Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.

Inhaloval bych za pomocí "Elektronického inhalátoru"?

Absolutně ne.
4
10%
Určitě ne.
4
10%
Nevím / možná.
1
3%
Když se ukáže, že je to dobré, tak proč ne.
10
26%
Již inhaluji - kouřím (už jen) e-cigarety.
10
26%
Kouřím klasické cigarety a na EI se nechystám.
2
5%
Kouřím jak cigarety, tak i inhaluji.
3
8%
EI jsem zkoušel, ale vrátil jsem se zpět k cigaretám
1
3%
Kouřím všechno, co se vykouřit dá ;)
2
5%
Jiná odpověď...
2
5%
 
Celkem hlasů: 39

Lucina
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03 lis 2014 12:08

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Lucina »

Já bych elektronikou cigaretu za běžnou už nevyměnila. Přešla jsem na ni už před rokem a jsem s ní spokojena jak já, tak i celá moje rodina. Můžeme se tady donekonečna dohadovat do jaké míry je e-cigareta lepší ta běžná, nebo zda je v něčem lepší, poslední dobou se o tom rojí docela hodně diskuzí. Myslím si, že je to závislé na každém, jak se k e-cigaretě postaví. Jak říkám, já už bych neměnila. Jen tak pro zajímavost, víte Vy vůbec jak taková e-cigareta funguje?
Pokud ne, koukněte se na tato videa, jsou celkem poučná :)

Edit: Komerční odkaz odstraněn SDK


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Bobina »

no díky elektr.cigaretě budu dobudoucna určitě zdravější,neboť jsem se díky ní dozvěděla třeba o Bolotovovi :laugh: No takže shrnuto-díky tomu,že jsem přešla ne ecigaretu uzdravuji sebe i celou rodinu :smoke: :D


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od poota »

U e-cigaret odpadají zplodiny hoření, takže jejich "kouření" dodává tělu téměř jenom nikotin - čímž se u nich dostáváme k otázce jeho prospěšnosti nebo škodlivosti.
Nikotin jako takový je bez diskuzí jed a to docela prudký, což na první pohled hovoří o jeho škodlivosti.
Jenomže nelze v tomhle případě pominout jedno pravidlo, které říká: "Rozdíl mezi jedem a lékem je pouze v dávkování!"
Z toho pak vyplývá, že v malých dávkách je nikotin lék a tak by nemělo zas až tak moc překvapovat, že některým kuřákům očividně prospívá. Z výše uvedeného pravidla je jasné, že prospěch z kouření budou mít jenom "mírní" kuřáci, tedy jen do určitého počtu cigaret či e-cigaret denně. Což vypadá docela jednoduše, ovšem život lidský už má takový nepříjemný obyčej, že jednoduchý nebývá ani náhodou ;)
U nikotinu je tím zádrhelem fakt, že ke všem svým účinkům přidává ještě to, že je to droga. Droga v tom smyslu, že je návykový a jako by to nestačilo, tak si ještě "vynucuje" navyšování denní dávky. Tím se ovšem kuřák dostane snadno až k hranici, kdy neničí jenom tělíčka různých mikroorganizmů a parazitů, ale začíná už ničit a otravovat i tělo svoje vlastní.
U běžných cigaret signalizuje blížící se tuto hranici již neúnosná devastace výstelky dýchacích cest, která se projevuje hlavně ranním prokašláváním se k životu - většinou ovšem nemá jiný výsledek než donekonečna opakované: "asi bych se měl na to koření vys.at", nicméně zůstává většinou jen u těch verbálních nót.
U e-cigaret mám dojem, že se dá denní dávka zvyšovat celkem plynule a bez nějakých nepříznivých příznaků až přes tu "léčivou" hranici, takže když už se začne nějak projevovat její škodlivost, tak to nejspíš bude už poškození jako následek otravy nikotinem. Tady právě vidím určitou dvojsečnost "zdravého" kouření e-cigaret - kuřák má dojem, že kouří zdravě a neškodně, takže do sebe bez nějakého znepokojování dostane za den víc nikotinu, než by dostal kouřením cigaret.
Tolik tedy můj názor - ale přivítám i názory jiné až i zcela opačné :bye:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Bobina »

[hr]u ecigaret se dávka nikotinu nezvyšujenýbrž snižuje
je to tak-začínající ekuřák musí začínat na vyšší síle nikotinu/24,18/,aby neměl chuť na cigáro.Pokud začíná na 12 a méně pokuřuje ještě cigarety a ekouření časem vzdá.Proč začíná na nižší dávce-jelikož vdechne stejně jako cigáro a málem se zadusí a řekne si-to je na mě silné.U ecigaret se vdechuje jinak-ne do hloubky do plic,ale jen jaksi výš.Já když to někoho učím,tak to trvá tak 2hod,než se to naučí.No a časem si tělo říká o snížení nikotinu samo-cítí se přehulen,najednou je to silné...Sníží tedy o nějaký stupeň,toto se opakuje až se dostane na dávku tak 4-8%nikotinu.A proč?to se mi nepodařilo zjistit.Když je tedy nikotin návykový proč u klasických cigaret zvyšujeme a u ecigaret snižujeme to nikdo neví,ale děje se tak u 99%ekuřáků. :smoke:


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od MIRKO »

Já jsi myslím, že nikotin /kouření/ je navýkové pouze psychicky...fyzicky těžko...většina kuřáků co s kouřením skončí...s tím sekne najednou.Nezaznamenal jsem, že by nějaký kuřák co úspěšně přestal měl nějaké velké abstinenční příznaky...vše je stejně jenom v hlavě.E-cigareta je stejně jenom berlička...navíc škodlivější.M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Bobina »

ale Mirko,jak víš,že je škodlivější?
Samozřejmě,že je to návyk psychický,nikdo neříká,že je fyzický.Já nekouřila,když jsem byla těhotná,kamarádky mi říkaly-proč jsi smutná už s tebou není legrace a já se těšila až si budu zase moci zapálit.hned jak jsem dokojila,tak jsem si zapálila a byla jsem zase šťastná.Já měla hrozný absťáky i když jsem třeba jen snížila cigarety na 5ks,takže tady máš první případ abstinenčních příznaků.Neříkám,že ecigarety jsou škodlivější nebo zdravější-to se neví.Já jen,že už nemám ten ranní kašel a je mi lépe.Na vyšetření srdce,plic,tlaku....nevěřili,že jsem kdy kouřila a já kouřila 30let.A tak mě zajímá,pokud máš nějaké nové poznatky ohledně ekouření sem s nimi.


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od MIRKO »

Je to jen můj laický názor...ostatně diskuse na toto téma, nebude mít nikdy vítěze...je to vždy kuřácká lobby vs. protikuřácká lobby.V USA FDA /ne že bych ho měl zrovna rád/ zvažuje zákaz proje e-cigaret no netu.V náplních tam objevili nežadoucí kovy včetně antimonu.Vůbec v dnešní době, kdy do nás cpou chemii horem-dolem /potraviny,chemtrails,léky atd/,bych měl z toho největší strach, že budu kouřit další svinstva co mohou nacpat do náplní...totéž samozřejmě platí i u běžných cigaret...co v nich je chemických příměsí.Já naštěstí kouřím pouze doutníky...tady riziko, že budou výrobci přidávat chemii /urychlovače hoření/ není...kdo by jsi koupil znovu drahý doutník, který hoří jako papír?Já osobně ani nezaznamenal žádnou tendenci ke zvyšování četnosti kouření, nebo nedej bože absták.Kouřím cca 2 roky 1-4 doutníky týdně...a to podle stavu svého volna a peněženky.Nejradši kouřím někde v přírodě, na hezkém výhledu.Smradem nikoho neobtěžuju, když dorazím domů hodím jsi sprchu a umyju zuby.Neměl jsem doutník i 14. dní...a žádný problém.Možná nejsem ale relevantní kuřák...do 41. let jsem prakticky nevzal nějaké kuřivo do huby. :smoke:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Bobina »

a tak to jo.No musí se člověk taky vyznat v náplních,nekouřit jen tak nějaké liquidy z tržnic. :bye:


Luboš1
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 29 led 2014 13:47
Dal: 30 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Luboš1 »

Ve všem souhlasím s Bobinou já kouřil 25 let ted 5 let už ecígo, uplně zmizel ranní kašel nezadýchávám se vrátil se čích a chut tohle ocení každej silnej kuřák co už má něco zasebou mužu to jen doporučit všem co nemohou přestat kouřit a chtějí stím něco dělat.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od poota »

Luboš1 píše:... uplně zmizel ranní kašel nezadýchávám se vrátil se čích a chut ...
To celkem potvrzuje, že tyhle potíže působí kouř a dehet - nikoli nikotin.

Zdravím - poota
P.S. Píšeš na normální klávesnici?!?


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Paipo ...

Příspěvek od A(&F) »

... hledal jsem něco kolem chlorofylu a omylem narazil na toto: ... http://www.kurakovaplice.cz/koureni_cig ... rafie.html ... třeba se to někomu bude hodit ... (pokud to někdo bude vnímat jako komerční odkaz, tak to, pls, Rivale smaž)

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Míca
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 15 lis 2016 12:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Míca »

Souhlasím s tím, že kouření je hlavně v hlavě, je to psychická záležitost. Taky nevím o nikom, kdo by měl nějaké velké abstinenční příznaky. Jen moje sestra po tom, co přestala kouřit, tak lehce přibrala na váze. Já bych kouřit nepřestala, dokud bych pro to neměla důvod, třeba zdravotní. Elektronickou, co mám teď Vapour 2, neberu jako pomocníka na odvykání, i když někomu může pomoct. Já mám v liquidech nikotin a není ho zrovna málo a jde mi o to si jí vychutnávat u vína a dobrýho kafe - je to hlavně sociální závislost. Kdybych chtěla nebo musela, tak bych se toho dokázala vzdát.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“