F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od Batles »

Při diagnostice DIRP mám trošku potíže s hodnotou CV.
Moc se mi nedaří dostat se na hodnotu okolo 10 nebo víc % a udržet ji stabilní po dobu diagnostiky.
Obvykle mám při diagnostice hodnotu 3-5.
Pomocí nastříknutí koloidního stříbra na dlaň, toto se mi zatím zdá nejlepší způsob, vydrží držet hodnotu 10, ale po polovině času diagnostiky zase klesá. Mám zatím málo praktických zkušeností :(
Může mi někdo poradit? Ten přístroj má obrovské možnosti a zatím trochu tápu.
Batles :D


Modest
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: úte 19 kvě 2009 20:02
Dal: 1 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od Modest »

Postup podle příručky nefunguje?
- the low CV of a user may improve a few minutes after drinking a glass of water or
after a ‘wide band sweep’ for about 30 minutes in the same band the DIRP
analysis is supposed to cover. A CV above 25% may be caused by high blood
pressure, a rapid pulse, nervousness or by moist hands. The user must be calmed
with adequate procedures


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od Batles »

Díky Modeste za snahu pomoci :eclap:
Český návod je dokonalý překlad, klobouk dolů, ale u všech složitých přístrojů jsou vždycky nedodělky a nedostatky v návodech.
Několikrát jsem hovořil s technikem od F-scanu a velmi mně pomohl s mnoha podrobnostmi. S prodávající firmou jsem moc spokojený.
Hodnota CV se dá udržet pomocí nástřiku koloidního stříbra a důkladného vmasírování do dotykových míst pro snímací sondu.
Od pondělka budu testovat vodivý gel, možná bude vhodnější, uvidím....
Ahoj, Batles :D


jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od jrompf »

Softwarova podpora je slaba F-SCANT 2.0 for Windows - obcas mrzne, netusim ako vobec tento program vyuzit aj ked to tak vypada, ze F-Scan Compact podporovany je. Vyhodne je, ze cez PC mozem vidiet frekvencie programov (napr. frekvencie user programu), inu vyhodu som pre FSC neobjavil.Program je napisany amaterom (moj nazor) :cry: .
Bateria Lion- ziadna slava. Kupujem external USB power charger na AA baterie (eneloop), t.j. cez miniUSB pripojim dalsie AA baterie k napajaniu nech je to pouzitelnejsie dlhsiu dobu bez nabijania ked som mimo ...
Detekcia je skvela (az na nemoznost nastavenia F delta - iba u drahsieho pristroja - t.j. jedna sa vylucne o upravu firmware). Nechapem jedno, preco casto neulozi vsetky detekovane maxima do zoznamu frekvencii na preliecenie ???? Je treba hned pri detekcii (pre istotu) prepisat detekovane maxima na papier a potom doplnit detekovane spektrum :( .Ocakaval som v tejto detekcii podporu zo strany aplikacie F-ScanT, ale moja naivita suboj prehrala.
CZ support mi zatial nestihol odoslat odpoved ako vyuzit intergrovanu funkciu na vyrobu koloidneho striebra. Taka funkcia v zariadeni je.
(Vzhladom na cenu vyrobku by som ocakaval slusnejsiu dokumentaciu. Bez informacii od predajcu, by sa uspech dostavil az po dlhsej maturite :( ).


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od Batles »

Program F-scan 2.0 mně na Win.XP jede dobře, ale na Win7 64bit. se nerozjede vůbec i když mají napsáno, že je kompatibilní.
Také mě to štve :mrgreen:
Mám k dispozici tabulku frekvencí těžkých kovů pro DIRP, ale nedaří se mi nastavit roszah Dirpu po 100 Hz krocích, konkrétně
30-60 kHz. Zapsat to jde, ale po spuštění Dirpu naskočí rozsah 60-560 kHz. Když nastavím rozsah 30-90 kHz, tak to již funguje. Nemáš s tím nějaké praktické zkušenosti?


jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od jrompf »

Mne to vobec nefunguje, vzdy dostanem info ako na obrazku. Premyslam ci mam zhanat specialnu vodicku deda vseveda, lebo som skusal uz aj jazyk :D.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od jrompf »

Odpoved mi uz dorazila od vyrobcu:
1) The F-SCAN COMPACT does not support DIRP in live mode. Use F-SCAN2 or F-SCAN TOUCH devices to run an DIRP on your computer.
2) The device supports production of collodial silver for people who already are educated in it to save money for another device.
3) For interaction with your computer, you need to use F-SCAN2 or F-SCAN TOUCH devices. On F-SCAN COMPACT you just need to start the application after DIRP and already have all frequencies without any paper (toto neni pravda)


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od Batles »

Odpověď mi celkem sedí. Dirp se s připojeným PC nemůže dělat, protože se do něj přenášejí frekvence. Graf Dirpu vypadá příšerně :D . To dává smysl. Proto je to scan Comfort.
Program na výrobu Kol.stříbra je funkční, akorát si musíš dokoupit od svého prodejce origo stříbrné elektrody. O počtu ppm vyrobeného koloidu však ani technik neví nic bližšího. Možná by se to dalo odhadnout laserovým ukazovátkem.
Dělám koloid už nějaký ten rok, takže bych to možná poznal, ale nevím....
Nevšiml jsem si žádného problému se zápisem Hits po Dirpu. Spíš bych řekl, že mi uloží po skenu Dirpem víc frekvencí, než mám preventivně s pomocí kurzoru vypsáno ručně. To ruční prohlížení mne rozčiluje, ještě jsem nepřišel na to, proč jednou běží kurzor automaticky a podruhé musím cvakat jak magor, abych si přečetl nějaký Hits.
Nevíš, kde je ten fígl?


jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od jrompf »

O tom ruseni viem, ja som poukazoval na funkcionalitu softveru.
Takze ku koloidnemu str potrebujem dalsi jack a premerat ktore konektory na 3.5" jacku pouzit + pripevnenie 99,99999 ciste Ag.
Co sa tyka pomaleho a rychleho posunu, tak to bude chyba vo firmware, prave som to reportoval vyrobcovi. Ked vymazes cely device (vycisti sa users_program), alebo urobis meranie do neposkvrneneho user_programu, tak kurzor bude ok. V pouzitom user_programe (aj po parcialnom delete), sa uz musi klikat up/down.
Takze figl:
a) vyuzit neposkvrneny user_program
b) erase whole device (all user_program)
V hlave som nameral ohromne spektrum (husty graf). Zacinam chapat preco nam tvrdia, ze vyuzivame iba 10% jej kapacity, ostatne je zrejme vyhradene pre symbiontov :idea:.


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od Batles »

jrompf píše:V hlave som nameral ohromne spektrum (husty graf)
.
Jakým způsobem tohle měříš-spektrum v hlavě?
Prosím tě, zkus nastavit rozsah Dirpu na 30 až 60 kHz, jestli ti to bude fungovat.
A děkuji ti moc za rady!
Batles :D


jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od jrompf »

Nefunguje to spektrum, hned preladi Fmax na 560kHz. Amatersky firmware aj pc_software :cry:. Nedokazem pochopit, ze si dovolia predavat ich zariadenia s takouto urovnou softveru :bhead: . Ich web http://www.fscan.com je tiez otrasny, momentalne nepouzitelny, dokumentaciu ja spravim profesionalnejsie.
Jedine pochopitelne by bolo, ak ta firma pozostava z dvoch ludi: jeden skusa programovat a druhy managuje vsetko okolo hw. Ak maju taketo problemy, je otazne nakolko spolahlivy je ich hardver. Porovnal to niekto ?
V hlave som meral sirsie spektrum, len zo zvedavosti. Jedna elektroda pod krk, druha na celo upevnena gumkou (cerpal som od skusenejsich - vid priloha). Pri zapper mode idu elektrody do tenkej (cistej) ponozky namocenej vo vode.
Cakal som lepsie vysledky, lenze mile prekvapenia sa v tomto odbore deju dost casto :D .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP

Příspěvek od Batles »

Díky za upřesnění. Tak nějak jsem si to představoval :)
Jo, ty jejich stránky nic moc. Odpoledne jsem pročítal jejich stránky podpory, pár zajímavostí tam je, no Translatorem to je dílo.
Batles :D


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: F - scan Compact v.2.15, diagnostika DIRP, doplnění soft

Příspěvek od Batles »

Jrompfe, vytvořil jsem česky List Nejčastějších parazitů s frekvencemi pro software F-Scants 2.0 Pěkně se tam zobrazuje a samozřejmě i vyhledává.
Jestli chceš, popíšu ti jak na to a pošlu ti ho v příloze meilem.
Batles :D


jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

FScan Compact + nalepovacie elektrody

Příspěvek od jrompf »

Z nasledujucich komponentov si mozete vyrobit pripojenie na FScan/Zapper (obrazky su klikatelne linky).
Redukcia pre elektrodu+kablik => Stereo jack sa pripaja s mono zdierkou nasledovne pre FScan Comapct:
- cerveny kablik je stred (hrot konektora)
- modry kablik je kostra
(cierny kablik (DIRP meranie) je stredna cast jacku, ale tento pri zapper aplikacii nepouzijeme. Je mozne nalepit tieto 2 elektrody a meraci cerny kablik zabezpecit napr. cez elektrodu rucnu..atd.)
Vdaka rozdvojke je mozne zapojit aj 4 nalepovacie elektrody, alebo pouzit sucastne nalepovacie elektrody s rucnymi elektrodami.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

externy zdroj napajania

Příspěvek od jrompf »

Lithium-polymer (NOKIA) bateria v zariadeni FScan-Compact vydrzi cca 3h nepretrziteho pouzivania, jej pripadna vymena (v buducnosti) nie je najjednoduchsia. Ak chcem pouzivat zariadenie dlhsi cas, alebo ked som mimo dosahu elektrickej siete, tak som si kupil nasledujuce drobnosti:
1) GOAL ZERO Guide 10
2) BATERIA Sanyo Eneloop XX (SAHRUWX-4BP) 4ks AA 2400 mAh
3) Nabíjačka Sanyo Eneloop USB
( 4) USB 4port HUB )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“