Mikrobi jako pomocníci + pH těla.

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Myslíte, že bychom měli za každou cenu likvidovat bakterie?

ano
8
15%
ne
47
85%
 
Celkem hlasů: 55

Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Plzeň

Příspěvek od hanka »

jeff píše:On si každý myslí, ...
Aha, Jeffe, díky za poučení! Je pravda, že na plzeňské pivo je stále nahlíženo jako na nejlepší pivo všech piv a jediné zásadité. Když mi na sonografii zjistili kamínek v ledvině (asi 7 mm), moje obvoďačka jenom mávla rukou a řekla: "Na to pijte plzeňské a choďte ze schodů, a kámen bude pryč!" To bylo před 2-3 lety, párkrát jsem to zkusila, ale protože nejsem v pití piva "cvičená", měla jsem pocit, že následkem vypitého piva můžu být dole i jinak, než chůzí :D. Takže kamínek je tam pořád. A taky pořád nevím, PROČ se musí chodit ze schodů dolů, aby se kamínek dostal ven :shock: ?
Mohu se , Jeffe, ještě zeptat na Bernarda "s čistou hlavou"? To bych snesla, ale nevím, jak je to s tou zásaditostí a vychvalovanou kvalitou.
Zdravím, Hanka.
______________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bernard

Příspěvek od jeff »

Jó, tak Bernarda a s čistou hlavou, patrně se jedná o nealko, moc posuzovat nemůžu, je to pivo s vyšší cenovou relací a vím jistě, že bych ho neprodal. Minulý rok nám na jedné zahradní akci došly Svijany a protože nic jiného nešlo sehnat, tak se koupil kvasnicový Bernard, ale velký dojem neudělal, ani se celý sud nedopil. Prozatím jsem neměl možnost posoudit Bernarda od začátku, to je s "čistou hlavou", abych nebyl ovlivněn chutí jiného piva. Zajímavá piva vaří v pivovarském domě v Chýni u Prahy, měli jsme kukuřičnou 11, polotmavou zázvorovou 12, karamelovou 14 a kvasnicovou 16. Překvapivě byla nejlepší ta 11, byla nejpitelnější a došla jako první.
Jak je to s kyselostí piva nevím, nikdy jsem se s tím nezabýval, ale asi by to stálo za změření, jen nevím jak na to. Různé druhy piva obsahují různé množství sladu, jsou prokvašena do různé hloubky (55 - 73%) a obsahují též různé množství CO2. Někde tady jsem četl, že i voda sycená CO2 je v podstatě kyselina uhličitá, tudíž má i nižší pH. Nebude to tak úplně jednoduché a jednoznačné, nicméně to zkusím zjistit.
Když ono toho CO2 v pivu, zvláště v kvasnicovém má být opravdu hodně, aby pěkně běželo a mělo pořádný říz, to je napití, to se pak opravdu Něco pije! :pivko:
Vypije se jedno, deset, dvacet, někdy i víc a potom druhý den se projeví určitá dehydratace a patrně i překyselení. Asi by Hanko nebylo špatné použít Tvého elixíru pro zvyšování pH. Můžeš sem napsat, v jakých dávkách a jak se to užívá? Nejedná se jen o popivní stavy, ale i normálně. Jíme maso, sladkosti, jogurty......

Jeff


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bernard

Příspěvek od Merlin »

jeff píše: Asi by Hanko nebylo špatné použít Tvého elixíru pro zvyšování pH. Můžeš sem napsat, v jakých dávkách a jak se to užívá? Nejedná se jen o popivní stavy, ale i normálně. Jíme maso, sladkosti, jogurty......

Jeff
V lékárně té směsi říkají Alkaseltzer... ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Zásaditá směs.

Příspěvek od hanka »

Díky, Gewo, zřejmě se mi to bude hodit jako další alternativa pro získání zásadité směsi. Dala jsem do naší lékárny (jediné z čtrnácti), která je u nás ochotná směs vyrobit, výše uvedený recept K. Tepperweina. Bohužel, nemohou sehnat dvě suroviny od výrobců, takže mi asi nic nenamíchají. Mám se zeptat příští týden.
Jak jsou na tom ostatní, Vaše lékárny nemají problém s výrobou směsi?

Jeffe, chtěla jsem tady dát část knížky od K. Tepperweina Pryč s kyselostí! , kde se podrobně rozepisuje o tom, jak se odkyselovat, ale mám problémy se skenerem, takže fakt nevím, kdy se mi to podaří :oops: . Pokusím se aspoň něco z knížky opsat - víš, ono to není tak, že by se řeklo "bere se to tolikkrát denně tolik a tolik", jako běžné dávkování u léků. Vždy se postupuje podle zjištěné kyselosti moči, naměřené indikačním papírkem. Protože kyselí nejsme stále stejně, záleží na jídle, pití, pohybu, dýchání, stresech - to všechno ovlivňuje naši kyselost a podle té naměřené kyselosti se směs užívá.
_____________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Alka-seltzer.

Příspěvek od hanka »

gewo píše: V lékárně té směsi říkají Alkaseltzer... ;)
Gewo, víš jistě, že je to zásaditá směs, koukám, že píšou, že to je analgetikum a antipyretikum?
_____________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zásaditá směs.

Příspěvek od poota »

hanka píše:..Jak jsou na tom ostatní, Vaše lékárny nemají problém s výrobou směsi?..
Problémy mají, shodně tvrdí, že bych měl uspět v lékárně, která je v nemocnici. Zkusím.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Zásaditá směs.

Příspěvek od hanka »

Jsem zvědava, jestli uspěješ. Jestli chybí suroviny ve velkoskladech, tak to bude asi všude stejné, maximálně mohou být rozdíly mezi jednotlivými kraji. V severomoravském kraji je problém.
Zdravím, Hanka.
_______________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zásaditá směs.

Příspěvek od poota »

hanka píše: Jestli chybí suroviny ve velkoskladech, tak to bude asi všude stejné,...
Problém není v tom, že by se ty suroviny nedaly objednat, ale v tom, že je objednávat nechtějí, protože kvůli tomu trošku, co nám namíchají, by se jim tam potom válel ten nespotřebovaný zbytek. Nemocniční lékárny mají mnohem větší "průtok" materiálu a taky mnohem širší spotřebovávaný sortiment, než běžná "maloobchodní" lékárna.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Zásaditá směs.

Příspěvek od hanka »

I u nás všechny lékárny odkazují na lékárny nemocniční (tam mi směs udělali před 2,5 rokem), teď už se ale brání i ta nemocniční .... :( . Je možné, že když mi tvrdí, že nemohou sehnat suroviny, bude to tak, že nemohou sehnat menší množství. V Praze asi budete mít větší šanci, než v menším městě.
Zdravím, Hanka.
__________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Překyselení a jeho následky.

Příspěvek od hanka »

Ve stručnosti shrnutí o překyselení a jeho následcích:

Nevědomost o tom, co potřebuje naše tělo a jaké jsou nejjednodušší kroky, jimiž bychom mu mohli účinně pomoci, vede k následujícím problémům:
• nesprávná výživa
• nedostatečné žvýkání potravy
• příliš mnoho nevhodné a příliš málo správné stravy
• zlost, strach, úzkost a další psychická zatížení
• narušování střevní flóry
• kvašení v tenkém střevě, zahnívání v tlustém střevě, nadýmání

Jako následek zůstává trvalé překyselení těla, které je tímto nuceno k výrobě kyselých solí, jež musí být opět uloženy v těle – v tzv.“zásobárnách“ odpadních a škodlivých látek. Tato situace vyvolává:
• opotřebování žláz a dalších orgánů s odpovídajícím narušením funkcí
• zácpy nebo průjmy
• vnitřní i povrchová plísňová onemocnění
• deprese a psychické poruchy jako např. podrážděnost, agresivitu, nedostatečnou odolnost proti zátěži až stavy beznaděje
• potíže při učení, zapomnětlivost až roztržitost
• nedostatek radosti ze života, malou činorodost, výkonnost
• zbytečná onemocnění, kterým by se dalo snadno předejít, předčasná úmrtí
_____________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Něco více o pH těla.

Příspěvek od hanka »

--------------------------------------------------------------------------------

jeff napsal(a):
Asi by Hanko nebylo špatné použít Tvého elixíru pro zvyšování pH. Můžeš sem napsat, v jakých dávkách a jak se to užívá? Nejedná se jen o popivní stavy, ale i normálně. Jíme maso, sladkosti, jogurty......
Slíbila jsem, že napíšu více o zjišťování pH a odkyselování těla - chvilku to sice trvalo, ale něco přece jenom mám :D :

Určení hodnoty pH moče odráží diagnosticky téměř přesně i stav tkáně a je přitom velmi snadno a levně proveditelné. Ideální biologická hodnota tkáně leží mezi pH 7,4 až 7,5, bohužel běžná hodnota často dosahuje sotva 5,5.

Díky procesu odkyselování během noci je ranní moč nejkyselejší. Proto slouží jako měřítko. Pokud je její hodnota nižší než pH 7, musí být tělu odlehčeno dodatečným podáním zásaditých látek. Jak dalece důležitá je pro tělo hodnota pH 7,4, dokládá skutečnost, že překyselení krve by vedlo k okamžité smrti. K pravidelné kontrole míry kyselosti K. Tepperwein doporučuje používat lakmusové papírky, které bychom měli mít při ruce (v koupelně či na toaletě), aby bylo možné kdykoliv kontrolovat stav kyselosti. A v okamžiku, kdy hodnota případně poklesne pod 7 jednotek, vezmeme si plnou čajovou lžičku zásadité směsi.

Doporučuje měřit pH hodnotu moče několikrát denně, neboť v průběhu dne se projevují zřetelné odchylky. Například ranní moč bývá převážně kyselá, jelikož během noci se tělo snaží přebytečné kyseliny odstranit. Okolo 17 hodiny bývá naopak nejvyšší přísun zásaditých látek. Pokud je tomu jinak, je nejvyšší čas, abychom tělu pomohli. Plnou kávovou lžičku zásadité směsi rozmíchejte ve velké sklenici vody a pijte ji 1 – 2x denně, dokud se ranní moč nestabilizuje na pH 7 jednotek.

Účinek kyselin závisí na jejich množství a na jejich koncentraci. Hodnoty mimo hranice kyselosti přivodí smrt. To znamená, že tělo musí bezpodmínečně neutralizovat přebývající kyseliny nebo zásady. Pokud to není možné prostřednictvím přijímané potravy, v zájmu o „přežití“ je nuceno čerpat potřebné minerály z cév, kloubů a v neposlední řadě i orgánů – ovšem s pustošícími následky.
Přesto je tento postup důležitý a v podstatě správný, za předpokladu, že se vhodnou výživou později opět dosáhne nutného zmineralizování. Takže nezáleží pouze na odkyselení těla, ještě důležitější je následné doplnění minerálních látek. Při procesu odkyselování jde v zásadě o přežití těla.

Při překyselení těla jsou svaly přecitlivělé tlak, zatímco normálně je lze stisknout bezbolestně až ke kosti. Také tímto způsobem můžeme odhadovat stupeň kyselosti těla, spolehlivější je však její pravidelné měření v moči. Kyseliny soustředěné ve svalové tkáni způsobují únavu. Z tohoto důvodu se „překyselení“ lidé neustále cítí unavení, aniž by byli vystaveni výrazné fyzické námaze. Kromě toho špatně spí a jen s obtíemi se zotavují. Všechny tyto problémy zmizí, jakmile má tělo opět k dispozici dostatek zásaditých látek.

Pokud se pH hodnota ranní moče pohybuje mezi 7 a výše, jedná se o blokádu vyměšování kyselin. V tomto případě tělo potřebuje naléhavou pomoc. Po několik dnů proto užívejte každé ráno lžičku zásadité směsi. Do týdne blokáda zmizí a hodnoty pH se zřetelně zvýší, protože blokované vylučování se dostane opět do pohybu a tělu se konečně uleví.

I přes dostatečné doplnění zásaditých látek do těla však může hodnota pH náhle klesnout až na 5 jednotek. Příčinou bývá – při dostatečné nabídce zásad – časté rozpouštění další a další „zásobárny odpadu“, což vždy vede k náhlému přísunu kyselin. Nenechte se tím zmást a dál doplňujte zásady, jinak by organizmus musel všechen odpad znovu někam odklidit.

Tělo používá pojivovou tkáň jako jednu ze svých zásobáren, aby překonalo kyselé zatížení. Zároveň se snaží kyseliny znovu odbourat přes různé „ventily“:
• plíce – kyselina uhličitá je z nich vydechována spolu s kysličníkem uhličitým
• ledviny – pouze kyseliny rozpustné ve vodě – nutno vypít 2-3 l tekutin denně
• kůže a sliznice – pokud je množství k vyloučení kyselin příliš vysoké, mohou vznikat ekzémy
• střevo – příliš mnoho kyselin odmítne přijmout a vznikne průjem
• zvracení

Zdravím, :lol: Hanka.
________________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Zásaditá směs

Příspěvek od poota »

Situace se sháněním zatím následující:
"strategickou" surovinou je natrium phosphoricum, které údajně momentálně již delší dobu není v centrálním skladu, takže jej nelze objednat. Což může být pravda a nebo výmluva. Nemocniční lékárny mají vyšší zásobu, proto jim prý ještě nedošla. Ve Vinohradské nemocnici nemají. Na Karlově náměstí mají, směs jsou i ochotni vyrobit a prodat, ale požadují recept od lékaře.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásaditá směs

Příspěvek od Palo »

poota píše:...natrium phosphoricum, které údajně momentálně již delší dobu není v centrálním skladu...
Takže vám stejně nezbyde nic jiného, než zatím pobumbávat bicarbonu... ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
HajHou
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: ned 20 pro 2009 14:40
Dostal: 1 poděkování

Re: Zásaditá směs

Příspěvek od HajHou »

Větší města budou zřejmě opravdu ve výhodě. V Brně lze výše uvedenou Tupperweinovu směs - viz štítek: http://sklad.obrazku.cz/obr222490_smes.jpg - koupit v lékárně u sv. Anny v Hybešově ulici. Jiné řešení (nevím nakolik dobré či špatné) přináší DM drogerie se svým komerčně míchaným přípravkem: http://sklad.obrazku.cz/obr282016_zasadprasekdm.jpg Obecně bych se ho ale také příliš nebál, Němci jsou v tomto trošku dál. Ostatně těch odkyselujících přípravků jsou všude mraky, asi nejpřirozenější tělu budou ty z japonských švestek (taková povidla bratru odhadem na vrchovatou polévkovou lžíci za téměř stovku - trošku ekonomický problém, pro leckoho).
Musím jen podotknout, že podle mne celá tato věc (snad mimo uvedené švestkomarmelády) neřeší podstatu věci. Ta spočívá v jiné životosprávě, vyhnutí se stresu atp. Spoléhat na odkyselující se směsi, což do určité míry dělám i já sám, je něco podobného, jako vzít si prášek na bolení hlavy. Ulevit si a příčinu nechat být... Prostě zdánlivě jednoduchá náprava chemickou cestou. V tomto případě ale přece jen asi lepší, než úplná nečinnost, tělu se tak snad aspoň dočasně uleví.
Zdravím všechny.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásaditá směs

Příspěvek od Palo »

HajHou píše:V Brně lze výše uvedenou Tupperweinovu směs - viz štítek: http://sklad.obrazku.cz/obr222490_smes.jpg - koupit v lékárně u sv. Anny v Hybešově ulici.
Asi se tam zastavím, vezmu pár pixlí. Kdo to bude chtít, se mi ozvěte. Ať těm chudákům lékárnám nepřitěžujeme ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“