Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

Uživatelský avatar
arabela777
Starší člen
Příspěvky: 111
Registrován: sob 28 srp 2010 14:25
Dal: 61 poděkování
Dostal: 38 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od arabela777 »



alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od alfka »

Cauvec,

každou neděli od 22 hodiny jede na Discovery pořad o parazitech u lidí.
Opakují to pak v pondělí ve 02:50
pořad se jmenuje - Hmyz, kousnutí a parazité.

Cau, mejte se :)


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

Také něco přidám..
V poslední době jsem spapala další várku česnekovocitronového nápoje a přidala jsem tam ještě kůru ze dvou citronů navíc. Breberkám se to hodně nelíbilo.
Snědla jsem několik pytlíků s dýňovými semínky - 200 g během jednoho-dvou dnů a snažila jsem se to zapíjet kávou. Nějak se mi zdálo, že to lépe působí. Hodně jsem aplikovala mleté lněné semínko se lněným olejem a tvarohem - někdy bez tvarohu, po jakémkoli jídle, pokud jsem měla příležitost si semínko umlít. Jo a pak mít v dosahu toaletu a možnost se pořádně umýt.
Teď jsem pila nápoj - do hrnku vody lžičku a půl až dvě lžičky sody b. a citron. Hodně to pění, je třeba nechat prostor, jinak vám to vyteče. Je to docela dobré a jsou viditelné úspěchy.

S mým přístupem ke zdraví a očistě si někdy , a spíš dost často, připadám jak za středověku, když někdo obhajoval, proč se koupe a myje si ruce.


turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od turtle22 »

Chodívám si číst na Celostní medicínu a dneska tam vyšel článek:
http://www.celostnimedicina.cz/opravdov ... amydie.htm
Možná to pro zdejší osazenstvo nebude úplně objevné, ale třeba přeci jen něco málo...


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od davidekMTB »

Ahoj všichni :)

Po nasazení hřebíčku se mi u kolena vyrazilo toto. Vypadá a bolí to jako spálenina...
Napadá někoho, co by to mohlo způsobovat (jaký typ parazita)? Jak bych měl postupovat dál krom toho hřebíčku?
Cca před rokem jsem bral Ivermectin, albendazol, a praziq. a žádné reakce se nekonaly (teda krom jedné škrkavky ve stolici)
Moooc dííky :)

David


Obrázek


akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od akvarista »

Buď je to alergie na hřebíček nebo ti lezou paraziti ven kolenem.Máš štěstí že to máš na koleni.Já měl to samé po použití hřebíčku a elektrizování Godzilou ale měl jsem to bohužel na čele a v obočí a pak mi otek celej ksicht :D

Chci se zeptat v jakém intervalu se bere albendazol proti škrkavkám a roupům?Mám napsáno 2dny po 4tabletách a pak po dvou tabletách ale nějak mi z toho neni jasný jestli jednou týdně nebo po 14ti dnech.Jinak ty 2 dny po 4tabletách se povedly.Úleva jak blázen a trávení se parádně zlepšilo a energie taky narostla.paráda!


rambajs
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 13 črc 2011 14:09
Bydliště: Brno
Dal: 22 poděkování
Dostal: 88 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od rambajs »

Vono je defacto uplne jedno co se jak bere. Jsou to nesmysly,vuci momentalni situaci a individualite. Pokud se v prumeru trefis a zabere to, je to v podstate stesti jako kdyz hrajes sipky. Neexistuje zadna metoda, ktera leci univerzalne jeden problem, protoze problem je komplexni. Neexistuje metoda, ktera pomaha univerzalne, ani kdybyjste si uvarili vsachny prdy, dechy, krefy, smichy a hleny v jenom hrnci. Neexistuje to jednoduse proto, prtoze náš konstrukter, nas proklel, protoze musel. Zaroven pro nas vymyslel briskne zachranu stejne silnou jako to prokleti. Muzete se smat, nadavat mi, a ja nevim co jeste. Tak to proste je. A kdyby si prst v zadku clovek svym usilim zalomil nebude tomu jinak. Ale samozrejme jsou tu i volne cesty, jak si ulehcit. Tohle foto mi pripomina napriklad pasovy opar. Vem kotvičnik a potri to. Pokud to bude ustupovat, mas problem s viry urciteho typu. Jinak nez badat domnivat se apodobne je lepe o neco se oprit. Treba iridologie ma vyznamnou oporu, kref pod spektrem, pozorovaci autoschopnosti, metod je mnoho. Dobry mikroskop (fakt uz si ho koupim pac jsem se dostal do stavu kdy se tlucu do hlavy protoze nevidim).
A jinak hlavne klid pac v nervoze zpusobi clovek pruser nejen sobe dalsi, ale i v okoli poztraci to, o co se mohl oprit.
:bye:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

rambajs píše: .... Neexistuje zadna metoda, ktera leci univerzalne jeden problem, protoze problem je komplexni ... náš konstrukter, nas proklel, protoze musel ...
:) Dokud tohle z hlavy nedostaneš, bude to pro tebe naprosto výsostnou pravdou a užij si to.

Pokud to z ní dostaneš, stane se pravdou něco jiného, třeba to, že podpora imunního systému jak fyzickými metodami, tak psychickými, pěkně za ručičku jak moj s mojů, skutečně řeší veškeré zdravotní problémy a je jedno, co to je. To samozřejmě je mimo ten hřebíček. To je skutečně dost nehezký a zavádějící pokr, který nám rozdávají felčaři kdejakého ražení už tisíce let. Samozřejmě držej talon oni a navíc fixlujou.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
rambajs
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 13 črc 2011 14:09
Bydliště: Brno
Dal: 22 poděkování
Dostal: 88 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od rambajs »

Slavo, von ten problem tohoto, je vlastne vysostni problem jeho vysosti :mrgreen:
(snaze projde velbloud uchem jehly... atd) Neurazte se prosim tady kdokoliv, ale je to nas vysostni problem ktery nase vysost neni jaksi schopna pochopit. A to jako ja,ty,on,ona,ono. Jinak s tebou samozrejme souhlasim (ale nic menit nehodlam). Vona to defacto zadna moje pravda neni. Ale je to pravda nejvyzsi. Plati si tak nejak sama. At se nam to libi nebo ne. Mam nejake veci kolem bentonitu ale to zas treba zitra. Je to trosku "fuj"... :good:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

rambajs píše: .... Ale je to pravda nejvyzsi ...
:ethink: :) Od koho všeho jsem už tohle slyšel? Papež? Jehovisti? Vlastně těch hlásačů je docela dost včetně kdejakého pavěda. Ecce Homo.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
mina
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 09 lis 2012 11:37
Dostal: 6 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mina »

Ahoj všichni,

chtěla bych se zeptat, zda někdo nevíte co zaručeně zabere na dlouhodobou zácpu.
Aby to nebylo ale zase moc drastické, potřebuji to pro babičku... tak bych ocenila něco přírodního.

Díky, Mina


LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj Mino, napadlo mě 6 kapek MMS.Ale to byl spíš vtip.
Mě zabralo jíst večer knackebrot a pít psyllium .Prostě hodně vlákniny.Hodně i pít .

Duchovní příčiny
V tlustém střevě je vstřebávána hlavně voda. V symbolice je voda symbolem pružnosti, ochoty přizpůsobit se, ochoty přijmout duchovní pravdu (Ježíš u studny v Samaří). Nedostatek životní energie v tlustém střevě, kolitída, je projevem odmítání pružnosti a vývoje v životě. Ve zhoubné formě je to úplné odmítání pravdy života.

Zácpa je už porucha posledního úkonu, vylučování. Vyjevuje navenek nechuť nositele k vydávání hmotného, nadměrnou šetrnost. Je to už do tělesnosti pokleslá nechuť dávat, chtivost držet dosažené.

Hlavní duchovní příčiny onemocnění horní části trávícího traktu:

- nadměrná rozumová kritičnost, není lásky ke kritizovanému, existenční strachy, neschopnost přijmout některé jevy života.


Změň sebe sama a změníš svět :-)
viktoria
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19 bře 2013 12:45
Bydliště: Slovakia
Dal: 32 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od viktoria »

Ahoj Mina,
skús sušené ovocie (jablká, slivky) tie mi zaberajú najlepšie a najrýchlejšie... alebo zájdi k lekárovi nech ti predpíše laktulózu: DUPHALAC, je vo forme sirupu a je to syntetický disacharid, derivát laktózy... pôsobí úplne super, nie sú prítomné kŕče a stolica je pravidelná a normálnej konzistencie... ale to už sa poraď radšej s lekárom.


V.
viktoria
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19 bře 2013 12:45
Bydliště: Slovakia
Dal: 32 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od viktoria »

LenkaX píše:Ahoj Mino, napadlo mě 6 kapek MMS.Ale to byl spíš vtip.
Mě zabralo jíst večer knackebrot a pít psyllium .Prostě hodně vlákniny.Hodně i pít .

Duchovní příčiny
V tlustém střevě je vstřebávána hlavně voda. V symbolice je voda symbolem pružnosti, ochoty přizpůsobit se, ochoty přijmout duchovní pravdu (Ježíš u studny v Samaří). Nedostatek životní energie v tlustém střevě, kolitída, je projevem odmítání pružnosti a vývoje v životě. Ve zhoubné formě je to úplné odmítání pravdy života.

Zácpa je už porucha posledního úkonu, vylučování. Vyjevuje navenek nechuť nositele k vydávání hmotného, nadměrnou šetrnost. Je to už do tělesnosti pokleslá nechuť dávat, chtivost držet dosažené.

Hlavní duchovní příčiny onemocnění horní části trávícího traktu:

- nadměrná rozumová kritičnost, není lásky ke kritizovanému, existenční strachy, neschopnost přijmout některé jevy života.
Lenka, neviem koľko rokov má jej babička, ale myslím, že už by možno nemala toľko sily prehodnocovať svoj spôsob života... ale možno sa na to dá...


V.
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

mina píše:zda někdo nevíte co zaručeně zabere na dlouhodobou zácpu.
Ať babička do svého jídelníčku zařadí denně 1-2 nastrouhané syrové mrkve (a vůbec syrovou zeleninu). Je to dobré, zdravé a za pár dnů bude po zácpě (napořád).


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“