Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Návštěvník

Re: zdroj

Příspěvek od Návštěvník »

Podívej, věci které jsem tu napsal byly experimentálně optimalizovány a ověřeny lidmi, kteří za tím problémem šli leta.
Já jsem se do toho fora vpodstatě jen zařadil a všechno potřebné jsem odtamtud vlastně jako hotové vyzískal.
Udělej to jako já: buď vem, anebo nech ležet. Nic víc ti ale k tomu nepovím.
Konstantní zdroj proudu nemusí při jednom ze svých mezních stavů dávat na výstupu vysoké napětí (stav, kdy tedy mermomocí zdroj cpe na svůj výstup při velkém odporu elektrolytu nastavený proud), ale pak prostě proces se startuje daleko pomaleji a trvá zákonitě i déle.
Nicméně: použití zdroje konstantního proudu ber jako nutnost, jinak vyrábíš brambory a ne koloid.
Co se týká "vysokého napětí" na začátku procesu, není to nic světoborného, akorát koncový tranzistor se musí napáíjet z napětí, které ještě vydrží (= vybrat FET s hodně vysokým Vds. Neznamená to tedy v důsledku nic jiného, než namotat na sekundár trafa hodně dost závitů a pak tomu ještě přizpůsobit zdroj...
Např. takovej FET tranzistor STP4NB100 který koupíš v GM a vyjde asi na 75 Kč, tak s tím můžeš jít v klidu až na napětí 950 Voltů.
Co se týká plochy elektrod, tak může být klíďo menší, pak se musí nastavit i proud menší, proudovou hustotu 0,155mA/cm jsem si opravdu nevycucal z palce, je to hodnota která se všeobecně používá u profi prodávaných zařízení na výrobu stříbra.
A teď tedy kde měřit:
Jestli potřebuješ vědět kolik stříbra v koloidu máš, pak nejlepším řešením je státní zdravotní ústav, třeba v Praze je to SZÚ, Rytířská 10, Praha 1, příjem vody tel.: 296336787
Řekneš, že chceš stanovit obsah stříbra a oni ti ho atomovou adsorpcí stanoví za pár dní. Vzorek cca 0,2l přivézt v tmavé lahvičce!
Tuším, že to stojí nějak okolo 200 - 300 Kč.
Co se týká velikosti částic, tak ta je hodně důležitá, tak jak jsem již psal tak existují přístroje na stanovení velikosti částic, jeden mají např. v Ústavu anorganické chemie v Řeži u Prahy, kdo bude potřebovat dám kontakt, nicméně pravděpodobně ani tato analýza nebude úplně zadarmo.
pak ještě připadá v úvahu elektronový mikroskop, ale mám pocit že výše uvedená analýza bude mnohem přesnější.
Já se zatím spolehl na vizuální kontrolu stříbra při a po výrobě, myslím, že vizuální kontrola má své výhody: je spolehlivá a je vždy na místě v případě potřeby. I tak ale o tom, že zajedu do Řeže přemýšlím.
Tenhle přístroj budou mít pravděpodobně leckde, jen tedy jaksi jen přijít na to, kde. V tomto případě podle mne platí: líná huba holý neštěstí. Tím chci dát zájemcům podnět k tomu, aby obdobný přístroj objevili třeba někde taky jinde, dá se předpokládat, že to není v ČR unikát.
Jinak koukni na http://silverlist.org/ to je to forum, na kterém jsem převážně čerpal. Bohužel, před časem se kousnul archiv a nikdo nemůže nalézt příčinu, takže už tak přes půl roku to běží jen jako tichá pošta mezi členy.
Jinak ale se můžeš zapojit do fora
http://groups.yahoo.com/group/colloidalsilver2/ , které je stále živé a frčí stále dál, kvalita tohoto fora je však o něco nižší.
Chce to ale jen jedno: angličtinu.


Návštěvník

Re: zdroj

Příspěvek od Návštěvník »

Ještě k tvému dotazu: píšeš hned na začátku, že logicky vyplývá...
No to teda ani nevim, že to logicky vyplývá, nikdy jsem o tom neslyšel, z čeho by to mělo logicky vyplývat.
Tvým jediným úkolem je správně spočítat požadovaný proud na základě činného povrchu elektrod a tento proud v obvodu udržovat jakýmkoli způsobem (mělo by to jít i růčo, ale proč to tak dělat, když proudový zdroj máš hotový jedna dvě...) no a pak se také musíš pokud možno postarat i o naplnění dalších podmínek procesu...nic jiného.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Děkuji za dovysvětlení, samozřejmě si z toho budu snažit sestavit svůj vyvíječ podle svých technických možností, proto jsem se ptal na některé body tvého vysvětlení. Až bych měl tu víc profi elektroniku a používal bych ho nějakou dobu, mně by také svědělo jednou to dát na rozbor, když uvážíš kolik stojí kupovaný koloid- je to zadarmo. Pátek jsem se ptal jedné která to kupovala a říkala že žádný certifikát nebo údaj o koncentraci nedávají k tomu prodávanému koloidu, máte někdo jiné info?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Teď z toho mám zmatek, ten poslední příspěvek od anonyma, mluví v méně Habana, nebo je Habana nepřihlášený, není to moc podstatný, jen teď nevím s kým komunikuji?
Z čeho vyplívá moje logická úvaha v souvislostí proudu a velikostí částic?
Habana psal:
Mnou používaná soustava elektrod (2 identické elektrody kterou jsem popsal výše) poháním proudovým zdrojem, kde proud je nastaven na konstantní hodnotu Iconst=5,0 mA.
Použití většího proudu znamená produkci větších nežádoucích částic, jejich vznik je viditelný pouhým okem jako "rezavý závoj" vznikající při elektrolýze na elektrodách, případně pak změnou barvy elektrolytu na nejrůznější odstíny hnědé.

Tak že jsem to vzal na předcházející stránce od Habana, když se nad tím zamyslím, tak větší proud bude vytrhovat větší částice stříbra z elektrod, přišlo mi to logické.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

analýza

Příspěvek od lajos »

V práci máme spektrální anlyzátor zn.Ray, jenže laboranti nemají rádi tekuté vzorky, většinou chtějí odpařit vodu a sušinu zanalyzujou, skusím se jich zeptat čeho jsou ochotni a schopni.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

lajos píše:Děkuji za dovysvětlení, samozřejmě si z toho budu snažit sestavit svůj vyvíječ podle svých technických možností, proto jsem se ptal na některé body tvého vysvětlení. Až bych měl tu víc profi elektroniku a používal bych ho nějakou dobu, mně by také svědělo jednou to dát na rozbor, když uvážíš kolik stojí kupovaný koloid- je to zadarmo. Pátek jsem se ptal jedné která to kupovala a říkala že žádný certifikát nebo údaj o koncentraci nedávají k tomu prodávanému koloidu, máte někdo jiné info?
Nee, nemam žádný zprávy o stříbru Q100, i když o něm vím víc než dost.
I když dovozce tvrdí, že je výrobek je z Anglie, tak se jukněte na http://www.ean.cz a tam klikni na GEPIR, tam klikni na "řešení Gepir" a tam v řádku označeném "EAN/UCC 13 - EAN 13" zadej číslice EAN kódu na lahvičce se stříbrem.
Budeš překvapenej, kdo že to stříbro vyrábí. Je to podvod.
Pro ty, kdo nemají lahvičku se stříbrem Q100 po ruce, píši číselné vyjádření EAN kódu z lahvičky: 5905094645517
Holt tohle jim při tom podvodu jaksi uteklo. Maj to ale jinak dobře vobšancovaný.
Jak říkám, motal jsem se okolo stříbra dva roky a vím téměř VŠE.

Jo, a sem to já, habana, kdo teď píše pod nickem "Anonym", protože jsem se zaregistroval a cosi se podělalo, svůj nick nemohu použít a nemohu se přihlásit. Takže než se to spraví, tak holt budu anonym.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

lajos píše:Teď z toho mám zmatek, ten poslední příspěvek od anonyma, mluví v méně Habana, nebo je Habana nepřihlášený, není to moc podstatný, jen teď nevím s kým komunikuji?
Z čeho vyplívá moje logická úvaha v souvislostí proudu a velikostí částic?
Habana psal:
Mnou používaná soustava elektrod (2 identické elektrody kterou jsem popsal výše) poháním proudovým zdrojem, kde proud je nastaven na konstantní hodnotu Iconst=5,0 mA.
Použití většího proudu znamená produkci větších nežádoucích částic, jejich vznik je viditelný pouhým okem jako "rezavý závoj" vznikající při elektrolýze na elektrodách, případně pak změnou barvy elektrolytu na nejrůznější odstíny hnědé.

Tak že jsem to vzal na předcházející stránce od Habana, když se nad tím zamyslím, tak větší proud bude vytrhovat větší částice stříbra z elektrod, přišlo mi to logické.
JOJO, OHLEDNĚ VELIKOSTI ČÁSTIC, PROMIŇ.
MÁŠ SAMOZŘEJMĚ PRAVDU, OMLOUVÁM SE.
Ano, velikost částic je opravdu v závislosti na velikosti proudu, myslím, že mi můžete všichni věřit ohledně velikosti proudové hustoty, to si buďte jistý, že se to tehdy stanovovalo s pomocí elektron. mikroskopu.
Bohužel ale, jak sem již psal, ten archiv je nyní nepřístupný.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Já jsem spokojen, vše se vyjasnilo. Tak že nemám nikomu doporučovat aby kupovali tu Q100 ?


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

lajos píše:Já jsem spokojen, vše se vyjasnilo. Tak že nemám nikomu doporučovat aby kupovali tu Q100 ?
Ale klidně ať si jí kdokoli koupí, nicméně to není Made in England, aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....................... :oops:

A hele: v případě Q100 jde o čirý, bezbarvý roztok, chuť odpovídá.
Akorát teda podle vodivosti koloidu a podle vztahu vodivosti ke koncentraci (ppm) se mi zdá, jako kdyby použili jako výchozí surovinu vodu z Gangy. Tam mi to nějak moc neštymuje. Důsledkem může být zvětšený obsah sloučenin stříbra...
Taky sem ho kdysi bral... a sem živej :lol:


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

lajos píše:Děkuji za dovysvětlení, samozřejmě si z toho budu snažit sestavit svůj vyvíječ podle svých technických možností, proto jsem se ptal na některé body tvého vysvětlení. Až bych měl tu víc profi elektroniku a používal bych ho nějakou dobu, mně by také svědělo jednou to dát na rozbor, když uvážíš kolik stojí kupovaný koloid- je to zadarmo. Pátek jsem se ptal jedné která to kupovala a říkala že žádný certifikát nebo údaj o koncentraci nedávají k tomu prodávanému koloidu, máte někdo jiné info?
Ještě: ptáš se na koncentraci Q100, na to jsem zapomněl. Udávají v papírech koncentraci 10ppm, ale jak píšu již někde dnes dříve, nějak mi to neštymuje s vodivostí koloidu. Proto jsem vznesl doměnku, že patrně berou vodu z Gangy (anebo kecaj s koncentrací, ta by ale musela bejt podle naměřené vodivosti daleko vyšší než uváděj a to se mi zase nezdá).


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

po nějaké době

Příspěvek od jeff »

Zdravím vás pánové po takové delší pauze, která byla způsobena absencí interfernetové přípojky. Mrzí mě, že jsem se nemohl zúčastnit vaší diskuze o koloidním stříbře, ale koukám že jste v podstatě všechny důležité body probrali. To znamená, jestli to správně chápu, použijeme destilku o vodivosti cca 0,5 mikrosiemens na cm, proudový zdroj, který je schopen zajistit dostatečné napětí a po dobu celého průběhu výroby dodávat konstantní proud 0,155mA na 1cm2 aktivní plochy jedné elektrody, při výrobě přehazovat polaritu napájecího napětí po cca 20s, navíc elektrolyt jemně promíchávat. Příprava koloidu je hotova v podstatě bez ohledu na dobu trvání, až klesne napětí na elektrodách na cca 26V. Koncentrace stříbra v roztoku by tedy měla být nějakých těch 10ppm. Roztok má být čirý a bezbarvý, laserový paprsek nemá být viditelný a chuť mírně nahořklá. Opravte mě, jestli je něco jinak. Habana odvedl velmi dobrou práci svým popisem a já mu za to děkuji. Jednu otázečku ale ještě mám. A sice, jestli by šla použít deionizovaná voda, která má vodivost 0,03 mikrosiemens na 1cm?

Jeff


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: po nějaké době

Příspěvek od Palo »

Kluci, určitě máte už doma hektolitry koloidu, poprosil bych Vás, jestli byste mi mohli trochu schovat :) Rád bych se pokusil vyhnat z těla sviňu EBV (mononukleoza) a rád bych byl připraven na nějaké ty virové nárazové vlny, co se občas objevují :) Přispěju na stříbrný drát a elektřinu... :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Laserový paprsek právě je vidět v hotovém koloidu (ale jen ve tmě). V poslední době beru v práci absolutní destilku, říkají v laborce že má nulovou vodivost, 3 litry stojí asi 600,- a je pravda že když na něho pustím 35V tak chvíli trvá než nějaký proud poteče, zatím ručně dolaďuju na 8-9mA, no a pak odhaduji kolik toho žlutéhozávoje tam je a po 30-45 minutách to ukončím.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

koloid

Příspěvek od jeff »

No Lajosu takhle to taky nějak dělávám, ale Habana psal, že v "profi" koloidu by nemělo být nic barevného, tudíž by měl být křišťálově čistý a průzračný podobně jako je třeba čereš pálinka. Jenom jsem si chtěl ještě přečíst vyjádření Habany, co jako on nato, až tu někdy bude a něco sem napíše.
Palo neboj se, přichází zvolna podzim, jako kdysi dávno plíživá kontrarevoluce a s ním i chřipkové epidemie, doufejme že ne H5N1. Když začnu zase koloid vyrábět, bude ho dost. I já jsem kupoval ve Vestci v Safině Ag drát průměr 2mm, na nějakém tom jejich certifikátku je psaná ryzost 99,99 a mám ho ještě nejméně na troje elektrody. Zkrátka budeme moci pít koloid, až nám budou vlasy vlát!

Jeff


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: koloid

Příspěvek od Palo »

Když jsme u toho pití, nebudem vyrábět koloidní pivo? Tzn. antivirák :lol: Mohlo by se čepovat ze samovýčepu, jak ho otevřeli teď desátýho u vás v Praze, nějakej Jarmark či co, dělal jsem na to ňáký tiskovinový materiály... Že by Jeffova konkurence?

Jarmark: http://www.restauracejarmark.cz/

Koukám, že jich je víc, tak je to ten na Vodičkově 30.
Naposledy upravil(a) Palo dne pát 13 říj 2006 23:11, celkem upraveno 1 x.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“