Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
ganesa
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 12 říj 2010 9:35
Bydliště: Pardubice
Dal: 21 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od ganesa »

VikThor píše:Tak jsem nakonec koupil stříbrný drát zde:
http://www.silver-components.cz/drat-hl ... -,704.html
No nevím, vidím tam všude Ag 925/1000 (925 tisícin), tj. obsah stříbra 92.5%, zbytek asi měď.
Co se tady psalo, tak ryzost Ag pro výrobu KS má být aspoň 99.9%, tj. 999/1000.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od poota »

VikThor píše:Svinul sem drát po vzoru Pota, jako nosné médium (tady doslova) jsem použil CD z přílohy z časopisu. V porcelánovém hrnečku tuto spirálu mám cca 3 až 4 dny. Tekutina je čirá, bez chuti. Jde nějak ověřit zda-li je stříbro v tekutině přítomno, popřípadě kolik?
Jenom bych si dovolil při této příležitosti upozornit na to, že výroba koloidního stříbra zmíněnou spirálou není ani primárním a ani jediným smyslem jejího použití. Jde o ovlivnění celého "charakteru" vody směrem k její "harmonizaci", a to ovlivněním nejspíš většiny jejích parametrů převážně v energetické oblasti. Většina těchto změn není lidskému zraku patrná, ale kočky je vidí a zaznamenávají okamžitě. My jsme schopni pozorovat nanejvýš to, že se změní index lomu, že se tvoří na stěnách malé bublinky a nebo že má "jinou" chuť.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
TomTP
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: úte 05 bře 2013 9:59

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od TomTP »

Ahoj, nemáte někdo DPS (pakliže to někdo stavěl) na tohle zapojení co jsem tu kdesi našel ? Jinak moc děkuju autorovi :-)Obrázek


lennis
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 10 úno 2011 19:37
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lennis »

TomTP píše:Ahoj, nemáte někdo DPS (pakliže to někdo stavěl) na tohle zapojení co jsem tu kdesi našel ? Jinak moc děkuju autorovi :-)
Vyřídím svému otci :-) Schéma vymyslel a podle něj přístroj vyrobil, ale nevím, co to je DPS


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

lennis píše: ale nevím, co to je DPS
Deska Plošných Spojů
V tomto případě Tom zřejmě myslí návrh desky plošných spojů, ne již hotovou desku.
Ušetří tím zhruba 30 minut, které by mu trvalo navrhnout si DPS sám. Pokud není moc zkušený, možná i hodinu.
Pokud disponuje příslušným softwarem, tak asi 10 min.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Jsem DPS udělal ale je to v programu sprint layout-nějak to sem neumím dát jinak než překopčené do worldu- ještě otázka komu to bude co platné. Je to trochu vyšperkované o 555-ku na pohon motorku z mechaniky na míchadlo. Mužu ještě tam doplnit nějaké údaje ale mělo by to být vcelku jasné ze schematka.
Jo KF504 k elektrodám jsem nahradil s tranzistorem třeba BUL45 nebo obdobné v pouzdře TO220, Uce-300-400V, Ic-2A
Jsem rád že to moje hnusné schémátko vám posloužilo, nepohrdli jím ani v laborkách na univerzitě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lennis
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 10 úno 2011 19:37
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lennis »

Omlouvám se, koukla jsem a naše schéma bylo jiné, ten rukopis je dost podobný...


TomTP
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: úte 05 bře 2013 9:59

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od TomTP »

Ahoj. Myslel jsem návrh desky plošného spoje, omlouvám se za tu obecnost. Nicméně Lajos to pochopil správně a tímto mu moc děkuju. Navrhuju DPS v Eagle..ale tenhle prostě měl stále moc propojek a upřímně už mě to nebavilo, tak jsem vznesl dotaz abych nedělal něco, co už je třeba od někoho vymyšlený ;)

Ještě snad troufalý dotaz, nemáš to prosím bez vyznačení vrstvy součástek ?.... bych to nemusel čistit v PS. Přenáším to na desku tonerem přímo z tý předlohy. Troufale předem opětovně děkuji :pivko:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Není problém přidal jsem tam stranu součástek a stranu spojů- dělaný to je v programu Sprint layout 50, je o dost jednodušší než eagle-tu sem hned po prvních pokusech zahodil.
Za sprint sice chtějí němci asi tágo ale vyplatilo se (dá se i vyloupnout z netu), neb je tam i kompletní jen tě program nenechá tisknout. Bych to sem dal i soubor v layoutu ale fórum nepustí neznámou příponu lay, mužu ti to poslat v mailu, plošnákové programy by měli mít stejný základ sofwerový.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Igi »



Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Slavek Krepelka »

lajos píše: ... Bych to sem dal i soubor v layoutu ale fórum nepustí neznámou příponu lay, ...
Vypadá to, že cokoliv lze zazipovat a pak to fórum vezme.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Díky Slávku za nápad

Co se týče selenu-zdá se mi že koloidní stříbro je 1000 krát dostupnější a vyrobytelnější než něco se selenem- nebo někdo ví jak k němu přijít? Zdá se mi trochu hrozivé jeho možná toxicita při předávkování což u koloidního stříbra nějak zvlášť nehrozí a zdá se mi také víc univerzální proti čemukoliv.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Slavek Krepelka »

lajos píše: ... než něco se selenem- nebo někdo ví jak k němu přijít? ...
Selen je kritickým kovem nutným ke správné funkci štítné. To stříbrem asi nahradit nelze. Schrastíš ho minimálně v lékárnách jako potravinový doplněk a hodně pomůže ho zapít slabounkou HCl. Napoprvé tě to může aj asi tak na hoďku dost omámít. Vlákno Jód - základní fakta, obsahuje další informace. Mimo jiné studie výskytu raka v závislosti výskytu selenu v půdách jasně napovídá o jeho důležitosti. Málo selénu - hodně rakovin.

S laskavým pozdravem, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Igi »

lajos píše:
Co se týče selenu-zdá se mi že koloidní stříbro je 1000 krát dostupnější a vyrobytelnější než něco se selenem- nebo někdo ví jak k němu přijít? Zdá se mi trochu hrozivé jeho možná toxicita při předávkování což u koloidního stříbra nějak zvlášť nehrozí a zdá se mi také víc univerzální proti čemukoliv.
Já si naopak myslím, že selen je přirozenější. Selen člověk potřebuje na různé chem. pochody v těle, stříbro ne, nezjišťoval jsem, ale myslím, že by se dal sehnat i levněji jak stříbro. V té formě z lékarny si myslím, že nemá ty dezinfekční účinky. V chelátové vazbě se uvažuje denní bezpečná dávka 600ug, nevím jak by to bylo v koloidní formě, ale asi taky docela vysoké číslo. Pokud dobře chápu, že kol. stříbro o koncentraci třeba 20ppm znamená, že v litru roztoku je 20ug stříbra, tak by bezpečnost selenu měla být vyšší.


hobbyman
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15 pro 2013 12:24
Dal: 3 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od hobbyman »

ahoj,

je to asi týden, co jsem začal nabírat informace ohledně koloidním stříbru a jeho možnou výrobu.

jelikož mi některé věci nejsou úplně jasné, rád bych chtěl požádat o upřesnění ohledně správné výroby i finálového vzhledu

.....................................................................................................................................

1)kupříkladu zde jsem narazil jsem na video, ve kterém se vyrabí KS se silverlugs přístrojem.

ke konci výroby do toho přidává velmi malé množství ( 6 kapek) něčeho, které nazývá (*reducing agent), aby se (ionic silver solution) změnilo na KS, které je zabarvené do "oranžova" (AJ)

[youtube][/youtube]

* reducing agent, který na jiném fóru popisují jako čistý dextrinový karbohydrátový prášek
zde: http://www.tfmetalsreport.com/forum/419 ... -or-bad-qa

další info ohledně výroby KS silverlungs přístrojem: http://www.youtube.com/watch?v=T75QBPjplBY

.....................................................................................................................................

2) (AJ) tady ve videu popisují odlišnost mezi KS , Ionickým stříbrem a SilverSolem. tak jak je to tedy... :dknow:

video zde: (AJ) http://www.ihealthtube.com/aspx/viewvid ... 4ddd559768

......................................................................................................................................

3) otázka se nevztahuje přímo ke KS , ale zajímá mne taktéž.

zkoušel již také někdo vyrábět "koloidní zlato", a pokud ano, nějaké zajímavosti ?

info video: (AJ)

[youtube][/youtube]


předem děkuji za vaše zkušenosti a tipy !


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“