MSM ... Organická síra - ďábelská léčba (nejen) rakoviny ...

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

MSM ... a jeho další vliv ...

Příspěvek od A(&F) »

... když za mnou včera přišla jedna z dcer s otázkou: "ocíííí, myslíš, že mi po těch tvejch vitamínech můžou rychleji růst vlasy ??", tak jsem málem upadl, jelikož si už víc jak půl roku lámu hlavu, proč musím pod nůžky pomalu 2x měsíčně (namísto 1x za dva měsíce), jelikož jinak mi ten můj "ježkovitej sestřih hlavy" totiž rychle přerůstá do stavu, kterejžto huž neodpovídá mé představě o "správné délce" (tedy spíše "krátkosti") ...... no a protože dcérka v podstatě užívá pouze míchanou směs Mg/Ca/MSM + k tomu občas něco málo vitamínů "BCD" (nebo-li tzv. "programátorskou kombinaci" / viz poznámka na konci **), tudíž jsem se rukou poškrábal v již opět přerostlé kštici a do vyhledávače zadal řetězec "vlasy růst MSM" (protože tak nějak to nic jiného způsobit nemohlo), kdy jsem však záhy málem upadl podruhé, anžto (krom těch rychlejších + pevnějších + pružnějších + hustších + nelámavejch vlasů ;) ) z netu také vypadlo, že podobně stejné účinky má MSM aj ohledně nehtů (rovněž rychleji rostou a jsou pevnější) ....... :shock: ... :ethink: ... :idea: ... což je ale vlastně logické !!!! ... :bhead: ... :D ... uááááá ... ach jo ...... (tak proto se tu La-ďa o pár příspěvků výše zmiňoval o "lesklé srsti" ... :laugh: ) ...

... více viz např. http://www.vibranthealth.eu/jak-na-dlouhe-vlasy , popř. http://www.ceskaordinace.cz/msm-na-rust ... C5%AF.html ... :ewhistle: ...

... :bye: ... Anri ...

-------
** ... v programátorské hantýrce je BCD zkratkou pro Binary Coded Decimal ...... kdežto v oblasti vitamínů je to klasické: Béčko + Céčko + Déčko ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

MSM ... a noční řezání dřeva ... ;)

Příspěvek od A(&F) »

... mmch, dle všeho je MSM aj účinným prostředkem proti chrápání ... :) ...

citace: ... "Of the 16 patents granted to MSM, one is for relief from snoring. Research at Oregon Health Sciences University on 35 subjects suffering from chronic snoring has shown that MSM, as a 16 percent water solution administered to each nostril 15 minutes before sleep, provided significant reduction in 80 percent of the subjects after one to four days of use.
As a control, in eight patients showing relief with MSM, saline solution was substituted for MSM without their knowledge. Seven of eight patients resumed loud snoring. The change occurred within 24 hours of the substitution. After the MSM treatment was restored, these eight again showed a significant reduction of snoring."
...
(zdroj: ... http://www.totalhealthmagazine.com/arti ... s-msm.html )

... popř. v "češtině" ... http://cs.265health.com/conditions-trea ... 47668.html ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

MSM ... proti bolestem, použití zvenku ...

Příspěvek od A(&F) »

hanka ve http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=130035#p130035 píše:
jani píše:... Poslední dobou hodně používám DMSO ( vnitřně už ne, ten puch byl fakt jak vod ropuch izolace od lidí nebyla možná ), když potřebuju něco dostat do pokožky ..
Místo DMSO by se vnitřně mohlo používat MSM - vyrábí se z DMSO, má podobné účinky jako DMSO, ale je zbavené toho zápachu.

Jani, DMSO na vtírání do kůže používáš čisté, nebo zředěné? Já ho zkoušela vetřít do kůže neředěné, účinek na bolest byl takřka okamžitý, ale vedlejším efektem byla tachykardie provázená slabostí - sice jenom na krátkou dobu, ale přece jenom jsem už neměla odvahu to zopakovat ;) .. když jsem DMSO zředila, už to nemělo ten protibolestivý efekt.
... shodou okolností již delší čas testuji použití MSM zvenku proti vnitřním bolestem na svých příbuzných, především pak na své máti ... :angel: ... funguje to spolehlivě, přitom bez vedlejších účinků !!! ...... chtěl jsem o tom zanedlouho napsat, ale Hanka mě předběhla ... :) ...

... mmch, pro rozpouštění MSM používám cca 20-30% líh (dle toho, co je zrovna při ruce / jak to "vyjde při výrobě" ;) ) ... a to až do stavu nasyceného roztoku ...... v příloze je vidět, jak roztok MSM začne krásně krystalizovat, pokud se to přežene s koncentrací ... :D ...

... :bye: ... Anri ...

PeS: ... máti vzhledem ke svému pokročilému stáří trpí bolestmi kyčelních kloubů ... díky MSM je to prý mnohem snesitelnější ... :) ...
MSM - krystalizace nasyceného roztoku ....jpg
MSM - krystalizace nasyceného roztoku .....jpg
... a jelikož rozsah použití MSM v tomto vláknu již dávno přesáhlo rámec léčení (pouze) rakoviny, rozšiřuji jeho název na: ... MSM ... Organická síra - ďábelská léčba (nejen) rakoviny ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: MSM ... Organická síra - ďábelská léčba (nejen) rakoviny

Příspěvek od felda »

Ahoj,tak jsem slíbil, že popíšu svoje zkušenosti s MSM ....,tak tedy píšu.Je pravdou ,že si člověk neuvědomí vzhledem k neskokovému a tedy poznenáhlému účinku aplikovaného preparátu - MSM,hele ono se něco změnilo.Beru to z důvodů, kde se očekávaný účinek zatím neprojevil, nicméně po rozhovoru s Anrim -tvrdé nehty,které se mi už čtrnáct dní nezlomily a jsou jak zrcátka , bohužel dvakrát týdně stříhat... po čtrnácti dnech od stříhání jak kdybych u holiče nebyl...koleno semo tamo zabolí, ale noční buzení z důvodu bolesti nohou- to se taky jaksi vytratilo.Nepředstavujte si že nezabolí- zabolí,ale ta tupá bolest,kdy už nevíte jak si ty nohy dát -není. Od minulého čtvrtka jsem na předpis bral 15gr denně a totéž v kolagenu +v pondělí jsem do toho namíchal ještě céčko.V úterý ráno jsem v práci myslel,že vypustím duši cca 1,5 hod,mi bylo hodně,hodně zle. Dal jsem si špičku rohlíku a doufal v lepší budoucnost...v 14.30 jsem měl druhou krizi,málem to se mnou seklo.Doplazil jsem se do postele,paralen ,horečka.Asi hertzka či čtyřhodinová chřipka -nebo já nevím... ráno podchlazen ...teploměru se přes 35,5 moc nechtělo ,dopoledne ještě slabo, teď ok-jako kdyby nic.. takže dnes ještě odpočinek ,ráno najedu na dva gramy..... toliko já - tchýně tomu říká fujtajblíky,bere už tři měsíce a když kňučí, že jí bolí tuhle a támhle -pleskne se do čela , že je už týden neměla (75 let).Subjektivně mám na sobě vypozorováno, že se jakoby rozvolnila obratlová část páteře...měl jsem tak zatuhlá záda,že na mně makal fyzioterapeut a máknul si,byl problém i pro něj to rozhýbat. Poslední dobu si prostě lehnu na tvrdou podložku,vypnu a normálně cítím jak si prostě ty klouby a kloubečky,pantíky seskáčou tam kam mají a je to... Ještě jsem si vlastně uvědomil, že jsem přestal mít chuť na sladké -opětovně nenápadně ,včera v té krizi jsem si lízl na špičku prstu cukru - no to byl fujtajxl...no tak tatranky teda ne... :evil: vlastně jsem už sušenku neměl dobře čtvrt roku :mrgreen:


felda
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: MSM ... Organická síra - ďábelská léčba (nejen) rakoviny

Příspěvek od MIRKO »

Já beru DMSO orálně už cca 5. měsíců.Nejdříve 3. měsíce 2ml denně, ted už jen tak 2-3x 2ml týdně.Puch se již žádný nekoná...a ptal jsem se na to i ženy,dětí,kolegy v práci.Zezačátku mě děti nemohly ,, ani cítit,, :evil: .Smrad je zřejmě silně individuální, možná podle metabolismu,stravy či stupně zamořenosti těla.Taky pomůže snížit dávku.Při 1. ml byl u mne puch i zezačátku jen mírný.Na DMSO nedám dopustit...je super. :D


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
jesy
Stálý člen
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 31 led 2013 9:37
Dal: 26 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: MSM ... Organická síra - ďábelská léčba (nejen) rakoviny

Příspěvek od jesy »

Nedokazem najst na CZ/SK krystalicku organicku siru.
Nasiel som toto, lacne http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/44/sira-praskova--500-g

Ale otazka je, ci tento prasok (lepsie prasok ako nic) je organicka sira a ci sa to vam zda byt koser. Samozrejme, ze to chcem uzivat podla vyssie predpisanych 4g/2x denne.

Pripadne, ak vy mate nejake zdroje odkial zhanate krystal.org.siru, sem s tym pls. Uz som si, bohuzial kupil methylsulfonylmethan, ten doberiem a pustim sa do cistej organickej siry.

Vyextrahovat siru z DMSO si netrufam. Vdaka


Sindo
Stálý člen
Příspěvky: 68
Registrován: ned 02 pro 2012 21:04
Bydliště: Zvolen, SK
Dal: 94 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: MSM ... Organická síra - ďábelská léčba (nejen) rakoviny

Příspěvek od Sindo »



Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: MSM ... Organická síra - ďábelská léčba (nejen) rakoviny

Příspěvek od A(&F) »

jesy píše:Nedokazem najst na CZ/SK krystalicku organicku siru .......... Uz som si, bohuzial kupil methylsulfonylmethan, ten doberiem a pustim sa do cistej organickej siry.
... tož kup náklaďák cibule + náklaďák česneku, nadrobno to nakrájej ( :lol: ) + nech vyluhovat (nejlépe v bazénu) ... výluh potom odpař ... :D ...

... methyl-sulfonyl-methan je zřejmě jediný snadno dostupný zdroj "krystalické organické síry" ...

... mmch, tebou nalezená síra v odkazu je anorganická ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jesy
Stálý člen
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 31 led 2013 9:37
Dal: 26 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: MSM ... Organická síra - ďábelská léčba (nejen) rakoviny

Příspěvek od jesy »

Mam u seba uz druhe MSM, tentokrat z ineho zdroja a prekvapil ma iny tvar.
To nalavo je MSM od 4fitness.cz, kilo za 6 eur a to napravo je MSM od PlanetBIO, 300g za 30 eur.

Ten nalavo je ovela jemnejsi, ovela mensie krystaliky a rozpusti sa vo vode za miesania za 5 sekund. Chuti rovnako.
Ten napravo je normalne krystalicky, rozpusti sa za miesania az po 30 sekundach. Chuti rovnako.

Cital som, ze cim vacsie krystaliky, tym lepsia kvalita MSM. Je to pravda? Mohol by byt ten lacnejsi vlavo byt menej prinosny pre organizmus, ako ten drahsi?
A obaja vyrobcovia uvadzaju uuplne ine davkovania. Ten od 4fitness odporuca o polovicu mensie davkovanie ako PlanetBIO

Na obrazku to moc nevidno, ale volnym okom ten nalavo vyzera viac ako snehove vlocky, a ten vpravo ako ladove krystaliky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Antonin
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: úte 14 črc 2020 15:05
Dostal: 2 poděkování

Re: MSM ... Organická síra - ďábelská léčba (nejen) rakoviny ...

Příspěvek od Antonin »

Jaké jsou nejlepší zdroje MSM, nebo jak ho správně přijímat? tady https://www.muj-pohyb.cz/2021/04/16/msm/ píší že ideální je to v kloubní výživě, protože obsahuje i další látky. Jde mi hlavně o klouby no. Nebo je nejlepší užívání samotného MSM v prášku?


Osobní trenér pro firmu Onefit
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“