Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

VitC a metabolismus mědi

Příspěvek od Slavek Krepelka »

http://ajcn.nutrition.org/content/54/6/1193S.full.pdf
Jsem se hrabal v mědi, protože mi taky nedávala spát, jenže jsem se dopídil někam jinam než jsem namířil. Že mi ale zrovna tak nedávaly spát kurděje, trefilo se to hledání neočekávaně do černého.

1) Příznaky kurdějí, kam patří i křivice, jsou od sebe těžko rozeznatelné při nedostatku mědi a nedostatku VitC.

2) Vitamín C (a mluvím o syntetickém, protože ofiko laboratoře prakticky jiný nepoužívají a většinou ho i uvádí, kdyby někdo měl jako pocit, že ten umělej je nějak moc jinej než přirozenej, pokud je to LC, tedy levá askorbová) hraje v těle dvě kritické role vzhledem k mědi.

2a) se zvyšující se hladinou VitC v těle (taky v potravě spolu s mědí) se snižuje střevní vstřebávání mědi, což při dietě chudé na měď, ať již díky její formě, nebo celkovému nedostatku, vede k vážných klinickým příznakům kurdějí. To znamená, že při dostatečné zásobě a konzumaci C je nutná dostatečná konzumace mědi. Vlastně jsem se sem dohrabal čuměním po a na jedovatost modré skalice, jak akutní, tak chronickou. Pokud se i modrá skalice dodává ve stopových množstvích, alespoň prasatům, prospívá jim na těle i duši. Hodnoty uvádět nebudu, protože ve větších dávkách, a mluvíme pod mg jak na prase tak na člověka denně, začíná být dlohodobě jedovatá, protože se akumuluje a očividně nevyužita ve tkáních. Ale. Bude to nutně taky záležet na tom, kolik máme toho zatraceného VitC, protože.

2b) Poté, co se měď ze střeva dostane do krve, stará se VitC o jeho spolehlivou distribuci a absorbci mědi v buňkách. Při nízké hladině C se ta děsně důležitá měď nechce zaboha dostat do tkání a vázat se se zinkem a dohromady do bílkoviny (superoxide dismutase a dalších nutností), která je veledůležitou složkou neutralizace H2O2 přebytků metabolizačních a imuních procesů v buňkách i mimo ně.

Takže, pokud se necpeme dostatkem C, trpíme nedostatkem mědi v tkáňových metabolických procesech a pokud nemáme dost mědi, je to totéž. No a když se vrátím k výzkumům ortopeda Pana Roberta O. Beckera. který ví o kostech víc než pět universit dohromady díky svému 30ti letému výzkumu regenerace, měd je kritickým článečkěm spojujícím krystaly fosfátu vápenatého v kostech, který jim dává pevnost s tvrdost a který funguje i jako regulační polovodičový signální zdroj pro nervy, které pak regulují tvar kostí v závislosti na námaze jedince. Máme tedy další vliv na osteoporozu a to dost podstatný.

Jenže ona ta měď má taky vliv na cirhozu tepen alepoň u slepic, takže.

Otevírá se daleko širší pohled na funkci dostatku vitamínu C jako naprosto zajímavého regulátoru příjmu a distribuce a asi nejen mědi. Navíc u těch slepic tuhle závislost zkoumali s dávkováním VitC 1g/kg váhy, což je 75g na standartního chlapa a hned jsme zase u problému denního dávkování VitC.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: VitC a metabolismus mědi

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slavek Krepelka píše: ... Jsem se hrabal v mědi, protože mi taky nedávala spát, ...
Že jsem se na to vyspinkal, zacinkalo na šedou a vzpoměl jsem si, že jsem to s tou křivicí vlastně už někde viděl u něčeho jiného a to něco jiného je Jód. C a jód reagují velice čile. Dokonce se dá chuť doplňovaného lugolu (vlákno Jód - Základní Fakta) neutralizovat VitC aniž došlo k nějakému snížení působení jódu a asi obou. Snad se něčeho ještě někdy dopátrám, teď to studovat dál nebudu, ale to C je očividně asi druhá nejdůležitější kyselina po HCl v našich tělech a podstatně kritičtější, než už jsme tu měli nastíněno. Doporučované dávkování (250-500mg/den/osobu) je naprostá krávovina a vezmu-li to podle opic v zajetí, tak někde kolem 5g denně na 75kg by bylo adekvátní. Nejsme opice a možná to s opicema přeháněj, ale psi si sami produkují C prý zhruba 40mg/kg = 3g/75kg (v játrech), ale radši bych se domákl jak je to řekněme u divokých prasat, protože psi fungujou už taky pěkně blbě díky průmyslové psí potravě.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od akvarista »

Slávku někde jsem tady už psal že pokud se veme lugol s céčkem dohromady do jedné skleničky tak se askorbová změní na dehydroaskorbovou a tuším že anglicky se změní iodine na iodide.Vysvětlení zda je to dobře nebo špatně je zde http://curezone.com/faq/q.asp?a=13,281,2962&q=630
Já to občas třeba týden míchám do jedné skleničky a pak zas beru lugol zvlášť a liposom C až za 2 hodiny.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

akvarista píše:Slávku někde jsem tady už psal ....
Ok. Dík. Nic proti zkušenostem s Lugolem, oproti samotnému iodidu draselnému, nebo jenom jódu. Co se však týče Iodidu, dokáže se i atmosferickou carboxylací rozpadat na http://en.wikipedia.org/wiki/Potassium_iodide
4KI + 2CO2 + O2 → 2K2CO3 + 2 I2
Co se ale týče tý chemie, je v tom podle mne moc spekulací
1) Díky antioxidační teorii je všude ještě tlačená kyselina askorbová oproti dehydroaskorbové.
2) Díky ionické teorii mi lezou z chemie takový věci, jako je rozpad HCl ve vodě na H2 + Cl2 čemuž jsem odmítl věřit už na základce.

Jenže ony všechny halogeny reagují s askorbovou prakticky stejně, což mne zavedlo na chlor a http://h2oblogged.wordpress.com/water-t ... e-removal/ i zjistil jsem, že askorbová se používá pro odchlorování vody než je vypuštěna do řek (například průplach nového vodovodního řádu po desinfekci chloritanem vápenatým) a dělá to rybám a vůbec vodnímu živočišstvu nesmírně dobře na plíce, protože dehydroaskorbová po neutralizaci chloru záhadným způsobem okysličuje vodu :D a že rybičky jsou k VitC (dehydroaskorbové) přitahovány a ještě jim to zvedá imunitu, jak bylo prakticky zjištěno ze snížené nemocnosti. Hranice jedovatosti akvatickému životu nebyla určena. (Co mi to připomíná?) Takže pokud se v akvárku mění voda za kohoutí, asi by bylo na místě do ní zasolit trochu VitC. :D

Tímto tady máme výrobu dehydroaskorbové jak na dlani a trochu jinak než chloritanem i s jejími blahodárnými účinky. Bude však zapotřebí účast pokud možno nějakého kovu a hořčík mi přijde jako ideální. Nicméně čerstvě namíchané CDS s VitC mi taky přijde jako fajn.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od alfka »

Ahoj,

tak mě přepadla alergie na břízu, že mi teklo z nosu jak vodovodu a na oči jsem neviděla.
Napadlo mě dát si do sklenicky s vodou vit C., sypký z DM-ka, 1 odměrka 120 mg a zírám jak to zabralo, Slávku ty možná budeš vědět co sem to vlastně spáchala :D Já dělám takové hokuspokusy na první nápad, ale pak nevím co se stalo, že to zabralo..., no hlavně že to funguje :)

pa Alfka.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

alfka píše:Ahoj, tak mě přepadla alergie na břízu, ...
:) Tos mně dostala. Jestli to s tím léčením se není jako s láskou. Když už, tak tělem i duší :D
:ethink: Nedostatek VitC? Podklinické kurděje, teda skoro, dokud nepřeteče pohárek?.:dknow:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od poota »

alfka píše: Já dělám takové hokuspokusy na první nápad ...
Nápady jsou odměna, kterou dává příroda Drontům za to, že jimi jsou :good:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od alfka »

no sama na to zírám, do 10 minut po rýmě a z očí už taky neteče, ale je zajímavé, že jsem dneska dopoledne vypila celý grepový džus a to nepomohlo..
Jinak na obalu je popis v češtině, kde je čistá kyselina askorbová, ale když se podívám na německý popis tak je tam Vitamin C Pulver reine
L-Ascorbinsäure, tak to je asi taková ta víc pomáhací ne? :D :D

Když mě to zítra zas přepadne, tak to zkusím znovu co to udelá.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

alfka píše: ... Pulver reine L-Ascorbinsäure, .... taková ta víc pomáhací ne?
:D Určitě. Pulver Reine znamená Čistý Prášek a L-Ascorbesaure je L-kyselina askorbová, takže syntetický Levostranný VitC.

Každopádně bych na to nezapoměl :spirit: S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od alfka »

poota píše:
alfka píše: Já dělám takové hokuspokusy na první nápad ...
Nápady jsou odměna, kterou dává příroda Drontům za to, že jimi jsou :good:

Zdravím - poota

Cau Pó :)

ty jo, tak to sem typický dront, hlavne po ránu v autobuse, to mám tento výraz jak vyšitý :D :D
to mě někdy naskakuje jeden nápad za druhým, nekterý mě zaujme, tak to začnu zkoumat a vyhodnocovat a pak sotva stiham vystoupit abych nepřejela :D
A taky jsem teda asi dront v práci, když si nevím rady a musím udelat rozhodnutí, tak si sednu k mému stolu na své křeslo, tam jsem si vytvorila přímý tunel ke všem informacím/ což jsem ani nevedela, že má neco spolecneho s drontstvím/ a nápad je na světe.
Když mě někdo přepadne s odborným dotazem na chodbě a fakt nevím, posedím si chvilku na křesle a je jasno :D
Pak to jenom zkonzultuju v zákonech, jestli me nenapadla blbost a je to.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

podvody

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nedaří se mi to nazvat jinak. http://www.immuntherapie.com/fileadmin/ ... oxychl.pdf Takhle ti syčáci dokládají úspěšnosti a neúspěšnosti.

http://www.momentum98.com/dioxychlor.html Použitý značkový dioxychlor je homeopatické ředění chloritanu sodného, který samozřejmě někdo "alternativní" postrkuje na netu.

Therapy
• Dioxychlor® - sublingual, 10 drops under tongue, twice daily
• Thymus extract (im) – weekly

• Vitamin C – 15 g parenteral (drip)
Results (Averages)
Minimun time clinical improvement: 3 days
Significant clinical improvement: 10 – 20 days
Antibody (IgG), 90% reduction, < 35 days


Vytáhl jsem "sečteno a podtrženo"
Minimálně 3 dny než se projeví zlepšení
Výrazné zlepšení stavu 10 - 20 dní
Pokles protilátek 90% za méně než 35 dní.

Pokryto je:
1207 pacientů
784 ženy - 65%.
423 muži - 35%.
Věk od 16 do 52 roků

Nemoci které klinika léčí a byly v té době zkoumány: Clinical Outcome Studies of Dioxychlor®
Extensive clinical applications of Dioxychlor® to Epstein-Barr virus (EBV)(6),
cytomegalovirus (CMV), hepatitis virus A, B, HIV (AIDS virus) and others are being used
continually.


Jde o dílčí výsledky (1992 - 1996) průběžné studie.

Tento dokument dokládá účinnost neaktivovaného, homeopatického chloritanu sodného pod jazyk 10 kapek dvakrát denně. To vypadá krásně, že?
Až na těch 15g céčka kapačkou do žíly!!!!!

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od Craft »

Sice jsem ty odkazy nepročítal, ale pouze tvou sumarizaci Slávku. Pokud ten Dioxychlor® - sublingual někdo uvádí jako primární prostředek léčby je to fakt k nevíře a přitom současně cpe megadávky céčka do žíly. Kdo si o céčku někdy něco solidnějšího přečetl tak ví, že tohle céčko nitrožilně umí samo o sobě. Ale samozřejmě, že ty zázraky jsou zásluhou patentově chráněného Dioxychlor®. Ten copyright (R v kolečku) hovoří za vše, hezký podvůdek :roll:
Dobrá práce Slávku :good:


VeruV
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06 kvě 2013 20:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od VeruV »

Tak jsem si jako úplný nováček víceméně pročetla diskuzi a tak nějak nemám úplně jasno. Nebyl by tu někdo "chytrý", kdo by vlastně shrnul to používání vit C to několika bodů?

Je jasné, že jeho používání v megadávkách je zázrak pro tělo, které se jednak pročistí a jednak je dlouhodobě ochráněno před viry, bak i plísněmi(i parazity?). Problém je, jak do sebe to C dostat. Obyčejný člověk jde do lékárny a koupí si tablety vit C-např. http://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/m ... t/galerie/. Tyto mají např. 1g v tabletě.
Čili první otázka pro laika?
1) jaké množství denně pro a)nemoci b)udržení zdraví
2) nebudu překyselen? musím zapít sodou, stačí to?

Dále tady píšete o kyselině askorbové místo vit C(kys L-askorbové). Tak nepřekysličuje? Jak se používá ta? Kde se koupí? Proč je lepší?
Dále tu píšete, ale to je podle mě pro běžné uživatele moc složité, o liposomu C. Je nutné to vyrábět.

Byl by tu někdo tak laskav a přehledně to shrnul?

Děkuji předem :o)
Veronika


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od poota »

Vitamin C v prášku koupíš v DM drogerii. V lékárně koupíš tobolky a naplníš si je tím vitamínem, do jedné se vejde něco přes půl gramu (konkrétně 640 mg). Tobolek spolykáš tolik, aby to odpovídalo potřebné dávce.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
VeruV
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06 kvě 2013 20:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od VeruV »

Zdravím Pooto,

díky za odpověď, ale je to moc stručné. Prostě mi to nestačí. Kdybys mi mohl poslat na email veru.v@seznam.cz podrobnější informace (abych tady zbytečně nenatahovala vlákno). Byla bych ti moc vděčná :o) Nemohl bys mi odpovědět přesně na otázky viz výše?

Děkuji ti velice za těch několik minut mě věnovaných :o)

Veronika


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“