nové Zámky
Dal: 23 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od indiga »

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Absolvovala som diagnostiku na Salvii a bolo mi nájdených veľa záťaží.Dostala som Praziquantel s dávkovaním 1200mg ráno a 1200mg na obed, zapíjať grepovou šťavou, toto opakovať 3 dni po sebe.Po koľkých dňoch treba PRAZIQUANTEL OPAKOVAŤ aby som vyhubila všetky vývojové štádiá parazitov? Čítala som rôzne návody, tak neviem pre ktorý sa rozhodnúť?Mám 55kg.Ďakujem


LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od LenkaX »

Palo píše:
LenkaX píše:Pomalu to spěje k tomu ,abychom se stali vegetariány všichni .Jupíííí :jump: :jump:
No stát se vegetariánem není žádná výhra. Ovce jsou známé svojí motolicí ovčí, pro koně jsou ivermectinové odčervovací pasty a to jsou všichni vegetariáni - tedy promiňte, býložravci...
Nejlepší by bylo asi nežrát vůbec (bretariáni?). ;)
Nesmíš to brát jen jednostranně :-)pravda je , že vegetariánství se záměrem nepodílet se na zabíjení života je i pro tělo zjemnující proces.Platí , že čím vyšší vibrace a čistější jemnohmotná těla ,tím méně se tyto paraziti v jemnějších vibracích udrží. Mají vibrace nižší. Takže je to i o tomto, proč má kdo a jaké parazity.Proč na někoho třeba klíštata jdou a na někoho ne.Kdo je spjat s přírodou a matkou Zemí, na něj už toto "zvířectvo " tak nejde .Vše má svou logiku a vývoj a vše se vším souvisí.L.
Bretariánství je možné, pokud toho má člověk už dost vyřešené.je to o naprosté komunikaci s buňkami v těle ,nežití v negativních emocích atd je to o tvůrčím pojetí svého života, který vezme člověk pevně do svých rukou. A to není zase až tak snadné ve společnosti , ve které žijeme


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

indiga píše:Praziquantel s dávkovaním 1200mg ráno a 1200mg na obed, zapíjať grepovou šťavou, toto opakovať 3 dni po sebe.Po koľkých dňoch treba PRAZIQUANTEL OPAKOVAŤ aby som vyhubila všetky vývojové štádiá parazitov? Mám 55kg.
Záleží na tom, jaká zátěž ti po téhle kúře zůstane. Může se stát, že opakování už nebude potřeba. Nejlepší by bylo nechat se znovu změřit, jestli praziquantel ještě potřebuješ.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“