Peroxid vodíku - využití vnitřně

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: to jo, paráda.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Anonymous píše:Manipulace s 30%ním peroxidem může být nebezpečná.
To je pravda. Ted nam jeste povez za jakych okolnosti.

Tady se to prodava v 400ml flaskach 35% ve specializovanych prodejnach organickych jidel na sterilizaci zeleniny atp. Bez bumazky.
Anonymous píše: Při předávkování může docházet k vzniku OH radikálů.
Zajimava chemie. Dodame kyslik O do polivky telesnych tekutin a bunek zaneradenych OH radikaly. Co asi tak ten dodany kyslik z rozkladu peroxydu H2O2 > H2O + O s tim radikalem OH udela? Jak jen asi zapricinni jejich vznik?

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Návštěvník

Re: to jo, paráda.

Příspěvek od Návštěvník »

Při manipulaci s 35%ním peroxidem by se měli chránit hlavně oči. Koncentrované výpary můžou poleptat sliznice. Popáleniny pokožky můžou vzniknout při delší expozici. Hlavně je třeba se seznámit s čím peroxid nikdy nemíchat aby nedošlo k rychlému rozkladu a úrazu popálením. S 3%ním peroxidem je manipulace bezpečná. Samozřejmě je nutné si uvědomit, že nejde o látku k hašení žízně. :D
Slavek Krepelka píše: Zajimava chemie. Dodame kyslik O do polivky telesnych tekutin a bunek zaneradenych OH radikaly. Co asi tak ten dodany kyslik z rozkladu peroxydu H2O2 > H2O + O s tim radikalem OH udela? Jak jen asi zapricinni jejich vznik?
Peroxid může reagovat s mastnými kyselinami za vzniku hydroxylových radikálů. Pokud má člověk dostatečný přísun antioxidantů a je "přiměřeně nemocný", nejde o velký problém.
I když používám peroxid jenom ke kloktání, spočátku mne pobolíval žaludek. Proto nabádám k opatrnosti a raději k pozvolnému zvykání.
P.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: to jo, paráda.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Anonymous píše:Manipulace s 30%ním peroxidem může být nebezpečná. Při manipulaci s 35%ním peroxidem by se měli chránit hlavně oči. Koncentrované výpary můžou poleptat sliznice. Popáleniny pokožky můžou vzniknout při delší expozici. Hlavně je třeba se seznámit s čím peroxid nikdy nemíchat aby nedošlo k rychlému rozkladu a úrazu popálením. S 3%ním peroxidem je manipulace bezpečná. Samozřejmě je nutné si uvědomit, že nejde o látku k hašení žízně. :D
Hlavne pak nemichat s acetonem!!!
Anonymous píše:Při předávkování může docházet k vzniku OH radikálů. Peroxid může reagovat s mastnými kyselinami za vzniku hydroxylových radikálů.
Eureka!!!

On totiz ten peroxyd v krvi odstranuje nanosy cholesterolu [presneji receno nanosu, protoze to neni jenom cholesterol] ze sten tepen. Jednak to zpusobuje tim, ze oxyduje [a tim zabiji] microorganismy, ktere tyto nanosy zpusobuji v prvni rade [stejne jako na zubech]. Sam jsi ted uvedl ten druhy duvod. Lepsi odpoved jsem si nemohl prat. Jenze jako vse, tento effekt zavisi na davkovani a ucinnost je podstatne lepsi s proxydovou kapackou primo do krve, nez s pitim, protoze se vetsina peroxydu "nevybouri" v zaludku a ve strevech. Tedy, pijeme to na lacny zaludek.

Nicmene je skutecne dobre se rozjet postupne.

Dekui, s laskavym pozdravem, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Návštěvník

Radikály

Příspěvek od Návštěvník »

Něco o radikálech. A nejenom o nich.
P.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


jarda ovčák svitavy

radikály.

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Jojo, naprosto dokonale napsané a srozumitelné i pro neználky. Paráda. :good:


jarda ovčák svitavy

no, právě

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Předávkování je naprosto jasné.I když sežeru kýbl pálivejch klobás, tak to těžko rozdejchám.
Předávkovat se lze čímkoli. Mne zajímá dávkování a osobní zkušenosti. taky by mne zajímal peroxid versus ozonoterapie....
Ale co hlavní by mne zajímalo je, čím se liší tak propastně účinek peroxidu oproti mms.... teda když pominu tu chuť danou přítomností chloru.
Nevrtám se do toho tak moc důkladně, páč toho mám mnoho.*Ani nechci, nic mi to neříká..... Ale věřím, že zde najdem pár zapálených osvícenců, kterým nedělá potíž chemie a souvislosti. Možná to nevíte, ale štíply mne ty nánosy ve krvetrubkách.Jsou nejčastější příčinou smrti chlapů u nás a taky kvůli nim probíhá nejvíc amputací končetin u diabetiků. Byl by to pokrok. Kdyby se s tou špínou v krevním řečišti dalo něco dělat.


lena

peroxid

Příspěvek od lena »

ja si vezmu taky vzdy par kapek toho 3%, kdyz me neni dobre, je to rychly zpusob pomoci.

chut bych prirovnala trochu jako k mms, ale jiste je mms silne, peroxid je slabsi, ale mam na jazyku prichut ci v puse jako trochu podobu mms, ale v minimalni chuti bez te silne prichuti a take vune ci smradu chloru.

dr.clark se take nekde zminuje, jak je peroxid dobry, je to sloucenina, ktera vznikne pri vyrobe ozonu,

jinak ten ozon ten mam uz objednany jako panensky olej v tobolkach,
jsem sama zvedava jak to bude ucinkovat, dam vedet ;)

dr.cl. dava vicenasobny ucinek ozonu jako chloru ci nasemu mms,


jarda ovčák svitavy

no jo,

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

ale, jak ten ozon nacpou do toho oleje???
Nebo kde se dá sehnat takovej ozon v kapslích????
Nebo v prášku????


lena

ozon

Příspěvek od lena »

Jardo nevim jak ozon do tech kapsli nacpat, sama jsem zacatecnik,

jsou take ozonatory, kde si kazdy sam muze olej, vodu, vzduch, potraviny atd. ozonem zlepsit, zpracovat, upravit, prijde to urcite levneji, jako si tobolky stale kupovat

koupim si ozonator az dle toho jak budou tobolky pusobit, bylo by dobre ozonator si vyrobit, ale v techto vecech se nevyznam a je dulezite, :!: aby to bylo kvalitne vyrobene, nebot pri velkem mnozstvi je ozon jedovaty

ja jsem nasla toto jenom na strankach v nemecku, nektere jsou mozne take v anglickem jazyku.



zde jsou ruzne linky:

http://www.dr-clark.de/dr-clark-geraete ... nator.html

http://www.zapper.com/html/ozonator.html

http://www.nulife.de/cgi-bin/cosmoshop/ ... -0049&ls=d

http://www.huldaclark.de/

http://www.huldaclark.de/online/index.php?cat=K008

na tomto predeslem linku jsem zakoupila ty tobolky, ale jak jsem se ted divala uz nejsou na zakoupeni = vyprodano,

http://www.huldaclark.de/ozon.pdf


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: ozon

Příspěvek od cimirek »

lena píše:Jardo nevim jak ozon do tech kapsli nacpat, sama jsem zacatecnik,
Ozonizátor se dá vyrobit a pak ozón probublávat do kvalitního olivového oleje. Olej tak ztuhne, že vpodstatě vznikne mast a tu nacpat do tobolek není problém. Mělo by se to uchovávat při nižčích teplotách (v lednici u zeleniny), aby ozon nevyprchal.
Ale pro tyto účely je třeba, aby do ozonizátoru nevstupoval vzduch, ale čistý kyslík. Opatřit si ten kyslík uš tak jednoduché nebude.
Před několika lety jsem mast kupoval od UM Zlín. Jestli to dosud vyrábí nevím. Jejich stránky jsou bez této nabídky.


lena

um zlin

Příspěvek od lena »

to je dobra informace, nejlepe mailem napsat a zeptat se.

divala jsem se na jejich stranky, moc tam toho nenajdem, ale za zeptani to stoji


Návštěvník

Re: ozon

Příspěvek od Návštěvník »

cimirek píše:.......ozón probublávat do kvalitního olivového oleje. Olej tak ztuhne, že vpodstatě vznikne mast ...
Jenom pro zajímavost. Tuhnutí oleje je vlastně oxidace. Při oxidaci nenasycených rostlinných olejů vznikají tak "skvělé" látky jako: formaldehyd, acetyldehyd, butanal a asi dvacet dalších zaručeně "zdravých" sloučenin.
Ozon je skvělý (ne na dýchání), rostlinný olej je taky skvělý, ale dohromady????
P.


Návštěvník

Zásady

Příspěvek od Návštěvník »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Návštěvník

Kniha

Příspěvek od Návštěvník »

Tady si můžete stáhnout knihu od I.P.Neumyvakina Peroxid vodíka - mýty a realita
http://publ.lib.ru/ARCHIVES/N/NEUMYVAKI ... P..html#01

Budete k tomu potřebovat prohlížeč
http://sourceforge.net/projects/djvu/files/
P.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“