Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

deane

Příspěvek od Jayo »

Deane, ako spravne pises, v tom ovoci z Lidla toho moc nieje. Lidl je na tom z tychto hypermarketov takmer najlepsie. Ja sam "lovim" zeleninkarov po trhoch. Minule som nasiel babku ako z rozpravky, vsetko mala z vlastnej zahradky a take dobro z nej srsalo. Aj ta zeleninka vyzerala tak pekne. Tak od takej kupujem. A som zacinajuci vitarian, teda nieco, co sa nanho dost podoba, uplny vitarian asi nikdy nebudem. Moj nazor je, ze ani v najkvalitnejsej zelenine dneska, ani ked si vitarian, neziskas vsetko, pretoze poda proste uz nieje kvalitna. Nemoze byt. V tomto sa mi skor pozdava nazor od Jardu zo zdravi-az.cz, ktory je sam blizko vitarianstvu, denne pije 1,5 litra mrkvovo-nejakej stavy, a k tomu berie 10gramov cecka, 16 tabliet horcika, pangamin, zinok, a B12. Na selen paraorech denne, na jod morske riasy Dulse. Toto sa mi zda realne pokrytie dennej potreby vitaminov, ktoru mali nasi prapredkovia zijuci v sulade s prirodou, kedy im stacila polovica vitaminov, a navyse strava z cisteho zivotneho prostredia ich mala 2x tolko ako teraz. To je zas moj nazor, a preto nemam problem siahnut po umelom vitamine.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Jayo,
Tak len k ovociu z Lidla, u nás je Lidl asi najhorší, no v susednom väčšom meste je na tom oveľa lepšie než u nás. Ráno Lidl zoberú dôchodci a dôchodkyne Lidl útokom a už všetko mačkajú, prehrabujú, prehadzujú, toto by si za minulého režimu nikto nedovolil.
Ja napr. keď idem kúpiť jablká (nehovorím o nich teraz ako o zdroji céčka) tak pozriem či sú medzi nimi aj červivé, ak áno tak viem že asi moc striekané neboli. Také som aj dnes na poľnohosp. družstve kúpil. Nie vždy sa to dá, ale ak sa dá tak sa snažím kúpiť to, čo je zdravšie, nie krajšie. No a niečo aj z vlastných zdrojov.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

kolagen

Příspěvek od Denny »

Při hledání vit.C (kys. L- askorbová) http://www.dromy.cz/dromy/eshop/0/0/5/33

jsem narazil na levný kolagen (také yucca) a ptám se, zda by byl podle vás vhodný také pro lidi :?:

http://www.dromy.cz/dromy/eshop/10-1-SU ... zat-1000-g


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Ked si prečítaš čo tam píšu napr. o vit.C tak tenn zrejme ano:
Vyšší dávky vitaminu C dokáží blokovat účinek látek, které vznikají v těle jako odpověď na podráždění alergeny. Vitamin C je rovněž účinným prostředkem při léčení astmatu.
Vitamin C také pomáhá ke vstřebávání určitých aminokyselin, větší množství jej proto potřebují lidé kteří drží redukční diety.
Vitamin C chrání proti zhoubným účinkům kouření, větší množství jej proto potřebují kuřáci.
Vitamin C ovlivňuje schopnost našeho organizmu využít některé důležité živiny. Jedná se především o vápník a železo.
Žeby kone boli kuřáci?

A tá Jucca? Neviem či aj kone trpia zvýšeným cholesterolom? Oni to popisujú ako pre ľudí.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Doporučení

Příspěvek od Merlin »

A buffered vitamin C is probably best for most people. However, do not use a buffered vitamin C with calcium in it. This form of vitamin C seems to promote cancer growth.

Pro většinu lidí je pravděpodobně nejlepší pufrovaný vitamín C. Ale nepoužívejte vitamín C pufrovaný kalciem. Zdá se, že tato forma vitamínu C podporuje bujení rakoviny. (Gary WADE)

(Jak nakoupeno, tak prodáno... kdysi se o tom tady někde vedla debata, a tehdy jsem si nemohl vzpomenout, kde jsem na to narazil. Tak to dodatečně doplňuji.)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

mineralne askorbaty

Příspěvek od jarop »

Niektoré minerálne askorbáty sú možno ešte lepšie ako samotná kyselina.
Pred rokom som márne zháňal askorbat magnezia.
Dosť ma prekvapuje, že askorbát vápnika je vraj kancerogenny. Budem musieť overiť.


Jaro
erricco111
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: pon 27 dub 2009 18:03

Vitamín C

Příspěvek od erricco111 »

Zdravím

Ohladne vitamínu C si sem dovolím vložiť skopírovaný text .

Najväčší prirodzeným zdrojom vitamínu C je slivka Terminalia ferdinandiana, austrálskymi domorodcami nazývaná “billygoat plum” (obsahuje 5 000mg vitamínu C v 100 g.) Aj Malpighia glabra (višňa acerolová), ktorej domovom je Južná Amerika, Západná India a Karibská oblasť, oplýva množstvom vitamímu C (do 4 500 mg v 100 g ovocia)

Zaujímalo by ma, či sa daju niekde zohnať tieto plody sušené, alebo ešte lepšie, či sa dajú niekde zohnať semienka na zasadenie.
Zatial som všade našiel len koncentráty, ale nejako neverím tomu čo je vo fólii ... :(

Dakujem


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: VITAMÍN C v prášku, 1 kg 650,- Kč

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Shit! Ok, Nazdar Merline,

je už pozdě se do toho ted' pouštět, ale vím něco o céčku, čeho si asi moc obyčejných lidí nevšimlo. Taky jsem se tím svého času cpal jak blbec, jenže jsem to míchal se sodou, aby mi to nepropálilo kotel. Bral jsem až 4x denně 15 gramů. Něco to pomohlo, na chvíli, ale žádný zázrak a čert ví, jestli to bylo céčko, nebo soda, nebo oboje.

Budu muset zase št'ourat odkazy, anglické, ale něco mám v archlívu, takže by to nemělo být až tak pracné. Ani nejde o to céčko, ale o to, na co se to céčko v těle dokáže rozkládat, i když to asi bude něčím podmíněno do jaké míry, takže rajčata. To je bomba.

Jo, reaguju samozřejmě na Jana Hromadu. Jako pikantnost pro Tebe, uvízlo to ve mně ve spojitosti s W.F. Kochem. :lol:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: VITAMÍN C v prášku, 1 kg 650,- Kč

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Merline,
Byla to práce, protože jsem jméno té kyseliny zapomněl, prolezl jsem archlív bezvýsledně, ale měl jsem to v záložkách, takže vydolováno. Jedním z metabolitů vitamínu C v těle je Oxalic acid:

http://www.indepthinfo.com/nutrition/oxalic-acid.shtml
http://en.wikipedia.org/wiki/Oxalic_acid

Když se na oxalic acid člověk podívá, je struktura velice blízká Kochovu O=C=C=O tedy C2O2

Tady ten člověk se pak rozepisuje, k čemu je oxalic acid dobrý. Nechal si to očividně i zapatentovat.

http://www.coljoe.com/

No, a Hromada do toho vletěl s rajčatama. :D

Takže, co je v rajčatech a co se děje, když se rajče skříží s céčkem?

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

V tom případě

Příspěvek od Merlin »

je asi nejlepší žvýkat šťovík... ;)

Kyselina oxalová = kyselina šťavelová, to je to, co působí kyselost ovoce. Myslím, že v těch rajčatech bude něco jiného. Ve zralých jí moc není.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Tvorba kamenů v organismu(a písku...)

Příspěvek od muflon »

Málokdo chce mít v těle pískoviště nebo kamenolom... :roll:

Kyselina šťavelová je ve velkém množství např.v rebarboře..., Jarda Z. tu rebarboru kvůli TVORBĚ OXALÁTOVÝCH KAMÍNKŮ a možná ještě z jiných důvodů vůbec nedoporučuje konzumovat(nejspis ze je velmi kyselinotvorna)...(ale je klidně možné že na něco může být kyselina stavelova dobra kdyz se vi jak s ní zachazet...)

Kdysi jsem měl velké obavy konzumovat Megadávky Céčka právě z důvodů tvorby kamínků (ať už jakéhokoli druhu)....a nikdo mi nebyl schopen vysvětlit jaké interakce Céčka s čím zvyšují riziko tvorby kamenů, ale kysečlina stavelova tam urcite patrit bude...mozna i soucasna konzumace s nejakymi mineraly(hlavne v nevhodne nebioaktivni forme,
a ZAJIMALA BY MNE I INTERAKCE CECKA A HCL !!!-mam zato ze brat Cecko brzo pote co si clovek orálně vzal HCL nebude moc dobré??(nejspis bude dobry odstup cca 1h ?) :?:

Megadávky Cecka a zabránění vzniků kamenů by mělo řešit dodávání hořčíku v DOSTATECNEM..!) mnozství(to je vsak u kazdeho jiné !-viz vlakno o Mineralech), dále podávání B6 2xDenne 20mg
(dále vhodná i B12)...snad jsem na nic nezapomněl...více píšu o tom na vlákně o Minerálech...podvlákno3:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... c&start=30
(čt 15 červenec 2010 11:00 Předmět: OTAZKY k vhodne forme dodani C)

Další dokumenty o Céčku na tomto fóru(časem možná bude vhodné je sloučit...):

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... =vitam%EDn

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... =vitam%EDn

Doporučená léčebná a preventivní dávka rajské šťávy denně je 250 ml.

Při vysokých dávkách vitamínu C je podávání kyseliny listové(syntetické raději ne!!-viz vlákno o Minerálech-Potravnich doplncich..., plně by mělo dostačovat pít hodně čerstvých šťáv ze zeleniny, tzv.zelené nápoje(viz zdraví-az.cz, a pravidelná konzumace listové zeleniny....) a vitamínu B12 nezbytné, protože jsou při asimilaci vitamínu C spotřebovávány.
Při vysokých dávkách nezapomínáme na hořčík a vitamín B 6, které brání vzniku ledvinových kamenů.
Jinak může dojít k tvorbě
ledvinových kamenů, oxalátových, urátových a cystinových.

E. Mindel doporučuje lidem užívajícím už od více než 750 mg/den vitamínu C suplementovat hořčík jako prevenci ledvinových kamenů.
Naposledy upravil(a) muflon dne úte 27 črc 2010 18:33, celkem upraveno 1 x.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Interakce a Kontraindikace

Příspěvek od muflon »

Pro lidi kteri berou chemicke léky nebo chodí na různá vyšetření krve, moči, stolice...atd, je dobré vědět jak to vše mohou ovlivnit velké dávky Cecka... :!:

Je pravda že je dobré číst příbalové letáky k lékům kvůli možným vedlejsim ucinkum...tak i kdyz lek presto bereme(informovani predem...), tak proc by podobny postoj nemohl byt i u Cecka(ktere sice NENI LEKEM ale potravnim doplnkem....presto ale dle mnohych zkusenosti sice neléčí...ale UZDRAVUJE a je hlavně PREVENCÍ mnoha chorob...
Jak se rizhodne kazdy clovek po precteni Interakci a Kontraindikaci(navíc nejspise neuplnych, a po case mozna ze se zjisti ze je to jeste trochu jinak...)--to uz je na osobnim rozhodnuti kazdeho cloveka, který chce pečovat o své zdraví....

Kontraindikace:
Na vitamín C, zejména syntetický jsou u některých
jedinců citlivá játra v případě jejich onemocnění. Také nemocná slezina
nesnáší kyseliny. Není však dosud známo, zda se to týká také vitamínu C. Bez vědomí lékaře nepodáváme u osob se sklonem k trombóze (infarkt,mrtvice, stavy po implantaci umělých kloubních náhrad aj.) a je vyloučen při užívání
některých léků snižujících krevní srážlivost.

Interakce:Informujte svého lékaře, když užíváte velké množství vitamínu C. Vitamín C
může změnit výsledky močových a krevních testů na cukr, a může vést k nesprávně
negativnímu výsledku při krevní zkoušce vzorku stolice. Kyselina askorbová může účinek některých léků zesílit nebo oslabit.
Proto je třeba lékaře informovat, pokud vitamín C v nějaké podobě suplementujete.
Vzájemné ovlivnění účinnosti nebo toxicity je možné především při současném
užívání vitamínu C a deferoxaninu, nebo sulfonamidů a dále chinidinu, warfarinu,
barbiturátů, primidonu nebo disulfiramu.
Některé látky narušují účinek vitamínu C. Jsou to některá sedativa,
hypnotika (barbituráty), acylpyrin a antikoncepční pilulky


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: V tom případě

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Merlin píše: No, sranda je, že babky kořenářky velmi doporučovaly žvýkat š'tovík,
Takže babky kořenářky o tom věděly a nevěděl jsem o tom já. Už je to v šedejch. Dík.

Ahoj, Slávek.
Naposledy upravil(a) Slavek Krepelka dne stř 21 črc 2010 14:24, celkem upraveno 1 x.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Vitamin C a HCL (odstupy?)

Příspěvek od muflon »

Vitamin C i HCL jsou oba kyseliny...nakolik se spolu snaseji dohromady?
Je vhodnější vzájemný odstup, aspoň cca 1h(ale pokud někdo bere s prodl.vstřebáváním tak je to asi jedno kdy v průběhu dne bere Cecko a kdy roztok HCL...
Naposledy upravil(a) muflon dne úte 27 črc 2010 18:31, celkem upraveno 1 x.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamín C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Merline,

Můžeš sem dát zpětný odkaz na toho Hromadu? Není to k nalezení. Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“