Pavoučí kousanec

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Pavoučí kousanec

Příspěvek od ceskymo »

Tak nevim, kam todle frknout:
byla jsem rubat drivi na zimu na vrcholech Sierra Nevada (cca 8000+feet = 2400+m/m), kdyz me cosi kouslo. Bolelo to. Pak uz jsem si zas hrala na drevorubce a tak jsem tomu nevenovala pozornost. Drivi dorubano, nalozeno, odvezeno domu, vecer jsem dala koupel - a zacly se dit veci. Jako kdyby to ta horka voda zaktivovala. Ruka opuchla na dvojnasobnou velikost, bolest se spustila, proste hruza. Tak jsem na to dala MMS (aktivovane HCl) a sla spat. Druhy den jeste stale otok a bolest, takze znovu MMS a klidek.
Od tretiho dne (otok zmizel) davam Neosporin (vazelina s antibiotikama).
Co jsem nasla na internetu:
pavouk (jak tvrdi Anri pavoukovec) se jmenuje brown recluse a jeho kousnuti zpusobuje necrosis. No, dekuju pekne.... Mam pocit, ze to MMS z toho asi vysaklo ten nejhorsi jed, proto jsem jeste dopadla relativne dobre, v porovnani s obrazky na

http://www.google.com/search?q=loxoscel ... CAkQ_AUoAQ

No, jeste uvidime... ale jsem moc rada, ze muj imunitni system funguje tak skvele, jak funguje...
Nemate nekdo dalsi napady, co s tim ted - tyden po kousnuti?

PS: Oficialni zdroje tvrdi, ze tenhle pavouk v Kalifornii nezije. Moji sousedi a kamaradi vedi, ze zije, proto me vsichni varovali....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pavouci kousanec

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:Oficialni zdroje tvrdi, ze tenhle pavouk v Kalifornii nezije. Moji sousedi a kamaradi vedi, ze zije, proto me vsichni varovali....
Obrázek
(zdroj: ... http://www.ext.colostate.edu/pubs/insect/05607.html )

... :dknow: ... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Pavouci kousanec

Příspěvek od martin11 »

zajímavé vlákno....
a co v Česku, známe klíšťata a co by nás ještě v české přírodě mohlo ďobnout??? vosa, fčela, mravenec, sluníčko sedmitečný / mě tuhle kouslo/, zmije, čmelák, sršeň, komáři, ovádi. kdo se s tím zabývá napište, a jak kousanec ošetřit. myslím, že rada čím pomazat ranku by byla namístě aventuelně rady na repelenty / ty moc rád nemám/ nebo přírodní produkty, čím se "namazat :pivko: "...droždí a pivo proti klíšťatům, popř vitamin B / to vím a proto piju pivo/
...jinak ceskymo držím palce ať se to brzy zhojí :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Ošetření štípnutí ...

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:vosa, fčela, mravenec, sluníčko sedmitečný, zmije, čmelák, sršeň, komáři, ovádi. ...... jak kousanec ošetřit
... http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=31306#p31306 ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Ošetření štípnutí ...

Příspěvek od martin11 »

viz výše odkaz...je to toto????
Při pročítání jsem narazil na kapitolu JED. Na včelí, vosí, komáří a jiné bodnutí velmi dobře funguje cigareta.

To si zkrátka zapálíte čvaňháka nebo požádáte spřízněného čmudila o zapůjčení cigarety, a žhavým koncem, zbaveného popela, např. odklepnutím a ofoukáním, si šmejdíte 0,5 až 1 cm nad vpichem tak dlouho, dokud to bude snesitelné. Čím blíže a déle, tím asi lépe, jenom pozor, ať si při tom nezpůsobíte popáleninu. Postačí jen 10-30 sekund. Během pár minut přestává nepříjemné svědění a po chvíli již o tom vůbec nevíte. Většina biologických jedů se totiž docela velmi lehce rozkládá již při teplotách od 48 až 60 st. Celsia. Na stejném principu funguje i tento patentní přístroj http://interlink.tsbohemia.cz/beurer-is-40_d148027.html . No nekupte to za ty peníze . A pokud by snad někomu scházelo to zlato na špici, tak na vypalování může použít Zlatý Malborka.

Takto si pro jistotu ošetřuji i místa vpichu po klíšťatech, ale s tím rozdílem, že to nechávám tak dlouho, až se na tom místě vytvoří puchýřek. Jistota je jistota. A borélie jsou svině.


...toto jsem přehlédl, ale jako rada určitě stojí za vyzkoušení, resp se s tím nedá nic pokazit :idea: m11 :D

Edit: ... opravena citace a doplněna + zvýrazněna nejdůležitější věta (podstata principu) ... A(&F) ...


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Ošetření štípnutí ...

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše: jako rada určitě stojí za vyzkoušení, ...
... funguje to !! ... mnohokráte použito ...... především na "svědivé štípance" po komářím a ovádím bodnutí ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Pavoučí kousanec

Příspěvek od poota »

Na kousnutí pavoukem to nemusí působit - většina pavouků do rány nevstřikuje nějaký jed, ale svoje trávicí šťávy, takže nejspíš kyseliny.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pavoučí kousanec

Příspěvek od A(&F) »

... "pavoučí jedy" mají velmi podobné složení jako neurotoxiny a nekrotoxiny "mořských potvor", na které "okamžité vypálení rány ohněm" funguje velmi dobře ...... také osobně vyzkoušeno ... :angel: ... dodnes mám jizvu na pravém chodidle ...... chvála bohu pouze jizvu, mohlo to dopadnout mnohem hůře ... :? ...

---------------

citace: ... "JEDY PAVOUKŮ ( ARANEIDEA )

Rod Loxosceles

Pavouci rodu Loxosceles vytvářejí hemolytické toxiny a nekrotoxiny. Nekrotizující složka jedu je spojována s určitou frakcí glykoproteinu. Hemolytické toxiny se přímo váží na membránu erytrocytů a způsobují tak jejich strukturální změny. Při intoxikaci způsobené tímto pavoukem často vznikají nekrózy plísní Mycobacterium ulcerans, který je obsažen ve slinných výměšcích těchto pavouků.

Intoxikace: V případě kousnutí pavouky rodu Loxosceles nastupuje typická lokální reakce, kterou doprovází intenzívní bolest. Signifikantní reakce ihned po bodnutí se zde nedostavuje. Klinické příznaky nastanou až za 12-24 hodin projevy zčervenání a lokální bolestivostí (pálení). Později se objeví puchýřky, které se mohou měnit v ulcerace a nekrózy. Systémová reakce nebývá tak častá a většinou nekoreluje se závažností akutních lézí. Poškozeny mohou být ledviny (nastává akutní selhání ledvin, což je většinou příčina smrti u kousnutí tímto pavoukem). Účinek se rozvíjí za 24 - 48 hodin po vpravení jedu do organismu a charakteristický pro něj je koagulopatie a hemolýza.

Terapie: Zmírnění lokální reakce navozené kousnutím pavouka Loxoscelens přinášejí studené obklady, popř. přiložené kostky ledu. Terapie kortikosteroidy není příliš účinná. Vzniklé ulcerace se ošetřují peroxidem, potírají vodnými roztoky brilantové zeleni nebo genciánovou violetí. Na noc se doporučuje léze pokrýt mastí s obsahem antibiotik pro lokální použití (polyrnyxin, bacitracin, neomycin). Při systémových příznacích je terapie pouze symptomatická: hemolýzu a koagulopatii zlepší transfúze celé krve nebo erytrocytární masy, destiček, atd. Alkalizace moči urychluje exkreci hemoglobinu a tak může zabránit renálnímu selhání." ...

(zdroj: ... http://www.biotox.cz/toxikon/zivocich/pavouci.php )

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pavoučí kousanec

Příspěvek od A(&F) »

... hele, Mo ... nechci Tě strašit, ale jak se v tom čím dál tím víc hrabu, tak Ti musím doporučit to stejné, co jsem Ti řekl už v noci ... děvče, seber se a šupem masti za doktorama (i přestože je nemáš ráda) ...... tohle totiž v krajním případě nemusí bejt fakt žádná prdel ... :? ...

... http://www.toxicology.cz/modules.php?na ... nt&sid=568 ... ( popř. http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/meta ... dviny.html ) ...

... i přestože pořádně nevíš, co za potvoru Tě vlastně kouslo, tak to, co se Ti udělalo na ruce je dost signifikantní ... a pokud se to nebude léčit, nemuselo by to dopadnout dobře ...... hlídej si alespoň teplotu ...

... Anri ...

-------------
PeS: ... žádnou účinnou mexickou lidovou léčbu proti sfingomyelináze-D jsem neobjevil ... :dknow: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Pavoučí kousanec

Příspěvek od ceskymo »

Dekuju vsem za rady a porady - na tu cigarkovou kuru jsem si mela vzpomenout hned, jak to kouslo... ted je (asi???) pozde...
Rana uz se zmensuje, po milimetrech, ale prece - kazdej den to merim :)
Zatim se vyhybam vode (to je teda dilo se osprchovat tak, abych tu ranu nenamocila), protoze vlastne az ta horka koupel to odstartovala, tak mam pocit, ze voda v tom nejak taky funguje (opravte me nekdo, pokud jsou my pocity zavadejici :) ).

Anri, k dochtorum nepujdu (o tom uz jsme mluvili), i kdyz vim, ze to myslis dobre. Ale! Co treba misto Neosporinu tam prikladat listy z divizny? Nebo z nejaky jiny kytky, kdyz uz se to hoji??? Mesicek? Arnika? Trava? Aloe? Kokoska? To vsechno doma mam, jenom si nejsem jista, ktera by byla nejvhodnejsi.

Jinak vyptavanim sousedu jsem zjistila, ze tady zije nejen tenhle brown recluse, ale i desert recluse, kterej je prej jeste horsi co do dusledku kousnuti....

Tak to vidite, lidicky, budte radi, ze mate (krome klistat teda) jinak samy pratelsky potvory, i kdyz jejich kousance taky bolej... :D


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Pavoučí kousanec

Příspěvek od ceskymo »

Anri, tady mas o tom protijedu. Nojo, jenze ten se musi vzit hned, a navic ho maji zrejme jenom v Brazilii.... tak ten mi teda taky moc nepomuze... :
Anti-venoms can be effective in controlling the symptoms of a necrotic bite. There are several anti-venoms commercially available in Brazil, which have been shown to be effective in controlling the spread of necrosis in rabbits.[4] The effectiveness of such anti-venoms is very time-dependent. If administered immediately, they can almost entirely neutralize any ill effects. If too much time is allowed to pass, the treatment becomes ineffective. Most victims do not seek medical attention within the first twelve hours of being bitten, and most anti-venoms are largely ineffective at this point. Because of this, anti-venoms are perhaps more effective in theory than in practice. They have, however, been proven to be very effective if administered in a timely manner and should not be discarded as a legitimate technique when circumstances permit.
http://en.wikipedia.org/wiki/Loxoscelism

"Pokud se protijed poda okamzite, je schopen temer dokonale neutralizovat pusobeni jedu. Vetsina obeti nevyhleda pomoc behem prvnich 12ti hodin a vetsina protijedu je vicemene neucinna po teto dobe."

PeS: Nemam ani teplotu, ani zadny jiny priznaky, tak do sebe jeste nacpu hooodne cesneku a bude dobre... :P


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pavoučí kousanec

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:na tu cigarkovou kuru jsem si mela vzpomenout hned, jak to kouslo... ted je (asi???) pozde ...
... vzhledem k tomu, že kousnutí většinou není vůbec cejtit (jak píšou), tak i kdybys sis na to vzpomněla, když jsi to zjistila, tak by Ti to stejně již asi nebylo nic platné ... tudíž ani teď už to pravděpodobně nemá žádný smysl ...
ceskymo píše:tady mas o tom protijedu.....
... jj ... to jsem samozřejmě četl ... ;) ... a také aj to, jakým způsobem se připravuje (= 1 kůň + 10.000 příslušných baboukovců + 1 devítivoltová baterii na dráždění, kdy všechno zúčastněné předčasně umře ... ta baterka asi jako první :ewhistle: ) a jaké jsou snahy spojené o její jednodušší/lacinější výrobu ... viz http://www.lidovky.cz/boj-proti-pavouci ... mavosti_hm , což však není tak úplně jednoduché ( http://www.toxicology.cz/modules.php?na ... le&sid=573 ) ...
ceskymo píše:ze tady zije nejen tenhle brown recluse, ale i desert recluse, kterej je prej jeste horsi co do dusledku kousnuti
... dle té mapky výše (i dle http://en.wikipedia.org/wiki/Loxosceles_deserta ) by ve vašich končinách měl žít především ten "dezert" :D , kdežto onen "hnědák" by se měl nacházet více na východ USA ( http://en.wikipedia.org/wiki/Brown_recluse_spider ) ... nehledě na to, že tyto dva druhy (jak je zmíněno v odkazech) vetšinou neobývají stejné území ... :dknow: ...
ceskymo píše:Co treba misto Neosporinu tam prikladat listy z .....
... mno, ... :ethink: ... pokud už něco přikládat, tak bych opět zkusil oblíbenou patlaninu z brusinek (přírodní silné antibiotikum), nejlépe spolu s koloidním stříbrem ... kdys jsme to rovněž použili na nekrotizující ránu (byť to bylo po mechanickém poškození, + zřejmě i vlivem infekce získané během lék. zákroků v nemocnici) ... a pomohlo to ... :) ... http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=120803#p120803 ...

... drž se !! ... a zatím :bye: ... Anri ...


------------
PeS: ... tu ránu udržuj v absolutní čistotě ... ale to je snad jasný ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Pavoučí kousanec

Příspěvek od ceskymo »

+ zřejmě i vlivem infekce získané během lék. zákroků v nemocnici - vidis, a ty se mi divis, ze nechci k tem reznikum... :evil:

Anri, ten poustni zije primo tady u nas v pousti, cca 600 - 1500 m/m, zatimco ten hnedej (kterej me nejspis kousl) zije na Sierre, od 2000 m/m vys.
Precetla jsem si tvuj link na pripad Jeffa Hannemana, ale ti povim, ze me nekdo (dochtori) hazet do komatu, vyrezavat mi celej rok maso z ruky, atd... souvisejici spousta "leku", uspavacek, zkratka a dobre, asi by mi z toho ty jatra selhaly taky. Radsi zkusim to koloidni stribro, trochu ho tu mam - lecim s nim epilepsii u cubiny (zatim to vypada, ze uspesne).
Ty brusinky tu mam taky, ale jenom jednak suseny a jednak v marmelade, musela bych je nejak rozmixovat s prevarenou vodou asi, tak zatim zacnu tim stribrem a uvidim...


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pavoučí kousanec

Příspěvek od A(&F) »

... sem říkal, že Tě nechcu strašit ... :D ...

... a co tejče teho KS, já osobně bych ho rovnou zkusil s těma brusinkama ... ;) ... ale je to jen na Tobě ...... kdyžtak máš ještě tu levou ... :mrgreen: :angel: ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Pavoučí kousanec

Příspěvek od ceskymo »

A(&F) píše:...... kdyžtak máš ještě tu levou ...
:evil: :evil: :evil:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“