Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Vitamín C

Příspěvek od cimirek »

Nejsem si jistý zda je to co hledáš, ale píše se o něm v článku Vitamín_C.doc, v tomto vlákně, v prním příspěvku od Merlina, , skoro aš na konci.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamín C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar, díky, je to tam taky, ale já jsem to našel samo o sobe v Merlinově vlákně, které je zavřené, s odkazem sem na odpovídání. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Kombinace C+řasy, Céčko+Kalinat

Příspěvek od muflon »

http://translate.google.cz/translate?hl ... 26rls%3Dcs

http://www.iherb.com/NutriBiotic-Meta-C ... /7156?at=0

...o tzv.Meta-C :
Ivan píše:
vitamín C naviazaný na fytoplanktón, vhodný pri chelácii, jeho výhodou je, že zostáva v tele dlhšie ako napr. čistá kyselina askorbová...

Takže pokud např.někdo kupuje dezintegrovanou chlorellu nebo spirulinu, tak nejspíš bude vhodné (kromě osvědčeného rajčete), brát Céčko taky s řasou....

-------------------------

KALINAT je hydrogenuhličitan draselný určený k šetrnému odkyselení mladých vín.
http://www.zahradashop.sk/detail.php?pa ... _0&idd=298
134g...2,25€
http://www.proneco.cz/inetshop.php?mkata=1&kat=9
1 kg....275,00 Kč

Ivan píše:
Ako si vyrábať lacný zdroj vitamínu c:
V DM drogérii sa dá kúpiť kyselina ascorbová 100g za 2€. Pol lyžičky (2g) nasypte do 2litrovej flašky s vodou a na stlmenie kyslosti pridajte štipku Kalinat - hydrogenuhličitan draselný (lepšie ako sóda bikarbóna).


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Céčko a ortomolekularní výzkumy

Příspěvek od muflon »

Ano je škoda že žijeme v této civilizačně "pokrokové" době...kdy už v potravě není to co bývalo kdysi....takže je občas nutné vyhánět čerta ďáblem(chemií typu mms,hcl-aby jsme vstřebali i to málo co v potravě je...,
megadávky kys.askorbová apod.) :cry:

Podnětný článek(internetový překlad) o Céčku a souvislostech:
http://translate.google.com/translate?h ... facts.html

...RDA pre 150 libra primát v zoo je 4000 mg Céčka denne. (Opýtajte sa veterinára...)

V roku 1981 som mal môj prvý prípad schizofrénie z vysokej medi / zinku spôsobiť. Spýtal som sa Carl Pfeiffer, čo robiť v takomto prípade. Povedal mi, že on si myslel, vitamín C by mohol použiť, a podľa mňa Linus Pauling. Linus strávil pol hodiny svojho času mentoring ma v užívaní vitamínu C pre toto.

Po použití vitamínu C na mnoho rokov "vyliečiť" minerálne toxicitu v mnohých prípadoch schizofrénie (meď / zinok pomer) a depresia (ortuť toxicita), viem, že vitamín C funguje!

Osobne som bol s 4000 mg (4 g) denne po dobu rokov. A všetky moje výsledky minerálne analýzy pre roky ukázali, ako veľmi nízke úrovne všetkých toxických minerálov, alebo skutočne obrovské množstvo. Viem, že to bezpečné a lacné metóda funguje osobne. (Kópiu svojej nedávnej analýze vlasov je k dispozícii s týmto "dôkazom".)

Nedávno som sa vyliečil, čo som veriť, bola prasacia chrípka v seba a svoju ženu do 24 hodín iba pomocou vitamínu C. Pre chrípky, to trvalo 48 g za deň (6 každý 1000mg tabliet každé 3 hodiny), ako moja žena a ja poraziť.

RDA iba 75 mg denne umožňuje ľuďom myslieť, že je to zdravé, nie si uvedomiť, že toto malé množstvo je minimálny len, aby sa zabránilo skorbut.

Porozprávajte sa s veterinárom v zoologickej záhrade, ktorá sa stará o primátov (primáty sú ľudoopy, opice a nás), a zistíte, že RDA udržať 150 libra opice zdravý, je 4 gramy na deň pre dobré zdravie. To je rovnaké pre teba a ja - beriem 2 g AM a PM(ráno2g a večer2g).

Prvé dve skutočnosti uvedené vyššie o vitamín C vedú k dvom rôznym terapie vzťahujúce sa k autizmu, a veľmi dôležitý pre vírus vytvrdzovanie.

1. Skutočnosť, že prvý je pre jednoduché, bezpečné terapia na prevenciu autizmu tým, že toxické minerály (väčšinou ortuti) z tehotné ženy pred narodením. To vedie k malé dieťa pečeň sú schopné zvládnuť toxické ortuti v množstve, a to nielen z očkovacej látky, ale z ekologických zdrojov, ako sú matky mlieko, a ortuť z každého spaľovania uhlia v okolí elektrárne. V podstate, tento jednoduchý systém má nastávajúca matka s aspoň 2 gramy vitamínu C, pri raňajkách a večeri, takže ďalších vitamínov a minerálov na obed. Zvýšenie na 3 gramy na kus času, ak matka má 6 mesiacov alebo menej zostávajúce. Pamätajte si, že vitamín C sa z dobrej minerály spolu s toxickým, takže je nutné vrátiť tie dobré. (Podrobnosti o http://clicks.aweber.com/y/ct/?l=J_3bO& ... 5PtjknFMiw)

2. Táto skutočnosť pomáha rovnaké osoby s autizmom odstrániť ortuť, olovo a hliník z krvi, bezpečne, efektívne a lacno! To všetko môže urobiť poškodenie mozgu. Pritom je nevyhnutné, aby všetky autizmus "vyliečiť". (Kompletný článok o tejto liečby bol vystupoval v augustovom čísle tohto časopisu, ktoré možno nájsť na http://drbate.com.)

3. Iné skutočnosti diktuje užívanie vitamínu C v obrovské množstvo okamžite, keď žiadne známky nachladnutia alebo chrípky objaví. Začnete užívať aspoň 6 g vitamínu C piluliek každé tri hodiny, kým hnačka začína. V tomto bode. klesnúť až 6 každých 4-5 hodín. Cieľom je udržať vysoko v vitamínu C, ale nie vysoko dosť spôsobiť hnačku. Hnačka ukazuje, že krvné riečisko je konečne "nasýtené", a "preteká". Do tej doby, vírus bunky sa zvyšuje tým, že zdvojnásobí každých 20 minút alebo tak.

Viac informácií nájdete teraz, prečo fiktívnom výskumu o vitamín C a vírusu pomocou 500 mg až 1 gram, je k ničomu? Ak to dokonca zabíja polovicu vírusu buniek, za 20 minút po jeho vyčerpaní, vírus je späť v plnej sile. Ako jeden výskumník dal to, "jediný omyl nepoužíva dosť vitamínu C."

Pre viac informácií navštívte http://drbate.com. Na "navigácia" časti, existuje veľa článkov o vitamín C, a používať to pre vyššie uvedené terapie

Těžké kovy otravy: Zvlášť olovo a ortuť - sú riadené s vitamínom C a injekcie perorálny príjem. Príjem vitamínu C denne bude chrániť zvieratá - a extrapoláciou, ľudia - od smrteľných dávkach ortuti. Ak morča treba 200 mg jeden deň na ochranu pred inak smrteľnú dávku ortuti, by ľudská potreba 14 g denne. Menšie dávky by bol schopný chrániť telo pred menšie množstvo toxínu.

Otravy olovom: 350 mg vitamínu C na jeden kg telesnej hmotnosti prijatých intramuskulárne každé dva až štyri hodiny; využitie v menej než 72 hodín.
"Velikánov" v Orthomolecular lekárskej spoločnosti, Linus Pauling, Carl Pfeiffer, Emanuel Cheraskin, William J. McCormick, Irwin Stone, Robert F. Cathcart, a Andrew Saul všetci so mnou súhlasiť, týkajúce sa užívania vitamínu C na rozdiel od liekov.

Pre všetkých tých, ktorí by sa chceli dozvedieť viac o vitamín C ako starý "zázračný liek", tu sú nejaké nezaujaté informácie o niekoľko takýchto "velikánov",

Dr Frederick R. Klenner 's Klinická Sprievodca používanie Vitamín C je vyslaný v plnom rozsahu na
http://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/ ... e_1988.htm

Kompletný text knihy Irwin Stone je liečenie Factor je vyslaný do voľného čítania v http://vitamincfoundation.org/stone/

Veľmi veľké množstvo full-textové dokumenty o liečení chorôb s vitamínom C sú vyvesené na alexs
http://www.seanet.com/~alexs/ascorbate
Patrí medzi ne Frederick R. Klenner.
http://www.doctoryourself.com/vitaminc2.html
Andrew Saul

od Phil Bate PhD, orthomolecular priekopník


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

čárové kody a jejich působení

Příspěvek od jani »

Zaujal mě tento odkaz o čárových kodech, proč to sem pletu? Kdo si to přečtete důkladně celé pochopíte, jen krátký výtah:

V případě, že jdete do lékárny kupovat vitamíny, je nutné říci prodavačce, aby vám vitmíny neskenovala. L-ascorbová kyselina se oskenovaním z největší části přetočí na D-ascorbovou kyselinu, která je tělu dokonce škodlivá..... Má-li někdo měřák polarity, je to možné přezkoušet.


http://www.osud.cz/skutecny-vyznam-cark ... itani-lidu

http://www.osud.cz/carkovy-kod-dalsi-odhaleni

S přáním slunečného dne Jani


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vitamín C

Příspěvek od Craft »

Koukám, že se to tady trochu zvrtává už do okultismu a měli by obchody začít zaměstnávat i exortisty :)
To násilí je především důsledek čím dál více polevující morálky a vytrácení se základních lidských hodnot ze společnosti, jako něco staromódního, co už není dnes u mladých IN a co bylo před 40 lety naprosto nemorální a nepřípustné, dnes je zcela běžné a tento trend stále pokračuje dál a dál. Prostě násilí jenom kvete a je denně v médiích prezentováno jako běžná součást dnešní doby. Je sice pravdou, že každá mládež se chce odlišovat od starší generace a proto rychle přijímá za své kde jaké, po našem cipoviny, ale to je zcela běžné, sám jsem nebyl jiný. Nicméně jak člověk dospívá, buď se dále těmato cipovinama bude obklopovat, nebo začne uvažovat jako jedinec a ne jako ovčan.
Svádět to na čárový kód je opravdu hodně naivní od onoho autora a také onen výňatek z bible nemá s čárovým kódem nic společného. V každé kultůře se uvádí, že vyznavači satana mají jeho znamení, ale spojovat tohle s čárovým kódem je už silné pomýlení souvislostí. Ta únava pokladních je také naprosto logická. Vyzkoušejte si tuto práci třeba jen brigádně po dobu jednoho měsíce a rozhodně pochopíte, že práce pokladních v hypermarketech není žádný med. Ty hromady lidí, co musí pokladní za směnu zvládnout a do toho ještě mnohdy dosti nepříjemní lidé ve tvořících se frontách a na všechny se musí tato pokladní usmívat a ještě papouškovat naučené fráze od jejího zaměstnavatele je opravdu jen pro otrlé.
Nicméně připouštím, že laser o určité vlnové délce může měnit původní strukturu, ale musí mít také dostatečný výkon, což čtečky zrovna nemají. Toliko k čárovému kódu ;)


A teď zpátky k vitamínu C:
Narazil jsem na tyto velmi zajímavé články
http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=56
http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=54
http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=56

a také díky člověku se kterým spolupracuji mi mnohé věci začínají dávat smysl, proč se některé zdravotní problémy nechtějí hnout k lepšímu. Ono se sice tvrdí, že lidské tělo si neumí vytvářet vit. C jako je tomu u zvířat, ale vypadá to, že to není až tak jednoznačné a do určité míry to zvládá i lidské tělo. Mnohdy se totiž nedaří překonat některé zdravotní problémy, byť se nasazují i prostředky těžkého kalibru, jako je třeba MMS a jiné. Nakonec tuto zkušenost už si ověřili i někteří tady ve fóru, kteří se snažili pomocí MMS odrazit chřipku a zabralo to, až doplnili výrazně deficit vit. C. Kamarád, který dobře ovládá přístroj Salvia se tímto začal hlouběji zabývat a pomocí našeho prototypu biozáznamníku, který vznikl na základě jeho zjištění, udělal vzorek, díky němuž je nyní schopen zjišťovat, jak je na tom organismus každého jedince a zatím to vypadá, že tohle je stejně důležité, jako doplňování chybějící HCl, neli důležitější.
Tato porucha je u každého jedince dle něj jiná, bohužel braní vysokých dávek obyčejného céčka nebo v podobě prášku kyseliny askorbové (E300) mnohdy vyvolá podráždění žaludku a s tím spojené průjmy, což je mnohdy mylně označováno za znamení toho, že organismus má již vit. C dostatek. Nejlepší se jeví jako doplnění deficitu vit. C intravenózně, ale který doktor by vám toto na vaší žádost aplikoval, obávám se, že žádný. Každopádně by to chtělo splašit askorbát vápenatý (E302), protože produkt, který je na něm založen Ester C je šíleně předražený a že by se jednalo o něco jiného než původní askorbát vápenatý jsem se u tohoto přípravku nedočetl. Askorbát vápenatý má údajně mít i neutrální pH, čímž i ve vysokých dávkách nedráždí žaludek a nebude vyvolávat tak průjmy nebo nějaké kožní reakce (kopřivku). Jinak to také vypadá dle měření mého kamaráda, že mnohé mikroorganismy dokážou vit. C v těle dosti účinně blokovat, asi jim v jejich pobytu vadí, což vypadá jako dobrá cesta k jejich vyhoštění ;) Osobně po těchto zjištění souvislostí už považuji vit. C za velmi důležitou součást jídelníčku.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamín C

Příspěvek od rival »

Craft píše:Tato porucha je u každého jedince dle něj jiná, bohužel braní vysokých dávek obyčejného céčka nebo v podobě prášku kyseliny askorbové (E300) mnohdy vyvolá podráždění žaludku a s tím spojené průjmy...
V této souvislosti bych rád připomenul informaci o rajčatech a vitamínu C zde http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0526#70526 Opravdu to funguje...


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamín C

Příspěvek od Palo »

Rival píše:V této souvislosti bych rád připomenul informaci o rajčatech a vitamínu C zde http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0526#70526 Opravdu to funguje...
Mě by opravdu zajímalo, jestli jste (vy, všichni) po konzumaci vitamínu C opravdu mohli tvrdit "ano, teď, když jsem si ho vzal, cítím se opravdu líp".
Je pravda, že každá věc na každého zabírá jinak. U mě vitamín C nikdy nezpůsobil žádnou změnu stavu k lepšímu, zejména, pokud jsem se držel doporučovaných dávek...

Pokud jsem dávky (úmyslně) přehnal, tak se mi (někdy) objevily na těle nějaké boule. Tehdy bych mohl tvrdit, že se něco dělo. Co se dělo, to nevím. Zatím mohu jen tvrdit, že když si vezmu větší dávku vitamínu C (víc jak 2 g), tak se "něco" děje. Jestli je to ale dobře nebo špatně, to nejsem schopen posoudit.

Sám bych v žádném případě nemohl tvrdit, že po užití vitamínu C došlo k pocitovému zlepšení stavu. Tedy nikdy jsem se po užití vitamínu C necítil "lépe". Jednoduše řečeno "jen se něco změnilo (k horšímu) a pak to zase odeznělo do původní podoby".


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamín C

Příspěvek od Craft »

Rival píše: V této souvislosti bych rád připomenul informaci o rajčatech a vitamínu C zde http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0526#70526 Opravdu to funguje...
Díky Rivale za odkaz, před časem jsem ten příspěvek od Merlina četl, ale nějak jsem mu tehda nedával takovou váhu, dokud jsem se tím, spíše náhodou, začal hlouběji zabývat. Takže jak jej dnes čtu znova mohu potvrdit, že to je do puntíku pravda a dokonce dle zkušeností to vypadá, že může pomoci i tam, kde i MMS a jiné, jinak účinné prostředky selhávají. Nakonec o vit. C už psala i Clarková a v tomhle určitě nepřeháněla.

Dokonce to vypadá, že si vit. C radí i s plísněmi zasaženým organismem, což si myslím je právě metlou lidstva a onou pomyslnou startovní čárou všech nemocí, protože všechny plísně produkují mikotoxiny, což mnoho lidí ani netuší, co to vlastně je a co všechno tyto silně toxické látky pro organismus dokážou způsobovat. Doporučuji všem o mikotoxinech si něco přečíst, navíc klasická medicíná zná jejich ničící schopnosti poměrně dobře. Dle mě je to mnohem závažnější problém, než hon na velké parazity. Bránit průniku plísní do těla však není dost dobře prakticky možné, protože jsou všude kolem nás. Rovněž to vypadá, že tady existuje i přímá úměra s množstvím těžkých kovů v těle, jako je především Al a Hg, čili čím více je těchto zátěží v organismu, tím je více postižen i plísněmi a čím více plísní v těle je, tím více mikotoxinů produkují. Bohužel ani ničení plísní se nobejde bez vzniku toxických látek z plísní. Vypadá to, že i mnohé psychické problémy, jako třeba deprese mají také na svědomí. Mnohdy jak se podaří zbavit těžkých kovů a plísní, mnohé škodlivé mikroorganismy začnou prostě miznout, protože i pH se začne dostávat do normálu i bez pomoci zásaditých látek.

* Můj dík patří také Merlinovi za jeho dokumenty o vit. C, které korespondují i s našimi zkušenostmi.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamín C v. kyselina citrónová

Příspěvek od chiq »

Palo píše:Mě by opravdu zajímalo, jestli jste (vy, všichni) po konzumaci vitamínu C opravdu mohli tvrdit "ano, teď, když jsem si ho vzal, cítím se opravdu líp".
...
Problém bude v kyslíku... teda v jednom atóme naviac:

Kyselina citrónová - E330: C6H8O7
Kyselina askorbová (c-vitamín) - E300: C6H8O6


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Vitamin C a rajčata

Příspěvek od Slavek Krepelka »

No, tak nějak jsem se vrhl (teď 5 dní) na rajčata s céčkem.

Předesílám a připomínám, že na vysokých dávkách céčka jsem v minulosti byl něco přes tři neděle. Pokud mne paměť nešálí, tak v průměru 14 mg denně, povětšinou zreagovaného s jedlou sodou na askorbát sodný. Neměl jsem pocit, že by to pro mne cokoliv udělalo a céčko jsem v podstatě odstrčil na vedlejší kolej a nechal zarůst plevelem.

Tohle, rajčata s céčkem, začíná vypadat úplně jinak. Skoro dva roky se nemůžu zbavit pocukávání v lýtkách a pocitů, že mi krzevá svaly lýtek lezou brouci, hlavně přede spaním, jak si lehnu. Přestalo to na 3 neděle, poslední týden 19 dní hladovky a dva týdny po ní, ale vrátilo se to. Před týdnem se to začalo jaksi dost zhoršovat a otravovalo to už dost i přes den a jelikož mi celkem došla inspirace, zakoupil jsem "rajčata", mizerná, ale rajčata.

Začal jsem svou verzi a to:

1 rajče nakrájené na tenké plátky.
5 započato, ale teď 7 kusů 500mg tablet toho nejsprotšího vit. C rozdrcených vidličkou na prach
1 plná kávová lžička kvalitního medu
1 slušná špetka soli
troška vody, asi tak malý panák

Vše promícháno na misce a zblajznuto na lačno ráno a většinou na lačno večer, takže dvakrát denně. Jo, než to vyrobím a spolykám, napiju se svojí Guyovy formulky pro HCl v žaludku, pak připravím rajčata s C, takže možná deset minut odstup. Pak to všechno zaleju čerstvým kafem, ale pomalinku usrkávat. :D

Snad to nezakřiknu, ale ty lejtka se po dvou dnech dost zklidnily a dnes po 5 dnech skoro v pořádku. Rozdíl je veliký.

Med do toho míchám doufaje, že to nahradí věci, které nejsou v askorbové oproti třeba šípkům, které teď nemám šanci nikde rozumně dostat a co chybí v těch příšerných, nezralých, hydrofonických, umělosvětelných, průsvitných, neduživých, drahých a nechutných bobulích, co nám tady vydávají za rajčata. Nicméně, ejhle! To céčko ty "rajčata" dokonce vylepší oproti octovému nálevu. Kupodivu z toho nemám pocit, že by se mi nějak překyseloval žaludek.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vitamín C

Příspěvek od Craft »

Ahoj Slávku, také již delší dobu s velkými dávkami céčka experimentujeme (je nás více) a musím říct, že to předčilo očekávání. Dá se toho hodně na netu o zkušenostech s céčkem také sesbírat. Škoda jen, že mnoho lidí jej řadí někde nakonec ve svém jídelníčku. Každopádně to vypadá, že je to velmi důležité palivo pro IS, (dle mě mnohem důležitější než HCl) a kde se nedařilo standardními prostředky, tak po vysokých dávkách céčka se to konečně hnulo správným směrem. Také jsme naměřili, že deficit v céčku má každý jiný a je výrazně proměnný i během dne. Vypadá to, že veškerá léčba nemocí by měla začínat na vysokých dávkách céčka, kdy jsou pak daleko lepší odezvy i na zapping, případně jiné medikamenty. Také to vypadá, že dostatek céčka doslova nakopává IS, tzn., že zvyšuje pohyb leukocytů a lymfocytů a dostupný dokument na internetu, kde se pomocí něj léčí i velmi vážná onemocnění dává tady jasný smysl. Poprvé jak jsem si před více jak měsícem dal asi 5g kys. askorbové v prášku a nechal zreagovat se sodou a smíchal to s rozmixovanými rajčaty, což nebylo kdoví jaká pochoutka, ale dalo se to, mi to doslova způsobilo motání hlavy, jako po troše alkoholu, ale pak už ne. Stejně tak se mi osvědčilo vzniklej askorbát sodný míchat s borůvkovým kompotem, coby bohatý zdroj rutinu, samozřejmě bez původního nálevu. Ty borůvky dostali tímto, na rozdíl od těch rajčat výtečnou chuť. Ideální jsou borůvky samozřejmě čerstvé. Moje zažívání si to také velmi chválilo. Ale rajčata jím stále, protože je to běžná součást mého jídelníčku.
Co se max. dávky týče, dávka než mě to celkem rychle prohnalo bylo 10g askorbátu. Rychle mi začala vadit i dávka 6 - 7g, ale na množství 4 - 5g na dávce, 2x až 3x denně jsem již celkem dlouho a nedělá to zatím žádné střevní problémy, spíše naopak. Nicméně některé zdravotní problémy se měli k mému údivu tendenci spíše zesilovat, což mě překvapilo a po plasmingu vlastním přístrojem bylo do 2 dnů ale po problému, až mě ta rychlost zaskočila. Předtím bez nějakého citelného efektu. Dostal jsem od kamaráda, který to naše pokusničení organizoval přímo askorbát sodný v lékárenské kvalitě a používám již pouze ten a musím říct, že je to mnohem lepší i chuťově, než vyráběný reakcí kys. askorobové a jedlé sody. Je nás více, co zkoušíme vliv céčka na různé neduhy o kterých víme a všude je citelné zlepšení. Měříme to taky pomocí Salvie a ukazuje to někdy dosti podstatné výkyvy v momentální potřebě organismu na množství céčka. Také se uvádí, že zvířata jsou schopny si sama z potravy vyrábět vysoké hladiny céčka v organismu, zatímco člověk je tady skoro na nule, i když dle Salvie nějaké malé množství si je schopen v játře vyrábět také, ale někdo vůbec. Takže pokud C nepřijímá s potravou, deficit začne časem narůstat, IS začne oslabovat a nemoci se začnou dostavovat. Zdá se to být jednoduché jako facka.

Začínalo se na práškové kys. askorbové, ovšem je u ní problém z hlediska dlouhodobějšího užívání. Pokud se nechá ve sklenici s vodou zreagovat se sodou, což je moudřejší v poměru 2:1, tak jak píšeš vznikne askorbát sodný, který už je pro dlouhodobější vysoké dávky pro tělo mnohem přijatelnější. Pak se přešlo na originál askorbát sodný, který se může užívat dlouhodobě ve vysokých dávkách a je chuťově velmi přijatelný. Askorbátu je ale více druhů a ne každý je vhodný pro dlouhodobější užívání. Chce to ale pojídat i Mg nebo popíjet chlorid hořečnatý rozpuštěný ve vodě, dále rutin, kys. listovou a nejlépe B komplex, aby jak se v dokumentech o céčku píše, nezačal vyplavovat z těla vápník a nezpůsobilo to možné ledvinové kameny. Možná proto se tohle často od doktorů slýchává, ale je to poněkud vytržené z kontextu.
Snad jen malé upozornění, vždy je nutné to nechat nejdříve dostatečně zreagovat ve sklenici s vodou a teprve poté vypít, jinak to může protrhnout i žaludek, jak je ta reakce silná.

Myslím, že kdyby naši doktoři začali u těžkých případů podávat askorbát sodný nitrožilně, rapidně by se zlepšil stav jejich pacientů, ne-li by je tímto dokonce i vyléčili. Klasickou kys. aksorbovou nitrožilně totiž nelze aplikovat a orální aplikací nelze do sebe dostat potřebné mnohdy až extrémní dávky céčka.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamín C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Craft píše:Ahoj Slávku, také již delší dobu s velkými dávkami céčka experimentujeme (je nás více) a musím říct, že to předčilo očekávání.
Nazdar Crafte. Pokud mne paměť nešálí, tlačil jsem do sebe toho askorbátu sodného ke konci 3x denně 7 mg céčka, zreagovaného se sodou. Nic, o čem bych se mohl zmínit se ale nedělo. Proto to šlo do "plevele". :D

Magnesium beru, minimálně 1ml 2% oleje ústně, bez potíží. Na ten vápník a magnesium by měl platit boron, aby se tyhle dva v těle správně balancovaly, a neutikaly z těla, ale nějak jsem toho měl moc, dávkování si nepamatuju a střihám boron jak si vzpomenu. Takže to jde k teďka k C s rajčaty. Navíc jsem zase na HCl injekcích, jednou ta tři dny 2 ccm 1/150 do sedínky se síranem a choridem draselným a chloridama dolomitů, takže vápno magnesium a železo, ale kolik? Tak nějak :lol:

S těma nohama už si nejsem až tak jistý, není to zlé, ale dál se to zatím nelepší. Zdvojnásobím rajská s Céčkem. Pan Hromada tvrdí až 30 mg denně, tak to tam zkusím dohnat. S těmi rajskými mi to ale vážně, alespoň zatím, nedělá kyselo v žaludku. Uvidíme, co se bude dít, zatím zdvojnásobím. Pokud se obejdu bez askorbátu, nechám to tak a začnu koukat kde schrastit šípky. Tady to jako plevel pokud vím neroste, neprodává se to jinak než čaj a zatím hold ta pitomá askorbová.

Sakryš, možná někdo někdy něco, když jsem byl kluk, někdo mi nakukal, že smrk a vůbec jehličnany maj naprosto příšerné množsví Céčka v jehličí. Byla k tomu story, že trapeří na dálném severu Ameriky z toho dokonce trpěli přebytkem Céčka, protože prý to pili jako denní čaj. Hledal jsem to po netu, ale nikdy jsem na nic takového nenarazil.

Když nic jiného, podařilo se mi předevčírem uškubnout jen tak nehtama dlouholetou bradavici s prstu na ruce, což se nikdy před tím nepovedlo a je jasné, že se jí to Céčko s rajčaty dost nemile dotklo. Není to ale jaksi všechno pryč, takže uvidíme. Nicméně je to prý plíseň (bradavice) a proto hádám dobrý barometr toho, co se děje.

Každopádně dík za dobrý post. 1+ :good:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

jehličí

Příspěvek od la »

http://translate.googleusercontent.com/ ... 7-zaaYYNbg

Jehličí Borovice Vejmutovky údajně obsahuje šestkrát více céčka jak citron ,jde to vyluhovat i za studena.
Po opláchnutí to vyrábíme doma v nadrcením v keramice a ve skleněné nebo keramické nádobě se to 48hod louhuje převařenou vodou v chladničce po tmě.Je to docela silný pití nesladí se to.Jehličí je dobré brát z vršku stromu po těžbě.
http://translate.googleusercontent.com/ ... GaEAew_Pnw
:D


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: jehličí

Příspěvek od Slavek Krepelka »

1+ Nazdar La,

Děkujeme. Takže asi ne přebytek Cécka, ale dehydrace. A já šel tvrdohlavě po smrku. Ještě se po tom trochu přes weekend podívám.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“