Mikrobi jako pomocníci + pH těla.

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Myslíte, že bychom měli za každou cenu likvidovat bakterie?

ano
8
15%
ne
47
85%
 
Celkem hlasů: 55

Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Mikrobi jako pomocníci?

Příspěvek od hanka »

poota píše:
hanka píše:...
Pohlížíme na mikroby jako na něco „zhoubného „ co musíme vymýtit. To je holý nesmysl! Potřebujeme nutně mikroby a to sice celou paletu, která je běžná v naší zeměpisné šířce....
Podobný názor tu už kdesi zazněl v tom smyslu, že postupným okyselováním svého organizmu nutíme stále větší množství mikroorganizmů, aby nám místo prospívání škodily. Myslím, že by na tom mohlo něco být, jenom by bylo dobré vědět, čím konkrétně je možné převést své mikroorganizmy zpátky do módu prospívání.
Zdravím - poota
Já vím, že Ty jsi to určitěi četl, ale pro ty, kteří vlákno o MMS nenavštěvují je odkazuji zde:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... start=1575. (Dne 27. 2. 2010, Gewo)
_________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Užitočnosť mikróbov

Příspěvek od sano »

Ešte dávno, keď som bol zelený, neskúsený, tak som vo vo veľkom liečil. Vtedy som vychádzal z poznatku Ing. Janči, že organizmus reaguje rozmnožením mikróbov na stav, kedy je v mezenchýme daného orgánu uskladnených veľa odpadových látok, v dôsledku čoho orgán môže prestať plniť svoju funkciu. Mikróby sa živia týmto odpadovými látkami. Alebo aj: ich prítomnosť vyvoláva taký stav v organizme, ktorý vedie ku masívnemu rozmnoženiu organizmov, čo ma za následok vyčistenie mezenchýmu, alebo daného orgánu od týchto odpadových látok. Horúčka je len zanedbateľná vedľajšia stránka, tejto môžeme povedať detoxikácie daného orgánu.
Antibiotikami tento detox orgánu rušíme. Chránime organizmus pred horúčkou, hoci pri teplote 38 stupňov Celzia, účinkuje imunitný systém 10 x účinnejšie, ako pri bežnej teplote. Takýto prístup sa v praxi veľmi osvedčil. Ak už niekto horúčku dostal, tak ju využime do dôsledkov, na vyčistenie daného orgánu. Antibiotiká áno, ak ide o život. Dôsledné používanie antibiotík, viedlo v posledných desaťročiach ku silnej devastácii imunitného systému, najmä detí. Mechanizmus tejto devastácie sa dá odvodiť, z viacerých príspevkov v tomto vlákne.....
Prepáčte za značné zjednodušenie problematiky.
Môj záver, platí najmä pre zápaly dýchacích ciest: ak chceme byť zdraví, zo strategického hľadiska, chorobu nevyhľadávajme, ale ak už prišla, tak ju berme ako vítaného pomocníka, ktorým sa organizmus čistí. Jej využitím môžeme organizmus posunúť do lepšieho, čistejšieho stavu. Samozrejme ak chorobu necháme prebehnúť, tak, ako ju múdra príroda naprogamovala za miliardy rokov....


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Užitočnosť mikróbov

Příspěvek od hanka »

Děkuji za příspěvek, sano, vyjádřil jsi se přesně k tématu, kvůli kterému vlastně tohle vlákno vzniklo. Chtěla jsem, se tady zamyslet nad tím, co je dřív, jestli nemoc a následně přijdou mikrobi, nebo nás nejprve napadnou mikrobi a my onemocníme v důsledku napadení těmito mikroby? Je třeba se snažit o jejich likvidaci, nebo nám pomáhají zbavit se různých patogenů, kteří nám škodí? Jsou našimi pomocníky? Nebo se jich musíme obávat?
Odpověď na tyhle otázky se mi jeví důležitá z hlediska našich obav z nálezů mikrobů v krvi a jinde v těle. Musíme se bát těchto nálezů? Skutečně jsme nemocní proto, že nám v těle našli mikroby, nebo je to znamením, že jsme onemocněli a dokud tyto mikroorganizmy v těle máme, máme i nemoc? Svalujeme vinu z onemocnění na mikroby a možná bychom se měli zamyslet nad tím, jaký odpad nám tihle mikrobi odklízejí... :ethink:
Zdravím všechny :lol: .
____________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Přítomnost mikrobů

Příspěvek od Merlin »

Mikrobi jsou pořád všude.. nepřeberné množství. I v našem těle jsou takoví, bez nichž by bylo naprosto nefunkční. Jsou tam v jistém vyváženém poměru, který je udržován tělesným pH. V okamžiku, kdy se tato rovnováha posune nahoru nebo dolů od optimálního bodu, nastává zmatek. Jedna skupina mikrobů získává převahu, a to se projeví jako "nemoc". V tomto okamžiku tělo začne vysílat signály, jimiž dává na vědomí jiným, dosud nepřítomným organizmům, že se schyluje k mejdanu, a ty se dostaví v určitém množství. Pokud nerovnováha trvá, namnoží se a přispějí svou troškou do mlýna, tělesný signál se opět změní a teď už posílá pozvánky i organizmům, které by předtím vůbec neměly nárok...

Je to samozřejmě velmi zjednodušené, ale tak nějak to vypadá.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Gewo.

Příspěvek od hanka »

gewo píše:Mikrobi jsou pořád všude.. nepřeberné množství...
Díky, Gewo, jasné a srozumitelné. Normálně bych nad tím nehloubala, nakopli mě Oberon a Salvie. Když se podíváme, co všechno nám v těle nacházejí, tak se nestačíme divit. A pak to rozdělení na "aktivní" a "spící".....to mě rozčilovalo. Nejenom oberon a salvie, čtu tady o prodělaných nemocech, kde i zdravotníci v laboratořích nacházejí neaktivní bakterie po prodělaných nemocech, jejichž přítomnost je ale v pořádku!... Rozhořčeně je likvidujeme pomocí MMS apod.
A korunu tomu nasadil pohled na nemoci z hlediska Germánské nové medicíny - tam se přímo hovoří o tom, jak není dobře, když v těle chybí bakterie (např. tbc - a ty rozhodně nepatří mezi bakterie prospěšné), které pomáhají odstranit z těla zbytky nádorů! Aby se v tom čert vyznal :D !
Jenom jsem se pokusila udělat si v tom jasno.... :idea: No, nebudu nad tím hloubat, stejně nic nevyhloubám.
Nejlepší bude snažit se o rovnováhu pH - javorový sirup jsem koupila, jedlou sodu z lékárny také, tak jdu vařit ....:)
Díky za trpělivost. :bye:
__________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pH

Příspěvek od Merlin »

Acidobasickou rovnováhu je nejlepší udržovat stravou. Normální stravou, jakou jsme měli ještě před 30 - 40 lety. Především hodně čerstvé zeleniny a čerstvě připravených ovocných šťáv. Dobrý odšťavovač nestojí majland a určitě se vyplatí. "Chemické pokusy" jsou až to poslední, v případě, že už jsme v průšvihu. A pozor! Jestliže si nemůžete průběžně kontrolovat pH, můžete to snadno překlopit na druhou stranu (bazickou), a to je stejně špatné, jako překyselení. Pomáhá to ale, podle různých pramenů, v boji proti rakovině, která zásadité prostředí nesnáší.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pH

Příspěvek od Palo »

gewo píše:Acidobasickou rovnováhu...
A pokud si myslíte, že acidofilní mléko vám pomůže, pak jste na omylu ;)
Je to taky pěknej bordel ;)

Acidofilní = kyselinotvorné?

Mé zkušenosti tomu nasvědčují...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: pH

Příspěvek od hanka »

gewo píše:... Dobrý odšťavovač nestojí majland a určitě se vyplatí....
To je těžké, pro diabetiky jsou ovocné šťávy jakkoliv čerstvé z domácího odšťavňovače takřka smrtící - ten cukr v krvi vyletí jako raketa do neuvěřitelných výšek! Vyzkoušeno na vlastní kůži :cry: , a to jsem si jí nevzala hodně.
__________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pH

Příspěvek od Palo »

Diabetik je cukrovkář? Cukrovkář je ten s motolicí na játrech? Proč to nevyřešit? Copak to nejde? Pravda... zatím jen čistě teoreticky, ale brzy budeme vědět víc...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: pH

Příspěvek od hanka »

Jo, diabetik = cukrovkář, ale motolici mi tam nenašli, jinou potvoru ano. Už se na ni chystám Zentelem, jenom co naberu více sil.
Ale opravdu na parazity zabírají zásady. Poprvé jsem si myslela, že je to náhoda, ale včera v noci jsem si vzala zase zásaditou směs a vyšla za mě tasemnička :P . Nevím, jak se jmenuje, asi 3 cm dlouhá s hlavičkou. Možná jich bylo více, náhodou jsem viděla jednu.
_____________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pH

Příspěvek od Palo »

hanka píše:Jo, diabetik = cukrovkář, ale motolici mi tam nenašli, jinou potvoru ano.
Která to byla diagnostika a co to našlo? Oberon ji nenajde, Homeopatie ji nenajde a Salvia bez kompletní sady taky ne a ta nová mašina - tu jsem ještě nepoznal, tak nemůžu soudit...
Ale stejně je to jedno - všem cukrovkářům bych nasadil Praziquantel.

Stačí napsat na SZ...

Zásady nezásady, já se láduju sodou už pár měsíců a motolice ze střev jsem se zbavil až klystýrem s MMS.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: pH

Příspěvek od hanka »

Palo píše:Zásady nezásady, já se láduju sodou už pár měsíců a motolice ze střev jsem se zbavil až klystýrem s MMS.
Oberonem, Trichocephalus trichulis, ale taky Trichinellu (svalovce)... Praziquantel nemůžu, mám prý trichinellu v oku-je nebezpečné ji zabíjet kvůl poškození oka. Prazík mám doma, uvidím, jak půjde likvidace Zentelem, po kontrole na Oberonu uvidím, jak dál ;)
.
Palo, já Ti nevím, jestli ten Tvůj způsob alkalizuje tělo tak, jak myslš. Jestli dáš sodu do džusu, soda nejspíš odkyselí džus, zakže máš jistotu v tom, že do sebe neleješ kyselinu, ale tělo už neodkyselí - je to jenom můj názor, netvrdím, že mám na 100% pravdu ;) . Já používám odkyselující směs připravenou v lékárně podle receptu, který jim dám - recept je od Kurta Tepperweina z knížky Pryč s kyselostí.
_____________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pH

Příspěvek od Palo »

hanka píše:Jestli dáš sodu do džusu, soda nejspíš odkyselí džus, zakže máš jistotu v tom, že do sebe neleješ kyselinu, ale tělo už neodkyselí - je to jenom můj názor, netvrdím, že mám na 100% pravdu ;)
No jednak dávám sodu do ovocného sirupu YO, a jednak si tohle dávám na pálení žáhy. Funguje to perfektně. Chuťově je to super, oproti samotné hnusné sodě, rozpuštěné ve vodě. Jak jsem již psal, soda vymlátí všechnu chemii ze sirupu, změkčí vodu - rozpustí případný vápenec. Cítím se po tom mnohem lépe. Nejde jen o vyrovnání kyselosti, ta soda jako by se navázala na cukry a pak je to i mnohem lépe stravitelnější, hodně se to blíží čisté vodě, člověk toho může vypít mnohem víc se sodou než bez sody...
Není to jen o odkyselení sirupu, kdo nevyzkouší, nepochopí...
hanka píše:Já používám odkyselující směs připravenou v lékárně podle receptu, který jim dám - recept je od Kurta Tepperweina z knížky Pryč s kyselostí.
A na kolik to vyjde? Mě se pití prodraží o pár haléřů s tím, že hodnota "nápoje" pocitově stoupne minimálně desetinásobně ;)

Schválně to zkus a napiš, co si o tom myslíš ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: pH

Příspěvek od poota »

hanka píše:
Palo píše: Já používám odkyselující směs připravenou v lékárně podle receptu, který jim dám - recept je od Kurta Tepperweina z knížky Pryč s kyselostí.
Mohla bys ten recept dát i sem? Myslím, že by mohl zajímat dost lidí, děkuji.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: pH

Příspěvek od hanka »

Palo píše:............Schválně to zkus a napiš, co si o tom myslíš ;)
Nemůžu to zkusit, Palo, je tam cukr :? Věřím Ti, že je to dobré pití, ale asi neodkyseluje tělo, jenom ho nezakyseluje. Což je samozřejmě také dobře, jenom tam nevidím ten léčivý efekt. Ale třeba se mýlím, zkusil jsi si udělat test kyselosti? To je nejlepší měřítko, jak na tom vlastně s kyselostí jsme.
_________________
Slunce v duši.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“