Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od poota »

Odpovídám tak, jak nejlíp umím ;)
Na ten zbytek, co se ptáš, správnou odpověď neznám. Dávkování probíral ve vlákně Slávek a není to vůbec jednoduché, protože je to kombinace potíží a stavu těla. To znamená, že to bude nejspíš silně individuální a na něco jsou vhodné až několikagramové denní dávky. Kyselá chuť se obchází těmi tobolkami a jak dalece to bude zrovna Tvůj žaludek snášet Ti nepoví nikdo. Budeš si to holt muset sama přečíst, nějak se rozhodnout a vyzkoušet.
On tohle za Tebe nikdo neudělá - je to jenom Tvoje tělo, Tvoje zdraví a taky Tvoje odpovědnost. Právě proto, že nejsme doktoři, tak nikomu neříkáme: máš tohle, na to se bere tolik tohohle denně a musí to být v pořádku.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
VeruV
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06 kvě 2013 20:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od VeruV »

No, stejně jsi mě nepotěšil :o)
Takže dejme tomu, že si naplním tobolky, tím nedojde k překyselení a nemusím pít sodu? A když do sebe budu ládovat např. 4 ty tobolky denně, tak budu mít imunitu jak fík? Nebo je 2,5g málo, no co myslíš sakryš!? :o)))

Veronika


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od poota »

Tak znova trať :lol:
To, že to budeš polykat v tobolkách znamená, že nepocítíš kyselost na jazyku.
Při množství, které spolykáš buď budeš a nebo nebudeš překyselená - to závisí na Tobě a ne na tom, co já nebo kdokoli jiný napíše.
Když do sebe naláduješ 4 tobolky denně, tak si myslím, že budeš mít imunitu jako fík, ale je Ti houby platné, co já si myslím, protože důležité je, jestli je to pro Tebe málo a nebo moc. Ve skutečnosti záleží na tom, kolik toho potřebuješ a jak rychle, a jestli to množství snese Tvoje zažívání.
Přitom není nijak jisté, že potřebuješ zrovna vitamín C a ne třeba daleko súrněji něco úplně jiného. Nevím o Tobě vůbec nic a mám Ti doporučit dávkování něčeho, co sis vybrala z nějakého mně neznámého důvodu na potíže mně neznámé - a myslíš to zřejmě úplně vážně :laugh:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
VeruV
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06 kvě 2013 20:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od VeruV »

Děkuji za odpověď, tak přeci jen z tebe něco dostanu :o))
Zajímám se o parazity, dokonce přemýšlím, že bych začala dělat poradce typu Ing. Bláhová. Antihelmintika jsou mi jasné, informatika Joalis také, MMS mám nastudované také poměrně dost, na zapper se chystám. Narazila jsem na problematiku vit. C, čili že ho máme všichni nedostatek a že umí podobné kouzla jako MMS. Proto si to chci vyzkoušet na svou mizernou imunitu a pochopit ho.
Takže asi tak, děkuji za odpovědi a trpělivost.Pěkný den,
Veronika


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od poota »

VeruV píše:Narazila jsem na problematiku vit. C, ..
Neméně zajímavý je i dehydroaskorbát (DHA), který s vitaminem C docela souvisí
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 06#p111006

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
vrabco
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: pát 22 črc 2011 6:54
Bydliště: Martin
Dal: 128 poděkování
Dostal: 52 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od vrabco »

"Krátke oznamy do Vašej pozornosti
Posted: 20 May 2013 02:49 AM PDT
Oznam č.1 Autor knihy o Vitamíne C, Mgr. Peter Tuhársky z Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania prijal pozvanie do diskusnej relácie v Slobodnom vysielači. Diskusia sa bude konať v utorok, 21.5.2013 o 21:00 hodine. Témou bude, ako už určite tušíte, využitie vitamínu C pri liečbe rôznych ochorení. Odporúčame si reláciu vypočuť. No a ak by vám to náhodou [...]"
Zdroj: badatel.sk

http://www.slobodnyvysielac.sk/


VeruV
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06 kvě 2013 20:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od VeruV »

Zdravím,

tak jsem hledala na netu přírodní vit C a našla toto:
http://www.sportprotebe.cz/p/prirodni-v ... 0mg-90-tbl
http://www.vitalvibe.eu/cs/vitaminy-a-m ... gramu.html
http://www.apiglukan.cz/acerola.php

Můžete mi poradit, jaký je nejlepší? Nemáte někdo zkušenost?

Díky,
Veronika


VikThor
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 kvě 2013 0:11
Bydliště: Jihlava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od VikThor »

Dobrý den.
Je obecně známé, že nejlepší je vitamín z přírodních zdrojů. K jedním z těchto zdrojů jsou citrony. A jelikož jsme mi lidé tvorové líní a pohodlní, tak sem zakoupil v Intersparu v litrové lahvi citron. Jde o značku Rauch, vyrobeno v Rakousku, konkrétně je na etiketě uvedeno: 100% citronová šťáva z koncentrátu citronové šťávy, pasterováno, obsah v plastové lahvi. Jestli se nepletu, tak pasterováno znamená, že byla tekutina ohřáta na jistou teplotu blízkou bodu varu a tím byla dezinfikována (dyžtak mne opravte). Již dříve jsem měl podobnou láhev, ale z Tesca...také litrovka, ale skleněná a též z Rakouska.
Jelikož není jisté, kolik vitamínů v sobě mají k nám dovezené citrony, často jsou sbírány nezralé, tak by mne zajímalo, jestli je tento koncentrát bohatý na vitamín C, či nikoliv. Máte o tom někdo informace?
Předem dík za odpověď :-)


MMS je velmi dobrá věc...ale není to zázrak. Vždy proto používej zdravý rozum!
A kdo má pod čepicí používá CDS2 :-) Už i různí léčitelé se CDS2 bojí...je prý moc účinné.
https://www.facebook.com/MmsMasterMineralSolution
http://mmsacds.blog.cz/
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od abul »

VikThor píše:Jelikož není jisté, kolik vitamínů v sobě mají k nám dovezené citrony, často jsou sbírány nezralé, tak by mne zajímalo, jestli je tento koncentrát bohatý na vitamín C, či nikoliv.
Na koncentráty bych se moc neorientoval, a když, tak ne na citrón. Vitamín C neznamená "původem z citrónu" (to byl vtip :D ). V citrusových plodech ho ani tolik není a jak píšeš "jelikož jsme tvorové líní..." , to je často příčina našich problémů a neúspěchů při samoléčbě.
Vitamín C je teplotně nestabilní, což znamená, že i při tzv. šetrné pasterizaci ho ubude oproti syrovému stavu. Logicky tedy budeš mít jen užitek z toho, když si tu šťávu vymačkáš čerstvou. Jinak bych Ti doporučil jiné citrusové plody než zrovna citron, ten je kyselý především díky kyselině citronové, což pro žaludek nemusí být úplně ideální. Třeba citrusy a pomeranče jsou cenově, výtěžností a koneckonců i chuťově lepší. Pokud ovšem mluvíme o přírodním vitamínu C, jeho daleko významnějším zdrojem jsou např. Rakytník, Kustovnice čínská, Brokolice, Petržel, Černý rybíz a další běžně dostupné zdroje. Jasně, nemůžeš po čerstvém sáhnout celoročně, ale je možné se zařídit tak, abys měl v každém období alespoň něco. Příklad: Přes zimu jíst sušené plody (kustovnice, brusinky, jablka, rybíz) a přes sezónu cokoli, co zrovna bude dostupné a zralé. K tomu všemu dodávat v rozumném množství umělý vit. C. To rozumné znamená, že si to musíš vyzkoušet na sobě. Zní to možná blbě, ale je to pořád lepší, než když na Tobě experimentují doktoři (či jak si říkají :laugh: ). Vždycky to bude o trochu náročnější, než do sebe lupnout tabletu, ale stojí to za to.
Doporučil bych Ti teda raději koupit Ti teda koupit ty sušené plody, třeba u Jardy Zajíčka (http://www.zdravi-az.cz) nebo prášek z Aceroly (http://www.aspermuehle.de/Beeren/Acerol ... hem-Vit-C/). Uvidíš, jaký bude efekt, a podle toho se zařídíš dál. Hodně štěstí :D


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

abul píše:.... Vitamín C je teplotně nestabilní, což znamená, že i při tzv. šetrné pasterizaci ho ubude oproti syrovému stavu. ...
:) To je trochu nepřesné. Ubyde. Alo on sám osobě C není vůbec nestabilní v rozmezí varu vody a dokonce kus nad. Ono jde o to, že se teplotou zvyšuje jeho reaktivita a v potravě tudíž reaguje s kde čím, čím vyšší teplota tím rychleji. Byvše u toho, totéž se děje s enzymama s tím rozdílem, že nepřijdou vařením vniveč. Pouze pomáhají před-trávit potravu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od abul »

Slavek Krepelka píše:
abul píše:.... Vitamín C je teplotně nestabilní, což znamená, že i při tzv. šetrné pasterizaci ho ubude oproti syrovému stavu. ...
:) To je trochu nepřesné. Ubyde. Alo on sám osobě C není vůbec nestabilní v rozmezí varu vody a dokonce kus nad. Ono jde o to, že se teplotou zvyšuje jeho reaktivita a v potravě tudíž reaguje s kde čím, čím vyšší teplota tím rychleji. Byvše u toho, totéž se děje s enzymama s tím rozdílem, že nepřijdou vařením vniveč. Pouze pomáhají před-trávit potravu.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Ale jo Slávku. :) podstatný fakt je ale ten, že je lépe nevařit, jíst za syrova.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od milnem »

Jen malá praktická poznámka pokud jde o vit.C z citronu:Díky jeho tepelné stabilitě je mnohem lepší nakapat šťávu z citronu do vřelého čaje než do pouze vlažného.Vyšší teplota zlikviduje aktivitu askorbátoxidázy,která je příčinou jeho "nestability".V čaji 37 stupňů teplém mizí vit.C nejrychleji díky tomuto enzymu.M.


Elkimek
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pát 14 čer 2013 22:00
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Elkimek »

Zdravím,

sem tu novej, ale hned mám otázku.

Při čtení spisu od Petera Tuhárského jsem zkoušel brát vitamín C v liposomální formě. Moje tolerance se objevila, řekl bych při 17g, ale nevím to jistě, vím jen to, že jsem se pořádně posral. :jump:

Pak jsem Cčko obohatil o antioxidanty (glutathion, alaa, coq10, resveratrol, lysin, kurkumin). Prvních pár dní všechno ok ale pak mě to začlo pěkně nadýmat. A tak jsem radši přestal protože přetrval i průjem.

Co myslíte, je ta plynatost v pořádku? Tipoval bych to na to céčko, ale nechci si ublížit. Někde jsem četl, že ta plynatost je detoxikace po vitamínu C a po nějaké době to ustane.

Nějaký rady? díky?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Elkimek píše: .... Při čtení spisu od Petera Tuhárského jsem zkoušel brát vitamín C v liposomální formě. Moje tolerance se objevila, řekl bych při 17g, ..
Děláš stejnou pitomost, jakou jsem dělal já. Příliš mnoho. 5g liposomatického denně max.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Elkimek
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pát 14 čer 2013 22:00
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Elkimek »

Ahoj, děkuji ti za bleskovou odpověď. Super informace. Netušíš jaký může být poměr vstřebatelnosti při lipo:IM? Já jen abych odhadem věděl, kolik 5g lipo vitamínu C může být v převodu na kolik gramů ústního podání?

A prosím tě, k tomu antioxidačnímu koktejlu, netluče se to nějak, resp. může to po chemické stránce v těle udělat něco pozitivního? Obsah koktejlu:

Glutathion, kurkumin, lysin, Q10, Resveratrol, Alfa lipová kys., a vitamín C?

díky za odpověď :)

Edit: smazání zbytečných citací - poo.

Série offtopiků přeložena http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=119567#p119567 SDK


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“