Jód - Základní fakta

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: jod

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše:
Slavek Krepelka píše:...známému se po tom velice zhoršila lupénka...
A nevíš, jestli po tom zhoršení se nestalo zlepšení? Lupénka je podle mě problém (z) nějakého cizopasníka (či většího množství cizopasníků) - toxiny v organizmu vycházející na povrch. Když došlo k zhoršení, jsou dvě varianty - buď byl cizopasník vykrmován a produkoval víc toxinů nebo byl cizopasníkovi znemožněn život a "podělal" se strachy, či část z cizopasníků pomřelo a jejich toxiny šly stejnou cestou ven, tedy logicky se to muselo zhoršit... Každá změna stavu může být dobrým vodítkem k úspěchu.
Nazdar Palo,

Jak to dopadlo, jestli dopadlo, nevím. Každopádně to dotyčný během měsíce začal kontrolovat dietou, ale jestli pokračoval s jódem a selénem nevím. Původně tam byl dost problém se štítnou. Zkusím se opět poptat, jestli dostanu odpověď. Jinak souhlasím, že reakce mohla a asi byla na něco, nějaké otravy, které se draly ven, pravděpodobně díky obnovování funkce štítné a snad i účinkům jódu jako takového. Ona tahle diagnostika z luftu je spíše věštění.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: jod

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:Ona tahle diagnostika z luftu je spíše věštění.
Je to tak, ale když by si dal stejnou dávku jako tehdy (či by udělal stejný postup jako tehdy), tak při následné slabší reakci může jít o předpoklad, že se toho pak úplně zbaví... Ale je to takový celkem problematický, chce to prostě vyzkoušet, trochu laborovat a zahrávat si se zdravím ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dávky

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

Tak nevím ale 1 kapka jódu a nějaká silná reakce?? Sám denně beru 80 kapek (1,39 mg jódu v kapce) a 600mcg selenu. Testoval jsem i 120 kapek a více.
Jediným ukazatelem stavu jódu je teplota pod jazykem, která by po probuzení měla být 36,6°C a samozřejmě skvrna na zápěstí, která se nevcucne dřív jak po 8 hodinách. V moči jsem nikdy nic nevypozoroval (kromě betainu z červené řepy).
Případně se dá vyčíst deficit/přebytek obou prvků z vlasové analýzy. Selenu lze brát max. 600mcg/den, ale osobně jsem bral i víc. Teď přes těch 600 nejdu protože mám selen (narozdíl od jódu) v naprostém ideálu, takže není důvod divočit. Dávám na 10 kapek lugolu 100mcg selenu...


myra
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11 srp 2011 12:14

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od myra »

ahojte, prosim o nazor :
mala som problem s hirtuizmom (ochlpenim tvare), tak som o.i. bola vyslana aj na endokrinologiu (rok 2009). Vsetky vysledky v norme, takze ma poslali na laser a bolo ... kontrola o rok mi prisla ako formalita, ale kedze mi nasli 3 mm cystu, tak som sla, zase vsetko ok, bez zmeny.
Tento rok som bola na krv v juni (vsetko ok , mierne zvysene ALT tusim, cosi s pecenou). Kedze som ale trpela stale nadvahou a hroznou unavou, tiez zimomrivost, migreny, tak som nasadila lugol postupne po kvapkach az po 10 x 2 denne, vzdy s 1 tabletkou selenu 100 ng ci aka je to merna jednotka. viac ako 20 kvapiek som nedavala, super to vyriesilo unavu. Skrvna na zapasti v lete mi vydrzala 3 hodiny, v septembri uz 6, tak som to stiahla na 10 kv denne a obcas aj vynechala. V auguste zaroven som nasadila MMS (teda VMS s HCL), nevolnost bola iba pri davke nad 20 kv, iank ok, odvtedy som nemala moje inak caste zapaly. Cize som si myslela, ze ako fajn...
oktobrove vysledky krvi ukazali mierne zvyseny TSH (5,17 - normal je 4,94) a opat ten pecenovy ALT , ku podivu cholesterol pod normou , T4 v norme. Mudr ma podozrenie na latentnu hypotyreozu podla lab vysledkov alebo autoimunitnu tyreopatiu podla sona.
o mesiac mam ist znova na krv - mam brat dalej lugol alebo uplne prestat? Co ine mi poradite? Mozem sem tam hodit MMS preventivne?

pre upplnost dodavam, ze som na prelome sept a okt brala antibiotika, tak je nadej, ze to oni skreslili vysledky, uvidi sa na kontrlonom odbere.
Co som si nastudovala, tak hypotyreoza je z nedostatku jodu ... ze sa vysledok zhorsil prave po lugolovom obdobi, to nechapem ... okrem toho tie davky fakt neboli nejake velke si myslim.
Budem vdacna za kazdy nazor.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od milnem »

Zdravím,možná už to tady někde je.Je tam pár zajímavých info o jódu:

http://detox.uforum.sk/topic/90/jod/


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od Palo »

myra píše:mi nasli 3 mm cystu... mam brat dalej lugol alebo uplne prestat? Co ine mi poradite? Mozem sem tam hodit MMS preventivne?
Bylo by dobré zjistit, jak to dopadlo s tou cystou... Je možné, že se částečně rozpustila a mezi tím jsi přestala brát chloritan s chlorovodíkovou. Po nějaké době se mohla rozpustit úplně a obsah uvolnit do krevního řečiště... Zas bych nasadil chloritan+chlorovodíkovou + preventivně hřebíček, ale diagnostika by řekla určitě víc.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
cherry
Starší člen
Příspěvky: 104
Registrován: pát 13 led 2012 7:05
Bydliště: KH kraj
Dal: 4 poděkování
Dostal: 16 poděkování

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od cherry »

Ahoj, uvažuji o užívání jodu, asi Lugolův roztok. Je vhodný 1 nebo 2%? Kde se to kupuje? V potřebách pro mořská akvária?


Léčba v ilegalitě: dobrým lidem zdar, breberám zmar!
etericka
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 28 úno 2012 12:14
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od etericka »

ja už par dni o tom jode citam,určite je lepši 2% ,spotrebujes ho menej , ale hladam si skor tinkturu, kedze som sa dočitala,že sa da ten jod aj mazat pod pazuchu,alebo na krcne tepny a 50% prechadza pokozkou do tela. velmi zaujimave ceny vysli na ebay , npr http://www.ebay.co.uk/itm/Care-Iodine-T ... _500wt_922


" Iba mŕtve ryby plávajú s prúdom "
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

etericka píše: velmi zaujimave ceny vysli na ebay , npr http://www.ebay.co.uk/itm/Care-Iodine-T ... _500wt_922
Tinktura je v podstatě lugol, ale rozpuštěný na rozdíl od vodní lugolovy směsi v alkoholu. Bývaly časy, kdy tím alkoholem byl etylák, dnes je to isopropyl. Isopropyl je jedním z vyšších alkoholů jmenovaných Huldou Clark jako pěkný svinec, kteréu by se člověk měl vyhýbat.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
etericka
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 28 úno 2012 12:14
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od etericka »

poradte mi , prosim . možem mat 5% Lugol , aebo jodovu inkturu 2,5% ,ktoru by som davala cez kožu . neviem sa rozhodnut,do čoho ist ,chcem to aj pre syna,takze to budem mazat, a ako viem, tinktura zaschne skor . len neviem,či sa aj ta da pit,keby ze ju chcem pre seba


" Iba mŕtve ryby plávajú s prúdom "
anly11
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 23 říj 2012 15:46
Dal: 3 poděkování

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od anly11 »

etericka,
ja mam oboje a osvedcila sa mi skor tinktura z lekarne. ten lugol bol na pokozku prilis silny a drazdivy, dost to stipalo. tinkturu znasam ovela lepsie (pod pazuchu transdermalne). ale uzivam ju aj oralne. namiesali mi ju v lekarni do 50% ethanolu.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

anly11 píše: .... lugol bol na pokozku prilis silny a drazdivy, dost to stipalo. ...
Tinktura je Lugol s Alkoholem. Otázkou je koncentrace. Osobně používám cca 13% akvaristický Lugol a na pokožce se mi nijak dráždivě neprojevuje. Nicméně silnější Lugol lze vždy přiředit destilkou. Stejně je mi to podráždění divné. V momemntě kdy kaplina odesychá, koncentrace na pokožce se ustálí pole toho, jak je vlhká okožka na na koncentraci použitého Lugolu přestane záležet.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
anly11
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 23 říj 2012 15:46
Dal: 3 poděkování

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od anly11 »

tinkturu mam koncentraciu 2% I a 2.5% KI


anly11
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 23 říj 2012 15:46
Dal: 3 poděkování

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od anly11 »

Slavek Krepelka píše: Bývaly časy, kdy tím alkoholem byl etylák, dnes je to isopropyl. Isopropyl je jedním z vyšších alkoholů jmenovaných Huldou Clark jako pěkný svinec, kteréu by se člověk měl vyhýbat.
mas info ci vacsina ceskych lekarni pouziva isopropyl namiesto ethanolu? ja som sa v SR pytal v 2 lekarnach a povedali mi ze pouzivaju 60% ethanol. dufam ze vacsina slovenskych lekarni pouziva ethanol...


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jód - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

anly11 píše:... mas info ci vacsina ceskych lekarni pouziva isopropyl namiesto ethanolu? ...
Vůbec ne. Mluvil jsem o Kanadě a nejspíše i US. Kanada se povětšinou opičí. Z čeho jsou přípravky umotané na Slovensku, v Česku a bar kde by mělo být podle zákona na balení a/nebo v nějakém přibaleném letáčku.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“