Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od milnem »

Narazila jsem na malý receptík:

Citronové rozinky - STOP chřipce
Citrónové rozinky: Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout.
Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.

Nevím,jestli je to tím cukrem jak se píše v receptu,řekla bych,že ne,ale zaujala mne opět zmínka o zvýšení účinku vit.C.
M.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Umělý a přírodní Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Pořád asi není mnohým jasné, jaký je vztah umělého vitamínu C a přírodního C k MMS a CDS.

Umělý vitamín C = kyselina askorbová je čistá chemikálie, jak sám název praví, jde o kyselinu. S touto kyselinou produkt MMS, tedy chlordioxid = ClO2 reaguje na kyselinu dehydroakorbovou zmíněnou několikrát v předešlých příspěvcích. Je to jedinná forma vitamínu C která je přístupná buňkám, včetně mozkových, která projde buněčnými stěnami a krevní mozkovou bariérou. Nelze tedy říct, že chlordioxid vyreagovaný kyselinou askorbovou by přišel vniveč.

Přírodní vitamín C je souhrnem přírodních askorbátů, což jsou sloučeniny kyseliny askorbové.
Jednou z nejběžnějších náhražek přírodních askorbátových sloučenin je askorbát sodný, ale může se použít askorbát kdejakého kovu, například askorbát magnesia, či vápníku. Dodnes je mi záhadou, proč nejsou tyto minerály v potravinových doplňcích vázány na kyselinu askorbovou, namísto citrónové a jedinným důvodem, který jsem schopen najít, jsou komerční zájmy.

Vyreagovaná kyselina askorbová vázaná v askorbátech s MMS, přesněji řečeno ClO2 = chlordioxidem, na rozdíl od surové kyseliny nereaguje. K reakcím může dojít až v tělě, pokud tělo askorbát rozbije = metabolizuje a uvolní opět C jako kyselinu k dalším reakcím. Avšak zde věda končí se svými znalostmi a člověk se může nanejvýš dohadovat.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
mahatma

Re: Vitamin C

Příspěvek od mahatma »

Slávku, presne tak, ale... biochémia v organizme je tak zložitá, že sa môžem iba domnievať ako funguje metabolizmus vitamínu C. pokúšal som túto tému konzultovať s biochemikmi, ale k ničomu použiteľnému som sa nedostal, nakoľko obaja ma odkázali iba na pár poučiek z učebníc. keď som chcel ich praktické skúsenosti - nič. vyloudil som z nich aspoň názor - vyser sa na to, každý organizmus je tak jedinečné, premenlivé prostredie a sú to tak zložité a rýchle reťazené reakcie, že okrem zopár opakovateľným pokusom na živých kultúrach sa k ničomu nedopracuješ... no nepotešili ma... ale na druhej strane - načo pátrať po chemických reakciách céčka v organizme - stačí vedieť že funguje a ako ho použiť... teória je síce dôležitá, ale prax ešte dôležitejšia... z tohoto hladiska sa mi javí ako vysoko účinný izoaskorbát ( erytorbát) sodný - bežne používaný ako potravinársky antioxidant....


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Rajčata

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Kdo je odkázán na rajčata z běžných obchodů asi ocení, jak je doma udržet dost dlouho aniž se kazily, pokud je nespotřebovává hned a drží si je po několik dnů na nějaké rajče-C nápoje atp. Dříve jsme je zkoušeli umýt vodou před prsknutím do lednice, teprve před použitím z lednice, žena to dokonce zkusila aj jarem, ale vše marné. Dva dny a začaly se někde kazit. Tuhle jsem dostal inspiraci, i když poněkud proti vší chemii. Hodil jsem rajčata jak jsem je přinesl do dřezu, pustil na ně sudenou vodu a od oka jsem hrcnul do dřezu cca půl dcl technické HCl rovnou z flašky. Nechal jsem to cca 20minut, možná půl hodiny, pak rajčata vybral a hodil je na talíř bez osušení do lednice. Kupodivu to pracuje a rajčata vydrží v lednici fajnově i týden, pokud je tedy člověk nesezobe dřív. No jó, za oknem :enaughty: prdlajz. Jsou kukat ještě rychlejí než v lednici :ethink: i když ty vykoupaný v HCl jsem nezkoušel. HCl jsem zkusil pro to, že by měla aspoň teoreticky odbourat chemikálie a bakterie na povrchu, i když jsem si nebyl jistý, jestli HCl rajčata nenatráví. Nenatráví. Už to tak praktikuji asi měsíc a fajn.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Rajčina s C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

:D Rajčinu do sebe cpu denně zhruba s 10g C od 17 Září, takže malinko přes měsíc. Cpal jsem se tím spíš proto, že mi to skutečně moc jede, ale nemohl jsem říct, že by to na mně zanechávalo nějaké pozorovatelné následky. Jsem rád, že jsem vydržel a jsem rád, že mi 19tého tohoto měsíce rajčata došla a jaksi nebyl čas a vůle koupit další. Byl jsem tím pádem tři dny bez rajčiny a nezdálo se mi, že by mi chyběla, až ten třetí den jsem na něco kápl a ouha. Během těch tří dnů, spíše poslední dva, jsem měl docela starost nějak držet svůj Norbekovský protokol, držení těla a úsměv na rtech. Nálada sice ne mizerná, ale na Norbekova to jaksi nebylo. 21.10. jsem se ráno vzbudil velice rozladěn, nevěda proč. Celý den potíž si náladu zvedat a hlavně držet.

22.10 jsem se vzbudil v pět ráno ze sna, který sice nebyl vyloženě noční můrou, ale velice deprimující. Ocitl jsem se jaksi v bývalém byznýsku a na co jsem šáhl, vše jsem kardinálně a naprosto zprasil, nemluvě o dalších snových jevech. Nakonec jsem jaksi zratil i boty a nemohl je najít. Klekl jsem v zoufalství na betonovou podlahu a zkusil jsem se ve snu naschvál i vybečet, jestli to uleví, ale úleva žádná, tož jsem toho zase hned nechal a se vzbudil se. Vyčurat, napít vody a spat. Na druhé vzbuzení nálada poněkud pod psa, ale aspoň jsem už věděl která bije. Tohle se mi na rajčině absolutně nedělo. Tož hned do krámu a udělat ji. 23.10. jsem se vzbudil růžovoučký a celý den nálada jen ze mně jiskry sršely na a dneska taky.

Pan Dr. Jan Hnízdil: "Zdraví = dobrá nálada"
Autora nepamatuju: "Zdraví = dobrá imunita"
Z toho už se dá doplnit zcela vědistický vzoreček: "Dobrá imunita = dobrá nálada = zdraví"

Je mi tímto dáno zde velice poděkovat panu Janu Hromadovi, protože mi konečně taky viditelně mizej po nějakých snad osmi letech lodní pytle z pod očí. Mý ubohý nohy se rapidně lepšej a cukaj už jen když na ně intenzivně myslím při Norbechovo cvičení a celkem nepatrně a porád se to lepší. Oproti s bídou pěti dřepům před měsícem jich teď zmáknu 35.

Norbekovo cvičení si dělám podle své vlastní a ne zcela pevně danné sestavy od 4. Října a dějou se zajímavé věci a vše fajn.

Nemám pocit, že se to vše dá svést čistě na rajčinu, nebo čistě na Norbekova. Mé osobní mínění je, že jde o velice silnou dvojku s kormidelníkem, tedy mnou. Jinak se ničím jiným netrápím už hodně přes měsíc, kromě pokračování s dokynožením plísně na nehteh palců u nohou MMS-DMSO, což se chýlí ke zdárnému konci.

S laskavým pozdravem, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od turtle22 »

To zní moc dobře. Blbý ale je, že by po třídenní absenci rajčat a vitamínu vše šlo tak rychle s kopce...?

A jaké zajímavé věci se dějou po Norbekovově cvičení?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

turtle22 píše: ... A jaké zajímavé věci ... ?
:D Například mne začínaj zdravit první lidi z baráku, ze kterých jsem do teďka musel pozdrav vymáčknout svým a ještě se usmějou. Aj se mi uklidňuje a zpříjemňuje manželka. :pivko:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od turtle22 »

tak to je dobrej úspěch :eclap:, čekala jsem něco docela jinýho :D


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše: Aj se mi uklidňuje a zpříjemňuje manželka.
Pokud se hrubě nemýlím, tak prvotní příčinou je změna Tvého postoje a Tvého vnímání okolí - ono to vyzařuje a jenom se to odráží zpátky k Tobě.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: .. Pokud se hrubě nemýlím, ....
To bych se divil, že by ses mýlil. Ono to tak fachá. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Vitamin C - nespavost

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jak jsem se již zmínil v tom, co přišlo od Habany, vysoké dávky i ústního C, specielně tedy rajčata s C, vyvolávají nespavost, ale funguje to tak na 3-4 hodiny po vypití cca 3g C v rajčině. Efekt je skutečně poněkud podobný jako u mnoha lidí při pití kafe. Naopak, pokud se pije C přes den a ne na noc, spí se príma, aspoň mně. Já ani nemohu zcela potvrdit, že jde o nespavost jako takovou. Ne, že bych nemohl usnout, ale jednou až dvakrát za noc se vzbudím. Může to ale taky být danné tím, že si to tak poněkud plánuju :dknow: protože zase chodím v noci "lítat" :laugh: tedy když se to povede :baby: Je třeba si to spaní-nespaní vyzkoušet, každý regujeme poněkud jinak.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
K tomu "plánovanému" probouzení - v jedné knížce ("Žil jsem s vlky", autora už nevím, ale je to báječné čtení!) popisuje autor mimo jiné i svoje zkušenosti s využitím vlčího způsobu usínání. Spočívá v tom, že je nutné se před ulehnutím otočit třikrát jedním směrem. Výsledkem je to, že se po určitém intervalu člověk probudí do naprosto bdělého a příčetného stavu (vlk toho využívá ke kontrole okolí). Následně je nutné ulehnout až po trojím otočení opačným směrem a funguje to stejně - lze opakovat až do úplného vyspání. U tohoto způsobu spaní už autor zůstal po zbytek života i přes určité námitky všech jeho partnerek :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
poota píše: .... i přes určité námitky všech jeho partnerek
To jako porážel kytky? :D Pocem Petře, to jsem četl, ale je to asi tak 45 let a bylo to príma. Už si z téoho ale skoro nic nepamatuju, akorát že došel na to, že vlci žerou hlavně myši a že na nich taky žil. To druhé, opačné točení jako po tom, co se v noci náhodou člověk vzbudí? Zkusím to. Kytky doma stejně nemáme, na ty má žena působí "lepší" než celý Monsanto roundup.

Dík a ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše:To jako porážel kytky?
To ani né, partnerkám spíš vadí to, že dokolečka se točící muž zabírá mnohem větší prostor na posteli, než muž klidně ležící nebo jenom rotující podle své podélné osy. A taky jim vadí to periodické vyrušování ze spánku - věř zkušenému, když Ti tvrdí, že ony zmíněné bytosti lpí hlavně na svém pohodlí a ničím nerušených požitcích :lol:

Zdravím - poota
P.S. Ze zmínky o myších vidím, žes to opravdu četl - ale skutečných perel tam bylo mnohem víc - namátkou třeba ta o zkušenostech se značkováním teritoria :piss:


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od xdraho »

Přetaženo z vlákna http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=124004#p124004
sisa píše:xdraho
Tady máš seznam lékařů
http://www.inpharm.cz/seznam-lekaru-apl ... -vitamin-c
http://www.vitamin-c-infuze.cz/verejnost/
a tady je povídání:
https://www.google.cz/search?client=ope ... UZE+VIT.+C
Napsat to může obvoďák, dávky si platíš. Starosti s vysvětlováním bych si nedělala, dělají to i některá onkocentra, je to již schválená doplňková léčba .
A myslím, ž nejlepší by byl nějaký známý veterinář, tam by odpadlo papírování. :-)
Překopírovávám sem z diskuze o léčení zvířat. Abych náhodou nebyl seřván, že míchám témata.

Siso, tak to s těmi infuzemi céčka není tak jednoduché.
Ptal jsem se po lékárnách, abych zjistil, kolik to stojí. V Lékárně o nějakém "Vitamín C Injektopas 7,5g" vůbec nevěděli.
Ptal jsem se jednoho z lékařů, kteří infuze dávají, kolik to stojí. Bylo mi řečeno, že jedna dávka 1100 Kč!
1100 Kč za 50 ml destilované vody se 7,5 gramy kyseliny askorbové rozředěné ve fyziologickém roztoku a podané nitrožilně!
Kromě toho mi ovšem bylo řečeno, že dávají to céčko jen profylakticky, onkologické případy prý neřeší.
Podle té mapky jsou jediná onkologická pracoviště, která dávají infuze céčka v Praze a v Libereckém kraji. Takže pro člověka z Ostravy prakticky nedosažitelné.
Tak jsem se pokusil sehnat to céčko přes jednoho zvěrolékaře. Ale ať volal, kam volal, tak jeho dodavatelé o tom nevěděli.
Takže situace zase není tak růžová.

Ocenění za to, že jsi to tématicky převexloval a :good: za to, že se očividně velice snažíš pomoct. SDK


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“