Dotazovna - Vše o zdraví

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Niky »

tak aj ja sa chcem spytat, snad mi tu niekto zodpovie, hlavne zeny. co prirodne moze pomoct na velmi bolestivu menstruaciu? mavam ju relativne pravidelnu, nikdy som nebrala hormonalnu antikoncepciu, nemam v podstate ziadne zenske problemy, ale kazdy mesiac je to utrpenie, tyzden PMS a potom prvy den som vyradena z normalneho zivota (neskutocne bolesti, zle od zaludka, atd.). dalo sa to ciastocne tlmit ibalginmi a spol (ale ked si ho nedam hned, tak nepomoze vobec) ale nechcem ich brat a byt na ne odkazana. co si myslite o tomto http://www.chciotehotnet.cz/femigard-by ... 00-ml.html? je to uplna blbost? pripadne nejake homeopaticke pripravky, ktore pomahaju alebo nejake tipy.
Trochu mi pomaha napr. cvicenie pocas celeho mesiaca (orientalny tanec), pitie alchemilkoveho caju, rebrickova tinktura, ale staci ze trochu prechladnem alebo mam stres a ten menzes je otrasny. Chcelo by to nejake efektivnejsie riesenie (okrem HAK, tu ma nikto nedonuti brat a tehotenstva, co este asi takych 6-7 rokov nevidim realne :) ) Dakujem za vsetky tipy a nezmazte mi to tu


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Niky píše:tak aj ja sa chcem spytat, ...
Autohemoterapie, čurinoterapie, pravděpodobně vodíková voda. Ahoj, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od A(&F) »

Niky píše:...... kazdy mesiac je to utrpenie, tyzden PMS a potom prvy den som vyradena z normalneho zivota (neskutocne bolesti, zle od zaludka, atd.)........ ale staci ze trochu prechladnem alebo mam stres a ten menzes je otrasny.
... je to k nevíře, ale i Tobě doporučím odvar z Kotvičníku zemního (Tribulus terrestris) ... opravdu pomáhá !!! ... mohu to doložit nespočetnými svědectvími holek všech věkových kategorií, které "to měly" stejné jako Ty ... už nemají ... :) ... Kotvičník mimo jiné pozitivně působí i na "blbé nálady" vznikající vlivem PMS (což mohu dosvědčit aj já ... + spousta partnerů výše zmíněných holek ;)) ... pozn: u kotvičníku nebyly prokázány žádné vedlejší účinky a krom těhotenství a kojení nejsou známy žádné kontraindikace (ani s léky) ...... jediné omezení je, abys při užívání měla již plně dokončený pohlavně hormonální vývoj ... tj. aby Ti bylo alespoň 20 let ...

... co se týče "stresu mezi", zkus se zamyslet, zda-li náhodou nemáš nižší příjem hořčíku (viz test na http://www.magnesium.cz + hodnoty Mg v jídlu)... a pokud ano (což se dá předpokládat, jelikož je to problém téměř všech moderně žijících lidí), tak se to nechá snadno (vy)řešit tabletami Magnesii Lactici 500mg (2x denně mezi jídly), popř. Dologranem ... nebo ještě lépe obohacením Tvého jídelníčku ...

... tož děvčico, jsi-li ze Slovenska, ohledně pořízení kvalitního Kotvičníku se s důvěrou obrať na Pištu http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 545#p42545 ...... a pokud jsi z ČR, tak mi dej vědět přes SZ ... popř. si napiš o rady, jak ho užívat ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Niky »

vdaka Anri, mam akurat otazku, preco musi byt dokonceny pohlavny vyvoje pri t. t.? ako, mam 25, to je ok, len ma to zaujima, ze ako to hormonalne hladiny a tak ovplyvnuje. nie ze mi zacnu chlpy muzske vyrastat :D lebo ten pouziva napr. moj oco, ale ako tinkturu, na muzske veci
inak, s tym magneziom mas pravdu, to si doplnam, to mi na zmiernenie krcov zvykne trochu pomahat, ale tiez si blba spomeniem az ked to je aktualne


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od A(&F) »

... nz ... ;) ...

... přirozený pohlavní vývoj (končí mezi 19 až 21 lety u mužů, u žen většinou mezi 17 až 19 roky věku) by neměl býti uměle urychlován, zvláště pak u žen, jelikož se jim tím může zkrátit "produkční odbobí" a dříve pak mohou začít "menopauzit" ... toť vše ... :) ...

... a přestože budeš mít vlivem pitím kotvičníku i zvýšené libido (s tím počítej :angel: ), za což může testosteron, tak se rozhodně nemusíš bát, že bys pak byla zarostlá jak Ezop ... Ezau, tatínku, Ezau ... :D :D :D ... (hláška z filmu Pelíšky) ...

... :pivko: ... Anri ...

PeS: ... tak dlabej hořčíkový tablety stále, tím nic nezkazíš ... a hlavně nezabudneš ... 8) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od martin11 »

zajímavý blog
tentokrát o nových metodách....info z dnešních zpráv
tentokrát o rakovině, ale jsou tam i jiné odkazy
m11 :D

http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/c ... position-2


... věřím, že se " TO " povede ......
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Milenium »

Říká někomu něco jméno G. Kielty?

Narazil jsem na stránky Českého zástupce http://www.netscan.cz/ který nabízí provedení testu (4.000,-Kč) na potravinovou intoleranci mozku, která podle objevu zmíněného pána vede k různým nemocem. Tyto nemoci mají vymizet při dočasném několikaměsíčním vyvarování se potravin na které je mozek jedince negativně citlivý?

„Jak dále zjistíte z těchto stránek, potraviny představují pro váš mozek něco jako drogu. Vše, co vchází do vašeho těla vdechováním, jezením, pitím či vstřebáváním kůží skončí jako elektrický signál vedený do vašeho mozku. Každá potravina vysílá odlišný signál do mozku, některé tyto elektrické signály váš mozek zvládá, některé nikoliv.“

Není tu někdo kdo by k tomuto měl nějaké nejlépe vlastní zkušenosti? Na českých stránkách se nedají najít žádné informace krom zmíněného webu, který není příliš starý.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od poota »

Milenium píše:... nabízí provedení testu (4.000,-Kč) na potravinovou intoleranci mozku ...
Cena a způsob vysvětlení jsou pro mě jasným signálem, že je to humbuk.
Které potraviny jsou "škodlivé" se dá zjistit úplně zdarma, třeba i na Netu.
Myslím, že ten pán pouze objevil dosud nepoužívaný způsob oblbování - kdyby to fungovalo tak, jak to on vysvětluje, tak kvůli mozku by se vůbec nemuselo nic jíst, kdyby se mu vysílaly ty "správné" elektrické signály. Ty by nebyl problém generovat třeba pomocí zvukové karty počítače. Dovedeno ad absurdum, člověk by mohl mít na disku nahraný celý, a dokonale zdravý :D , jídelníček a tomu blbému mozku přehrávat podle nálady lehounkou snídani a nebo opulentní gurmánské hody ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Milenium píše:Říká někomu něco jméno G. Kielty? ...
Teď už ano a souhlasím s Pootou.
Citace: "Hodiny lze napájet libovolnou potravinou, na níž budou zapojeny."
podle této věty a těch pomerančů by bylo naprosto putna, co do sebe člověk láme za jídlo a mohla by to být i kyselina sírová, nebo koks. Dále, pokiud by měkl dotyčný mít pravdu, měli bychom nutně všichni problémy se stejnými potravinami a že má kde kdo problém s nějakou, nutně by to byly všechny. Takže více méně jak říká Poota, s klidem na jet na baterky a jsme bez problému.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od la »

Asi koupil brejle http://relaxace.com/psychowalkman.html ale má to háček ,dá se z toho asi i zblbnout. :laugh:


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od jarda ovčák »

Krucipísek, kdyby byl nějakej stroječek, co by mi našeptal, že mám plnej břuch, bral bych ten stroj všema deseti.Takhle zápasím sám ze sebou a nikdá netuším, který moje JÁ bude mít navrch.....No, většinou to větší a silnější s větším pupkem. Ten chytřejší gándí zaleze zbaběle pod stůl....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od poota »

Jóó - moudřejší holt ustoupí ! :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Flašinet - dokola opakující se zvuk v podvědomí

Příspěvek od jardax »

Poprosil bych o radu. Stav flašinetu , dokola se opakující podvědomí zvuk...
Má to i odborný název - jen nemúžu zjistit, jak se nazývá.
Děkuji za každou radu.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Flašinet - dokola opakující se zvuk v podvědomí

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jardax píše: .... dokola se opakující podvědomí zvuk...
Tinius.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Poprosím o radu - Flašinet - opakující se hudební téma

Příspěvek od jardax »

Díky Slávo, ale o tinius se nejedná. Vysvětlím to následovně: náhodně slyšíš třeba písničku a pak si ji mozek opakuje pořád dokola. Je to otravné zpočátku a velmi nepříjemné následovně. Pokud nevíš jak na to, opakuje se ti ve smyčce třeba 3 dny.
Nemusí se jednat o hudbu, vyjímečně to může být i někým pronesená věta.
Měl bych pro tebe Slávo ještě pár zajímavých stavů, se kterými si nevím rady...
Jen tak ležím... vše jde velmi rycle, slyším očima, vidím ušima, hmatám ušima i očima, všude děsnej hluk....
A ještě jednu chuťovku... jen tak si usínám a najednou nečekaně se semnou postel převrátí vzhůru nohama - no docela lekačka - chytím se čeho dá, až si polámu nechty... no tak jsem asi magor, ale otomhle ví svý i moje sestra....Zná tyhle stavy.
Neumím moc anglicky a v češtině o tom toho moc není...
Slávo, jen ještě jedna zajímavá věc: kouknu na hodiny a vteřinovka stojí dost dlouho, tipnul bych to tak na 3 sekundy, hodně dlouho a zase se rozběhne. Není to baterkou, prostě hodiny běží normálně. Když to chci navodit uměle, tak to nikdy nefunguje, ale když to funguje, vždycky mi to vyrazí dech....


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“