Různé druhy očisty

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
ailleyscha
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: ned 28 dub 2013 18:29
Bydliště: Kopřivnice
Dal: 23 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od ailleyscha »

Dobrý večer, zítra se chystám na očistu jater. Chci se jen zeptat - mohu na očistu jater použít místo epsomské soli karlovarskou vřídelní sůl ???
Tu epsomskou mě u nás v lékárně neprodají, prej jí nemají a objednat nemohou, tu karlovarskou mám doma asi deset 5g sáčků, mohlo by to mít stejný efekt ???
Budu ráda pokud někdo napíěe, očistu chci zkusit zítra :oops:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od poota »

Jestli je ta karlovarská sůl Glauberova, tak vyhovuje taky.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od A(&F) »

Epsomka = Síran hořečnatý (MgSO4.7H2O)
Glauberovka = Síran sodný (Na2SO4.10H2O)

... je sice pravda, že obojí je osmotický laxativum ... :ethink: ... čímž však nijak nezpochybňuji to, co výše napsal Poota ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od milda »

A(&F) píše:Epsomka = Síran hořečnatý (MgSO4.7H2O)
Glauberovka = Síran sodný (Na2SO4.10H2O)

... je sice pravda, že obojí je osmotický laxativum ... :ethink: ... čímž však nijak nezpochybňuji to, co výše napsal Poota ... :D ...
Epsomská je lepší, protože obsahuje hořčík, kterého máme většinou nedostatek. Naproti tomu sodíku bývá přebytek.
Každý lepší drogista by měl síran sodný nebo hořečnatý krystalický mít, nebo aspoň sehnat.
Naposledy upravil(a) milda dne sob 08 čer 2013 8:24, celkem upraveno 2 x.


ailleyscha
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: ned 28 dub 2013 18:29
Bydliště: Kopřivnice
Dal: 23 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od ailleyscha »

Složení - přírodní hydrouhličitan - sírano - chlorido - sodná sůl, to je napsáno na té Karlovarské
Podařilo se mě ale sehnat vedle ve městě epsomskou :) tak jdu na to


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od poota »

Epsomská je lepší a sežene se spíš v drogerii než v lékárně - jenomže to je sice všechno pěkné, ale ailleyscha potřebovala (správně bych měl napsat potřeboval, protože kdo se nepochlubí jiným než mužským pohlavím, tak je tu považován za chlapečka!) radu do rána, takže by jí to nebylo moc platné.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Kacaba
Stálý člen
Příspěvky: 52
Registrován: pon 13 srp 2012 18:19
Dal: 8 poděkování
Dostal: 31 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od Kacaba »

Epsomskou sůl jsem vloni kupovala na www.fichema.cz, stejně tak MMS 1 a 2 Jestli to zde ještě vedou, nevím, ale zkusila bych se podívat. :)


early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od early123 »

Zdravím Vás,tak som sa dostal na tretiu fázu pečeňovej očisty,robil som ju podľa Dennyho návodu s grepom,ale zdá sa mi ,že s citrónom to bolo chutnejšie.Čo som pridal a vrele doporučujem bol klystýr a je pravdou ,že po klystíre išli zo mňa stále kamienky a nejaká čudná tmavá hmota,skôr by som povedal,že zbarvená do šeda.
Ináč používam magnézium sulfuricum a ešte jedna poznámka,dávku o 8h45 min.som vynechal,vypil som to všetko o pol siedmej a potom bol iný mazec na WC :laugh:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Dekamenizační kůra z pohledu mudrů ...

Příspěvek od A(&F) »

... aneb reportáž M.Zajícové uvádí J.Zajíčka ... :D :D ...

... http://play.iprima.cz/iprima/378850/all ... (kdy ví, o čem je řeč, tak se z té reportáže ale už nic moc nového nedoví ... ;) ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od MIRKO »

Zdravím Vás přátelé.Tak jsem přes víkend absolvoval svou již 15. jaterní očistu.Byl na to ideální čas, v sobotu byl měsíc v novu.Vše probíhalo standartně, ale poprvé jsem zařadil klystýr, večer po vypití druhé dávky epsomské soli.Zatím ze mne vycházely spíše takové měkké, světle žlutozelené kamínky a bordel ve velikosti...nejříve tak cca 5-15mm, při posledních kůrách tak do 5mm.Myslel jsem, že začínám být čistý jako ,,lilie,,.Poprvé jsem se rozhodl, že jsi játra nahřeji pořádně...a to infralampou.I Předtím jsem je nahříval, ale jen horkou pet lahví.Ve 22.00 standartní postup, nikdy jsem se nesetkal s žádným problémem.Pouze se mi potvrdilo, že kvalita oleje je taky velice důležitá...s levnýma olejama je směs co se pije večer většinou pěkně hnusná.Ted jsem použil olej Minerva...a to je zatím opravdu ten nejlepší /z asi 5.druhů/ co jsem vyskoušel.Ráno vše probíhalo standartně...no a koukám do záchodu a světle zelené měkké šutry nikde, ale hromada tmavě zelených skoro úplně tvrdých /zřejmě zvápenatělých/ kamenů ve velikosti 10-15mm.No i u jiných lidí jsem se dočetl, že kolem 15. očisty začíná velký výplach kamenů.Ale toto mne opravdu překvapilo.Za celých 15. očist ze mne vyšlo odhadem min. 0,5 l kamenů a bordelu, prostě je neuvěřitelné co jsem tam měl a ještě asi mám...no budu tedy intenzivně pokračovat.Dále jsem zjistil, že se v případě žízně není nutné trápit a je možno se klidně napít...nemá to žádný neg. vliv. na průběh očisty.Ještě musím opět poděkovat J.Zajíčkovi, že tuto starou ale úžasnou metodu vynesl na světlo boží :good:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od early123 »

MIRKO píše:.Poprvé jsem se rozhodl, že jsi játra nahřeji pořádně...a to infralampou.I Předtím jsem je nahříval, ale jen horkou pet lahví.Dále jsem zjistil, že se v případě žízně není nutné trápit a je možno se klidně napít...nemá to žádný neg. vliv. na průběh očisty.
Nazdar,vďaka za radu s tým pitím vody po 14 hodine,robilo mi to problem byť bez vody,vo 4 fáze to skúsim.Ináč s tou infra lampou to robím od začiatku,je to oveľa lepšie hlavne čo sa týka prehriatia,idem až na hranu s teplotou ohriatia pečene, čiže koľko vydržím.

jaro


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od MIRKO »

Já dělám jaterní očistu přesně podle návodu J.Zajíčka... ten právě mezi 14-18.00 hod doporučuje pít vodu a před pitím soli se pořádně zavodnit, jako prevence proti pocitu žízně.Já měl na mysli pití vody i večer a v noci /o tom se J.Z./ nijak nezminuje.Já to už nijak neřeším a kdykoliv mám žízeň napiju se.Ještě k tomu oleji...nemyslím, že je nějaký velký rozdíl mezi citronem a grepem, ale právě olejem.Jednou jsem použil olivový olej Luccese z Lidlu a málem jsem vrhl...navíc se mi po něm pěkně krkalo a ráno jsem byl nějak hodně ,,rozbitý,,.Zato ted s olejem Minerva mi směs skoro chutnala a byl jsem ráno úplně v pohodě už kolem 10.00.Zdarec


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od early123 »

MIRKO píše:Já dělám jaterní očistu přesně podle návodu J.Zajíčka... ten právě mezi 14-18.00 hod doporučuje pít vodu a před pitím soli se pořádně zavodnit, jako prevence proti pocitu žízně.Já měl na mysli pití vody i večer a v noci /o tom se J.Z./ nijak nezminuje.Já to už nijak neřeším a kdykoliv mám žízeň napiju se.Ještě k tomu oleji...nemyslím, že je nějaký velký rozdíl mezi citronem a grepem, ale právě olejem.
Nazdar,ja to robim podľa Dennyho tu z fóra.Za tú vodu vďaka.Olej používam Monnini v super kvalite/panenský olej/ dovezený z Talianska,chodia tam kámoši z firmy,skoro každý týžden ,liter za 5 euro je super cena.Čo sa týka použitia citrońa alebo grepu,vrátim sa k citrónu,grep sa mi zdala taká mdlá chuť,citrón je výraznejší chuťovo.

Skôr dopručujem spraviť klystír,to svinstvo ide lepšie von,osvedčil sa fakt,spravil som to asi 3krát a stále išlo niečo zo mňa von.Prvé 2 razy som klystír nerobil asi to bola chyba.

Ďakujem


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od MIRKO »

No klystýr je užitečný zcela jistě, taky se mi osvědčil...J.Z. jednoznačně doporučuje.Ještě bych měl poznámku k jablečnému džusu...pokud se použije nějaký vysoce kvalitní,nefiltrovaný lisovaný přímo ze stromu /ne z koncentrátu/ tak neshledávám žádný rozdíl s vyrobeným na odštavnovači...funguje stejně...můj tip Rauch /Billa 2l - 99,-Kc/. :bye:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od akvarista »

Poslušně hlásím švejkovinu která se mi povedla!Jelikož v této době nesnesu hladovění a ani epsomskou sůl a a s jaterní kůrou mám zkušenosti z minulosti(vždy bez problémů)tak sem se po poradě s pár lidma rozhodl ji udělat obráceně tedy ráno po přirozeném hladovění v noci a bez epsomské soli.
Postup byl následující:
6:00 litr maličko přisolené vody na zavodnění a pak nahřívat játra v posteli
7:00 vypití olejogrepové směsi,pak ulehnout do tmavé díry,nahřívat a spát což se povedlo
9:00 stavy na blití,vypití vody po troškách,litrový klystýr
11:00 snídaně-vejce,máslo,zelenina
celý den migrény a stavy na blití,ale né tak hrozné abych vrhnul
18:00 klystýr 2l vody-už vyšlo pár bílých kamenů,ale zatím nic moc
19:00 večeře a pak spát protože únava
druhý den ráno-kávový klystýr-po něm vyšlo asi 10kamenů některé bílé a některé zelené,ale hlavně smradu že jsme museli hodinu větrat :laugh:
Celkově se cítím líp ale tak za 14 dní opakovačka.Je to report pro ty co taky nesnesou hladovění nebo epsomku a nebo prostě nemají čas večer.Nebo pro ty co jsou nervozní už jen z čekání na tu večerní očistu-to jim může stáhnout trávení a nemusí se to povést.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“