"Oxidační Stres" a Vodík

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Slavek Krepelka píše:zčerná ta směs nebo zbělá nebo to zůstane čiré?
Ahoj hořčíková tyč v petlahvi ,pro porovnání kousek nový vedle.Vznikne na ni tvrdý bílý povlak ,dá se to teda v nouzi oškrábat nerez drátěnkou,je to ale hodně tvrdý, lepší je to sleptat tím octovým roztokem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše:... ten "Carbon monoxid" tam fakt nemá jak vzniknout ...
Mám-li se rozhodnout mezi důkazem teorií a důkazem změřením, vždy volím důkaz změřením.
... mám na to stejný názor ... otázkou však je, nakolik je to které měření provedeno správně ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: CO

Příspěvek od A(&F) »

drakten píše:... pokud jde o láhev je to cyklistická láhev s širším hrdlem ....
... pls, z jakého materiálu je ta láhev ?? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Ještě foto jak mám spáchanou tu ponorku. :bye:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

la píše: ... Ahoj hořčíková tyč v petlahvi ...
Nazdar Vláďo, ne ta tyč po chlorovodici, ale vyreagovaný lák po octě. Pokud je černý, je to nutně karbon. Pokud je bílý, je to magnesiové mléko. Pokud čirý, ak to snad zjistím. Na tý fotce s octem to není jasné, jestli jsou v ponorce jen stříbrný špony, nebo i nějaké bílé mlíko, i když mi to přijde jen jako špony.

S laskavýam pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Vyreagovaný lák hořčík s octem je černý,měl jsem tu velkého degustéra Sao ,čichl k tomu nepotěšil mě tvrdil mi že vtom cítí něco jako butan,tak že asi s tím octem to nebude dobře,budu muset asi použít silnější hcl.Ta pěna v tý lahvičce je bílá protože s octem to reaguje hodně prudce,je to fofr. :oops:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... otázkou však je, nakolik je to které měření provedeno správně ... :) ...
Kdyby to byla vadaska na Megu, byl bych absolutně s Tebou. Jenže ty detektory plynů přečíst špatně snad ani nejdou. Jo, může se taky něco zvrtnout, ale ta šance je dost malá a drakten udělal co bych udělal já, :shock: a několikrát opakoval a furt to samé. Ono je teda snad ještě šance, že do reakce nějak vleťěl ještě taky vzdušný CO2, ale nedovedu si představit, že by se odkysličil. Nicméně nejsem chemik ani z rychíku. To magnesiový mlíko by celkem rozčíslo o co jde.

Sakra, vždyť je to více méně na Wiky. Ta rovnice, co jsi sem dal, je nejspíš zdrcená. :D Teda zhuštěná. Nevyjadřuje kompletní proces. On nejdřív nejspíš vzniká hydroxid Mg(OH)2 a teprve z něj ten acetát. Podívej se na ty rovnice a taky je v tom slovo, a to :shock: "presumably" (předpokládaje) vodík. Dvacáté první století a "presumably". Jenže to je ještě utopený v benzenu :roll: http://en.wikipedia.org/wiki/Magnesium_ ... #Synthesis

Není divu, že se v tom dá nějaký CO nachytat. Ten lák je potom nutě během procesu a i po něm při danných poměrech směsí jak magnesiovýho mlíka, tak toho acetátu a bude záležet na poměrech reaktantů co z toho jak moc poleze. Nicméně CO se tam má kde brát.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: CO

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:že do reakce nějak vleťěl ještě taky vzdušný CO2, ale nedovedu si představit, že by se odkysličil.
... k tomu by bylo zapotřebí několik set stupňů teploty ... :D :D ...
Slavek Krepelka píše:Podívej se na ty rovnice
... a kterou z těch tří rovnic myslíš ??? ... :) ...

... hele, víš co ... vyzkoušejte to čistou zředěnou kys. octovou a ne s "kvasným octem" (http://www.czfcdb.cz/potraviny/?id=250 , http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDet ... 1120007899 , atd.), v němž v podstatě může být přimícháno kde co ... ;) ... a pokud bude i nadále vznikat CO, tak se pak veřejně omluvím před nastoupenou jednotkou ... :angel: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

la píše:Vyreagovaný lák hořčík s octem je černý,...
:D OK. Takže se v tom s tím octem děje věcí jak v rašeliništi. Dík a ahoj, Slávek.

P.S. Pro Anri. :) Jaksi m vůbec nejde o nějaké omluvy a podobně, ale o to, co se vlastně děje.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: CO

Příspěvek od A(&F) »

... mě taky jde pouze o to, co se tam děje ... už jenom protože jsem měl chemii coby koníčka již od raného mládí ... cca asi tak od třetí / čtvrté třídy ... samozřejmě přes věci, který hořely a bouchaly ... ale chvála bohu jsem to přežil se všemi prsty ... jen to občas odneslo obočí a taky jsem během některých pokusů přišel o část vlasové pokrývky ... :D :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CO

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... mě taky jde pouze o to, co se tam děje ...
A aby se to nepletlo, včera jsem vařil z vychlazené pramenité a bylo to cítit po něčem kyselým a chlorovodice to nebyla. Vylil jsem to. Dnes jsem uvařil z převařené a vychlazené kohoutí a totéž. Vylil jsem to. Originálně jsem vařil jenom s chladnou kohoutí vodou a byl v tom cítit standartní čuch chlorované vody, který tuhle nepatrnou kyselost přehlušil. Filtr to čicho a chuťovidně zcela nevezme.

Absolutně bych se vyhnul při výrobě vodíkové vody chemicky i elektricky hliníku.
Možná s ním není nic moc špatně, ale :devil: ví. Pověst dobrou nemá ve spojitosti s Alzhaimerem.

Hliníku bych se vyhnul i s vodníma předlohama. Jedinně Hořčík!

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Magnesium Ascorbate

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tož jsem trochu proběhl jak se chová hořčík s organickýma kyselinama a askorbová vylezla nejspíše s vlajícím praporem. Vodík to vyrábí a navíc zbytek je magnesium askorbát, který vypadá líp než askorbát sodný. Nejenže z toho neleze nic jedovatýho, ale ještě si člověk vyrobí vynikající doplněk jak stravitelného magnesia, tak stravitelného vitamínu C :shock: Tady jsem chytil v abstraktu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8546437 že je kombinace askorbové a hořčíku docela účinná na pospravování cév, snížení tlaku a že prej snižuje spotřebu insulinu u cukrovky melitus II. Snižuje hladinu glukózy. No nezkus to :smoke: Hořčík je objednaný a askorbová je doma, tož sa ukáže.

S laskavým pozdravem, Slávek.

P.S. Bacha na hořčík. Pokud to není 99.9 čistota, může v sobě mít i olovo :(
Taky jsem chytil perlu, http://www.livestrong.com/article/29387 ... e-effects/ prý z institutu Linuse Paulinga, že maximální denní dávka kyseliny askorbové je 2000g. Takže dvě kila vitamínu C denně žádný problém :laugh: :laugh: :roll:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od akvarista »

Přiznávám se dobrovolně Slávku že toto používám už přes měsíc,nechtěl jsem to psát dokud si nebudu jistej že to funguje dlouhodobě.Beru liposomální Céčko askorbát sodný 2xdenně 3g a k tomu s odstupem minimálně hodiny magnesium chloride 10g do 1,5 litru vody jako pitná kůra po celý den tj minimálně 1g čistého magnesia a 20g magnesium chloride transdermálně http://drsircus.com/medicine/transderma ... um-therapy toto všechno ještě poctivě zapíjím vodíkem a už mi to téměř odstranilo tuto potíž http://www.drlam.com/articles/adrenal_f ... ycemia.asp měl jsem hladinu cukru 8 a plnej žaludek jídla a přesto jsem měl klasické příznaky hypoglikémie jako hlad,úzkost,třas,mozková mlha,únava.Musím sice ještě trochu hlídat stravu(žádné sladkosti),ale je to na dobré cestě.Taky jsem si všiml kolik lidí kolem mě trpí tím samým problémem a nevědí o tom-berou to prostě jako únavu po obědě nebo jako vyčerpání z práce po večeři atd.
Jinak všechno si to dělám doma z běžně dostupných surovin v podstatě zahubičku :hip: Díky za toto fórum :lol:


drakten
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 11 říj 2010 19:32
Dostal: 8 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od drakten »

Zdravím. Tak jsem zase opakoval měření. tentokrát jsem se zaměřil na CO . Použil jsem tentokrát 2 detektory.Již známý oldham a teď jsem vzal i drager xam 5000 s prosávačkou. Použil jsem dva vzorky. Cyklo láhev (zdravá láhev http://www.florianek.cz/www-florianek-c ... a-lahev-1l) a skleněnou lahev od zavináčů. Nalil osmotickou vodu a ponořil tyčky pod hladinu. nechal jsem to dva dny luhovat při pokojové teplotě. Dnes ráno jsem provedl měření.
Použil jsem oba přístroje a oba zaznamenaly produkci CO v obou vzorcích. Takže i ve skle.
Pak jsem vložil xam 5000 do prosávačky . Protřepal jsem znovu vzorky, otevřel a začal prosávat.
Přiložil jsem prosávačku na hrdlo a měřil viz obrázek níže. Produkce CO byla obrovská. Xam 5000 má dva druhy alarmů při překročení mezí u CO A1 je nastaven na 30ppm CO a A2 60 ppmCO.
Na fotce je zrovna vyfocen alarm A2, jinak tam bylo kolem 68 ppm CO. Čidla máme osazeny
CH4 ,CO,NH3,CL2 viz display na fotce. Foceno mobilem takže snad to půjde vidět.
V podstatě mě napadají tři věci. Ta tyčka nemusí být čistý hořčík, druhá pokud se to vystaví octové vodě a to evidentně reaguje docela dost tak to patrně neočistí jen důkladné omytí vodou. Když jsem totiž prováděl prvotní měření tak jsem přikládal detektor nad tyčku kterou jsem čistil v roztoku octa a vody dle ruského návodu a právě v té reakci když jsem "lovil vodík"tak jsem ulovil CO bez luhování ve vodě. No a co když ta reakce probíhá stále????
A pak je tu otázka jestli něco nedělám blbě. Ideální kdyby to někdo mohl ještě ověřit.
Pokusím se ještě uříznout jeden kousek tyčky. Nevystavím ji lázni v octu. Mechanicky sundám zoxidování a vyluhuju ve vodě a změřím. Dám vědět ....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Vznik černého zbarvení při reakci hořčíku a vody :dknow: http://www.chempap.org/file_access.php?file=209a669.pdf
hořčík v prášku
http://www.praskovekovy.cz/index.php?pa ... &Itemid=26
:bye:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“