Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše: Na to je fajn Godzila ..
Godzilu bohužel nemám. Bolest byla velmi akutní :cry: ..
To jo, člověku důkladně rozjasní hlavu, na noc je to ale nevýhodné. Musím si před spaním dát decku mrtvé vody abych usnula.
Já si chutě nevymýšlím, koukám na to, abych mix zbavila kyselosti, za celý den je jí dost. Je udivující, kolik céčka člověk s rajčatama snese .. pozor ale na překvápko, strávit noc na WC člověka pěkně otráví :D .
Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: ... Je udivující, kolik céčka člověk s rajčatama snese ..
Včera jsem to dotáhl na 40g bez sebemenších :ptrain: následků. Akorát je fakt, že jsem se v noci párkrát vzbudil, ale zase hned pousínal. Dnes sipořádně s tělem popovídám a zařídím se kolik vlastně brát.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Ladik »

Dobrý den
Prosím potřebuji poradit s užíváním vit C Pokaždém užití jen 2 gr. byť s rajčaty nebo jako askorbát s rajčaty se mi prudce zhorší atop. ekzém.Včude se uvádí že vit. C je protialergický tak nevím


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ladik píše: ... Pokaždém užití jen 2 gr. byť s rajčaty nebo jako askorbát s rajčaty se mi prudce zhorší atop. ekzém. ...
Pane, když se zametá, víří se prach. Taky Ti asi chybí vodík.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Sindo
Stálý člen
Příspěvky: 68
Registrován: ned 02 pro 2012 21:04
Bydliště: Zvolen, SK
Dal: 94 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Sindo »

Slávek, tých 40g si zobral na koľko dávok, s akým časovým odstupom?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Sindo píše:Slávek, tých 40g si zobral na koľko dávok, s akým časovým odstupom?
Rozdělával jsem to v mixeru jak psala Hanka a spolkl na 4x zhruba po stejném množství. Časový odstup více méně jak mne to přišlo. Nejsem vědista a spíš se řídím tím, jak se cítím. Míchal jsem to 20g C na dvě dost veliká rajčata, takže dvě dávky rozdělené napůl. Dnes už jsem do sebe kopl zatím jenom 10g. Těch 40g jsem udělal abych věděl, že to jde.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Sindo
Stálý člen
Příspěvky: 68
Registrován: ned 02 pro 2012 21:04
Bydliště: Zvolen, SK
Dal: 94 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Sindo »

20g neutralizovaných a v paradajkách som zvládol aj ja, ale ďaľšiu takú davky by som dal tak
po šiestich hodinách, dľa toho, ako to vo mne pôsobilo. Momentálne skúšam brať dávky C
na lačno, a myslím, že je to oveľa lepšie, žiadne nadúvanie napr. sa nekoná.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od hanka »

Teď to řeším také. :ethink:
Časový odstup i množství se v případě bolestí určuje snadno - intenzitou bolesti. Ale čím se řídit, když bolesti pominou? K předávkování by mohlo dojít díky rajčatům docela snadno, protože nedochází k průjmu. Občas se objevují nepříjemné pocity nebo mírné nevolnosti a teď člověk neví - patří to k léčení (třeba na jiných místech), nebo je třeba snížit dávky? Včera večer se mi například po užití dávky spustila pořádná rýma a necítila jsem se dobře - je to léčení, nebo už předávkování :| .. Na druhou stranu by ale byla škoda brát nižší dávky, než jsou léčebné, protože mám pocit, že vit. C zabírá i jinde..
Brát céčko na lačno se mi také zdá lepší.
Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: ... K předávkování by mohlo dojít díky rajčatům docela snadno ...
Nejvyšší dávku o které vím použil několikrát Dr. Klener - 230g na posezení (několikahodinová kapačka) ve formě askorbátu sodného. Jaké předávkování?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše:Nejvyšší dávku o které vím použil několikrát Dr. Klener - 230g na posezení ...
:shock: to jsi mě uklidnil :)
Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Cary
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 20 zář 2013 8:32

Re: Vitamin C

Příspěvek od Cary »

Ahoj
Jak poznáte, když dáte s tím rajčetem tak vysokou dávku vitamínu C, že se vstřebá do těla?
Díky


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Cary píše:Ahoj Jak poznáte, když dáte s tím rajčetem tak vysokou dávku vitamínu C, že se vstřebá do těla? Díky
Na co to potřebuješ poznat? Kdyš si vezmeš aspirín, nebo mrkev, taky potřebuješ vědět, jestli se něco vstřebalo? Vstřebá se něco vždy, a jak se to chová poznáš a delším používáním. Nějaké odpovědi pro to a ono pro nás nic nedělaj, jen nás matou. Podle ovoce poznáš strom a podle výsledků poznáš kůru. Vše ostatní je škvár. Nicméně, kldybys to tu projel, odpověď najdeš na nejednom místě.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jsem se taky potil s různejma kombinacema. Nejvíce mi chutí

3 rajčata velikosti dámské pěsti (na drobno pokrájená)
5 nabalených čajových lžiček medu
1 zarovnaná čajová žlička soli
20g krystalické askorbové
1 vrchovatá čajová žlička mletého chili
1dcl vody
Co nejpomalejí umotat v mixeru.
Namícháno půl na půl s vodou absolutně príma džusík.

Jinak to C se definitivně váže na červené barvivo, odbarvuje kde co, odzkoušel jsem jasně rajčata, ale i červenou cibuli a červené zelí. Takže se váže mimo jiné :dknow: na bataniny a betaniny jsou žůžo vynález.

S laskavým pozdravem Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Hatatitla
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 13 říj 2013 6:30

Re: Vitamin C

Příspěvek od Hatatitla »

Cafko
Tak uz som sa aj ja pridal k ceckarom :D Beriem Calcium Ascorbate ph 6,8-7,4
Kazdy den po jedle cca 4g Dokopi teda asi 12-20g Fakt som to nemal odvazene este.
Na zaciatku som to bral rozmyxovane v jablkovom dzuse, vyskusal som aj hroznovi, ale po nom ma palila zaha.
Taktosom to bralasi prve dva tyzdne, behom toho som mal riadnu plynnatost. Na zaciatku ma aj prehnalo, taku zelenu vec som vyprodukoval :D Ale potom ako som to zacal brat s rajcinovim dzusom tak ma neprehana a neduje, takze super :)
Obcas ma teraz pobolieva v podbrusku ale inak pohoda.
Mam hemace a tie sa postupne zmensuju, ked pridem domov este nasadim jedlo od Victoria Boutenkoa a Kotvicnik.
Diky za info co som sa tu docital.
S pozdravom
Hatatitla


VeruV
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06 kvě 2013 20:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od VeruV »

Tak jsem vyzkoušela recept Slávka na rajčatový koktejl a musim říct, že je to hroznej hnus :lol:

Na oplátku posílám recept přímo od Linuse Paulinga (vynálezce a propagátor vysokých dávek vit C), který se dožil 94let.
V roce 1986, na otázku reportéra - jak může ve svém stáří stačit dennodennímu pracovnímu nasazení v ústavě, který nese jeho jméno uvedl svůj recept pro dobrý zdravotní stav: 100 gramů (!) kyseliny l-askorbové, 48 gramů jedlé sody, 200 mililitrů jeřabinkového sirupu a 600 mililitrů destilované vody do lahve z tmavého skla a do ledničky. Denně brát 4 lžíce. Životnost směsi je ohraničena 4. týdny.

Zdraví,
Veronika


PS:Ještě poznámka o jeřabinách...našla jsem zde http://bylinky.webnode.cz/products/aronie-a-jerabiny/ informaci, že kromě toho, že mají šíleně vit C tak HLAVNĚ že "účinek vitamínu C je v jeřabinách podpořen přítomností bioflavonoidů a provitamínu
A a tento komplex je nejspíš příčinou, proč izraelští vědci v roce 2000 vyhodnotili šťavů
z jeřabin jako nejúčinnější ovocnou šťávu na podporu imunity (menší účinek mají plody
borůvky, ostružiníku, rajčete a maliníku, šípky růží, barvivo červeného vína a bílá kůra
citronů a pomerančů, stejný nebo vyšší účinek má plod čínské rostliny goji"

Takže je otázka, jetli to neni lepší než rajčata...
Sirup lze udělat doma, nebo koupit např. zde http://www.aroniaoriginal.cz/aronia/esh ... ion-new/12


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“