Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Reflexní masáže

Příspěvek od Palo »

Došel mi mailem zajímavý odkaz, myslím, že si to zaslouží extra vlákno ;)

http://reflex.friva.net/zony.php


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od Igi »

Zkoušeli jste to už někdo? Vypadá to zajímavě http://www.moje-pravdy.cz/index.php?opt ... &Itemid=78


siva01
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 09 říj 2012 14:10

Re: Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od siva01 »

Igi píše:Zkoušeli jste to už někdo? Vypadá to zajímavě http://www.moje-pravdy.cz/index.php?opt ... &Itemid=78
Nezkoušel jsem to, ale vím, že to není v souladu s vědou a proto to se tím ani zabývat nechci. DNA doopravdy pomocí myšlenky nezměníte.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od hanka »

Igi píše:Zkoušeli jste to už někdo? Vypadá to zajímavě http://www.moje-pravdy.cz/index.php?opt ... &Itemid=78
:ethink: Mně to přijde zajímavé a nemám problém věřit tomu, co se zde píše. O kvantovém léčení jsem četla více materiálů, dosud všechny způsoby ovlivňování těla jsou (byly) jen na duchovní úrovni, tento postup by byl přínosem, jestli skutečně funguje.
Já naopak nedoporučuji dopředu něco odmítat, protože to není v souladu s vědou ... :roll: :) ... to bychom se načekali, než nám to věda posoudí :D

Mělo by se to vyzkoušet a posoudit na základě vlastních zkušeností.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od poota »

siva01 píše:Nezkoušel jsem to, ale vím, že to není v souladu s vědou a proto to se tím ani zabývat nechci.
Je to Tvoje volba na základě Tvého přesvědčení. Jenom zdůrazňuji, že Tvoje tvrzení, že to "není v souladu s vědou" není objektivní skutečnost, ale pouze Tvoje osobní přesvědčení. A k tomu bys měl ještě tu Tebou zmiňovanou "vědu" raději ještě nějak definovat.
siva01 píše:DNA doopravdy pomocí myšlenky nezměníte.
V tomhle se hluboce mýlíš.
Egyptští kněží prokazatelně měnili DNA živých bytostí a nepoužívali na to žádné "mechanické" procedury. O tom, co všechno dokáže náš organizmus vyrobit a nebo změnit při reakci na nějaký podnět, nemá věda ani potuchy, či správněji řečeno, raději se tím nezabývá.
A co se týká zrovna DNA - není to tak dávno, co se právě věda halasně holedbala, jak úspěšně luští kód DNA člověka a jakých netušených zázraků s jeho pomocí bude docilovat. A už je to hezkých pár let, co na tohle téma věda tvrdošíjně mlčí. Osobně se domnívám, že k jakýmsi výsledkům dospěla, ale asi nejsou takové, jaké by se jí "hodily".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
mpetrik
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pát 15 črc 2011 20:30
Dostal: 2 poděkování

Re: Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od mpetrik »

Ano souhlasím, dokonce v Ra-sheebě a v původním tibetském reiki jsou i symboly na terapii pro léčení na úrovni DNA. Myslím že to půjde.


sadlos
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 28 pro 2012 8:34

Re: Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od sadlos »

hlavně bych řekl, že největší výhoda čínské medicíny je, že využívá mnohem jinačí možnosti než dnešní fyzioterapeut. Jsem trpěl X let bolestmi v pravé noze, kolikrát jsem si říkal, že bych nejraději dostal nějakou pořádnou injekci na radost, co mi dal po úrazu anesteziolog ale nakonec to mi pomohla čínská medicína, respektive soused, který se jí plně věnuje. Takže já tyhle alternativy můžu jenom a jenom doporučit


siva01
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 09 říj 2012 14:10

Re: Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od siva01 »

Tak já mám rád také čínskou medicínu... Je racionálně podložené. Ovšem v čínské medicíně se obnovuje proudění čchi ( životní energie ), ale nemění se žádná DNA.

Kecy o změně DNA rozšiřují jen esoterici, ale není žádný výzkum ( nějací ruští "vědci" jsou stejná pohádka, jako zázrační vědi z USA = urban legend ), který by něco takového potvrdil. DNA samozřejmě mutuje - třeba rakovina je mutace DNA, ale to, že DNA mutuje ještě neznamená, že je to pro nás ( vždy ) pozitivní


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Cvičení

Příspěvek od hanka »



Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
ibrahim90
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24 úno 2015 11:41

Re: Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od ibrahim90 »

Zdravim,
Uvazujem ze vyhladam v meste nejakeho odbornika na tradicnu cinsku medicinu. Prv sa ale opytam tu. Dokaze TCM pomoct aj s problemom vysokeho tlaku ? Alebo je to malo pravdepodobne ? Neviem uz ani co mam vyskusat. Nie su to zrovna lacne veci, ale tak vsetko co som doma mohol skusit som vyskusal a bez vyraznejsich zmien.
Ma niekto v tomto skusenosti ?
Diki


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od milda »

Čínská medicína léčí lépe a levněji, říká šéf hradecké nemocnice. Chce kliniku i univerzitu
Nemocnice v Hradci Králové otevírá první české centrum čínské medicíny. Budou tu působit dva lékaři a tlumočník. Ředitel nemocnice Roman Prymula v rozhovoru pro Aktuálně.cz popisuje, proč se nemocnice pro spolupráci rozhodla, jaké legislativní problémy to s sebou neslo, i to, zda východní medicíně věří.
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/cinska ... position-2

;) :pivko:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“