Dotazovna - Vše o zdraví

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Fox_25 »

Jardax, máme skoro stejné "problémy".
Já zase slyším klasiku, dříve ať jsem chtěl nebo ne. Na druhou stranu už jsem schopen tuto produkci ukončit kdy chci, stejně jako znovu vyvolat. Jako bonus slyším to co mám rád a to co neznám. Když se plně soustředím je z toho pěkný koncert.
To s otočením postele zní zajímavě, přijde mi to jakoby se jednalo o "mimotělní" výlet duše. Já to měl podobné, teď se s tím učím pracovat a tento stav dokáži i vyvolat když chci. Zpočátku jsem to taky viděl negativně, teď už ne. I to změněné vnímání není špatné, ovšem jak to škodí tak to není fajn.
Vnitřní hodiny, během meditace se dá čas jak zrychlit tak zpomalit, samozřejmě jen pro "pozorovatele". Je to fajn u řízení auta, snadněji se zvládají krizovky, atd.
Výrazně mi pomohl s těmito stavy kotvičník, je snadnější všechno tohle řídit a musím říct že jsou to hodně zajímavé zážitky.
Podle mě to na psychiatra není, antidepresiva mi všechno tohle spíše zhoršila. Všechno se u mě začalo zlepšovat jakmile jsem začal fotit, učit se na klavír, stavět z lega velké stavby a trochu více se věnovat čaji a hlavně kávě. Ještě dnes si chci vyzkoušet pražení v popkornovači. Samozřejmě souhlasím se Slávkem Křepelkou, chce to radu někoho kdo je na tom podobně.

milnem
Toto(asi) nevypadá na autismus, alespoň dle toho mála co je na wikipedii. Sám si s lehčí(zábavnější) formou autismu užívám, ale on je prostě blbý jak poleno. Komunikovat se s ním normálně dá, ovšem pokud se zavede jakékoliv téma kde je třeba dedukce, porovnávání, logické analýzy a práci s ní dál, tak teprve je konec. Ono klidně může jít o psychický blok kdy je člověk podvědomě "zacyklený" nad nějakou událostí. Zkusím mu šetrně říci co se asi děje a dát mu byliny.

lena
Ano, inteligence je vrozená, nicméně si myslím že i tomu mozku lze trochu pomoci. Téma autopatie si určitě projdu, ale nevím jak dalece bych byl schopen mu to vysvětlit.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od poota »

Fox_25 píše:Téma autopatie si určitě projdu, ale nevím jak dalece bych byl schopen mu to vysvětlit.
Když má potíže s chápáním, tak se o nějaké vysvětlování ani nepokoušej a jdi na to obdobně, jako bys to vysvětloval malému dítěti.
Prostě je to jenom takové "kouzlo", ke kterému stačí udělat ... atd. A je to moc důležité, aby to takhle měl provedené každý člověk, aby byl zdravý - jenomže ono se na to často zapomíná, dneska už pravidelně, a komu se to zapomene udělat, tak je potom "jiný" a taky je čím dál, tím nemocnější a bere čím dál tím víc prášků. Ale nic není ztracené, dá se to klidně napravit i dodatečně, jenom se to tělo dává do pořádku trošku dýl.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Potřebuju radu

Příspěvek od Fox_25 »

Tak došlo i na mě a mám sto chutí se úplně izolovat někde ve srubu u lesa úplně od civilizace, ode všech co znám, od internetu a bez telefonu. Začínám, nebo spíš mám obrovské problémy cokoliv udělat a bohužel to není lenost. Začalo to koupí autíčka Subaru Libero o kterém se vědělo že jej čeká menší repase což u nás doma by neměl být problém. Otci se auto líbilo, mě také, máma z něj měla vánoce. Jenže postupem času kdy otec nechal servis obou aut co máme na mě a vyčítal mi každou korunu která se musela investovat jsem se na vše vykašlal. Druhé auto je nabourané, Libero se dá momentálně opravit pouze pokud sundáme kastli od rámu a já na nic z toho nemám prachy. Otec přišel s nápadem že koupíme další auto na dojetí a mezi tím se opraví lehce ťuklý pašík a až bude ten opraven tak se dáme do Libera. Já nevím jak mu říct že to už asi nezvládnu. Ty roky kdy mámě i mě vyčítal každou blbost a šetřil tak že kvůli ušetřené dvacetikoruně prodrbal 50 korun, to se prostě za ty roky nastřádalo a mě rozhodí každá blbost. Taková poslední kapka byla když mi otec půjčil 3000 korun na to abych mohl koupit benzín, něco na jídlo, a zaplatit práci za servis auta. Kdyby to bylo vyloženě pro mě a já žil někde odděleně tak je mi to jedno, ale žijeme v podstatě společně a autem jsem pro svou potřebu už pár měsíců nikde nebyl. Finančně jsem na tom tak že koupím PHM, něco na jídlo sobě a domů, trochu tabáku, granule pro kočky, kávu, čaj, dám otci splátku z peněz co mám u něj půjčené a zbude mi pár stováků na nějakou blbost.

Takže teď mě čeká rozprodej sbírky objektivů ve kterých je cca 20tis, nejspíš půjde pryč i mé stereo a možná i kávovar s mlýnkem. Sice na tom všem vydělám protože vše jsem nakoupil za ani ne čtvrtinu tržní ceny, ale také to znamená vzdát se téměř všech koníčků. Asi mi z toho všeho hrábne.

Poota, doufám že je to správná sekce.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Potřebuju radu

Příspěvek od poota »

Fox_25 píše:Tak došlo i na mě ... Asi mi z toho všeho hrábne.
Asi by sis měl udělat takovou svoji soukromou inventuru a rozhodnout si:
- co chceš, tedy konkrétně Ty a pouze pro sebe
- co z toho můžeš fyzicky, psychicky a finančně zvládnout
- co můžeš a chceš dělat pro ostatní zadarmo a ze svého času, energie a vlastních financí
- co můžeš a chceš pro ostatní dělat vlastními silami za jejich finance či protislužby

Až si tohle porovnáš v makovici, tak třeba přijdeš na to, že Tvoje prostředky na Tvoje potřeby úplně stačí a že se do problémů dostáváš tím, že dotuješ vlastními prostředky cizí tužby a cizí přání.
Když budeš používat auto jenom Ty, tak je v pořádku, že si uděláš a zaplatíš provoz i opravy. Když ho nepoužíváš, tak nemáš důvod do něj investovat ani práci ani peníze. Ale můžeš se nechat motivovat nějakými penězi od někoho, kdo ho potřebuje a používá. Pokud nechce motivovat Tebe, tak ať motivuje servis a nebo se bez auta obejde.
Je to docela prosté, akorát se to těm druhým obtížně vysvětluje, protože mají silnou tendenci to nepochopit.
Nejlepší je to vysvětlit nějakou radikální změnou, třeba "tak jsem se dneska praštil o futro do hlavy a byla to taková pecka, že se mi v hlavě rozsvítilo - takže ode dneška už nebudu takovej pitomec abych dělal jako vůl zadarmo a eště abych to financoval".
Samozřejmě se snese spousta argumentů, ale na ty je nejlepší reagovat: prostě nechci, ale můžete mě zkusit uplatit, třeba to vyjde na stejné peníze jako servis.
Auto je jenom příklad, můžeš si to přetransformovat i na cokoli jiného.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Potřebuju radu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... Asi by sis měl udělat takovou svoji soukromou inventuru a rozhodnout si: ...
:good: Perfektní rada a její formulace :D i s tím futrem :laugh:

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od alfka »

hernajs to futro je mě nejaké povědomé..., jsem si uplne vybavila tu bolest, když se rozsvítilo mně :D


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Fox_25 »

Poota
Díky moc, nejspíš si to celé zbytečně komplikuju. Zkusím si s otcem sednout a promluvit, uvidím jak to dopadne. Myslel jsem že to bude jednodušší po tom co mi schválili ID, no a vono ne. Alespoň jsou to nové zkušenosti které musím překonat.
No, alespoň jsem si včera koupil popkornovač a povedlo se mi slušně upražit kafe, takže ročně ušetřím nějakých 3500 a budu mít pořád čerstvé kafe.

Futro pobavilo, akorát já se bouchl už cca 14 dní zpátky a měl slušně zatměno....


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Iridologie

Příspěvek od A(&F) »

Junkas píše:Ahoj, máte někdo zkušenost s IRIDOLOGIÍ? Začala jsem chodit nově k jinému očařovi a on tu iridologii právě dělá, ale nevím, jestli se tomu dá věřit? ......
... reportáž na Primě, kde se zabývají i tímto vyšetřením ... http://play.iprima.cz/iprima/366478/all ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Renata2K
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 13 kvě 2013 9:55

Re: Iridologie

Příspěvek od Renata2K »

Junkas píše:Ahoj, máte někdo zkušenost s IRIDOLOGIÍ? Začala jsem chodit nově k jinému očařovi a on tu iridologii právě dělá, ale nevím, jestli se tomu dá věřit? Byl jste na tom někdo?
Moje známá na tom byla. Taky jsem přemýšlela o tom, že bych na to taky zašla, ale nevíím.
Nevím jak moc přesné to je atd


Uživatelský avatar
arabela777
Starší člen
Příspěvky: 111
Registrován: sob 28 srp 2010 14:25
Dal: 61 poděkování
Dostal: 38 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od arabela777 »

Mohlo by Vás zajímat.
Jen pohledem do zrcadla zjistím blížící se nemoc.
Nechme vyhnít současný zdravotní systém!



Ano, zdá se to neuvěřitelné, ale je to skutečně jedna z možností. Lidské tělo je geniální. Má na sobě mnoho různých "displejů", kterými nám oznamuje, že v něm není něco v pořádku.
A víte, co je na tom nejlepší? Oznamuje nám to dávno před tím, než to zaznamenáme v podobě nějaké bolesti nebo nemoci. I roky dopředu!
A víte, co je nejhorší? My si toho neumíme všímat! Neznáme to. Neučíme se to. Ani tzv. odborníci - lékaři se to neučí! Proč?!?!?
Máme pro vás super zprávu! Tady se to naučíme! :-)


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od kachna »

Niky píše:...co prirodne moze pomoct na velmi bolestivu menstruaciu?...
Ahoj Niky, tvůj dotaz jsem objevila až dnes, tak třeba už máš tyhle problémy vyřešené? Vím, o čem píšeš, mně kdysi zachránilo těhotenství... Ale dcera měla obdobné problémy. V knize od Kurta Tepperweina ( už nevím konkrétně ve které) se dočetla, že tyhle problémy mohou být způsobeny podvědomým strachem z těhotentsví, porodu apod. Takže když ji to zase "draplo", představovala si, jaké bude mít jednou krásné mimčo, jak se o něj budou s tatínkem starat - a ono to zabralo!!!! Prostě ten svůj problém, o kterém ani netušila, "prozářila " láskou a od té doby má pokoj!
Jo a ještě pár dní před i při menses zvýšeně pij ("To že řekla!? To musela být žena!" citace z Cimrmanů ;-) ) Ale raději nealko, nejlépe vodu.
Tak ať se daří!
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Anveno
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: úte 22 led 2013 21:23
Dal: 28 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Anveno »

Niky píše:...co prirodne moze pomoct na velmi bolestivu menstruaciu?...
Ahoj Niki,

nevím, kam jinam napsat moji zkušenost, tak to přidám sem, když jsi napsala dotaz. Možná se bude hodit i jiným ženuškám.
Poslední 2 roky jsem mívala bolestivou a strašně silnou menstruaci. Strašně silnou znamená, že jsem druhý den menstruace nevyšla z domu! Nemohla jsem si to dovolit, protože to ze mne strašně teklo, co je ale nejhorší - byly to sraženiny velikosti poloviny dlaně!! Samozřejmě, že hygienické vložky to nevsají, že? Nevěděla jsem, co dělat. Gynekoložka řekla, že jediným řešením na tak silnou a bolestivou menstruaci je hormonální antikoncepce, že mám "rozhozené hormony". Nooo.... Co na to říct, samozřejmě, do toho bych nešla, i když si holky umíte představit, jaké to asi bylo. Opravdu, být jenom doma a pendlovat mezi WC - koupelnou - převlíkáním a - vložkami :( (Pánové, promiňte ten popis).

Před třemi měsící jsem byla u HB a začala užívat Joalis kapky, MMS1 a antiparazitiká. Musím říct, že jsem na detox konzultaci nešla právě s tímto problémem. Chtěla jsem řešit něco jiného. Proto mne moooooc potěšilo, když po třech týdnech užívání Joalisek a MMSka se menstruace upravila, bolest při menstruaci se zmírnila a hlavně, ty obrovské menstruační krevní sraženiny jsou fuč! Myslela jsem, že je to jen přechodný stav, ale i třetí menstruace byla v pohodě, bez bolestí, bez křečí, bez sraženin.

Souhlasím se vším, co napsala přede mnou Kachna, ale nedalo mi a přidávám i mou zkušenost s MMS. MMS zatím nepořešilo to, co jsem chtěla, ale překvapilo na jiném místě :)

Tolik moje zkušnost (a jinak, MMS užívám 2x denně po 4 kapkách). A teď mne napadá, jestli na ty menstruační problémy měly vliv i antiparazitiká?? Netuším...

A.


miro22
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26 kvě 2013 15:47

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od miro22 »

Ahojte

Keď som mal 9 rokov, vypadali mi kompletne vlasy a neskôr aj obocie, mihalnice a ochlpenie. Vola sa to alopecia universalis. Podla lekarov som bol vsak zdravy a nic mi nezistili. Pred nedavnom som zacal citat literaturu o psychickych pricinach chorob a vcera knihu Liecebny kod. A tak Vam len tak pisem, ci vas nieco nenapadne a nemohli by ste mi poradit :). Inak som aj teraz zdravy, zdravo sa stravujem, sportujem. Dakujem, majte sa pekne.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od poota »

miro22 píše: ci vas nieco nenapadne a nemohli by ste mi poradit :).
Podívej se na autopatii http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3271 myslím, že by si s tím mohla poradit.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Slavek Krepelka »

miro22 píše:Ahojte ... Keď som mal 9 rokov, vypadali mi kompletne vlasy ...
Z toho co vím já jde o plísňovou nákazu, alespoň v případě běžného plešatění. MMS s DMSO to zastaví a co za chmejří ještě zbylo tak se srovná zpátky na vlasy a chlupy. Je jedna metoda o které vím, která ty ztracené vlasy dokáže regenerovat. Jde o Roberta O. Beckera (Body Electric) a jeho stříbro-elektrickou metodu. Jeho patenty mají kupodivu naprosto přesné informace jak regeneraci provést. Zaručeně to funguje, minimálně jeden další člověk (Robert Beck) si tím narostl na bývalé pleši lví hřívu podle něj, ale je to dost náročné na čas. Na peníze ani moc ne a dá se to spytlíkovat po domácku.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“