Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.

Inhaloval bych za pomocí "Elektronického inhalátoru"?

Absolutně ne.
4
10%
Určitě ne.
4
10%
Nevím / možná.
1
3%
Když se ukáže, že je to dobré, tak proč ne.
10
26%
Již inhaluji - kouřím (už jen) e-cigarety.
10
26%
Kouřím klasické cigarety a na EI se nechystám.
2
5%
Kouřím jak cigarety, tak i inhaluji.
3
8%
EI jsem zkoušel, ale vrátil jsem se zpět k cigaretám
1
3%
Kouřím všechno, co se vykouřit dá ;)
2
5%
Jiná odpověď...
2
5%
 
Celkem hlasů: 39

MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od MIRKO »

No já své názory na kouření opírám na 3. faktech...

1. pozorování zdravotního stavu /subjektivně/ na podobně starých lidech /cca kolem 50. let/ na koupališti...
tito se mi jeví na první pohled podstatně zdravější, než nekuřáci.Možná zde hraje roli i to, že bývají i podstatně více opálení /nebo se více sluní/, než nekuřáci.

2.Na přímém srovnání zdravotního stavu mých kamarádů /vrstevníků/.../mám 43.let/...neznám ani jednoho, který kouří a má nějaké závažné zdravotní problémy /možná je tají?/...nebo zde hraje velikou roli psychika.

...za to mí kamarádi nekuřáci jich mají požehnaně...stejně jako já.Musím upřímně říci, že dnes lituju, že jsem rozumně nezačal kouřit již zamlada.Za to jsem velice intenzivně do cca 33. let amatérsky sportoval.Pak mě přibrzdila RS.Dnes sportuju méně a závidím mým soukmenovcům - sportujicím kuřákům, v jaké jsou kondici.Určitě zde hraje roli více faktorů...nejen kouření...ale jsem přesvědčen, že rozumné pokouření by mne před RS ochránilo.

3. Znám osobně 10. pacientů s roztroušenou sklerózou.9. z nich jsou celoživotní nekuřáci.Jeden kouřil, přestal a cca do 1. roku RS dostal :bhead:

Tak a ted mě cupujte nebo přesunte do jiného vlákna. :smoke:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

Mirko, souhlasím s tebou. já byla silný kuřák, tak dvě krabičky denně, byla jsem zdravá ják řípa. Hned, jak jsem přestala kouřit, dostala jsem všechno, co šlo.
Kdysi jsem četla, že Američani, když museli vysvětlit nárůst nádorových onemocnění po zkušebních jaderných výbuších, hodili to na kouření.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od poota »

Nevidím důvod, proč bychom nemohli pod "Bolotovem" podiskutovat o kouření - konečně všechno souvisí se vším a pokud by ta naše odbočka nakonec vydala na samostatné vlákno, tak ho z ní můžeme snadno vytvořit.
O tom, že kouření škodí zdraví, se nemusíme hádat, myslím že je to pravda i přes to, že nám to tvrdí ministerstvo zdravotnictví, které dle mého názoru škodí našemu zdraví mnohem víc.
Jak si tedy vysvětlit, a ne jenom odmítnout některé očividně příznivé účinky kouření?
Půjde to relativně snadno, pokud si uvědomíme, že "rozdíl mezi lékem a jedem je pouze v dávkování".
Z tohoto hlediska můžeme pohlížet na mírné kouření jako na určitou formu "dezinfekce" dýchacích cest, přičemž při překročení určité hranice se jedná o jejich poškozování. U té "dezifekce" je škoda, že likviduje bez milosti veškeré mikroorganizmy, tedy i ty prospěšné.
Při kouření tabáku se jedná o dvě složky - kouř a nikotin. Přičemž nikotin se dá celkem bez uzardění označit za návykovou drogu, byť jednu z nejměkčích. Jak už tak u drog bývá zvykem, tak si vyžadují postupné zvyšování denních dávek, takže většina kuřáků dříve či později tu "zdravou" či alespoň "zdraví podporující" hranici překročí a zároveň se svými mrňavými nepřáteli začnou likvidovat i svoje plíce, najmě pak jejich výstelku.
Jako "nápravné" se pak vyvinuly dva směry - jedním jsou cigarety pouze s kouřem, tedy bez nikotinu, ty ovšem kuřáky většinou příliš nenadchnou. Druhým směrem je kouření "bez kouře", kdy se vdechují pouze páry nikotinu či extraktů jiných bylin než tabáku. Tady by bylo prospěšné srovnat výsledky kouření bez nikotinu a kouření bez kouře, ale obávám se, že nebudou k dispozici statisticky významné vzorky populace. Většina kuřáků začíná jako "pod obojí" a teprve časem přechází na jednu z těchto variant a případně pak přejde na druhou a nebo se vrací k původnímu kouření.
Jak vidno, zase jsem se nechal rozkecat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od MIRKO »

poota píše: Jak si tedy vysvětlit, a ne jenom odmítnout některé očividně příznivé účinky kouření?
Půjde to relativně snadno, pokud si uvědomíme, že "rozdíl mezi lékem a jedem je pouze v dávkování".
Z tohoto hlediska můžeme pohlížet na mírné kouření jako na určitou formu "dezinfekce" dýchacích cest, přičemž při překročení určité hranice se jedná o jejich poškozování. U té "dezifekce" je škoda, že likviduje bez milosti veškeré mikroorganizmy, tedy i ty prospěšné.
Zdravím - poota
Ano,ano... souhlas, stejně jako u alkoholu.Vše závisí na dávkování.Těch lidí co jsem pozoroval a mých kamarádů-kuřáků co jsem s nima hrál většinou tenis jsem se samozřejmě neptal ,,kolik vykouří,,, ale rozhodně to bylo min. kolem 20. cigaret denně /nepočítal jsem je, ale nebylo jich málo/.Je pravda, že se mi dnes zdají na cigaretách a alkoholu závislí..., ale taky pořád zdravější než já.Mí známí nekuřáci holdují alkoholu stejně /asi jako většina populace/...tzn. docela dost... a obracejí se na mne
se svýma zdravotníma problémama pro nějakou radu mnohem více /pokud vím poradím, jinak se zdravím zabývám hlavně kvůli sobě a rodině...a to veskrze laicky/,než kuřáci.Možná je zde hlavním faktorem opět psychika...cítím se špatně,ale dobře to snáším.
Kouř obsahuje několik tisíc prospěšných i škodlivých chemikálií, takže je úplně nemožné se dopátrat či alespon domyslet nějakého relevantního úsudku, či výsledku.Co mne ale utvrzuje o prospěšnosti kouření je celosvětové tažení a boj proti kouření...že by paranoia?Co mi taky vrtá hlavou je, že většina doktorů jsou kuřáci / i když té bandě vůbec nevěřím/.

Krásný víkend.M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od dkamila »

Četla jsem dost článků,že kouření léčí Ulcerózní kolitidu a kuřáci jí prý mají lehčí tip Alzheimerovy choroby .Já kouřím hodně 40 až 60 :D to asi moc léčebné není :D s tablety tabex jsem to na čas snížila na 15, není pevná vůle :( ,ale známý přestal ze dne na den a do měsíce dostal mrtvičku :( a jsou lidé co nikdy nekouřili a dostali rakovinu,tak si člověk nevybere :(

http://www.stefajir.cz/?q=ulcerozni-kolitida

přeji hezký večer Kamila :bye:


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od poota »

To mi připomíná jeden můj rozhovor s Rudolfem Hrušínským krátce potom, co se vrátil ze sanatoria, kde byl po infarktu.
Ošetřující doktoři mu pochopitelně striktně zakázali kouření, ale čistě soukromě se s ním bavil jeden lékař, který už byl dlouhá léta mimo činnou službu. Ten mu pod příslibem naprosté mlčenlivosti dal jednu radu: "V žádném případě nepřestávejte kouřit, tedy jestli chcete přežít! Kouření musíte omezit silně, ale počet cigaret jenom mírně, tak na třetinu až polovinu - dělejte to tak, že si po zapálení každé cigarety dáte jenom dva nebo nejvýš tři šluky. Ty jsou taky na té cigaretě to nejlepší, ty další už stejně za moc nestojí."
Pokud vím, tak u tohohle způsobu kouření už zůstal.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od MIRKO »

Já osobně znal pár lidí, kteří přestali kouřit a většinou tak do 1. roka dostali rakovinu /loni i můj otec/.U těchto lidí má rak rychlý a nekompromisní průběh.Ahoj


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Luboš1
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 29 led 2014 13:47
Dal: 30 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Luboš1 »

Já kouřil třicet let v posledních deseti 40 - 50 denně ted pátym rokem jen ecigaretu jsem naprosto v pohodě vrátila se chut a čich a vůbec člověk má pocit že omlád :) myslim že jediná prospěšná složka z cigarety je nikotin a toho mam dost.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od poota »

To mi potvrzuje moji původní domněnku, že z kouření tabáku je škodlivý ten kouř a zřejmě prospěšný ten nikotin. Což naznačuje i to, že se běžně jako kuřivo nepoužívá nic, co by neobsahovalo nějakou drogu, a také to, že beznikotinové cigarety si příliš velkou oblibu nezískávají, na rozdíl od cigaret s filtrem.
Ještě u toho kouře záleží zřejmě na jeho teplotě a taky koncentraci, tedy jak tenkým proudem se do těla dostává. U dražších dýmek jsou vždycky řešené chladiče a používá se i vodní chlazení pro dosažení studeného kouře. I přes to je u kuřáků dýmky rakovina jazyka daleko častější, než u ostatních kuřáků.
U kuřáků cigaret je běžnější rakovina plic, stejně jako u u populací vařících jídlo v obydlích s otevřeným ohništěm.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: kouření

Příspěvek od Milenium »

Při kouření nevzniká karcinogenní benzopyren? Nikotin není návyková látka? Kouřením se v organismu nespotřebovává vitamín C, kterého je ve stravě už tak málo ?

Promiňte, ale přijde mi to tu jako reklama pro kouření. Velmi dlouho se kouření považovalo za neškodné, proto mi nepřijde divné, že pod tíhou okolností došlo k přehodnocení názoru.
Ještě to silně smrdí a blízký kontakt s kuřákem mi byl vždy velmi nepříjemný, o líbaní se z kuřačkou ani nemluvě.

To, že někdo ze dne na den po dlouhých letech silného kouření přestane a ono se to na něm projeví neblaze mi nepřipadá nikterak podivné. Přinese to hlavně fyzický i psychický stres.

Jediné pozitivum na kouření vidím ve funkci berličky pro psychické uklidnění, což v dnešní vysoce stresující době bude nezanedbatelný činitel.
Takže kouření bych za sebe shrnul takto. Ani s tím nezačínat, pak nemusím přestávat. Pracovat na své psychice a duševní součásti, a tím docílit stresové odolnosti - nepotřebovat uklidňující berličky.
Kouřit se začíná v telecím věku, abychom byli už jako ti dospělý. Když se dostaví opravdová dospělost a nějaký rozum je už pozdě, člověk je již závislák.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: kouření

Příspěvek od poota »

Milenium píše:... přijde mi to tu jako reklama pro kouření.
...
Ani s tím nezačínat, pak nemusím přestávat.
Mrzí mě, jestli můj názor vyzněl jako propagace kouření.
I pro mě jsou kuřáci nešťastné bytosti, závislé na něčem, čím znečišťují naše životní prostředí a čím odpuzují svoje okolí. Souhlasím také s tím, že nejlepší je s kouřením vůbec nezačínat.
Ovšem jak se zdá, tak pokud už někdo kouření propadne, tak je zřejmě krom několika málo výjimek už nadosmrti odsouzen k tomu, aby si dodával nikotin a přispíval za něj do státní kasy, což "systému" náramně vyhovuje. Proto stále ještě ve filmech kouří hlavně drsní hrdinové a nikoli třesoucí se trosky. Hloupoučké mládeži tak připadá kouření jako nejpohodlnější způsob "vypadání dospěle" a jak už jednou začnou, tak než dostanou rozum, jsou už chyceni.
Se strany "systému" je to jenom o penězích, s naší strany pak o tom, jak ve zdraví vydržet co nejdéle.

Zdravím - poota
P.S. Je to tady opravdu odbočka, takže to časem přesunu někam ke kouření.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od jani »

Téma kouření je sice zajímavě rozjeté,ale taky si myslím, že je na špatném vlákně, Bolotov je jedinečné téma a myslím, že by mělo zůstat nezapleněno, i když zajímavými příspěvky, je možné téma kouření někam přesunout a vlákno Bolotov tak vyčistit ???


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Vlčice »

Závislost na cigaretách bere člověku do jisté míry svobodu. Musí mít svoji krabičku denně, i kdyby na chleba nebylo a pokud se dostane do situace, že najednou není kde další dávku sehnat, zažívá stress, který nekuřák nikdy nepochopí.
Dalším aspektem závislosti na cigaretách je fakt, že kuřák dobrovolně dotuje tento prohnilý státní aparát a namísto díků, se mu dostává státem posvěcené diskriminace.
Jestli je kuřák ohleduplný, nebo dokáže vyfukovat kouř batolatům pod nos, je vizitkou toho, jaký je člověk a ne toho, jakému zlozvyku podléhá. Podle mě je pro batole mnohem nebezpečnější věčně uklízející nekuřácká matka, která své dítě od raného věku krmí "výbornými párečky".
Kouřím od dvanácti let, stabilně cca 20 cigaret denně. Za těch 45 let jsem stačila porodit 3 čtyřkilové děti, trénovat atletický oddíl, absolvovat několik triatlonů, dva jarní Krále Šumavy a nespočet dalších aktivit. Na jeden zátah uplavu kilometr a než jet výtahem, raději vyšlapu 6 pater. Nevím, co je kyslíkový dluh.
Měla jsem kamarádku, říkala mi: "Nekuř, nechlastej, já žiji zdravě". Před 12 lety umřela na rakovinu.
Peníze vydané každý měsíc za cigarety z nejpodřadnějšího tabáku plné jedovatých a návykových chemických látek ve mně vždycky vzbuzovaly pocit vazalství na tomto státě. Něco jako platit nesmyslné daně. A tak jsem si začala pěstovat tabák vlastní.
Obsahem všech cigaret na trhu jsou listy tabáku virgínského, který v našich podmínkách dorůstá výšky 2 - 3 metry s listy 50 - 80 cm dlouhými. Pěstuji si ho a zpracovávám pro vlastní potřebu už asi 5 let. Je s tím práce jak na kostele, když spočítám hodiny, krabička mi vyjde snad na dvě stovky, ale vím, že kouřím tabák nejvyšší kvality, oproštěný od veškeré vražedné chemie a nekrmím státní kasu.
Ráda se o zkušenosti s pěstováním a zpracováním tabáku podělím s případnými zájemci.


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od MIRKO »

:good: ...takhle nějak jsi to představuju,...tak to má být. :)


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Vlčice »

Tichých forem protestu se systém bojí nejvíc

Vlčice z Ber zdraví Mirka z Valašska


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“