Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Memphis333 píše:mne chyba meď a zinok , ...
Nevím jak zinek, ale měď se nechce vstřebávat bez dostatku VitC a pokud, ukládá se bez C v játrech a škodí, místo aby lezla do buněk kde má. Taky bych se podíval na žaludeční HCl, jak je jí málo, nechce do těla prakticky nic.

S laskavým pozdravem, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od akvarista »

rambajs píše:
Ten bentonit teď žvýkám člověče ale to je fakt jak plastelina. To rozmíchat nejde, nic. Kaolín krásně rozmícháš. Jak dlouho to jíš? a ulevilo se ti nějak?..

Měj se pěkně. :bye:
Já používám 1 vrchovatou lžíci na pulitr vody a rozmixuju to tyčovým mixerem jinak to smíchat nejde.Někdy do toho mixnu i lžíci psilia a z toho je pak super hovno bez toaleťáku.Já bych řek že mě to pročistilo a posunulo kousek dál.Už mám v sobě 3 kila.První kilo jsem bral denně dokud jsem ho nesněd a teď si dám každý měsíc týdení kůru a pak 3 týdny klid.Určitě si pochvaluju to že to naučilo moje střeva dělat hovna bez toaleťáku i v tu dobu co to neberu.To jsem dřív nedokázal ani při sebelepší stravě-vždy to bylo moc tvrdý a nebo naopak moc měký.Buď jsem tam měl rozlezlou kandidu nebo jiný šmejdy a tohle je odstranilo.Jediná nevýhoda je že se při kůře bentonitem dělá blbě klystýr protože to vyrobí opravdu tak kompaktní hovno že pokud na něj obsah klystýru narazí tak ho nepustí dál a pokud ano tak je to doprovázeno výrazným diskomfortem zřejmě z toho jak se musí střevo roztáhnout.Ale on při bentonitové kůře neni ani klystýr potřeba.


Elkimek
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pát 14 čer 2013 22:00
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Elkimek »

Slavek Krepelka píše:...Nevím jak zinek, ale měď se nechce vstřebávat bez dostatku VitC ....
Slávku, šla by pro lepší vstřebatelnost následující kombinace?

9 kapek chloridu měďnateho
20kapek chloridu zinečnatého
1 kapka (nebo podle tebe kolik?) 4proc. HCL?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Elkimek píše: ...20kapek chloridu zinečnatého
1 kapka (nebo podle tebe kolik?) 4proc. HCL?

Vůbec neznám dávkování mědi a zinku, takže tam do toho nebudu mluvit. Té HCl stačí polovina kapky na sklenici vody.

S laskavým pzdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
rambajs
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 13 črc 2011 14:09
Bydliště: Brno
Dal: 22 poděkování
Dostal: 88 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od rambajs »

akvarista píše:Buď jsem tam měl rozlezlou kandidu nebo jiný šmejdy a tohle je odstranilo.Jediná nevýhoda je že se při kůře bentonitem dělá blbě klystýr protože to vyrobí opravdu tak kompaktní hovno že pokud na něj obsah klystýru narazí tak ho nepustí dál a pokud ano tak je to doprovázeno výrazným diskomfortem zřejmě z toho jak se musí střevo roztáhnout.Ale on při bentonitové kůře neni ani klystýr potřeba.
Díky za odpověď. Právě to jsem potřeboval slyšet. O tohle mi přesně šlo, když jsem pro sebe vymýšlel HS. Pokud se had snaží protlouct přez HS,DS,DN, tak se těžce poškodí. Veme li to středem a prokousává se, tak ho DS ještě otráví pelyňkem. Mám právě za to, že ho to přímo rozerve, pokud se snaží proplížit kolem. Vona jinak ta hlinka, kaolín apod, dělá to samé. Myslím, že by to mohlo dost lidem pomoci, pokud se dostanou do situace, ve které jsem byl donucen jít na to jinak. V podstatě hrubou silou. Čili já dávám na půl litru 5x tolik. Ani pri celodenním nepití v těhle vedrech se HS "nezadřel", ale na toto pro čtenáře bacha. Může se, a ta zácpa by mohla být katastrofální. Hmota je dost vodovzdorná, jak potvrzuješ i ty. Čili jsem spokojen, a bručení pomalu slábne. Dále si myslím že tato mechanika rozdrtí všechny vývojové stádia, krom vajec, a ty nás už ve střevě moc nezajímají. Dnes jsem byl položit dokonce 2 kabely, jak ruka :good: :lol: A jsem spokojen. Narychlo v terénu jen vizuální rekognoskace :ethink: Tvar a vše ok. Jsem spokojen.

AŤ vám hlína slouží a... Happy shit :bye:

PS: tak po cca 14 dnech jsem obdržel superkřemelinu. Kilo stálo jako 6 kilo kaolínu nebo bentonitu. Zkusím a rád, ale soudím, že 6x lepší to nebude. :idea: :bhead:

Mějte se pěkně :good:


julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od julietta »

Niečo k tomu kaolinu.
Neviem, či to mohlo byť prave kaolinom, ale brala som ho 3x denne 2dni a napuchlo mi brucho ako balon. Bolo tvrde a nech som pila vsetko možne na prehnatie, nič nezabralo. Hlavne večer som citila ako sa tam niečo hybe,vlni, obavam sa, že tam niečo nepekner narastlo a nechce ist von. Musela som urobit klystir, aby ten balon splasol. Creva su nejake lenive. Mozno po dobrati entizolu, ktory tam niečo rozdraždil a nohy su zas velmi skakave.
ide spln.


rambajs
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 13 črc 2011 14:09
Bydliště: Brno
Dal: 22 poděkování
Dostal: 88 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od rambajs »

julietta píše:Niečo k tomu kaolinu.
Já mám za to, že se toto práve může stát při braní samotné křemeliny. Někde jsou například nějaké kaly, a pak to může fungovat, jak zarůstající vodovodní potrubí. Proto jsem si to namyslel s tou vlákninou sem na forum, ale jinak do sebe peláším i samotný jen tak do krku a trénuju slinový žlázy :) Každý jsme jiný, čili proto jsem říkal nejíst maso a sýry, mlíko atd = kaly. Nemyslel jsem vůbec. Pro mě za mě ať každý jí jak si myslí, ale myslel jsem to tak, že až to proběhne v pořádku s tou zeleninkou, pak si člověk může s klidem dát řízek. No asi to chce větší opatrnost. Vláknina by i jinak měla střevo uklidňovat. Ale zase asi případ od případu. Pacoše s crohnem, nebo zánětem může třeba dorazit. chce to popřemýšlet každý sám. A pohyb samozřejmě. Nic víc, krom uzlu hadů a tohoto, mě momentálně nenapadá.

Měj se pěkně. :pivko:


Memphis333
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: úte 20 lis 2012 9:18
Bydliště: Zlate Moravce
Dal: 10 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Memphis333 »

no po precitani tohto vsetkeho som zacal s kremelinou. Zaujimave ze som mal ovela vacsia stolicu, zacalo mi praskat v usiach a mierna bolest v lytkach. Zaujimave je ze na MMS uz ziadne reakcie nemam ale uz je to rok co ho pijem, cize asi zabilo co mohlo. Na antiparazitika zatial tiez nemam reakcie ...uvidime.


Memphis333
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: úte 20 lis 2012 9:18
Bydliště: Zlate Moravce
Dal: 10 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Memphis333 »

Inak nedela mi dobre lepok, chleba kolace a pod inak zjem vsetko . Nemam celiakiu ale ked zjem nieco s glutenom citim sa zle a mam priserny smrad z ust . Da sa to urcit co to sposobuje? Aky parazit?


lena

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od lena »

Memphis333 píše:Inak nedela mi dobre lepok,
Ted jsem dala prispevek do prevence rakoviny, je dobre jist prave pecivo z mouky spaldy. Ta to nedela a jeste ma pozitivni vlastnosti na zaludek a cele telo. A jiste, ze maji take ucinek paraziti ci jine tvory, ktere nas suzuji. Jak se toho zbavis pak muzes jist zase normalne.

Sama si vsimam, ze kdyz jim pecivo z psenice tak mam pocit, ze se to uz primo v ustech lepi dohromady, spaldove pecivo to nedela. Take kukuricna mouka ne.


Memphis333
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: úte 20 lis 2012 9:18
Bydliště: Zlate Moravce
Dal: 10 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Memphis333 »

lena píše: A jiste, ze maji take ucinek paraziti ci jine tvory, ktere nas suzuji. Jak se toho zbavis pak muzes jist zase normalne.
Takze to robia parazity?? Alebo candida?

Edit: úprava citace - poo.


lena

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od lena »

Memphis333 píše:
Takze to robia parazity?? Alebo candida?
To ti nepovim, muze byt, ale navzajem se prave paraziti a houba podporuji, je nutne vycistit telo, jedno, kterou cestou se das. Zde na foru je informaci dost. Muzes si vybrat, mms, cds, autopatie, lecebny kod, zmena stravy, urina a atd........ Proste si precti ruzna vlakna a jdi dle intuice, kdyz to neponese plody tak si vyzkousej jinou. Chce to mit :zzz: trpelivost :spirit: a nebo pokud ji nemas zajdi si za nekym, kdo dela diagnostiku a jdi dle vysledku ci jestli je u toho i moznost leceni. Takhle to delame da se rici vsichni, kdo chodi na forum. :spirit: U nekoho to trva dele u dalsiho kratce.


rambajs
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 13 črc 2011 14:09
Bydliště: Brno
Dal: 22 poděkování
Dostal: 88 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od rambajs »

Von je spíše problém, že člověk se jaksi intuice zbavuje dobrovolně, na základě :ptrain: lního řízení destruktérů této planety. 90% doktrín zde na hliněné kuličcce, je polopravda s hierarchickou strukturou ega. S tím se nikam nedohrabe nikdo. A jak praví základní poučka chaosu, ale ne ta fyzikální, zloděje držíš za ruku, však říkáš mu bratře (lehce nadneseno).

Pár postřehů k věci:
Bentonit : Opravdu hlína podobná rychlosádře, světloucenašedlá. Při styku s vodou seprudce sráží v plastelinu. Na co se přilepí, tak to nepustí jen oplachem, proplachem, mechanickým otěrem. Nejvoděodolnější, nejhrubší, mezi zuby skřípe tak, že vam vstávají všechny chlupy po těle, a občas navodí bolest porušení skloviny..

Kaolín: Lehce rozmichatelný, pri styku s vodou má tendenci se srazit v hrudky, ale ty se proplachem rozpustí na prášek. Prášek mezi zuby skřípe, bez pocitů poručení skloviny.

Superkřemelina (legenda v předchozích přízpěvcích) Stejné jako kaolín, ale jemnější, spíše mezi zuby vrže jako vata.

Kaolín a superkřemelina, pro mě zatím naprosto žádný rozdíl.
Bentonit, velmi nepohodlné do terénu, mixuju v ústech s vodou. Hadi se ho bojí stejně jako křemíku.

Pár dalších nadílek ale menších bylo. Ještě mám tak 2-3 velmi mazané hady. Prchají pravděpodobně do jater, ale dostali pořádné dávky včera, za naprosté žízně jsem je kropil kaolínem celý den za hladu. V levém žebru se náhle zamrskalo jako bych tam měl kapra :shock: Normálně jsem se lekl. Možná je tedy o jednoho méně. Koncertování si už nedovolují, zjišťuju je stahy bricha, kdy po stažení a nepovolení mručí a pohybují se. Úplně vdechnout bricho nejlépe předkloněn. To mi funguje.

Pár postřehů pro maminky dětí:

Dnes už se to tak nějak nenosí, pač hračky jsou moderní. Já požíral plastelinu jako malé dítě a moc mi chutnala. Máma mě za to hubovala, občas, když plastelina zmizela, jsem dostal nařezáno. Proč jsem jedl hlínu jako děcko?

Dal jsem si oběd v parku, pač jsem nedaleko pracoval. Sedím na lavičcce a jím papriky. Sleduju děcka. Polovina z nich bezděk, štárá šušínky, a lup do papule mlask a je tam. Mňam. Dělal jsem to jako děcko taky. Proč to děti dělají. Vzpomněl jsem si na mravence, co ho spase ovce (toxoplasma), když jsem celou dobu odparazitovávání tahal z nosu stále stejné útvary larev. Někdy z černou hlavičkou jakoby ouško jehly. Ach, ten mikroskop by bodnul maminy co? Je možná lepší spíše nemlátit děcka po pazourkách ale prohlédnout si jejich šušínky.

Jako děcko jsem okusoval omítku. Tenkkrát se líčilo první malování vždy vápnem. Sklepice, když nemá vápník, vyzobe vám omítku v celém kurníku. V žaludku všech slepic doma chovaných, jsme nacházeli písek. Slepice není blbá, teda je ale o techto věcech nepřemýšlí, a dělá je automaticky. Proč? :-)

Je velmi mnoho věcí, čím se člověk může pobavit, pokud je to humor a ne egoismus bohorovenství, může si odnést vělké poučení z malých věcí. Může růst a přemýšlet. A může přemýšlet správně. Dovedete si představit co by to znamenalo pro ty, co nás řídí, či snaží se neustále vyučovat polopravdy? :-)

Hodně štěsti a zdraví všem. :good:
Tento přízpěvek lze s klidem roznést na kopytech jako naprostou hovadinu. :good:
:bye:


indiga
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 30 zář 2010 8:35
Bydliště: Nové Zámky
Dal: 23 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od indiga »

Ahojte, možno sa spýtam hlúpo ale ako napr. na prístroji Salvia rozpozná stroj vloženú ampulku napr. s vírusom, čo sa v nej nachádza cez sklo, umelú hmotu alebo neviem čo to je za materiál? Ďakujem indiga


indiga
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 30 zář 2010 8:35
Bydliště: Nové Zámky
Dal: 23 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od indiga »

Neviete niekto kontakt na ing. Bláhovú z Brna, nakoľko mail ktorý má uvedený na jej stránke nie je platný.Vratia sa ako automatická správa že mail už neexistuje. indiga


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“