Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od 1220 »

vlákno čisté - poo.

Re: No já nevím
roughboy píše:
a možem z vlastných skúseností povedat že čínska medicína mi zostala najbližšie...všetko má svoju logiku a div sa svete ono to caj funguje.
Zdravím nového člena : vítej na palubě
Za zmínku o čínské medicíně :good:
Přiznám se , že pro mne již minulo období, kdy jsem se ji snažil pochopit, a proto bych za sebe velmi rád přijal alespoň krátkou zmínku od někoho, kdo pochopil víc /doufám tedy, že víc/
Pořád se potácím v pěti elementech a tu souvztažnost, možná málo stačí, ale pořád nechápu. ŽE FUNGUJE věřím podle mnohých lidí, které dala dokupy.....Hlavně ten kov - kov jako element - prastaré učení .... prostě nechápu. :bhead:
Popřípadě díky, i za pokus.
;)
K.


roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: No já nevím

Příspěvek od roughboy »

AHoj K.
Ďakujem za milé prijatie.
Čo sa týka 5 elementov. Je to len jedna časť čínskej filozofie. Riadili sa nou len krátke obdobie. Neriadi sa len v medicíne. Ale tých 5 živlov je učenie, ktorému v tej dobe prisposobovali všetko. Čo sa týka kovu...tak ked som to dobre pochopil. Vysvetlím ti aspoň moj pohlad Kov a zdravie. Kov je vlastne vytváranie vytváranie prebytkov alebo zásob v ludskom organizme. Napríklad pred prechodmi z leta do zimy by sme mali telu vytvorit nejaké prebytky aby v čase nedostatku malo z čoho čerpat. (Uvediem príklad: nemožeme stále vyčerpávat energiu jater...musíme ju stále doplnat. lebo ked sa minú zásoby a játra pracujú bez príjmov tak vlastne vznikajú rozne druhy onemocnení a ked ich včas nezastavíme tak to potom može viest k patologickým zmenám a tie sú večšinou nenapravitelné............Zober si to obrazne.....játra sú napadnuté nejakým jedom napr. alkoholom. K tomu ked sa pridruží nedostatočné bráničné dýchanie, ktoré masíruje jatra a vlastne vytláča žlč zo žlčovodov, s tým sú spojené aj plúca ktoré špatne okysličujú krv a tie jatra potom tú krv majú čistit. je to pre ne neskutočná záťaž. Oni vydržia velmi vela ale keď už je toho na ne vela. jednoducho vypovedia službu. či už začne cirhoza, alebo žlčníkové záchvaty (žlč je vlastne spálená krv, ktorú jatra neposlali dalej do obehu), alebo nejaké infekčné ochorenie.....tých možností je vela. Možno to vyznieva hrozostrašne....ale telo nám dáva dopredu vždy včas vediet že niečo by sme s tým mali robit. Nemoc nevznikne zo dna na den. Sú to záležitosti dlhšej doby. preto je doležitá prevencia. A ten kov je symbolom toho aby sme vytvárali zásoby.
Tlusté střevo a plíce ....to sú vlastne symboly kovu. čo sa týka TS.....ked dobrou detoxikáciou dokážeme vyčistit TS...organizmu tým vlastne ušetríme vela energie (ludský organizmus spotrebuje najviac energie na likvidáciu odpadu) a to si sámo može regenerovat vlastné orgány hlavne tie kde je to najviac potreba. Večšinou je to tak že ked je vyčistené TS tak prvé hned čo začne telo regenerovat sú játra a to už počas detoxikácie. Preto játra regenerujú tak rýchlo. Stačí im niečo viac ako pol roka.Ked nie sú tažko narušené. Nie je náhoda že v blízkosti TS sa nachádzajú všetky života doležité orgány.
Dúfam že som to nepovedal velmi zložite.....a za ďalšie takto som to pochopil ja..... ale čo som sa o tom bavil aj z ludmi, ktorý sa tým zaoberajú tak vcelku sme sa zhodli.....
R.


Uživatelský avatar
SVĚTLUŠKA
Starší člen
Příspěvky: 176
Registrován: pon 26 dub 2010 12:24
Bydliště: Praha
Dostal: 30 poděkování

roughboy

Příspěvek od SVĚTLUŠKA »

Ahoj, také tě tu zdravím :lol:
Čínská medicína je určitě úžasná záležitost a moc jí věřím ve všech směrech.. Tvé povídání je moc hezké, ale co takhle dát nějaké konkrétní rady, odkazy.. Co založit nové vlákno o čínské medicíně??? Mně by opravdu zajímalo víc. Třeba jak na kterou nemoc, co brát, co dělat.. Chápeš?
Tvé povídání mne zaujalo, protože se točí kolem jater, které se snažím čistit od žloutenky C, kterou jsem získala při operaci před 30 roky s dodanou "novou" krví.. Co s tím?? Léta jsem o tom nevěděla, nikdo na to nepřišel, až se to odhalilo minulý rok, skoro pozdě.. :cry:


lena

tcm

Příspěvek od lena »

cinska medizina je dobra, ale je nutne navstivit primo lekare, ktery se timto zamestnava,
nebot on musi prijit na to, jaky typ cloveka jsi, aby ti napsal taky tu spravnou medicinku.

ci ti doporucil bylinky, ktere pro tvuj organizmus je spravny, staci se podivat na internetu, kde je mozne vice informaci

ja jsem vyzkousela take tuto stranku

patentni medicina,

http://www.patentnimedicina.cz/

kde si muzes udelat bezplatne diagnostiku jazyka, kterou posles mailem
a obdrzis jidelnicek, (ale take doporuceni bylinek), kde jsou potraviny, ktere ti delaji dobre, ci tvuj organizmus podporuji


roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: roughboy

Příspěvek od roughboy »

SVĚTLUŠKA píše:Ahoj, také tě tu zdravím :lol:
Čínská medicína je určitě úžasná záležitost a moc jí věřím ve všech směrech.. Tvé povídání je moc hezké, ale co takhle dát nějaké konkrétní rady, odkazy.. Co založit nové vlákno o čínské medicíně??? Mně by opravdu zajímalo víc. Třeba jak na kterou nemoc, co brát, co dělat.. Chápeš?
Tvé povídání mne zaujalo, protože se točí kolem jater, které se snažím čistit od žloutenky C, kterou jsem získala při operaci před 30 roky s dodanou "novou" krví.. Co s tím?? Léta jsem o tom nevěděla, nikdo na to nepřišel, až se to odhalilo minulý rok, skoro pozdě.. :cry:
Ahoj Svetluška.

Musím uznat že Habana má pravdu. aj ked tú píše svoje poznatky. ktoré sú typu......citujem nechce sa mi hladat kto to tu napísal HABANA TU PíšE VECI Jedna babka povedala.......... toto nie je server čínskej medicíny. tak zareagujem len v skratke. Možno je zaujímavé čo tu uvádza Lena ale je to trošku mimo realitu. aspon pre mna. Je rozdiel poslat nejakÝ JAZYK alebo čokolvek iné mailom, a je rozdiel navštivit nejakého lekára, ktorý má vyštudovanú čínsku medicínu priamo v Číne. Zo svojich skúseností viem že lekár a pacient majú byt v priamom kontakte tam je tá diagnostika skoro dokonalá. Ked budeš niečo posielat mailom...večšinou je to len program. ktorý je nastavený na nejaké hodnotenia. Osobne som zástancom priameho kontaktu. Každý človek je individuálny a myslím že je to zbytočné zavádzanie...riešit nejaké ochorenie chronologicky (tým myslím že na každého zaberá to isté alebo každému pomože to isté.) To už hraničí z automatizmom a ten nemusím. Ale každý človek má svoju volbu. Je to ako z výkladom kariet cez internet..........ked budeš chciet vediet viac o čínskej medicíne tak mi napíš na mail....d.c.69@seznam.cz
Rád poradím.
R.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: tento předmět studovat nehodlám

Příspěvek od milda »

roughboy píše: ked budeš chciet možem ti niečo napísat aj o bránici......o nej sa vela nerozpráva ale jej funkcia v organime má vemi velký význam.
R.
Není to sice míněno na mne, ale bránice by mě docela zajímala. Především bude zřejmě souviset s dýcháním a zrovna to mě zlobí......


roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: tento předmět studovat nehodlám

Příspěvek od roughboy »

milda píše:
roughboy píše: ked budeš chciet možem ti niečo napísat aj o bránici......o nej sa vela nerozpráva ale jej funkcia v organime má vemi velký význam.
R.
Není to sice míněno na mne, ale bránice by mě docela zajímala. Především bude zřejmě souviset s dýcháním a zrovna to mě zlobí......
Ahoj.
áno je to o dýchaní.
Endogenné dýchanie je metrodou stále zabúdanou a ked si zoberieme že obyčajným dychovým cvičením, ktoré si može robit každý človek doma sám sa dá predíst pomerne velkému množstvu zdravotných problémov.
Bránica nám funguje aj ako vnútorný masér, ktorý stimuluje plúca a srdce tak aj žalúdok jatrá, slinivku břišní a samozrejma aj žlčník...
skúste si pozriet kde by mala byt správne umiestnená bránica a skúste pozriet kde ju majú napríklad srdciari (vysoký tlak) alebo astmatici. dá sa to zistit velmi jednoducho.
poloha bránice by mala byt u mužov v bode kde je solar plexus..tj tam kde končí hrudná kost. ked si s prstom začnete stláčat hrudnú kost bod po bode najdete jeden ktorý bude najcitlivejší a to je miesto kde je bránica.....tá sa dá bez akýchkolvek liekov upravit do normálu pomocou dýchania.
pre bližšie vysvetlenie si nájdite niečo o endogennom dýchaní..

Seznam nemocí a obtíží, při kterých je dokázaný léčebný efekt použitím endogenního dýchání:
- arterioskleróza
- ischemické stonání srdce a mozku
- srdečná arytmie
- vegetativní kapilární dystonie
- migréna
- vysoký krevní tlak
- hemeroidy
- chronická bronchitida
- pneumoskleroza (kalcifikace plic)
- vředové stonání trávicího ústrojenstva
- gastritida
- nehnisavý zápal ledvinových cest
- pyelonefritida
- astma
- diabetes
a další


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: tento předmět studovat nehodlám

Příspěvek od hanka »

roughboy píše: poloha bránice by mala byt u mužov v bode kde je solar plexus..tj tam kde končí hrudná kost. ked si s prstom začnete stláčat hrudnú kost bod po bode najdete jeden ktorý bude najcitlivejší a to je miesto kde je bránica.....tá sa dá bez akýchkolvek liekov upravit do normálu pomocou dýchania.
pre bližšie vysvetlenie si nájdite niečo o endogennom dýchaní..
Ta bránice mě zaujala taky. Když popisuješ, jak se dá najít, silně mi to připomíná hledání místa, kde má člověk zablokované žebro. Trpívám tím poměrně často, obvykle se mi žebro zablokuje při jarních pracích na zahradě, ale i při jiné větší fyzické zátěži. Že je zablokované, poznám m.j. i tím, že se mi zvedne TK a objeví se častější srdeční arytmie. Kromě toho začnou problémy s páteří, brnění prstů od páteře atd. Pak je zapotřebí odblokovat páteř, ale i žebra a mám pokoj, než se zase zablokuju :roll: . Pozor ale na fyzioterapeuta, každý to neumí, už se mi stalo, že mě zablokovali ještě víc....to je pak "radostí", ze kterých není východiska... :cry: . Nemá náhodou ta bránice něco společného se žebry?


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: tento předmět studovat nehodlám

Příspěvek od roughboy »

Ahoj Hanka.
povedat z čoho presne to máš na dialku nedokážem. jedno ti ale povedat možem. z bránice to určite nie je. ked je vysoko bránica može sa stat ako píšeš vyšší TK, srdcová arytmie......ked máš chytené játra, žlčník alebo slinivku tak si organizmus spustí obranný mechanizmus s dovodu aby ich bránica nestláčala. ale bránica ti rebrá nevyhodí.
možností čo by to mohlo sposobit je vela......začínajúca osteochondroza, zlé držanie tela, oslabené svalstvo okolo chrbtice(na spevnenie existujú cviky. jedná sa o cviky, ktoré posilujú vnútorné svaly.), možu ti to blokovat játra, slinivka břišní, žlučník........
skús mi napísat, ktorá čast páteře sa ti blokne alebo v ktorej časti páteře ta to bolí.....
s tým fyzioterapeutom to máš pravdu...nie všetci to vedia. ideálne ked sa to nerobí nasilu ale ked ta napráva tvojou vlastnou váhou....na také naprávanie je organizmus prisposobený.
R.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Endogenní dýchání a

Příspěvek od hanka »

No, když mi po odblokování žeber klesne krevní tlak i srdeční arytmie, tak předpokládám, že problémy vzniknají ze zablokovaných žeber hrudní páteře, protože v těchto místech - v oblasti sterna - jiné, než hrudní žebra napojena nejsou.
Ale povím Ti, že mi trvalo spoustu let, než jsem na to přišla! Trápila jsem se s nepochopitelnými záchvatovými arytmiemi doprovázených vysokým tlakem několik let a doktoři mě pořád cpali léky na snížení tlaku, které jsem nesnášela - raději nevzpomínat! Přišla jsem na to náhodou, když jsem byla na rehabilitaci s krční páteří a doktor na rehabilitaci se mi podíval i na žebra... on totiž mívá stejné problémy ... tak mi doporučil fyzioterapeuta, který napravuje žebra i páteř měkkou mobilizací podle Ludmily Mojžíšové - má zlaté ruce ten chlapík a hlavně ví, co dělá, srdíčko se zklidní hned po odblokování :) .

Je pravda, že cvičení odbývám, vymlouvám se na nedostatek času atd., tak se nemůžu divit (a ani se nedivím), že svaly kolem žeber a páteře nevydrží větší zátěž ;) . Taky si myslím, že bránice žebra těžko může vyhodit :D , ale při endogenním dýchání se zapojují nejen svaly bránice, takže posilovat svaly v okolí napojení žeber na hrudní kost by mohlo, ne? Jaké cviky na spevnění vnitřních svalů máš na mysli, já cvičim ty, které doporučuje Mojžíšová, nebo něco z jógy.

Tak, a právě jsem hodila plevel! Promiň, samozřejmě nemusíš odpovídat! Mimochodem, nevíte někdo, jestli tady existuje i vlákno o fyzioterapii? :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Hanka

Příspěvek od roughboy »

Ahoj Hani......možno ťa to zaujme. je to samozrejme len orientačné.

Vzájemné propojení obratlů s naším tělem:

1. Krční páteř:

první krční obratel:....... obličej,lebka,uši,mícha,prokrvení hlavy
druhý krční obratel:.......oči,uši,jazyk,dutiny,zrakový nerv
třetí krční obratel:........zuby,uši,kosti obličeje
čtvrtý krční obratel:........nos,rty,uši-bubínky,ústa
pátý krční obratel :.........hltan, krční žlázy,hlasivky
šestý krční obratel:.........ramena,šíjové svaly,mandle
sedmý krční obratel:.......ruka,štítná žláza,slinné žlázy,loket

2. Hrudní páteř:

první hrudní obratel:.......dlaň,dolní část ruky,průdušky,hltan
druhý hrudní obratel:......srdce, věnčité cévy
třetí hrudní obratel:..........plíce, hrudník, průdušky
čtvrtý hrudní obratel:........žlučovody,žlučník
pátý hrudní obratel:.........játra,krev
šestý hrudní obratel:.......žaludek
sedmý hrudní obratel:.....slinivka a dvanáctník
osmý hrudní obratel:.......bránice ,slezina
devátý hrudní obratel:....nadledvinky
desátý hrudní obratel:....ledviny
jedenáctý hr.obratel:.......močovody
dvanáctý hr.obratel:.......krevní oběh,vaječníky,střeva

3. Bederní páteř:

první bederní obratel:.....tlusté střevo
druhý bederní obratel:....slepé střevo,břicho
třetí bederní obratel:.......pohlavní orgány
čtvrtý bederní obratel:.....ischias,zádové svaly,nervy nohou
pátý bederní obratel........chodidla,kotníky,hýždě,konečník

Například časté blokády hlavových kloubů, krční páteře nebo prvního žebra včetně svalového napětí , mohou způsobit zdravotní potíže hrtanu, průdušek a hlasivek. Bloky v oblasti přechodu krční a hrudní páteře se mohou podílet na srdečních a oběhových potížích.
Chronické bolesti krční páteře ,jejichž častou příčinou bývají degenerativní změny na obratlích, bývají často spojenys bolestmi ramen a horních končetin.Dostavuje se brnění končetin, mravenčení a špatné prokrvování. Na druhé straně zase při chronických onemocněních vnitřních orgánů jsou bolesti páteře častější- např:onemocnění srdeční jsou propojena s obtížemi krční páteře a oblasti přechodu krční a hrudní páteře. Při žlučníkových potížích zase často bolesti vystřelují do pravého ramene ,krční páteře a šíjových svalů. Blokády hrudních obratlů a žeber způsobují bolesti hrudní páteře a často s těmito bolestmi souvisejí onemocnění vnitřních orgánů(srdce, plíce, ledviny, žaludek) Mohu uvést příklad, kdy bloky třetího až pátého hrudního obratle s posunutí třetího a pátého žebra na levé straně, mohou způsobit zhoršení dechových funkcí, bušení srdce,ale i jiné poruchy srdečního rytmu.Také se mohou dostavit úzkostné stavy.
K nemocem žaludku, dvanáctníku,slinivky,jater i žlučníku mají vztah funkční poruchy ve střední a dolní části páteře.
R.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Hanka

Příspěvek od hanka »

roughboy píše:Ahoj Hani......možno ťa to zaujme. je to samozrejme len orientačné.

Vzájemné propojení obratlů s naším tělem:.............
Ahoj roughboy, mile jsi mě překvapil - díky! Odpověděla jsem Ti do tohoto vlákna, ale nebyla jsem schopna to odeslat - promiň, nemůžu. Napomínám jiné aby neplevelili a sama mám úmyslně plevelit? To nejde. Založila jsem nové vlákno, tam jsem odpověď s čistým svědomím odeslala. Budu ráda, jestli se mnou budeš o fyziologii, a nejen o ní, diskutovat tam :lol: .
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0697#70697

Koho tohle téma zajímá, může se přidat! :lol: :P :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Fyzioterapie, čínská medicína, akupunktura, apod.

Příspěvek od hanka »

Velice mi na tomto fóru chybí právě tohle téma, tak jsem ho otevřela, i když na tyhle věci žádný odborník nejsem :? . Spoléhám na to, že zde budou přispívat lidé, kteří o těchhle věcech ví více, nežli já -vím, že jsou tady! :lol: :lol: :lol:

Pro začátek odpovídám roughboyovi, který se se mnou podělil o kousek svých vědomostí ve vlákně http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=165 za což mu děkuji :good: !
roughboy napsal(a):
Ahoj Hani......možno ťa to zaujme. je to samozrejme len orientačné.

Vzájemné propojení obratlů s naším tělem:

1. Krční páteř:

první krční obratel:....... obličej,lebka,uši,mícha,prokrvení hlavy
druhý krční obratel:.......oči,uši,jazyk,dutiny,zrakový nerv
třetí krční obratel:........zuby,uši,kosti obličeje
čtvrtý krční obratel:........nos,rty,uši-bubínky,ústa
pátý krční obratel :.........hltan, krční žlázy,hlasivky
šestý krční obratel:.........ramena,šíjové svaly,mandle
sedmý krční obratel:.......ruka,štítná žláza,slinné žlázy,loket

2. Hrudní páteř:

první hrudní obratel:.......dlaň,dolní část ruky,průdušky,hltan
druhý hrudní obratel:......srdce, věnčité cévy
třetí hrudní obratel:..........plíce, hrudník, průdušky
čtvrtý hrudní obratel:........žlučovody,žlučník
pátý hrudní obratel:.........játra,krev
šestý hrudní obratel:.......žaludek
sedmý hrudní obratel:.....slinivka a dvanáctník
osmý hrudní obratel:.......bránice ,slezina
devátý hrudní obratel:....nadledvinky
desátý hrudní obratel:....ledviny
jedenáctý hr.obratel:.......močovody
dvanáctý hr.obratel:.......krevní oběh,vaječníky,střeva

3. Bederní páteř:

první bederní obratel:.....tlusté střevo
druhý bederní obratel:....slepé střevo,břicho
třetí bederní obratel:.......pohlavní orgány
čtvrtý bederní obratel:.....ischias,zádové svaly,nervy nohou
pátý bederní obratel........chodidla,kotníky,hýždě,konečník

Například časté blokády hlavových kloubů, krční páteře nebo prvního žebra včetně svalového napětí , mohou způsobit zdravotní potíže hrtanu, průdušek a hlasivek. Bloky v oblasti přechodu krční a hrudní páteře se mohou podílet na srdečních a oběhových potížích.
Chronické bolesti krční páteře ,jejichž častou příčinou bývají degenerativní změny na obratlích, bývají často spojenys bolestmi ramen a horních končetin.Dostavuje se brnění končetin, mravenčení a špatné prokrvování. Na druhé straně zase při chronických onemocněních vnitřních orgánů jsou bolesti páteře častější- např:onemocnění srdeční jsou propojena s obtížemi krční páteře a oblasti přechodu krční a hrudní páteře. Při žlučníkových potížích zase často bolesti vystřelují do pravého ramene ,krční páteře a šíjových svalů. Blokády hrudních obratlů a žeber způsobují bolesti hrudní páteře a často s těmito bolestmi souvisejí onemocnění vnitřních orgánů(srdce, plíce, ledviny, žaludek) Mohu uvést příklad, kdy bloky třetího až pátého hrudního obratle s posunutí třetího a pátého žebra na levé straně, mohou způsobit zhoršení dechových funkcí, bušení srdce,ale i jiné poruchy srdečního rytmu.Také se mohou dostavit úzkostné stavy.
K nemocem žaludku, dvanáctníku,slinivky,jater i žlučníku mají vztah funkční poruchy ve střední a dolní části páteře.
R.

Díky, roughboyi, koukám, že mám něco podobného :) :

Krční páteř:

obratel----------------zajišťuje oblast ----------------------------------------------------------ovlivněné neduhy

1...................přívod krve do hlavy, mozek, hypofýza, uši.......................................bolest hlavy, migréna, vysoký TK, závratě, nespavost
2...................oči, sluch, sinusy, spánek, jazyk.......................................................potíže s očima, sinusy, alergie, hluchota, mdloby
3...................tváře, KOSTI, zuby, uši....................................................................neuralgie, akné, ekzémy
4...................nos, rty, ústa...................................................................................senná rýma, katar nosní mandle
5...................hlasivky, krční žlázy, jícen................................................................laryngitis, chraptivost, potíže s hrdlem
6...................krční mandle, svaly krku, ramena.....................................................tonsily, ztuhlost krku, bolesti horních paží
7...................štítná žláza, lokty, ramenní pouzdra...................................................nemoci štítné žlázy, bursitis, nachlazení

Hrudní páteř

1...................paže od loktu dolů, ruka, hltan, hrtan, průdušky, trachea.....................bolesti v dolní paži a ruc, kašel, astma
2...................srdce, koronární arterie....................................................................srdeční nemoci
3...................plíce, průdušky, pohrudnice...............................................................bronchitis, zápal plic, chřipka
4...................žlučník, žlučovody.............................................................................nemoci žlučníku, žloutenka
5...................játra, krev, solární plexus..................................................................játra, TK, anémie, arthritis
6...................žaludek............................................................................................nemoci žaludku, pálení žáhy, dyspepsie
7...................slinivka, dvanácterník........................................................................vředy, gestritis (žaludeční kaer)
8...................slezina.............................................................................................snížená odolnost
9...................nadledvinky......................................................................................alergie, hyperglykémie
10.................ledviny..............................................................................................nephritis, pyelitis, tvrdnutí artérií
11.................močovod, ledviny...............................................................................nemoci kůže, ekzémy, akné
12.................tenké střevo, vejcovod, krevní oběh, cirkul. lymfy................................revma, plynatost, sterilita

Bederní páteř

1...................tlusté střevo, třísla............................................................................zácpa, průjem, colitis, kýly
2...................břicho, apendix, stehna......................................................................křeče, varixy, acidosis
3...................pohlavní org., děloha, moč.měchýř, kolena..............................problémy moč. měchýře a menstruace, impotence, noční pocení, bolesti kolen
4...................prostata, svaly kříž.oblasti, ischiatické nervy........................................časté močení, ischias, lumbago, bolesti zad
5...................holeň, kotník, chodidla, nárt................................................................slabá cirkulace DK, křeče, otok kotníků, slabé klenby DK

Kříže.............kyčelní kosti, zadek............................................................................křížokyčelní klouby - nemoci zakřivení páteře

Kostrč...........rectum (tlusté střevo), anus (konečník)................................................hemeroidy, svědění, bolesti na konci páteře při sezení

V praxi to bohužel nepoužívám, protože neumím najít obratle na těle - ještě tak krční páteř a první tři hrudní, dálší se mi ztrácejí pod prsty (když je hledám u jiného, nepodvyživeného, člověka )....aspoň kdybych potom věděla kde začíná bederní páteř! No, chtělo by to ukázat v praxi, že jo? Podvyživené lidi kolem sebe nemám, takže si umístění obratlů nemám na kom nacvičit :D

_________________
Slunce v duši.
Naposledy upravil(a) hanka dne stř 21 črc 2010 20:11, celkem upraveno 4 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Bez pohybu se dlouhodobější zlepšení konat nebude

Příspěvek od muflon »

Většina problémů začíná u dlouhodobého sedění u PC (což žel právě dělám...) a dále z nesprávného držení těla a oslabeného svalstva zad a dalších svalovych skupin....a hlavne nedostatku strečinku...(protahovacích cviků) během dlouhého sezení u PC nebo v práci....

:shock: Čeští zaměstnanci jedné japonské firmy v CR byli velmi nesví když je šéfové nutili každou PULHODINU zvednout se od PC a udelat spolecne par protahovacich cviku, aby nemuseli mít nižší vykonnost v praci a meli menší nemocnost-tedy absence v praci...
(kazdou pulhodinu u PC by jsme se i my (TREBA HNED TEĎ.. :lol:) meli zvednout a par protah.cviku udelat...!!

Dalším možným řešením jsou pravidelné ranní protahovací cviky na záda(nebo kdykoli přes den)...kdo pohledá net najde třeba cviky 7Tibeťanů a další....

Na doporučení Jardy Z. jsem se konečně i já po dlouhodobých problémech se zády rozhoupal, překonal lenost a začal chodit do přírody spolu s hodinovou rychlejší chůzí podél řeky nebo v lese....(odkyselení pohybem přes dychaci cesty, vit.D,
psychika , posil.fyz.kondice atd...)

Časem jsem to ještě vylepšil zakoupením hůlek na Nordic Walking.

Proč vlastně hůlky ? :
HŮLKY DONUTÍ TĚLO KE SPRÁVNÉMU DRŽENÍ TĚLA A PÁTEŘE PŘI RYCHLEJŠÍ CHŮZI VLASTNÍM TEMPEM....
....a skutečně mi to velmi pomáhá na bolesti zad i jinak....více viz např zde:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=10&t=732

Když jsem šel na masáž po čase, masér mne pochválil i když jsem mu neřekl že se sebou něco dělám...prostě to poznal na zádech při masáži......a pak se řekne že je to jen blbá chůze! ;)


Kdo má schody v paneláku- je dobré chodit po schodech místo používání výtahu....klouby zů§stanou pohyblivé a srdce vám také poděkuje že ho trénujete.... :idea:

-----------

PS: TCM jsme kdysi zkouseli téměř rok...a bylo to jen vyhození spousta peněz...myslím že TCM je dobrá metoda, ale
v ČR je pořád ještě málo opravdu zkušených doktorů s opravdu dlouholetými zkušenostmi.....a člověk s mnoha nemocemi je často snadnou kořistí mnoha alternativních směrů, které moc dobře ví jak postupně vytahat z kapes nemocných jejich penízky.... :shock: (čest nemnohým výjimkám...a chápu že živit se každý nějak musí...ale ne si pěstovat nemocného "aby se mu náhodou moc brzo neuzdravil..."
Naposledy upravil(a) muflon dne stř 21 črc 2010 17:08, celkem upraveno 1 x.


roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: recepty

Příspěvek od roughboy »

vkladám pár receptov aby sa to pracne nemuselo hladat v iných vláknách.
R.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“