Jód - Základní fakta

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Lugol

Příspěvek od la »



myra
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11 srp 2011 12:14

krvne testy versus skvrna

Příspěvek od myra »

Ahojte,

v juni som bola na rozbore krvi, udajne vsetko v poriadku (vysledky som nevidela, len telefonicky mi povedali, ze vsetko v norme). Robili mi nejaky ten zaklad + mineraly + hormony. Ked som v juli vyskusala kvapku lugolovho roztoku na ruku, skvrna mi zmizla po 3,25 hod. Priznaky nedostatku jodu mam :-) Comu verit a podlo coho sa zariadit?

Vdaka, M.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: krvne testy versus skvrna

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Myro,

Vzhledem k tomu, že normy jsou stanovené jako minimální poměry látek lidmi, kteří dělají statistiky z údajů získaných z populace existující na rozjhraní zdraví a chronických chorob, zařídíl bych se podle očividné, tedy demonstrované potřeby těla.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

Lugolov roztok

Příspěvek od stevo69 »

Tak dnes mi ten Lugolov roztok namiešali bez problemov
5% roztok ma stál 5,5EUR za 500ml


Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lugol

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

Požívám lugol s 1,39mg jódu v metrické kapce už víc jak rok a stále zkouším zvedat dávky, ale bez efektu na změnu teploty pod jazykem. Ráno jsem měl zatím rekord 36,3 ale víc ani ránu. K tomu samozřejmě beru selen. Testoval jsem i 120 kapek jednorázově ale nepřijde mi, že by se to na ranní teplotě promítalo. Skrvna na zápěstí taky mizí do 7h, vlasová analýza ukazuje selen ideální ale jódu podstav. Má někdo podobné zkušenosti? Nebrzdí ten příjem a vstřebávání jódu třeba nadledvinky nebo něco jiného, resp. veme tělo takovou dávku a nekončí ve WC? Už jsem litrovku lugola vychlastal a teď mám druhou, ale pořád teplotu nedokážu nahodit a pokud venku nepeče tak mi bývá na vita stravě celkem kosa...


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lugol

Příspěvek od Palo »

Mimo téma (offtopic)
Esi tam nebude nejaká breberka (cizopasník) a autoimunita nekde kolem... Motolice umí bejt po celým těle, ne jen při rakovině ve střevech a při cukrovce na slinivce...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lugol

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

Mimo téma (offtopic)
Jak to poznám, resp. vyženu a čím? Možná, že si krmím nějaké mrchožrouty protože hlad mám skoro pořád, ale nepřibírám, spíš hubnu...


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lugol

Příspěvek od Palo »

Mimo téma (offtopic)
Esi na Tebe jdou komáři víc než na ostatní, tak máš nedostatek B vitamínu, ten a ještě další přijímanou potravu Ti požírá tasemnice. Hřebíček ji vyžene, ze střeva na betón. Ale jestli ji máš i někde jinde, tak to s hřebíčkem bude trvat trochu dýl... No uvidíš... Když budeš chtít, tak poskytnu potřebné návody...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lugol

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

Mimo téma (offtopic)
No s komáry proublem nemám a béčka se chystám řešit komplexně pomocí B-100 protože doteď jsem bral jen některé (B12 atd.). Ohledně hřebíčku znám jen proceduru "trojčátko" která je takováto:

Je na 21 dní a začíná se rozmixovaným pelyňkem. První den si dáte třikrát denně, cca 20 minut před jídlem, 1/3 kávové lžičky toho prášku do úst a zapijete vodou. Pokud vám nic nebude, tak ve stejný čas a ve stejné frekvenci denního užívání, dáte druhý den třikrát 1/2 kávové lžičky a další den třikrát celou lžičku. Dále se již dávka nezvyšuje a stejnou dávku berete třikrát denně až do konce procedury. Další dva komponenty přidáte 11 den a přidává se lugol a rozmixovaný hřebíček naplněný do tobolek velikosti 0. Lugol dáváte pouze jednou denně a to v poledne, kdy dáte 10 kapek lugolu do 0,5 dcl vody a zapijete tím polední pelyněk, což jeho chuť zásadně zpříjemní. Hřebíček se dává třikrát denně vždy po jídle a začíná se dávkováním 1-2-1, další den 3-2-3 a pak 4-4-4, dále se již až do konce kůry bere stále stejně a celá procedura končí 21 den, kdy se pak přechází na pravidelné odčervování jednou týdně v poledne. Rozhodně se kůru nesnažte nijak prodlužovat, ani upravovat, to může být dost nebezpečné, protože tujon z pelyňku je celkem dost silně jedovatá látka.

Zatím jsem ji ale nezkoušel. Cokoliv dalšího samozřejmě uvítám...


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lugol

Příspěvek od Palo »

Mimo téma (offtopic)
Nevěřící Tomáš píše:..."trojčátko"...
Ten hřebíček doporučuju jednou denně postupně až do 10 (případně 15) tobolek jednorázově (jedenkrát denně). Při tom ale je nutné dávat asi půl hodiny po hřebíčku Betain HCL nebo naředěnou chlorovodíkovou... Jestli jsi ale podstoupil tohle trojčátko, pak by mě Tvé zkušenosti zajímaly, jestli se stane nějaká změna či rozdíl, nejčastější pozorování změn bývá při kontrole stolice ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lugol

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

Mimo téma (offtopic)
Betain mám na cestě od soudruhů z USA, ale ten hřebíček jsem zatím nezkoušel, natož ho ládovat do tobolek (postup by se každopádně hodil). To "3če" jsem zatím nezkoušel, ale mám to v plánu. Mezitím ještě chci hodit 2. kolo na posílení nadledvinek, které se štítnou žlázou kamarádí a mám je taky určitě rozhozené.


Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

jod

Příspěvek od stevo69 »

Začal som brat jod vo forme Lugolovhoo roztoku, 1kvapka denne + 200mcg selenu, na druhý den sa my moč sfarbila lahko do červena,
je to normalna reakcia?


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: jod

Příspěvek od Palo »

Nevím, jestli je to normální reakce, ale lediny zřemě propouští i krev, s tím jódem trochu přibrzdi. Dělá to sice to co má, ale moc rychle ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: jod

Příspěvek od Slavek Krepelka »

stevo69 píše:Začal som brat jod vo forme Lugolovhoo roztoku, 1kvapka denne + 200mcg selenu, na druhý den sa my moč sfarbila lahko do červena,
je to normalna reakcia?
Nazdar Stevo,

S tím selénem opatrně. 200mcg denně může být moc. Nikdy jsem na to nenašel dávkování. Sám jsem bral 200 mcg selénu jednou za týden při, kurňa, nepamatuji se přesně, ale je to ve vlákně, nicméně někde kolem až 60 kapek (přepočteno na 2%? Lugol) denně. Je to však velice individuální kolik kdo potřebuje selénu a jódu a polehounku najíždět jakž takž zvládá situaci právě kvůli všem možným reakcím. Jednomu známému se po tom velice zhoršila lupénka. Je to vyjimečné, ale stanou se i takové věci.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: jod

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:...známému se po tom velice zhoršila lupénka...
A nevíš, jestli po tom zhoršení se nestalo zlepšení? Lupénka je podle mě problém (z) nějakého cizopasníka (či většího množství cizopasníků) - toxiny v organizmu vycházející na povrch. Když došlo k zhoršení, jsou dvě varianty - buď byl cizopasník vykrmován a produkoval víc toxinů nebo byl cizopasníkovi znemožněn život a "podělal" se strachy, či část z cizopasníků pomřelo a jejich toxiny šly stejnou cestou ven, tedy logicky se to muselo zhoršit... Každá změna stavu může být dobrým vodítkem k úspěchu.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“