Hořčík (magnezium)

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Re,Re chlorid horečnatý

Příspěvek od Jayo »

To s tym vapnikom a pomerom 1:2 je ze vraj blud, ja tomu neverim.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Re,Re chlorid horečnatý

Příspěvek od Slavek Krepelka »

sano píše: problém je , že horčík sám je telom, nie dobre prijímaný. Potrebuje aj vápnik, pomer je 1:2 Mg,
Jayo píše:To s tym vapnikom a pomerom 1:2 je ze vraj blud, ja tomu neverim.
Nazdar Jayo.

Blud to je a neni. To co rika sano je celkem v poradku, ale plati to pro lidi vseobecne zdrave, pro udrzeni kondice. Pokud jde o lidi, kteri uz nedostatkem horciku trpi, a to je odhadovano na 85-95% populace US a asi vsech "vyspelych vnitrozemi", je to vsechno jinak.

Co pravdou neni, podle meho pruzkumu, je tvrzeni, ze vstrebani horciku je zavisle na vapniku, ale prave naopak, ze vstrebavani vapniku je regulovane prijmem horcikem. Tedy zatimco muze snadno dochazet k zavapneni mekkych tkani, nedochazi z "zahorknuti" :-) Jenze, on je tady jeste jeden vazny vliv na vstrebavani vapniku a daleko vyznacnejsi nez horcik, a to vitamin D, hlavne pak D3. Pokud se toho dostava do tela dost, ci si ho telo dost vyrabi, vapnik se velice dobre vstrebava i bez horciku, coz v tele vyvolava spatny pomer horciku k vapniku. Ten horcik tohle normalne brzdi. Vysoke davky vitaminu D pak mohou byt i nebezpecne, pokud se neomezi prisun vapniku, protoze muze dojit k takzvane kalcemii, kdy se bunky zivotnich organu vapnikem zahlti. Telo je totiz vynalezave a nema-li horcik, pouziva v jeho roli vapnik, ale je to uboha zaplata.

Jinak telo skutecne horcik spatne prijima sam o sobe, ale je to dane tim, ze krev si drzi velice stalou hladinu a dela co muze aby si ji udrzelo stalou. Proto to trva hodne dlouho, nez se horcikem z maleho zvyseni obsahu v krvi dostane horcik do tkani. Proto je lepsi s nim jit pres kuzi nez pres zaludek, protoze pres kuzi je to v podstate po jednom namazani na cely den, zatimco pres zaludek je za 3-4 hodiny po srande. Pokud to clovek navic pres ten zaludek trochu prezene, tak ho to dobre prozene. Kuze navic drzi dost zivin a posti je dal podle potreby, a nbe vsechno z ni jde nezbytne pres krevni obeh.

Takze, vsechny informace brat s tim, za jakych okolnosti a co. Mezi nami, kdo zije na dolomitech a pije a ji z nich, by na tom mel byt s horcikem i vapnikem docela dobre.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

cl

Příspěvek od Jayo »

Jasne Slavek, chcel som len podotknut, ze clovek co trpi deficitom horcika, kvoli ktoremu ma po tele usadeny vapnik vselikde, kde nema byt, by robil naprostu blbost, keby este navyse doplnal vapnik (hlavne anorganicky v nejakych tabletach) a snazil sa dodrzat pomer 1:2.
Inak, skutocna potreba vapnika lezi ovela nizsie, ako uvadzanych 1g-1,5g. To vymysleli blaznivi vedci na propagaciu mlieka, a stale to zdvihaju, lebo pochopitelne, mlieko a mliecne vyrobky vapnik odoberaju, nie pridavaju.
Pokial clovek udrzuje acidobazicku rovnovahu, a dostatok horcika, vapnik netreba vobec riesit, staci jest dostatok suroveho ovocia a zeleniny. V neprekyselenom tele bude denna potreba vapnika pod 500mg, co uz zabezpeci napriklad kilo pomarancov denne.

Inak, napadlo ma, ze v takej Himalajskej soli je 84 roznych mineralov, tak na napadlo k tomu 2,5% roztoku chloridu horecnateho doliat este zopar % himalajskej soli, a natierat si to na telo takto. Co na to hovoris?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: cl

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Jayo,

S tim vapnikem a pomerem tablet atd. mi mluvis z duse.

Ja s tim mam potize a vyzkousel jsem si to. Byl jsem na vysokem D3, 7 000 IU denne a vapnik jsem nebral. Mazal jsem se uz horcikem a v podstate ten horcik mne udrzoval ve stavu, kdy jsem netrpel krecemi v nohou a relatvne dost malo skubani svalu.
Precetl jsem si to o D3 a vapniku, no a spolnul jsem tedy 500mg 2-1 vapnik-horcik 500mg tabletu, dva dny po sobe. Prvni noc uz mne trochu zase zacaly krece v nohou a druhy den jsem byl tam, kde jsem zacal. Takze jsem s tim hned zase prestal a zas je pokoj.

Ono by to s tim mlekem taky nebylo tak zle, pokud by ty kravy zraly travu z neochuzenych pastvin, misto zrni a odpadu, jenze o tom se nam muze jenom zdat. Ono by pak v tom mliku take byl ten horcik. Jenze to by pak nikdo nedostal z jedne kravy 20-25 litru mleka denne, ale jenom kolem deseti.

S mazanim se tou himalajskou soli nevim, budes jak slanecek ':lol:' Ja bych tim normalne solil jidlo. Ja si osobne myslim, ze ta himalajska sul je vice moda vybicovana reklamou, nez neco praktickeho. Morska sul, jak je prodavana, tedy bila, ma 92 druhu soli, a chybi v ni horcik a jeste neco co ma more v sobe. Ale proti gustu zadny disputat. Cervena sul ma vsechno. Pokud si clovek uvedomi, ze voda v oceanech ma v podstate vsechny soli ktere v sobe ma zdrava krevni plasma a ve stejnych pomerech, je pro mne ten vyber celkem jasny.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

kokosove maslo

Příspěvek od Jayo »

Slavek, tak chcem poexperimentovat a pridat ten chlorid horecnaty do kokosoveho masla. To mi vyteka z Angel Juiceru, ked stavim tu kokosovu duzinu, a malo by v tom byt 60% kokosoveho oleja, nejaka vlaknina, a zvysok voda. Dobre sa to maze, nadherne to voni a kedze sa to lahko vstrebava, urcite je to zdrave. Len sa bojim, ci to nebude nejak reagovat, predsalen, kokosovy olej obsahuje asi 10 druhov roznych mastnych kyselin, a bohvie co este. Aky mas na to nazor?
Minimalne, pred pouzitim by to v tom islo rozmiesat, o to sa nebojim, lenze to sa mi nebude chciet kazdy den robit. :-) Radsej by som to urobit do zasoby, aspon an 2 tyzdne, a uskladnil v ladnicke.
Diky.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: kokosove maslo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jayo píše:Slavek, tak chcem poexperimentovat a pridat ten chlorid horecnaty do kokosoveho masla. Radsej by som to urobit do zasoby, aspon an 2 tyzdne, a uskladnil v ladnicke. Diky.
Nazdar Jayo,

Jedovate by to snad byt nemelo. Nejsem ale chemik. Jedinnou zkusenost kterou mam je smichani hexachloridu horecnateho, coz je ten magneziovy olej a vlastne vetsina suchych hydratu horciku > horcikovych vlocek, s DMSO. Taky to melo byt do foroty. Po trech nedelich se z toho udelala pasta a pro jistotu jsem s tim svihnul do kose. Neni mi jasne, proc se snazis vylepsit to co velmi dobre pracuje tak jak to je.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: kokosove maslo

Příspěvek od Jayo »

Pretoze ten vodny roztok sa mi zle rozotiera, nemam to rad. :-) A pocas leta sa aj tak chcem natierat kokosovym maslom, hlavne ked budem na slnku, takze vo mne skvitla myslienka spojit to. :-)


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

HORCIK z kakaa-PRO a PROTI

Příspěvek od muflon »

Nekde jsem cetl ze horcik z kakaa se dobre vstrebava (zvlaste pokud je to NEPRAZENE KAKAO...bud prasek nebo i cele kakaove boby -k dostani v prodejnach zdrave vyzivy nebo web vyrobce lifefood). :|

ALE zase prej drobny prasek kakaa ucpava v tele nejake veci(ledviny??) takze ho zase jini prilis nedoporucuji. :(

Mate nekdo info podle ceho zvazit zda u uzivani si kakaa uzitek prevazuje nad riziky...??(jako je tomu u MMS... ;) :?:
Vim ze to patri asi spis do vlakna o strave, ale dal jsem to sem kvuli tomu HORCIKU !! :lol:


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
isabel
Zasloužilý člen
Příspěvky: 210
Registrován: čtv 22 dub 2010 13:18
Bydliště: Severní morava

.

Příspěvek od isabel »

můžu misto chloridu hořečnatého pužívat epsomskou sůl??myslím na postřik těla??a nevíte jaké je v tomto případě ředění? :?:


isabel
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: .

Příspěvek od Palo »

Se v tom vykoupej ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
isabel
Zasloužilý člen
Příspěvky: 210
Registrován: čtv 22 dub 2010 13:18
Bydliště: Severní morava

.

Příspěvek od isabel »

bohužel ještě nemáme vanu :?


isabel
lena

Re: .

Příspěvek od lena »

Palo, nevis jake mnozstvi treba na koupel ve vane?

mam chlorid horecnaty v prasku


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: .

Příspěvek od Palo »

Tak to vůbec netuším... Dal bych polévkovou lžíci a vyzkoušel...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
zuzu
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pon 22 bře 2010 18:02

horcik

Příspěvek od zuzu »

prominte esli uz to tu nekde padlo.. mam ty vlocky horciku a sci zkusit ten olej na telo.. jak to namichat?!


ito
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: úte 21 zář 2010 23:16
Dal: 4 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Magnesium Chloride INTRAVENOZNE!

Příspěvek od ito »

pozdravujem vsetkych zainteresovaných.

Svojim nekonečným prehľadávaním internetu po informáciách som narazil na tento článok.
http://www.second-opinions.co.uk/magnes ... oride.html
Je v angličtine takže sorry.

Momentálne to testujem tu intravenóznu formu podávania, musím povedať že sa niečo deje, ale ešte je priskoro robiť závery. Aplikoval som zatiaľ iba 4 injekcie po 5ml jednu ráno a druhu večer.
Hneď po podaní cítim akoby umŕtvenie mojich večne boľavých svalov a kĺbov. Tieto stavy zotrvajú asi tak hodinku, ale nikdy sa to nezhorší na predchádzajúcu úroveň.
Pokračujem ďalej a mam v plané podávať 10ml a neskôr 20ml injekciu.
Určíte dám vedieť ako to zaberá na môjho Bechtereva a reumu a čo ja viem čo ešte mam.


Ito


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“