Autohemoterapie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Majka933 píše:Slávku! Jestli můžu poradit, tak si každou půlku hýždě rozděl na kvadranty ...
Poradit kdykoliv. Akorát mi přijde, že se mi ty kvadranty jeví s ukroucenou hlavou a se shora úplně jinak, než iďa do schodů za sousedou. S tím horním kvadrantem nevím, jestli dokážu dobře odhadnout, odkud vlastně shora začít. Od pasu? Když jsem to dostkrát píchl poněkud výš, narval jsem jehlu, jak jsem časem zjistil, minimálně do přechodu svalu na šlachu, jestli ne přímo do šlachy. Kyselině se do toho moc jet nechtělo, boule po ní vydržela o dost dýl a ačkoliv vpich byl méně cítit, vydrželo to dýl citlivé. Dochtorce jsem ukázal, kam jehlu v dnešní době píchám, a ta mi řekla, ža oni dochtoři by jehlu cpali do sedínky ještě trochu níž než já. To už by podle mého odhadu byl spodní kvadrant. Taky jsem učinil zkušenost, že jak jsem párkrát píchnul moc na vnější stranu, vpich byl o dost citlivější, i když pravda, ne vždy. Zkusím to znova, i když s tímhle už problém nemám vůbec. Zato ty žíly.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Majka933
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08 říj 2010 21:03
Bydliště: Dubňany
Dal: 42 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Majka933 »

Slávku! Já to mám v oku, ale od pasu na kvadranty nemůžeš! Orientačně slouží hřeben pánevní kosti a kyčelní kloub. Kde máš kyčelní kloub zjistíš, když si vzpřímeně stoupneš třeba k židli a zvedneš kteroukoliv dolní končetinu tak, aby svírala s tělní osou pravý úhel. Hřeben pánevní kosti je i pro lajka docela dobře hmatný. No a pak už stačí jen : prostředník na kyč. kloub a palec na střed hřebenu kosti pánevní. A všechno, co Ti pokryje dlaň a část prstů a vejde se do kvadrantu, je Tvoje!
P.S.: Je jasné, že anatomické proporce mezi pohlavími jsou krapet rozdílné, ale v podstatě nejsou téměř žádné rozdíly. Jen ve velikosti použitelné plochy!


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Majka933 píše:Slávku! Já to mám v oku, ale od pasu na kvadranty nemůžeš!
:D Já to tušil. No, jak jsem řekl, to mně netrápí. :jump: Teď se AHT konala. Našel jsem slušnou žílu na předloktí pravé, píchl do ní napoprvé přes hadičku s HCl malou jehlou a hned tahal. Kyselinu jsem do žíly nerval. To jsem udělal včera a pak už jsem nebyl štont krev vytáhnout. Chce to praxi, jako vše rukama. Eventuelně zase zkusím jehly kůly.

Jinak mám pocit, že by si na jednu věc měl dát každý bacha. Po té první 5 - 6 dní fajn, ale do teď se mi nepodařilo udělat další. Nevím, jestli je to náhoda, ale moc na ně nevěřím. Od toho šestého dne mě začala otravovat levá půle hlavy, což je velice starý problém, od spánku až po čelist, včetně snad bolesti zubů, které jsou pokud vím naprosto v pořádků a navíc bolest hořejšek i spodek. Aj to přistřelilo do nosu, do mandle a dost do oka. Taky mně semo tamo tuhle a támhle na chvíli potrnulo a zabolelo různě po těle. To je vedlejší. Hlavní je, že mám pocit, že se to skutečně naveze do starých, "zapomenutých" problémů a pokud na tom člověk není schopen sedět a AHT opakovat jak se má, můžou z toho nejspíš být dost bolístky. Událo se to i přes to, že jsem do sebe pak alespoň cpal HCl. HCl neměla na tenhle problém podle mne moc vliv.

Sečteno a podtrženo, nedoporučoval bych udělat jednu AHT procedůru a pak toho nechat. Je potřeba na tom sedět a opakovat. Jak dlouho? Čert ví. To bude individuální.

S laskavým pozdravem, Slávek.

P.S. Ještě vlasně dodatek. Ráno jsem na tu čelist vzal 7V Godzilu, asi na půl hodiny, levá pravá přes čelist, většinu času vodíkový negativ na bolavé straně a jakž takž se to srovnalo. Přes zbytek hlavy je to trochu vošajstlich, začnou blikat oči a člověk si nevhodnou polaritou může dát narkózu.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Lex
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10 led 2011 19:17
Bydliště: Bratislava
Dal: 26 poděkování
Dostal: 40 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Lex »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše: Ráno jsem na tu čelist vzal 7V Godzilu, asi na půl hodiny, levá pravá přes čelist, většinu času vodíkový negativ na bolavé straně a jakž takž se to srovnalo. Přes zbytek hlavy je to trochu vošajstlich, začnou blikat oči a člověk si nevhodnou polaritou může dát narkózu.
Slavek, mna uz velmi dlho trapi podobna vec a to lava cast hlavy, ale zistil som ze to je ten klb...tiez milionkrat "akoze" bolest zubov na tej strane, nahodne, obcas mravcanie, problemy s uchom a pod. S tym zapperom , ten je 9V cize podobne ked som si daval na ten lavy klb , jak pravy tak cukanie a to az take ze mi blikalo "za" okom :)
Ako keby mi vybuchol pirat v hlave alebo take daco ako stroboskop. Mozne to bol len nejaky nerv, ale skor predpokladam parazit v klbe. Potom to uz necukalo a zeby som si poskodil nemam dojem. Vidim rovnako ziadna zmena k horsiemu :) Telesne bunky su dost silne ako som zistil, lebo tak ako mi blikalo vtedy za ocami to bola sila. 9V a 1mA by tabulkovo nemali nijako poskodit bunky. Neskor mierne motanie hlavy a este taky zvuk ako keby sa skvarila krv :laugh: alebo piekol parazit. Pocul som to lebo som si tu elektrodu prikladal priamo pod spanok ako zacina klb ked sa otvoria usta a tiez som pocul uplne slabucky piskot zrejme tych 2,5-3kHz. Ale opakujem, cukanie sa uz neskor nekonalo a ziadne poskodenie nervu alebo niecoho na tvari nepocitujem, skor naopak.
Este na tu lavu cast silno posobila palina v alkohole, po 1-2lyzickach som to citil. Teraz uz skoro nic. Ale zistil som ze tu palinu netreba tiez prehanat, dlhodobo je lepsie davat tak max 2 lyzicky denne a ne jak ja 4-6 :) Telo ma uz upozornilo ze treba spomalit, ale tak 2 tydzne vkuse sa daju aj vecie davky. Sorry za offtopic :)


We`re not in Wonderland anymore, Alice
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Teď jsem opět učinil pokus s aplikací, anžto přišel čas. Napřed tenkou jehlou s hadičkou a bez kyseliny. Do žíly malinko pod pravou loketní jamkou Ok, ale moc jsem toho nenatáhl, než se mi ucpala jehla. Vše jsem tedy vymyl, propláchl opět 1:1500 Ferguson HCl a vzal jsem na tu akci jehlu kůl, 21ga, a zopakoval.

:jump: :pivko: Do žíly opět OK.

Majko, měla jsi recht, že když se člověk trefí, není v tom rozdíl. Tedy až na to, že to teče :D Tím pádem to taky nebyl problém natáhnout jednou rukou. Navíc pomohlo, že jsem na to vzal 12cc stříkačku s relativně malým pístem. Nabral jsem cca 7cc, tak akorát co se vešlo do hadičky, něco jsem trošku vybryndal, ale do sedinky jsem nacpal kolem 6cc a dal majzla, abych do ní nenatlačil za krví vzduch. Vpich do svalu touhle větší jehlou vyjde opět celkem na stejno jako malou, ale vyprázdnit krev do svalu jde velice lehce a musel jsem se krotit. Stejně to tam bylo hned. Vyprázdnění do svalu absolutně bez jakéhokoliv pocitu čehokoliv, jak kdyby to tam patřilo. Ještě mi vzalo půl hodiny povytírat stopy svého hanebného činu, ale jsem s výsledkem alespoň pro teď, naprosto spokojen. Ještě metodu trochu vypiluju a eventuelně zkusím bez hadice.

Na přichycení hadice na ruce jsem nakonec použil gumu s velcrem (takový ten bodlák, či vlk příchytka). Někdy se to vyskytuje na elektrického vercajku na sbalení kabele a prodává se to taky na přichycení věcí v autě. Vzpoměl jsem si, že to mám u Sota zaperu, tož jsem to vydoloval, vyzkoušel a OK.

Majko, moc dík za rady a všem ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Majka933
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08 říj 2010 21:03
Bydliště: Dubňany
Dal: 42 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Majka933 »

Slávku! Do svalu aplikovaný vzduch při i. m.( nitrosvalové- intramuskulární) injekci nedělá problémy! Vstřebá se!
Když tak píšeš o síle jehel, tak je fakt: čím silnější je jehla k odběru, tím menší tlak vyvineš na stříkačce a u aplikace do svalu je to stejné! To, co popisuješ jako kolíl, je u nás asi zelená jehla(21Gx1 1/2")od B¨Brauna. Je bezpečná při odběru i aplikaci krve! To znamená, že by se neměla ucpat! Ale V-PNC nebo Pendepon bych tím nepíchala.
Toto nepíšu proto, že bys to nevěděl, ale tuto diskuzi čte dost lidiček. A kdyby chtěli na sobě popáchat nějaký pokus, tak aby si příliš neubližovali!


Lex
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10 led 2011 19:17
Bydliště: Bratislava
Dal: 26 poděkování
Dostal: 40 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Lex »

Ohladom toho pichania do svalu, ked som bol mladsi tak som mal tu cest si asi 10x aplikovat anabolikum do zadnice :) nj mladicka nerozvaznost, ale k veci, moj velmi skuseny kamarat mi radil, ze ked to do toho svalu pichnem, treba trochu potiahnut piest aby som sa presvedcil ci niesom nahodou v nejakej zile. Do striekacky teda vnikne mala gulicka vzduchu a tym padom viem, ze som vo svale a mozem do neho pustit davku. Keby vcuclo trosku krvi, bol by asi problem a treba pichnut inde. Ale ani raz sa mi to nestalo, vzdy vcuclo vzduch, ktory som tam naspet vpalil aj s davkou.
Pri tejto krvi by vzduch snad aj bol vidiet, ale krv urcite nie :) Ale v podstate ak sa clovek netrafi do svalu , nic zle sa vlastne nedeje, maximalne podliatina, aspon si myslim :) neviem kde by sa dalo este trafit :)
Inak najidealnejsie by bolo uplatit asi nejaku sestricku ktora bere krv 50x denne...1x za tydzen to by sa aj dalo ist si to dat pichnut, lebo to branie krvi je asi najnepraktickejsie pre jednu ruku.


We`re not in Wonderland anymore, Alice
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Majka933 píše:Slávku! Do svalu aplikovaný vzduch při i. m.( nitrosvalové- intramuskulární) injekci nedělá problémy! Vstřebá se!
OK. Dík Majko. Ono to ale radši předsi jenom bez něj. (21Gx1 1/2") je tutově přesně ta velikost. S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Poslední AHT se konala minulou sobotu přesto, že jsem si z obou paží udělal krásně modrý jehelníčky :roll: vytáhl jsem cca 10-11 ml, dobře 7 jsem vrazil do jednoho místa na levé sedínce a už tak neučiním. Je toho moc najednou a byla z toho citlivá boule. Zbytek jsem napumpoval do pravého ramene a naprosto fajn. Potvrzuji tímto, že je dobrý nápad větší dávku rozdělit na více míst. Další tak kubík jsem dostal nechtěně pod kůži v jamkách loktů a je to už prakticky vstřebané.

- Anri mi mezi tím poradil ruku s turniketem pěkně poplácat, aby žíly vylezly, tak to zítra oprubuju.
- Nemohu tvrdit, že by mi AHT zatím dělala nějak valně, některé věci se vyvalují, jiné mizí. Je to jakoby hrby na té mé horské dráze narostly. Nicméně, mrtvý zub je klidný a je jasné, že AHT dokáže záněty do značné míry držet v šachu.
- Ať sním co sním, nebo vypiju, nebo nic, pokud si trochu říhnu, jako že to stane semo tamo, cítím chlorovodici. Někdy jí trochu ještě i upiju, ale tady mluvím o čase, kdy mezi zunknutím si HCl a říhnutím vyprší i den a víc. Nezbývá mi než usoudit, že ji nyní hodně produkuju a už to trvá 14 dní, tedy týden po započetí s AHT. Toto považuji za velmi pouzitivní jev.
- Pořád se cpu niacinem, 500mg denně a pořád po něm červenám :oops:
- Dále beru Dr. Mourovo ascaridil, podle něj, ne podle návodu pro kozy. Beru 150mg jednou za tři dny. Rozmíchal jsem 1.5g do destilky na deset dávek a dávkuju po kapkách, anžto z prášku odvažovat 150mg jesti mi proti strsti z praktických důvodů přesnosti tak malé dávky a proč se s tím vždy míchat. Návod pro kozy hovoří o jednorázovém použití cca 800mg/100kg a to se mi vůbec nezdá kvůlivá tomu, co Dr. Moura říká o stabilizaci imunity. Možná to ale i tak zprubuju, jestli ze mně něco vypadne. Může se mi po tom prý udělat pěna u huby, ale že prý to přejde :laugh: a pokud ne, že prý mám jít za veterinářem :shock: Zatím nemohu říct, že by ze mne vypadli nějakcí červi, i když v břiše mám pocity, stejně jako snad ve žlučníku, že se mi tam cosi hemží, specielně po každé dávce ascaridilu, jako třeba teď.
- Dále dobírám 10 - 20 kapek 2.5% oleje magnesia denně, což je chlorid hořečnatý, kouda pod hranicí, kdy se ještě nekoná řídký případ s hustým běháním. Tady mohu podotknout, že na denní dávce kór moc nezáleží. Záleží spíš, kolik toho do sebe vrazím najednou. Jsem si jistý, že bych těch dávek snášel bez průjmu i 4, možná aj 5 za den.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od jani »

Tak už jsem v tom taky :hip: Po 10ti dnech neúspěšného řešení prudušek jsem se rozhodla pro AHT a udělala jsem dobře. Zkoušela jsem si to píchnout sama, jenomže stav mých žil je žalostný, pokud už nějakou najdu, praskne, takže sem zatím samej modrák a po zoufalém samopokusnictví jsem naklusala k diplomované zdrav. sestřičce, která mi to s ochotou a velkým nadšením píchá a píchat bude - pomůcky si nosím svoje. Na poprvné tedy 10ml z loketní jamky, píchnuto po 5ml do každé půlky :ptrain: , překvapivě bez bolestivosti, mám z toho výborný pocit a navíc, druhý den se prudušky přestaly ozývat, dnes třetí den a už ani nekašlu, je mi jedno, jestli je to placebo nebo zabírá AHT, v každým případě jedu dál asi každý následující úterý.
K tomu šlapací kupele bud přímo ve sněhu, pokud nějaký je, nebo ve studené vodě - dle Kneippa.
Slávku, já se k informaci o AHT dostala od Pavla V., asi dva roky jsem čekala, až budu mít příležitost to prubnout, měla jsem z toho obavy, takže jsem nyní využila prakticky extremní situaci, kdy jsem volila zkusit AHT :good: , jinak by mi hrozila ATB :bad:
Pavel to kdysi taky zkoušel, asi 10x po sobě,ale mu nic moc nebylo, takže závratné výsledky nezaznamenal. Já tedy zatím můžu říct, že pro mě je momentálně AHT velkým přínosem, nezabíralo mi už ani KS jak vnitřně tak UTZV inhalace, koupele v MMS mi ulevily jen na chvíli. Ted regeneruju prudušky magnetoterapií a nasvěcováním biolampou Medolight ( oxid dusnatý ), začla jsem opět žužlat olej. S pruduškama si bohužel neporadila ani striktní úprava stravy - ovoce zelenina kysané zelí a rýže natural a pohanka (kvůli rutinu, už jsem zase kašlala krvavé vlásečnice ), nic jiného.
Od zítřka začnu očistu dýchacích orgánů podle Michaila Tombaka, knížku mi sehnal můj kámoš z SK, je v češtině a můžu jen doporučit. Očista dejchadel vypadá dobře: kozí mléko s borovicovou smolou vypít, hrudník ze všech stran namazat sádlem a obalit zelnýma listama :eclap:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jani píše:Tak už jsem v tom taky :hip: Po 10ti dnech neúspěšného řešení prudušek jsem se rozhodla pro AHT a udělala jsem dobře. ...
:D :jump: Príma. Možná bys měla přidat i ten Mourův ascaridil. On s tím Dr. Moura má dlouholeté zkušenosti a jsem si jistý, že věděl, proč ho používal.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od hanka »

jani píše:Tak už jsem v tom taky :hip:
:lol: .. To máš fajn, že máš ochotnou zdrav. sestřičku. To samopokusnictví je skutešně zoufalé.. :bhead:. Já jsem po utrápených pokusech o AHT přešla na jinou tělesnou tekutinu, kterou člověk nemusí tak těžce dolovat a která má také výborné účinky - urinu v injekcích... :good: . Mělo by to být srovnatelné ..... Víš o tom, že na průdušky jsou prý dobré i urinové injekce?
Ahoj, Hanka. :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Craft »

jani píše:...jenomže stav mých žil je žalostný, pokud už nějakou najdu, praskne.
Stejný problém jsem kdysi míval taky, ale do cca. 2 měsíců (možná méně) bylo vše ok. Stačilo brát vyšší dávky rutinu (tuším jsem bral 2x 50mg/1den) současně s vit. C. Existuje i přípravek v lékárně pod názvem ascorutin bez předpisu, což je rutin a céčko v tabletě, ale ten mi přišel poněkud slabší. Tímhle se snadno a rychle vrací jejich elasticita a dokonce to urychluje i odbourávání podlitiny při prasklé žíle po nešetrném odběru. S těma žílama jsem si kdysi taky užil, ale dnes jsou zase jako za mlada a žádné praskání se již nekoná :)


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od jani »

Mimo téma (offtopic)
Hani, děkuju, ta urina zní zajímavě, asi by to byl lepší způsob jak tejrat svoje žíly, navíc mám pravidelné odběry ještě u mudrců, takže je to semnou v háji. Když jsem byla před lety ve špitále, volali ke mně na odběry áraře, ti mi brali klidně i z pod kolene - au au au :bhead:
Bylo by fajn, kdybys to přes urinu trošku přiblížila, máš nějakou studii nebo podobně?

Crafte, jelikož mám časté krvácení z plic, beru už několik let ascorutin 3x denně, ted se mi zdá, že obsahuje nějaké přídatné látky, což se mi nelíbí, tak jsem přešla na pohanku, denně jen namočenou, nevařenou, taky černý jeřáb je plný rutinu, prý i rostlinka brutnák ( a ty modrý kvítka mi moc chutnají ). Žíly nemůžu mít nikdy jako za mlada :lol: , ne, že bych nikdy mladá nebyla, :enaughty: ale já ty žíly měla děsný už od narození :baby:

Ani nevím, odkud toto moudro mám:
Modřiny mohou být následkem nedostatku křemíku.Častěji bývá příčinou nedostatek rutinu-fragilita cév. Dodávat rutin,případně citrín, ale vždy vápník!!
I v příbalovém letáku na šumivém kalcium bylo napsáno,že se používá při chronické propustnosti kapilár!

Offtopiky o brusinkách, rutilu a kokošce přesunuty http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 62#p111562 SDK


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
jani píše: Hani, děkuju, ta urina zní zajímavě,
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... inoterapie Projdi si hlavně odkazy a přílohy, Armstrong ve skutečnosti hlavně léčil namísto opisování a teoretizování, ze všech nejúspěšněji a vše, kromě starého revmatismu kloubů. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“