Candidoza-přemnožení kvasinek

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Denny »

Ahoj kutile, postrádám zhodnocení tvého vyhánění candidy pomocí chytré houby??? Psal jsi, že zabírá vnitřní užití prášku (Pytheprevent Food Powder ?), ale jak dál - asi opět nic.....?
Děkuji a čau D.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od kutil »

Denny píše:Ahoj kutile, postrádám zhodnocení tvého vyhánění candidy pomocí chytré houby??? Psal jsi, že zabírá vnitřní užití prášku (Pytheprevent Food Powder ?), ale jak dál - asi opět nic.....?
Děkuji a čau D.
Ahojky,
opět nic :bhead: :bhead: :bhead:
Já nevím zda je to přímo Candia, na Oberonu mě jich bates diagnostikoval 8 druhů :?: :evil:
Už sem vyzkoušel kde co, vždy to ze začátku vypadá nadějně, problémy ustoupí ale za týden až 14 dní se vše vrací do normálu - grrr i když pokračuji ve zvolené léčbě.
Jedině co vím že by zabralo, tak je dlouhodobá krutá dieta bez bílého pečiva a cukrů s převahou zeleniny.
Ale to bych musel žít sám, bez rodiny někde na samotě u lesa. V naší rodině se prostě jakákoliv dieta držet nedá :cry:
Takže zbývá jedině zapper nebo plasma? nevím :oops:
Tak sem ti moc nepomoh, musíme zkoušet dál....
H.v.


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Denny »

Díky za info kutile. Ještě bych chtěl po tobě Palo, psal jsi že necháváš někoho namíchat(?) peroxid hořčíku. A to dopadlo jak? Psal jsi tam, že trvanlivost by byla jen půl roku - ale to by se jaksi neshodovalo s tím německým ozovitem, který podle jiných snad ztrácí kyslík během pár týdnů.....to by ten tvůj byl pecka!
Díky D.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Denny »

Candida je skutečně supertěžký soupeř a pokud se člověk vyloženě neživí pouze tím, co jí nechutná, tak se této potvory nikdy nezbaví alespoň do té míry, aby mu neškodila. Zkoušel jsem to již 2x (včetně půstu), ale pokud někdo vyhladověl, tak já až téměř na 50kg! Zatím co věrná kvasinka se držela zuby - nehty !!!

Možná si někteří vzpomínáte jak jsem se jí zbavoval pomocí HCl, kterou jsem pár dnů pil po štamprlích (nedoporučuji!!!) a candida byla fuč, ale tak jak píše kutil, za týden už byla zase ve slině zpátky, prostě se mimo dosah kyseliny udržela a vzpamatovala se podstatně rychleji než já. Takže ani těch pár kapek HCl, které doporučuje Slávek si s ní bohužel neporadí!!! Je to opravdu o celém komplexu opatření (o kterých SP píše dále), jak jí vykázat do patřičných mezí.

Nevím (ještě jsem nečetl) jak pomáhá autopatie, i když se tu rival krátce zmínil. Sám jsem zkoušel pouze asi 1měsíc, ale nic jsem nepocítil a jak to bývá u nedočkavců, vyprdnul jsem se na to. Pokud autopatie skutečně funguje pak je to také běh na dlouhou trať.

V současnosti ,,svou'' kvasinku alespoň trošku držím na uzdě pomocí jednoho a více klystýrů týdně - min.1,2l teplé vody s alespoň 5ti kapkami MMS + 4k HCl a 10k DMSO (začínat na 1-2kapkách a podle snášenlivosti přidávat až na 10!). Pokaždé dostanu ze střev hafo rosolovité příměsi, tak rychle se množí! S dietama to již nepřeháním, jím téměř vše kromě jakýchkoliv sladkostí z rafinovaného cukru (v omezeném množství používám třtinový), piju pouze převařenou kohoutkovou vodu a čerstvé šťávy vlastoručně vylisované z ovoce a zeleniny, omezuji jakékoliv maso na úkor zakysaných výrobků, které dodají potřebné bílkoviny. Peču vlastní chléb a samozřejmostí je HClko během jídla, koření čili, kayenský pepř, skořice aj. dobroty, které já můžu, ale candida nět.

Uvažuji také použít na výplachy střeva (místo ozovitu) technický peroxid (+ Mg???) - od 1 kapky??? Rád bych však předem znal názor chemiků a všech zkušenějších - díky za něj, ať je jakýkoliv. Nechci již být dále tím pokusníkem, jako dřív!


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
jednorozec
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 20 zář 2012 6:43
Dal: 2 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od jednorozec »

Ahojte !

A 30% oregánový olej nefunguje ? Nasadila som si ho 3x 3 kv. k tomu 2x d polievková lyzica kremeliny,1xd 500 mg kyseliny kaprylovej,tekutý chlorophyl a podla knihy Andrzeja Janusa: "Nebud potravou pro houbu candida" zacínam uzívat 3 mesiace extrakt z vilcacory 2x 500 mg ,potom lapacho 3 mesiace a nakoniec tiez na 3 mesiace 30 % extrakt z grepových jadierok.Stravujem sa prísne PALEO, denne max 40-50 g sacharidov.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od poota »

Denny píše:Nevím (ještě jsem nečetl) jak pomáhá autopatie, i když se tu rival krátce zmínil. Sám jsem zkoušel pouze asi 1měsíc, ale nic jsem nepocítil a jak to bývá u nedočkavců, vyprdnul jsem se na to. Pokud autopatie skutečně funguje pak je to také běh na dlouhou trať.
Taky jsem nečetl, jak někomu autopatie pomohla konkrétně v boji s candidou, ale to ještě neznamená, že by pomoct nemohla.
Osobně mám dojem, že candida je protivník velice houževnatý a zřejmě se z míst, kde se mu "líbí" se jen tak snadno zahnat nedá - v tom se nespíš shodujeme a Ty máš i prakticky ověřené, že pozabíjet se nedá a utrápit hladem taky ne. Takže řešením by mělo být docílení toho, aby se jí v Tobě "nelíbilo" - předpokládám, že pokud toho docílíš, tak už bude jenom na ní, jestli se odstěhuje a nebo vychcípe. Navíc pak ani ta "Tvoje" ani žádná jiná už se k Tobě nebude chtít nastěhovat - mluvím stále o candidě! :D
Takže otázka je dost jednoduchá - které prostředí je pro candidu nepřijatelné a "nelíbí" se jí v něm?
Nejpravděpodobněji prostředí zdravého těla, což se mi zdá být kromobyčejně příznivá situace, protože by to mohlo současně řešit i spoustu dalších problémů.
Na autopatii si cením, tedy krom jiného, hlavně toho, že dává do pořádku naprosto všechno, tedy od psychiky až po různé chronické nemoci. A taky toho, že si do toho nenechá nikým a ničím "kecat". Pracuje sice dlouho - uvádí se, že jeden rok devastace napravuje zhruba měsíc - ale zato tak nějak v skrytu, potichu a pod povrchem. A protože "zná" všechny naše potíže i všechny vztahy a vazby mezi nimi, tak taky "ví", co je potřeba odstranit napřed, aby se mohlo dát postupně do pořádku úplně všechno.
V našem vztahu k autopatii se musíme hlavně zbavit toho, čemu nás naučila alopatická medicína, to znamená že na určitou nemoc je určitý lék, který ji odstraní a čím rychleji, tím je lepší.
Už při léčbě bylinkami vidíme rozdíl v tom, že bylinky na rozdíl od "léků" nemoc "nelikvidují", ale nechají ji proběhnout "celou", ovšem v mnohem mírnější podobě a i za kratší dobu, než kdyby byla neléčená. Výhodou tohoto procesu je to, že v nás nezůstávají z této nemoci žádné usazené a nedořešené "zbytky", na kterých by se mohla v budoucnosti tatáž nemoc snáze uchytit.
Pro užití autopatie je potřeba odhadnout správně potenci prvního preparátu podle vitality léčeného jedince - ovšem není žádnou chybou začít s potencí nižší. Je potřeba se připravit na to, že se nejspíš dostaví autopatická reakce, která může být i překvapivě silná - při ní se odstraňují právě ty nedoléčené zbytky předešlých nemocí.
Dalším úskalím je zjištění, kdy je potřeba podat další a více potencovaný preparát. Za vhodný signál považuji počínající návrat psychických potíží, které zpravidla naznačuje třeba zhoršené usínání, neklidný spánek a návrat nepříjemných snů. Tato doba bude nejspíš kolem třech měsíců od podání preparátu. Takže to chce taky nespěchat.
Jsou doporučované i jiné způsoby autopatického léčení třeba s podáváním preparátu po týdnu nebo i několika dnech, ale k tomu bych se uchýlil až na radu autopatického poradce. Tedy pokud bych tím chtěl vyřešit nějaké konkrétní potíže. Jinak pro víceméně zdravé jedince lze takto i "pokusničit" a zkoušet, "co to udělá".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Lufenuron

Příspěvek od Slavek Krepelka »

http://www.drmyhill.co.uk/wiki/Lufenuro ... at_candida
Odkazů je mraky, tenhle americký tvrdí, že to koupil v Česku. http://thedancingsage.com/tag/lufenuron/
http://hydro.chmi.cz/pasporty/pasport.php?seq=3287682
http://hydro.chmi.cz/pasporty/pasport.php?seq=3287682
http://hydro.chmi.cz/pasporty/pasport.php?seq=3287682
Jde o látku která je originálně vytahaná z olejů, ale vyrábí se ve velkém synteticky. Jde o inhibitor tvorby chitinu, což se týče jednak hmyzu a jednak plísní. U Candidy je kolem třetiny buněčných obalů chitin. Látka je savcům netoxická i ve velice vysokých dávkách. Zkušenosti s léčením Candidy jsou různé, nicméně amatérské a tím velice nespolehlivé díky neodborné diagnostice. Co jsem ponašel, tam kde byla Candida naprosto jasná, to funguje výborně. Aj jsem narazil na to, že hodně vnitřních parasitů, specielně jejich vejce, také používá chitin ve "skořápce".

Lufenuron sice nic nemorduje, ale tím, že zabraňuje tvorbě chytinu jak plísním, tak hmyzu, tak různých červům, umožňuje imunnímu systému se s nimi vypořádat. Ve veterinařině je velice používaný a úspěšný.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Denny »

Jéžiši..........!

» RE: Transplantace střevní mikroflóry při léčbě kandidózy
[ 9.4.2013 17:26 | autor: Lucie | zobrazit vlákno | odpovědět ]
Napsalo mi na email mnoho zájemců o návod na domácí transplantaci, takže tady je:
Návod na domácí transplanatci střevní mikroflóry:
Pokusím se popsat co nejlépe a nejsrozumitelněji, jak umím, tak doufám, že tomu budete rozumět. Doporučuji důkladně si prohlédnout odkzay, na jakém principu funguje sada na domácí hydrocolon. Pokud nepochopíte princip této pomůcky, tak zmůj návod bude pro vás nesrozumitelný. Takže koupili jsme jednu kompletní sadu na domácí hydrocolon:
http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... rocolon/5/ 302-Hydrocolon-v-1
a k tomu ještě jeden nástavec:
http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... rocolon/5/ 382-Nastavec-k-vyplach-systemu
Dále jsme koupili dvě 3 litrové pet lahve:
http://www.rajvina.cz/pet-lahve-a-uzave ... ez-uzaveru
Dárkyně si lehla na lůžko umístěné asi metr na zemí a já přímo na zem, aby byl spád vypuštěné vody od ní do mě. Pak nám oběma asistentka (zdravotní sestřička) zasunula do konečníku tubusy a propojila je výpustnými konci hadicí ze sady ( v prvním odkazu). Tubus dárkyně byl v poloze zavřeného vypouštění, můj v poloze otevřené. Napouštěcí trubička na tubusu dárkyně byla připojena k pet láhvi se dvěma litry vody, které byly dárkyni aplikovány. Dárkyně podržela v sobě tekutinu 3 minuty, aby se její stolice rozmočila. Potom asistentka dala tubus dárkyně do vypouštěcí polohy, takže rozmočený obsah střev natekl hadicí samospádem celý do mých střev. Potom asistentka zavřela ventil na mém tubusu, vyjmula tubus z dárkyně a připojila ho na druhou pet lahev, která sloužila jako odpadní. Já jsem v sobě podržela transplantovanou tekutinu co nejdéle (podařilo se mi vydržet 20 minut) a poté asistentka otevřela na mém tubusu vypouštění. Vypustila jsem přes hadici většinu obsahu do odpadní láhve, potom mi byl vyjmut tubus a vše bylo dokončeno. Vzhledem k tomu, že po určitou dobu bylo moje tlusté střevo kompletně naplněno, tak samozřejmě velká část transplantované rozmočené stolice zůstala nadále ve mně, dokonalé vyprázdnění není možné. V odpadní lahvi bylo asi litr a půl, takže typuju, že minimálně půl litru transplantované hmoty jsem v sobě udržela do druhého dne, kdy jsem pak šla normálně na záchod. Každý druhý den jsme transplantaci opakovali, celkem jsme přenos provedli pětkrát. Během transplantací jsem dodržovala bezcukernou a nízkosacharidovou dietu (maximálně 1 gram sacharidů na kilo hmotnosti). Po páté transplantaci jsem postupně začala přidávat do stravy sacharidy a po týdnu od poslední (páté) transplantace jsem už jedla 3 gramy sacharidů na kilo. Asi za dva týdny od poslední transplantace jsem začala přidávat do stravy i trochu cukru. Nyní, skoro dva měsíce od terapie už jím úplně normálně, měla jsem už pár zákusků a nic mi to nedělá. Přitom před tím jsem bojovala s candidou zhruba 12 let (gynekologické výtoky, únavový syndrom, lupy ve vlasech, deprese, nespavost atd.) Všechny problémy zmizely.

viz: http://candida.inetcz.com/pokec.php?&offset=120


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Denny píše:Jéžiši..........! .... Transplantace střevní mikroflóry při léčbě kandidózy ...
Tebe jsme tu Deny s tímhle potřebovali jak prase drbání. Je neuvěřitelné, jak se toho lidi bojej, či co. Na druhé straně je ta metodologie podle mne poněkud přehnaná, ale lepší přehnaná, než žádná. Největší ořech je shánět někoho se zdravým hovnem a definitivně doporučuju se vyhnout politikům. Jinak parasitologické testy, něco tu o nich je, jedině od veterinářů a ani to není bůh ví jak spolehlivé. MuDrovské jsou na dvě věci. Přefiltrování přes nějaký kafe-filter bych důvěřoval víc než všem testům.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Denny »

Slavek Krepelka píše:
Denny píše:Jéžiši..........! .... Transplantace střevní mikroflóry při léčbě kandidózy ...
Tebe jsme tu Deny s tímhle potřebovali jak prase drbání. Je neuvěřitelné, jak se toho lidi bojej, či co. S laskavým pozdravem, Slávek.
Ahóój Slávku, hezky řečeno, upřímně jsem se zasmál :pivko:
Už před čtyřmi léty jsem na sobě v dobré víře (tak jako např. Palo a později i ty) testoval různé postupy, které pak pomohly i ostatním......vzpomínáš?


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od minsc »

Co jsem četl v diskuzi http://www.davidicke.com/forum/showthre ... 035&page=2 tak na tom Lufenuronu by měl být založený i "Candida Cell Wall Suppressor", který se dá koupit. Ale považují ho za poněkud předražený, zřejmě oprávněně. Někdo tam je přesvědčený že by dobře fungoval Resveratrol. Ale podle nejnovějších výzkumů, pravděpodobně ne: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22806119. Přesto se dostal na seznam "alternativních" léčiv na candidu: http://www.lef.org/protocols/infections ... ida_04.htm.
Tak trochu se o to taky zajímám, ono to není na škodu protože přemnoženou kandidu má dnes zřejmě kde kdo. Myslím si to o dvou lidech z mého okolí, kteří "když se nenajedí, tak se jim hned dělá špatně".


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od kutil »

Denny píše:Ahoj kutile, postrádám zhodnocení tvého vyhánění candidy pomocí chytré houby??? ale jak dál - asi opět nic.....? Děkuji a čau D.
Ahojky vespolek.
Jak sem odpovídal Dennymu, tak sem již vyzkoušel kde co :bhead:
Když sem byl na vyšetření Oberonem, 2x za sebou mi naměřil hrubý nedostatek vit.C :shock: i když sem bral bral 2-3g C denně. Bates mi říkal že je to špatný páč to Céčko potřebují bílé krvinky pro neustálý boj imunitního systému. Když je C málo, tak IS dostává zabrat-grrr
Tak sem bral C dál, ale vnitřně to nějak nezabíralo a občas se tomu bránil i žaludek (zejména reagoval žáhou na ten pomalý vit.C se šípkem).
Pak mě zase jednou začal zlobit krk a protože sem si zrovinka vymýval skleničku od práškového Céčka, tak sem měl momentálně rozpuštěný roztok kys.askorbové. Začal sem cucat po troškách to céčko vždy jen trochu na jazyk, že do těla sem téměř nic nepolykal.
Je to teprve týden, dle minulých zkušeností opět málo .... :evil:
ALE :shock:
Nedržím žádnou protikvasinkovou dietu, jen omezuji cukry.
Bílý povlak na jazyku opět mizí ;) Na to, že nedržím dietu tak obrovský úspěch.
Ty kvasinky se vždy nejvíce namnožily přes noc-grr Tak mám lahvičku s céčkem u lůžka a když se vzbudím tak si vždy trochu cucnu. Přes jazyk se to céčko asi lépe vstřebává než přes můj trávící systém, prostě závěr je ten že to zabírá :shock:
Nekamenujte mně že zase dávám něco na sklo bez úplného ověření :oops: , ale naděje umírá naposledy. Můžete to někdo se mnou zkoušet dál a případně sem dát výsledky?
Tak se mějte a ať se daří
H.v.
PS to céčko cucám i přes den, je to lepší jak ty prášky se spomaleným rozpouštěním :shock:


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od Hela »

Na vstřebávání vitamínů existuje preparát Vitatone od Joalisu, který nejenže některé vitamíny doplňuje, ale upraví i jejich vstřebávání. Pak už člověk nemusí brát vitamínů velké množství. Kromě Vitatone existuje ještě Vitavite pro vitamíny B a Minemax pro minerály.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od A(&F) »

kutil píše:Začal sem cucat po troškách to céčko vždy jen trochu na jazyk, že do těla sem téměř nic nepolykal .....
... Honzi, ještě lépe to zkus pomocí sliznic pod jazykem, tedy "sublinguální aplikaci", kterážto je v "per ústa" nejúčinnější (mnohdy stejně rychlá jako injekční aplikace) ...... vstřebané látky se tímto způsobem dostávají přímo do systémového okruhu, bez toho, aby došlo k interakcím v trávící soustavě ... :) ...

... mmch, psal jsem o tom např. i tady http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=111638#p111638 ...... jó, vstřebávání alkoholu přes sliznice, to je věc ... :D ... a druhým "koncem" (přes "vejfuk") je to dokonce ještě účinnější ... :shock: ... :angel: ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Candidoza-přemnožení kvasinek

Příspěvek od kutil »

Anri díky za odkaz.
Jak píše Hela, já netušil že můžu mít taky poruchu vstřebávání :shock:
Hela píše:Na vstřebávání vitamínů existuje preparát Vitatone od Joalisu, který nejenže některé vitamíny doplňuje, ale upraví i jejich vstřebávání....
V dobré víře vemu vitamíny ap. že je to dobrý a že to stačí a ono NE :bhead:
Ještě že existuje toto fórum :hip:
Díky všem a vydržať
H.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“