Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »



dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od dkamila »

Začínají strašit lidi :(
Jak “vyhnat” z těla parazity? Pozor na alternativní metody!



https://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktua ... ch-infekci


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Arnika01
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 17 úno 2015 11:37
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Arnika01 »

Asi vyhlásim potvorám prímerie, antiparazitiká mi už nezaberajú. Tieto potvorky som získala pred rokom a tromi mesiacmi, tak budem sledovať, či sa naozaj dožívajú 2 rokov, alebo sa vedci opäť mýlia.
Prvý krát som použila Vermox - najprv podľa rozpisu som brala 1-0-1 tri dni, čo nemalo žiadny efekt (okrem toho, že ma prestalo bolieť brucho), tak potom som zvýšila dávku na 2-0-2 tiež tri dni. V stolici som našla rôzne kúsky - najdlhší 10 cm, ale nevedela som to identifikovať, lebo to nebolo celé (bolo to aj natrávené). Len som vedela, že sú to časti červíkov. Bolo to pruhované ako dážďovka, ale nesedelo to na škrkavky ani na pásomnicu.

V tej dobe som ich mala už značne premnožené. Brucho sa mi zväčšilo (aj keď na bruchu nemám takmer žiaden tuk). Nemohla som spávať na chrbte, lebo mi bolo brucho ťažké ako keď som bola tehotná a nemohla som spávať ani na bruchu, lebo v oblasti pupíka som mala skrútenú veľkú hrču a keď som na ňu ľahla, tak to bolelo. Keď som to chytila, tak sa tá hrča vypla proti ruke a stuhla, asi ju moja pozornosť tešila :)

Bola som na meraní v Šamoríne, ale za tú závratnú sumu cca 150 Eur som sa dozvedela len to, že mám okrúhle aj ploché červy všade. Ani mi tá ženská nevedela povedať aké, aby som si mohla doma nastaviť frekvencie :(

Doma som vyskúšala kúru podľa Bláhovej (bez akéhokoľvek efektu) čo bola veľká chyba, len som tým vytvorila rezistenciu. Bohužiaľ tieto potvory sa veľmi rýchlo učia, čo zožerú raz a nesedí im, tak už viacej nezožerú.

V tomto období už značne narástli a robili mi veľké problémy. Okrem hanby z častého škrkania spôsobovali aj silné bolesti, snažili sa natrepať do žalúdka, žlčníka aj pankreasu (aspoň myslím, že som to správne identifikovala). Musela som si dávať pozor na jedlo. Majú výborný čuch. Ak som si dala niečo sladké, múčne alebo mliečne - začali škrkotať už keď som to prehĺtala a začali ma hrýzť do čriev (doteraz som nepochopila prečo, asi sa chceli zrýchliť trávenie?). Natrepali sa tesne pod žalúdok očakávajúc jedlo upchali priechod a mne bolo zle, potrava sa z žalúdka neposúvala, bolo mi na zvracanie. Najlepšie bolo jesť zeleninu, tá im moc nechutí a neznášajú papriku.

Začala som si dávať na raňajky cesnak. Roztlačila som 5 strúčikov do 2 deci horúceho mlieka a cez deň som pila palinové čaje. Skončila som po týždni, nemalo to žiaden efekt okrem pálenia žalúdku.

Kúpila som si kúru trojčátko a dávala podľa 17-dňového rozpisu. Po 10 dňoch ma začali bolieť črevá - škrkavky vylučovali v sebaobrane akýsi toxin, ktorý mi spomalil trávenie. Ale nezabilo to ani jednu, len mi bolo zle. Na konci sa mi vyhodil veľký herpes, tak možno som jednu zabila, aj keď som ju nenašla.

Jedného dňa sa sviňe nakopili a zauzlovali na pravej strane podbruška. Neprechádzalo jedlo, dokonca ani voda z klystíru. Črevo sa mi tam veľmi naplo, cítila som ostrú bolesť, mala som strach z pretrhnutia. Prestala som na niekoľko dní jesť, a toto miesto som si silno pritláčala, nech sa mi roztlačí do bokov. Prevesila som sa za podbruško cez nábytok a visela, kým som vydržala. Mám starý komunistický strojček s tvrdými vibráciami, tak som ich na záver rozohnala. Škoda, že sa im tie sprosté hlavy nedajú umlátiť.

Objednala som si antiparazitika - Opticide a albemed po 100 ks. Dlho som dumala či pri kúre držať dietu alebo nie (teraz už viem že ano, čím menej jedla tým lepšie). Nakoniec som držala 2 týždne zeleninovú dietu a na internete som si našla curezone protocol:

2-0-2 Albendazol 200 mg 14 dní
2,5 - 2,5 -2,5 Praziqantel 1-3 a 8-10 deň

Na 14-ty deň som našla v stolici škrkavku. Mala 35 cm a bola celá.

Aj táto jedna potvora mi zmiernila tlak v bruchu a už sa mi lepšie fungovalo. Je dosť bolestivé, keď sa posúvajú naspäť proti pohybu čriev. Každodenné časté masáže brucha mierne pomáhajú.
Ako dospelé si urobili svoje teritorium. Jedna skupina je v pravo dole pri slepáku, druhá skupina je tesne nad pupíkom vodorovne a tretia za močovým mechúrom.

Spočiatku som mala pocit plných čriev ale teraz už dokonale ovládajú moje trávenie. Stále som hladná a myslím na jedlo, aj keď som najedená (napriek tomu že mi v črevách zaberajú vačšinu miesta). Dobre sa z toho priberá. Ak sa nenajem dvíha sa mi žalúdok a prejde to až po jedle (tehotenstvo je vylúčené :))

Mám paniku z tých vajíčok čo produkujú. Čo robiť? Každý deň meniť pyžamo a vyvárať veci?, meniť stále aj posteľné? Trúfnuť si vôbec na sex? A ako ochrániť deti?

Po pár mesiacoch som si dala zase 14 - dňový aniparazitický protokol. Na konci som našla ďalšiu škrkavku ale teraz nebola celá, len 15 cm vcelku a zvyšok potrhaná koža. Teraz ju už nezabili antiparazitiká, ale zrejme ostatné škrkavky - predsa nebudú žrať otrávené jedlo :)

Toľko k Breussovej hladovke. Ako vyhladujute škrkavky? No nijako, pokiaľ si môžu zahryznúť črevnú sliznicu, krv, prípadne sa žrať medzi sebou :)

Zase som si na pár mesiacov dala pokoj a pripravovala stratégiu. Medzitým som si dávala kremelinu (ktorá im nič nespraví, ale funguje fajn ako zásyp na candidu a zapálené črevá - dokonca lepšie ako MMS), jedla som Artemisinin, ktorý im nešmakuje, tak sa posunuli trochu nižšie a kým ho beriem žalúdok sa mi nedvíha.

Teraz som skončila poslednú dlho plánovanú akciu:

6dní Vermox
14 dní albe-prazi
10 dní trojčátko, ale od začiatku plná dávka - palina 7-0-7
a k tomu artemisinin, kremelinu a čo ma ešte napadlo. Črevá ma neboleli, sliznica sa nelúpala...

Brucho som si prehmatávala, ale hrče tam stále boli, tvrdé a uvolnili sa až pri prazíku a začali sa mierne posúvať v črevách. Občas sa pohli, aby som vedela, že ešte žijú.
Nuž asi im tie veci nič nerobia, buď sú rezistentné alebo to nezožerú, len praziqantel preniká cez kožu a zmierni im svalový tonus.

Prišla som na úžasný nápad a po 3 dňovom prazíku som išla na šankha-prankšalanu. Prvý pól liter prebehol OK, začala som chodiť na záchod, príchlopka v žalúdku otvorená, krásne to pretekalo do čriev. Jednotlivé klbká škrkaviek som si posúvala rukami v smere trávenia, od slepáku hore, nad pupíkom, zase dole (bežne s nimi nič nepohne, lebo sa vzpriečia).
Keď som ich zatlačila za močový mechúr, tak som skončila, lebo tam rukou nedosiahnem, potvorky sa tam zauzlili, vzpriečili a voda prestala odtekať. Po dvoch litroch som to ukončila s tehotenským bruchom, s tým že výsledok je VEĽKÉ NIČ a dospelých škrkaviek sa človek nezbaví.

Pri záverečnej fáze - pri braní trojčátka sa pekne vrátili na svoje teritória a podľa tých zvukov sa po ceste aj chechtali.

Snáď moje skúsenosti niekomu pomôžu. Keby som začínala odznova, tak si nasadím hneď 14-dňový protokol s minimálnym prísunom rastlinnej stravy - len toľko aby sa nezastavilo trávenie.
Lenže človek má strach že mu to uškodí, že sa mu olúpe výstelka čreva. A na začiatku pri braní ATP je mu zle - myslí si, že je to z liekov a nikoho nenapadne, že sú to toxíny potvoriek, ktoré sa takto bránia.

Nikdy predtým som nemala problémy s trávením a brucho ako vpadnutý lavór. Tak ešte 9 mesiacov (ak pokapú od staroby). :jump:

Rozmýšľam či sú škody čo popáchajú na črevách (napr roztiahnutie) vratné.


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Nevím, jestli to myslíš vážně, že škrkavky odejdou po 2 letech samy, ale moc bych na to nespoléhala.
Nepochopila jsem, jak jsi brala ten albendazol. Píšeš 14 dnů. To každý den 2-0-2? Pokud vím, tak H. Bláhová doporučuje brát albendazol 1x za týden opakovaně aspoň 5x, ale to je podle mě ve tvém případě málo. Spíš by to chtělo těch 14 dnů denně (ne déle, potom padají hodně nepříjemně vlasy - vlastní zkušenost), pak přestávku, pak zopakovat už méně dnů - podle potřeby. Potom teprve nasadit kúru podle Bláhové. Taky praziquantel se dá brát několik dnů po sobě, když je potřeba. Na tomto vlákně je spousta zkušeností s braním prášků, nevím, jestli jsi to četla.
Ještě mě napadlo, jestli je máš hlavně ve střevech, zkoušela jsi je opít? Je to myslím ruský recept (možná podle Malachova). Hraje tam roli koňak a ricinový olej, ten recept určitě najdeš, možná i v tomto vlákně.


Arnika01
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 17 úno 2015 11:37
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Arnika01 »

Ahoj Hela, ďakujem za podporu.
Ano, ten Albendazol som brala každý deň 2-0-2 celých 14 dní (výsledok 1 mrtvá škrkavka). Pri druhej kúre som ho brala 17 dní 2-2-2 tiež každý deň (výsledok tiež 1 mrtvá škrkavka). No a tretíkrát vermox 2-0-2 (6 dní každý deň a Albendazol každý deň 2-0-2 14 dní (výsledok nič).
Zrejme som vyskúšala všetko, čo je v tomto vlákne napísané. Ale som s tým zmierená, je to znesitelné. Skôr mám obavy, že to má niečo s karmou a zbavím sa ich až keď sa niekam posuniem. Len neviem kam a ako :)


Arnika01
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 17 úno 2015 11:37
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Arnika01 »

Keď som si čítala o sankhapraksalane ako si človek nájde v zime po tejto technike v stolici čerešňovú kôstku ešte z leta, tak ma napadlo, že v starej stolici prichytenej na črevách vlastne môžu byť aj vajíčka parazitov - čiže sa nedostanú von všetky stolicou. Tieto vajíčka sú infekčné až po 14-tich dňoch, ale tých 14 dní kľudne môžu vydržať v črevách :(
Tak premýšľam či nie je látka, ktorá by tieto vajíčka na seba naviazala. Čierne uhlie, kremelina alebo psylium?


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Tak to jsi brala opravdu velké dávky. To by na škrkavky už mohlo zabrat. Nemůže tam být ještě něco jiného, co ti dělá ty problémy? Možná by to chtělo znovu změřit (u někoho jiného), abys věděla přesně, co tam je. (Třeba už albendazol nepotřebuješ.) Taky bys mohla ještě zkusit brát albendazol a praziquantel podle Bláhové, tj. jednou za týden opakovaně 5x. Paraziti se běžně v těle rozmnožují, a to vezme různé vývojové fáze, jak postupně dospívají. Taky se podívej po okolí, jestli nedochází k opakovanému nakažení (pes, kočka). Na vajíčka H. Bláhová doporučuje MMS (2x denně 4 kapky), ale na dospělce nestačí.
Jinak paraziti s psychikou samozřejmě souvisejí, jako všechno. Řekla bych, že člověk má parazity, když má z nějakého důvodu pocit, že na něm někdo parazituje.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Kov »

Arnika01- ty tvoje fantazie kde mas kolik skrkavek, kam se posunuji a co delaji, to je sila. Jestlize funguje na skrkavky odcerveni u psu, neni duvod se domnivat, ze u lidi to pri spravne prepoctenem davkovani fungovat nebude.


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

[quote="Arnika01"]Asi vyhlásim potvorám prímerie, antiparazitiká mi už nezaberajú. Tieto potvorky som získala pred rokom a tromi mesiacmi, tak budem sledovať, či sa naozaj dožívajú 2 rokov, alebo sa vedci opäť mýlia..................

Zkoušela jsi urinové klystýry?


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

Navrh - prosim zalozte Parazitom samostatny adresar, ako ma MMS, a bylinky v oddeleni Alternativna medicina. Dovod je, ze tato tema je prilis neprehladna, a vela otazok by bolo lepsie zodpovedanych v samostatnych temach. Myslim, ze tema je dost popularna, a riesena, aby mala samostatne oddelenie.


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Batles »

Nečekaně zajímavá zkušenost:
před pár dny ke mně přijela moje dceruška na návštěvu i s šestitýdenním překrásným miminkem :angel:
Přes den i v noci bylo neklidné s nepříjemně opakovaným pláčem i když spinkalo. Prdíky to nebyly a miminko není vůbeč ničím zaočkované.
Po porodu dostalo nejvyšší hodnocení podle jakýchsi údajů či co :D
Miminko je kojené.
Příčin pláče může být samozřejmě hromada, no napadlo mne zeptat se večer v klidu svého Anděla, co že to naše miminko dráždí až k pláči?
Jen jsem čuměl - anděl povídá: něco ji svědí po těle :!: Čekal jsem cokoli, no tohle ne...-
Příští den jsem miminko bezkontaktně proměřil Oberonem a ouha. V buňkách pokožky je Helicobacter, Kingella, Streptococcus pneum. a Candida!
Udělal jsem potřebnou akci a ten nárazový pláč se tak o 60% zmírnil :D Je to dnes čtvrtý den zpět.
Nejvíc vděčná je moje dceruška, může si víc odpočinout.
Hezké jarní dny všem,
Batles


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Kov »

Co to bylo za ,,potrebnou akci,, ? Co se muze aplikovat tak malemu prckovi?


terezamaria
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21 lis 2013 19:12
Bydliště: Partizánske, SR
Dal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od terezamaria »

Valeria1982 píše:Lidi, jak se zbavit Candidy.....,prosím poradte....
Viem, že to je už staršia otázka, ale ja mám veľmi dobrú skúsenosť v rámci rodiny s probiotikom Candistop od výrobcu Topnatur. Vždy ho bolo treba užívať aspoň pol roka, prvý mesiac 2 kapsule ráno na lačno a potom už stačí 1 kapsula.Výsledok bol vždy nad očakávanie. Odvtedy ho používame vždy pri užívaní antibiotík, vtedy znovu po 2 kapsule a žiadna candida sa nekoná.


Každý deň žijem tak, aby nikto neľutoval, že sa so mnou stretol...
PEPABRNO
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 24 dub 2016 16:16

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od PEPABRNO »

Ahoj ahoj prosim má někdo zkušennosti s Stromectol, nebo Ivermection, manželka ma svrab a uz si s tim vůbec nevime rady. Nezabiraji zadne bezne dostupne kremy ani masi, ani navsteva u mrtvého more nepomohla.


rendolfe
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15 úno 2016 19:50

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od rendolfe »

Dobrý den,může mi prosím poradit někdo,kdo má zkušenosti s antipar.kůrou trojčátkem?
Je mi 50 let a byla mi nalezena mezi střevy poměrně velká cysta nejasné etiologie.Operaci jsem odmítla s tím,že zkusím alternativní odparazitování.Průběh kůry docela náročný s příznaky,ale ulevilo se mi,bohužel však jen na pár dní.Asi po 14 dnech se dostavily každodenní atakové teploty se zimnicí, bolest kloubů,dráždivý kašel s nepříjemnými pocity na prsou.Šla jsem tedy k lékaři,dostala antibiotika,ale problémy přetrvávají nadále i přes stále pokračující krytí antibiotiky.
Může mi někdo poradit co mám dělat?Mohou být problémy způsobeny parazity nebo léčbou?
Děkuji předem za radu.Renata


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“