Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

re

Příspěvek od Mo »

ďakujem pekne ;) no v Trenčíne iné tai či nemáme, viem, že sú aj lepšie veci, snáď sa k nim raz dopracujem ;) ale ďakujem pekne za odporučenie ;) pekný dník :D


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Pravidelne pauzy a protahnuti u PC-pomocnik SW free portable

Příspěvek od muflon »

Program, který hlídá vaše pravidelné pauzy (přestávky) při práci na počítači.
Ke stažení zdarma bez nutnosti instalace(USB portable), nebo verze s instalací :
http://www.zdarma.org/828-workrave-port ... ze-na-usb/

http://www.workrave.org/

práce na počítači je "sedavé zaměstnání" a tělu neprospívá jednostranné zatěžování (pohybovému aparátu) :( , ale stejně tak i očím, které je dobré čas od času "procvičit" pohledem mimo obrazovku PC. Workrave portable toto hlídá a na nutnost přestávek vás upozorňuje.

V settings(levé tlačítko myši) lze nastavit v User interface češtinu.
Také je tam volba cvičení, které ukáže animovaná postava 8) a popis cviků!

Workrave portable přináší:
nastavit lze "mikropauzy" v intervalu cca 5-10 minut s pauzou od práce na cca 20-30 minut (hodnoty si můžete nastavit i sami)
delší pauzy po cca 60 minutách práce na 15 minut
když nejste u počítače, tak tento čas není započten do času vaší práce s PC
nastavit si můžete maximální denní dobu, kdy s počítačem chcete pracovat - po jejím uplynutí vás program upozorní

Program inteligentně hlídá jestli s počítačem opravdu pracujete a když se od něj vzdálíte, tak tento čas nepočítá do vašeho "odpracovaného času". Program se snaží vás donutit vámi nastavené pauzy dodržovat :shock: , vždy ale samozřejmě máte poslední slovo a navrhovanou pauzu můžete odsunout nebo zcela zrušit :cry: .

V nastavení si zadáte po jak dlouhé době, chcete mít přestávku a program Vás na ni upozorní. Můžete si nastavit i zvukové upozornění. Program inteligentně zaznamená Vaši nečinnost - pokud si od počítače odběhnete přestane počítat "pracovní dobu na PC". Pokud pauza přesáhne dobu stanovenou jako odpočinek, program začne opět počítat pracovní "dobu" od začátku.

Ve Workravu jsou dva druhy pauz - Micro pauza - pouze na krátký odpočinek a poté delší pauza - program Vám nabídne i řadu cviků na uvolnění očí, a napětí v ramenech.

Samozřejmostí je možnost si nastavit i denní limit práce na počítači a také jsou zde statistiky práce na počítači za jednotlivé dny.

Ve statistikách můžete nalézt i zajímavé informace jako: počet stlačených kláves, kolik metrů za ten den "urazila" vaše myš, kolik minut a sekund jste myš používali a klik kliků bylo pomocí myši provedeno.

Workrave portable je rozhodně vhodný program pro každého kdo pracuje s počítačem.


fdh
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: sob 14 lis 2009 23:17

Elektroakupunktura

Příspěvek od fdh »

Existuje přístroj elektroakupunktura Akustim, který dokáže nahradit klasickou akupunkturu. Jedná se o správné pochopení principů klasické čínské akupunktury a jejich využití v tomto přístroji. Akustim je opatřen zpětnou vazbou, která nedovolí přebití akupunkturních bodů a obsahuje piezo měnič, který vysíláním zvuku - frekvence oznamuje uživateli vysokým tónem správné nalezení akupunkturního bodu. Vysoká frekvence znamená blokádu nebo jiný problém s daným bodem. Pomalé snižování frekvence oznamuje postupné dobití a zprůchodnění bodu či dráhy. Tento přístroj se vyznačuje tím, že není potřeba znát přesná místa bodů a není nutné k tomu mít jakékoliv dalekosáhlé semináře. Tímto přístrojem nelze ublížit, díky zmiňované zabudované zpětné vazbě. Je to výborným domácím pomocníkem, kterým si dokážete srovnat všechny dráhy v těle.

Pokud bude někdo mít zájem o bližší informace, prosím, ozvěte se na SZ. Poskytnu Vám je.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

naran...

Příspěvek od laik »

Zdravím
1220 nechal v jiném vlákně zajímavej odkaz
http://www.naran.ru/pages/cz/5777/6301/6299/index.shtml
a velice zajímavej test......


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
fdh
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: sob 14 lis 2009 23:17

Re: naran...

Příspěvek od fdh »

To, co je tam uvedený vychází z ájurvédy, tedy indické medicíny. Ty konstituce bohužel nelze směrodatně takhle určovat, protože se dá lehce splést. Člověk lehce může zařadit do jednoho rysu momentální stav a nikoliv svůj vrozený. Ale jistá orientační linka se tam chytit dá. Každopádně nejlepší je v tomhle naslouchat svému tělu :)


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: naran...

Příspěvek od hanka »

laik píše:Zdravím
1220 nechal v jiném vlákně zajímavej odkaz
http://www.naran.ru/pages/cz/5777/6301/6299/index.shtml
a velice zajímavej test......
Díky, laiku, je to opravdu zajímavý odkaz... ve kterém vlákně jste si tak hezky povídali?


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

naran...

Příspěvek od laik »

hanko
to 1220 jen tak "nahodile" vložil do uplně jiného vlákna... http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... ght=#85411
ale proč, to se musíš zeptat jeho.....(podle mě dělá tyto věci nějak intuitivně a já su za to rád).... protože mě to občas "nakopne"....ale pravda je že já dnes uplně "nahodile" rozklikl několik podobných odkazů co mě doslova nadchli.....
já měl ted pár dní takovej "pokles" a čekal co bude.....a najednou než sem pomalu začal propadat málem depresi se mě zas díky takovým věcem zase rozjasnilo....hodně mě nadchlo a co se zde ještě moc neprobíralo je Kineziologie.....
je to tedy vše podobné všemu co zde probíráme hlavně v tvém vlákně, ale zajimavé, jak kinezilog dovede komunikovat z podvědomím a poté jednoduše i napravovat ruzné bloky člověka....to by mě opravdu zajímalo.....hmmm....

ps.jo jinak ten test na naranu sem si ani nemusel dělat, protože po pročtení pár otázek sem došel k tomu že su stoprocentní vítr......


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
fdh
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: sob 14 lis 2009 23:17

Re: naran...

Příspěvek od fdh »

Nikdy nejsi stoprocentní vítr. Každý má v sobě podíl všech tří. :)

Kineziologie je zajímavá věc, ale musí tomu člověk rozumět, aby se z podvědomí nevytáhlo něco s čím si neporadí a co mělo raději zůstat skryto...


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: naran...

Příspěvek od 1220 »

fdh píše: Nikdy nejsi stoprocentní vítr. Každý má v sobě podíl všech tří. :)
+1
;)
Jsme vpleteni do kola, abychom nalezli to co jsme ztratili.
Přitom to co jsme ztratili nosíme s sebou.
Kořeny máme na hlavě, květ dole.Zapomenuté centrum spí u srdce.Rozpomenutím se snažíme pochopit zda platí : Tak jako nahoře tak i dole.
Klec nemá zavřené dveře.
Přeju hezký den.
K.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: naran...

Příspěvek od hanka »

laik píše:hanko
to 1220 jen tak "nahodile" vložil do uplně jiného vlákna... (podle mě dělá tyto věci nějak intuitivně a já su za to rád).... já dnes uplně "nahodile" rozklikl několik podobných odkazů co mě doslova nadchli..... a co se zde ještě moc neprobíralo je Kineziologie.....
je to tedy vše podobné všemu co zde probíráme hlavně v tvém vlákně, ale zajimavé, jak kinezilog dovede komunikovat z podvědomím a poté jednoduše i napravovat ruzné bloky člověka....to by mě opravdu zajímalo.....hmmm....
Ano, intuice 1220 je úžasná, dovede promlouvat v pravý čas a přiměje člověka se zamyslet v místech, kudy by jinak jen prošel... :idea: , taky jsem si toho všimla ;) . Jo, a v náhody nevěřím... :lol:

Také mě zajímá kineziologie, ze stejných důvodů jako Tebe ;). Pátrala jsem už dřív po literatuře na tohle téma, našla jsem, ale nějak nejsem spokojena s tím, co mám.... něco tomu chybí. Chtělo by to člověka, který prošel kurzem kineziologie a je ochoten se podělit o získané vědomosti...což je ovšem problém. Většina lidí se chová způsobem "heč, já něco vím, ale nepovím....zaplať si kurz jako já, já jsem si ho taky zaplatil(a)...". Ale je také hodně těch, kteří ví, jenže si netroufají projevit se veřejně ...což je velká škoda... od toho přece diskuzní fóra jsou :lol: .

To fdh - proč si myslíš, že by bylo na škodu, kdyby se z podvědomí vytáhlo něco, co je tam skryto? Jestli je tam něco, co nám v skrytu podvědomí škodí, bude jenom dobře, když se to vytáhne ven, aby si to člověk mohl uvědomit a zpracovat a tím pádem i odstranit.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kineziologie

Příspěvek od laik »

Zdravím
hanko, fdh to možná myslel tak že pokud není zkušenej člověk, který toto provádí a vytáhne z podvědomí odpověd kterou neumí dobře zpracovat......tak muže třeba i špastně diagnostikovat nemoc a hledat příčinu uplně jinde.......a tak napáchá víc škody než užitku.....
na kineziologii mě přivedla u nás jedna sósedka co jde za kinezioložkou tady v Brně se synem.....zdá se jí že potřebuje nějakou odbornou pomoc ...ale podle mě by pomoc hlavně potřebovala maminka...... jenže ta si nepřizná že by i v ní mohl být trochu problém co se týče chování dítěte....
a hledá kde se stala chyba, všude možně jinde, ale ne třeba i u sebe........ale myslím že ta kinezioložka po velice krátkém čase pozná že bude třeba i zapracovat na mamince......
koukal sem, že pro dospělého jedno sezení stojí 600.- za asi 90min. a poté 100kč za každých 15min
bych to i vyzkoušel.......uvydím z čím přijde ta sosedka a poreferuju.....
--------------------------------------------
ps:něco sem z jejich stránek překopčil
--------------
Princip metody One Brain - kineziologie Název metody ONE BRAIN (JEDNOTNÝ MOZEK) je odvozen od ideální funkce mozku, kdy pravá i levá mozková hemisféra dokonale spolupracují. Nesprávná komunikace mezi pravou a levou mozkovou hemisférou je ve většině případů vyvolána emocionálním traumatem nebo stresem. Neurologická reakce na strach, bolest nebo strach z bolesti nabývá formy neurologické blokády. Vzniklé blokády nám umožňují pouze reagovat, nikoliv logicky myslet. Jsou-li přední mozek a pravá mozková hemisféra odpojeny, nebo-li zablokovány, zmocňuje se nás pocit bezmocnosti, ztratí se tvůrčí logika a nejsme schopni správně jednat. Opakujeme stále stejné, staré, destruktivní a neproduktivní reakce.
Negativní zážitek způsobí zablokování energetického proudění na mozkové úrovni a následně i v příslušné části těla. Výsledkem může být celá řada duševních i fyzických těžkostí, např. alergie, bolesti hlavy a zad, obezita, různé typy závislostí, fóbie a především poruchy učení

Dyslexie byla popsána jako porucha řeči a učení (psaní, čtení, pravopisu, atd.), hyperaktivita, později poruchy koordinace, respektive nedostatek spolupráce levé a pravé mozkové hemisféry. Navzdory výzkumu se často problém dyslexie řeší medikamentózní léčbou, která však ve většině případů potíže s učením neřeší.
je ve skutečnosti nesprávná komunikace mezi pravou a levou mozkovou hemisférou a obvykle také mezi přední a zadní částí mozku. Ve většině případů je vyvolána emocionálním traumatem nebo stresem, které jsou tak intenzívní, že následkem strachu, bolesti, případně strachu z bolesti si jedinec v mozku naprogramuje u některých svých schopností "bílé skvrny". traumatizujícího okamžiku pak po celý život existenci těchto schopností popírá.
Pomocí kineziologie One Brain můžeme velice snadno určit příčinu stresu a jeho emotivní dosah. Odstranit strach nebo bolest ze vzpomínky na danou situaci a navodit normální, účinný energetický tok.

Testování svalů nám umožní, abychom se dopracovali k potřebným informacím a k odpovídající korekci, prostřednictvím níž můžeme energetickou blokádu jemně, rychle a účinně odstranit. Facilitátor jemně zatlačí na mírně předpaženou ruku klienta aby získal odpověď na svou otázku.Negativní emoce sval oslabí a kladná zpevní. Takto snadno získáme všechny potřebné informace k odblokování. Vztah „mozek – sval“ je totiž obousměrný a vhodnými korekcemi můžeme zpětně ovlivňovat mozek.
Samotné korekce metody One brain se skládají z mimořádně jednoduchých časově nenáročných pohybů, dotyků, případně i světelného působení. Jsou natolik prosté, až je pro člověka, zvyklého na složité lékařské přístroje neuvěřitelné, jaký výsledek lze docílit tak nepatrným zásahem.
Člověk, respektive buněčná paměť lidského těla, eviduje všechny informace o každé energetické blokádě. Facilitátor, případně ten, kdo využívá kineziologii One Brain, pomáhá klientovi odstranit příslušnou blokádu vhodnou korekcí. Klient pak může využívat celý svůj mozkový potenciál i tehdy, dostane-li se do podobné stresové situace.

"Osvobozujeme-li své stresy, zlepšujeme genetický kód svůj a genetický kód svých potomků. To jest, likvidujeme spolu s tím i ty nemoci, které ještě nevznikly, už se začaly rýsovat na našem horizontu. Taková je skutečná preventivní medicína."


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

kineziologie

Příspěvek od hanka »

Ahoj laiku,
může být, že to fdh myslel tak, jak říkáš. Mně se ale zdá, že varoval před většími komplikacemi....zřejmě s tím má nějaké zkušenosti. A zkušenosti jsou přesně to, co vítáme... :) :) :lol:

Tvoje sousedka by měla dobře tušit, co vězí za problémem jejího synka. Podle mě by kinezioložka měla pracovat především (či spíše pouze) s matkou - dokud nebude v pořádku matka, její syn se v tom bude plácat pořád...(výjimku snad tvoří pouze vrozené choroby). Ale budiž jí ke cti, že hledá cesty, jak synovi pomoct...Nic mi do toho sice není, ale docela mě zajímá, na kom bude kinezioložka pracovat ;) .

Tvoje povídání o kineziologii je super + :good: , jestli tam ještě něco máš, tak prosím pokračuj. Zaujalo mě, že touhle metodou se dá odhalit i to, co člověk z mozku úplně vytěsnil a nepamatuje si na to. Konkrétně třeba u mne - mám fóbii na noční můry, ale příšernou - sama se tomu musím smát, když o tom mluvím nebo píšu :D - úplně neškodný noční motýl, a já se můžu zbláznit, když mi vletí do bytu. V pokoji může být buď můra, nebo já - obě tam být nesmíme!!! Marně pátrám v paměti, co se mi v dětství přihodilo, že se mi můry tak hnusí, vždyť motýli mi nevadí, když vletí do bytu motýl, láskyplně ho chytnu a opatrně vypustím ven.... jiní živočichové mě nechávají v klidu. Doteď jsem si myslela, že si musím na tu událost, která fóbii způsobila, vzpomenout, abych ji mohla odstranit.....No jo, jenže jak najdu to místo, kde vznikl blok, aby se mohlo zkorigovat, když nevím kde ho hledat?


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

fyzikální metody a principy -

Příspěvek od cimirek »

přednáška
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

ALEXANDEROVA TECHNIKA

Příspěvek od muflon »

Jelikož žijeme v uspěchané době, logicky žijeme (přežíváme :-( ) v neustále tenzi (napětí :-) ). Úzce to souvisí s psychosomatikou...a dokonce jsou i teorie že většina nemocí pochází právě ze špatného stavu mysli a neustálého napětí v těle...--- odbourávat tyto navyklé špatné postoje a návyky (zlozvyky) těla (pomocí vědomého usměrňování myslí a osvojováním si nových vhodných návyků...), učí Alexanderova technika...

Ohledně uvolňování tenzí nejen v ramenou, ale KDEKOLI v těle, vzpřímením páteře a dalšími vychytávkami 100 let již ověřenými : viz tzv. Alexanderova technika
(doporučuju na youtube se mrknout, stačí zadat slova: Alexander technique

Vše podstatné o Alexandrově technice naleznete zde :

http://www.psychosom.cz/?page_id=318

http://www.alexandertechnique.com

http://danielastackeova.webnode.cz/news ... -pacientu/

PS:
Kniha "Tajemství Alexanderovy techniky:
http://www.svojtka.cz/shop/kniha/100003 ... gory=akcni
(mají to zrovna ve slevě).

Certifikovaní lektoři:
např.: http://at.kabrt.net/

(v Čechách tolik zkušeností zatím není (jako když tady začínala třeba homeopatie a TCM..., neměli tito lidé letité zkušenosti jako jejich olegové na západě (resp.na východě... :P ).

Šárka Provazníková
Nová česky hovořící certifikovaná učitelka AT v Praze! K Alexandrově technice Šárku přivedly mnohaleté zkušenosti s tancem a zkoumáním pohybu a práce s tělem v souvislosti s myslí a to v nejrůznějších podobách - přes klasický balet, improvizaci - pohybové divadlo, čínské cvičení tai-chi, sakrální tance až po spontánní tanec 5 rytmů. Šárka vyučuje v Praze - Vinohrady a kontaktovat jí můžete na tel č. 608802218 nebo e-mailem: sarka9@hotmail.com.
Více informací o Šárce

Gil Bomber
Paní Gil Bomber, ukončila výcvik v červnu 2002 a stala se tak první certifikovanou učitelkou Alexandrovy techniky, která dlouhodobě působí v Čechách. Svůj život dělí mezi Šumavu a Anglii. Nyní se vrátila a od 7. května budou probíhat lekce pouze v Bavorově a v Českých Budějovicích.
Pokud by měl někdo zájem o individuální lekce v Bavorově, je možné se domluvit s lektorkou. Tel: 608 233 310 e-mail: gilbomber@cbox.cz.

Paul Baxter
Paul žije v Praze a vede pravidelné lekce AT. V tuto chvíli poskytuje lekce ve svém bytě Bělohorská 142, Praha 6 - Břevnov. Lze ho kontaktovat a domluvit lekce na tel: 776 639 441 nebo na e-mailu: mynexfree@hotmail.com. Paul je ochoten po domluvě pracovat i s malými skupinami.


Přivítám něčí zkušenosti, já sem začal chodit a také běhat podle Alex.techniky, a opravdu radost z pohybu, téměř neunavitelnost, kyslíku požehnaně a endorfinů také
Naposledy upravil(a) muflon dne čtv 20 říj 2011 21:12, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Výběr vhodné obuvi, chůze versus běhání

Příspěvek od muflon »

Výběr vhodné obuvi, chůze versus běhání
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 2&start=90
(nenechat se zmást protiřečícími módními výkřiky super obuvi, a prospěšnosti toho či onoho..., a nejdřív se prozkoumat pro a proti běhání a důležitost role dynamické chůze)

Zkušenost z blogu J.Veselého
Podle knihy pana Ing. Veselého jsem začala chodit od února letošního roku v botách na nízkých podpatcích, tzv. dynamicky cca 1 hod. denně a to ze strachu před každoročně opakovanými bolestmi zad /ishiasem/. Musím přiznat, že tady chůze funguje opravdově, na jaře se mi záda neozvala a to jsem 4 roky před tím skončila každé jaro na injekcích. I jinak se cítím zdravotně lépe, taky psychicky toho více zvládnu. Beru to, že jsem našla tento blog jako obrovský přínos. Předtím jsem prošla celou řadou rehabilitací a stejně se vždy ishias vrátil. Na chůzi mne žádný rehabilitační pracovník nenasměroval až jsem sama narazila na blog p.Ing. Veselého a od té doby šířím osvětu o prospěšnosti chůze. Bojuji také se syndromem karpálního tunelu, i tady musím prohlásit, že chůze uvolňuje spasmy v pažích, ruce mám volnější, cítím značné zlepšení. Proto veliké díky p. Ing. Veselému za to, co pro lidi udělal a dělá. Takto to cítím já. Marie

Více o knize J.Veselého : Dynamická chůze - jak se navždy zbavit bolesti v zádech :
http://www.fontana.ws/masaze-reflexni-a ... chuze.html

Výňatky z knihy:
http://jtvesely.txt.cz/rubriky/7742/vyn ... cka-chuze/


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“