"Oxidační Stres" a Vodík

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

drakten píše:Zdravím, tak jsem provedl další test. ....Osobně nejsem příznivec CO.......
Pokud si přečteš ten japonský papír, zjistíš, že i trocha CO je ve skutečnosti nejspíš taky důležitá. Dokonce mi šťourá hlavou, jestli to není jedna z příčin, proč kuřáci moc netrpí některými rakovinami. Nedělal bych si s ním těžkou hlavu. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
drakten
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 11 říj 2010 19:32
Dostal: 8 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od drakten »

Slávku, plně souhlasím. Přesně nad tím taky uvažuji. Vždyť toho okolo denně sežerem.....
Ahoj


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: CO

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše:Dokonce mi šťourá hlavou, jestli to není jedna z příčin, proč kuřáci moc netrpí některými rakovinami.
... to Ti hlavou šťourati nemusí, neb je to potvrzeno i samotnými lékaři ... ze statistik vyplývá, že do pěti let rakovinu nejčastěji onemocní právě ti kuřáci, kteří ze dne na den přestanou kouřit ... :? ... viz také zde http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... it#p113169 ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od A(&F) »

drakten píše:Ta tyčka asi nebude čistý hořčík .... Bohužel nedokážu změřit to co je ve vodě.
... vodou to "asi nastopro" nebude ... ale ať si mozgový závity namáhám sebevíc, tak fakt nevím, jakou možnou reakcí by tam mohl vznikat ten CO (i ze všech možnejch i nemožnejch příměsí obsažených v hořčíkový tyči) ... :dknow: ...... že by přece jenom ta dnes zmíněná transmutace ??? ... :D :D :D ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od akvarista »

Slavek Krepelka píše:
drakten píše:Zdravím, tak jsem provedl další test. ....Osobně nejsem příznivec CO.......
Pokud si přečteš ten japonský papír, zjistíš, že i trocha CO je ve skutečnosti nejspíš taky důležitá. Dokonce mi šťourá hlavou, jestli to není jedna z příčin, proč kuřáci moc netrpí některými rakovinami. Nedělal bych si s ním těžkou hlavu. Ahoj, Slávek.

Nevím jestli CO a CO2 má ty samé účinky ale CO2 je hodně důležitý viz tyto články a i má vlastní praxe....
http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdr ... fonem.html
http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdr ... -dech.html

Jestli to nesouvisí tak pardon :)


akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od akvarista »

Jinak jsem zkoumal ten odkaz od Slávka a zaujalo mě že používaj víc než 10ti centimetrovej kousek hořčíku do petlahve,při onemocnění dávaj i 3 kusy http://www.hydrogeninmywaterbottle.com/ ... rchase.php
Vláďo nemáš to nějak změřený jestli čím víc hořčíkové tyče tím líp? :lol:
Já jsem zbytek tyče rozdal kamarádům co maj nějaké bolístky takže jestli to bude "čím víc tím líp" tak budu muset objednat ještě jednu.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

akvarista píše:nemáš to nějak změřený jestli čím víc hořčíkové tyče tím líp?
Změřený to nemám ale předávkovat přes trávící trakt se podle literatůry nelze, ale lze získat řídkou stolici,při kápnutí 2kapek 10% chem HCL na 1litr vody s tyčí je to skoro jistota, když se přidá víc hcl může bolet hlava.Takže bohatě stačí čistá voda hočík.Ale co jsem se dočetl a zase to někde stratil :bhead: že když se bere hořčík a je dost vápníku a když se přidá po chvíli kyselina jablečná je to parádní na klouby.Ta jablečná zesiluje účinnost stačí čerstvě rozmixovaný a ihned vypitý jablko se slupkou.
:bye: :pivko:


akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od akvarista »

A mohl bych tě poprosit jestli bys to nepoměřil,abych věděl jestli to má nějakej význam dávat tam těch tyček víc?
S tou HCL je to zajímavé,já přidávám na 1.5L 1 kapku koncentrace z drogerie a průjem nemám ale víc jsem nezkoušel ale čeho jsem si všimnul je změna barvy stolice-neni hnědá-přachází od světle žluté po hráškově zelenou a konzistence je normální.Myslel jsem ža mám nějakej problém se žlučníkem ale to bych snad měl i průjmy ne?Trvá to už 3 týdny.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

akvarista píše:jestli to má nějakej význam dávat tam těch tyček víc
Asi tak s jednou tyčkou má voda kohoutí PH 8,2 (púvodní hodnota je PH 7) vždycky se mi to zastavilo na PH 8,2.Když se čerstvě umyje před použitím octovou vodou má to PH 8,5 s jednou a aji když jich tam dáš víc.Maximálně to dosáhne tedy PH 8,5. A navíc když se to patlá na čumáček slušně to čistí pleť.
akvarista píše:je změna barvy stolice-neni hnědá-přechází od světle žluté po hráškově zelenou a konzistence je normální
jo přesně ze začátku to děsně smrdí ,jak člověk dosáhne maximální hranice tělo provede průjem vyloučí přebytek,to už bývá světlý skoro bílý :) proto to nejde i podle literatůry přes trávicí trakt předávkovat,to ale neznamená že je v buňkách, je ho dost v tělních tekutinách. Tělo si ho údajně bere podle potřeby ale potřebuje na to draslík nebo vápník aby to tam dostalo,ten si vezme z potravy.Přebytek vyloučí.Pokud je tam v potravě kyselina jablečná(třeba čerstvě rozmixovaný jablko se slupkou)snižuje to mimo jiné(klouby) i bolesti způsobené otokem podélných svalových vláken(ala bolí celej člověk(v mém raném mládí se třeba používala varianta s hliníkem na obklady octan hlinitý) .Odstraňuje to otok :shock: Tohle je asi zdravější. :oops:
Do vody s hořčíkovou tyčí se nic nepřidává protože hořčík se velice rád váže.
:bye: :pivko:

PS:
Nedostatek hořčíku v těle se vyrovná po 90 - 100 dnech dostatečného příjmu. Může trvat i déle v závislosti na schopnosti vstřebávání. Optimální je doplňovat dlouhodobě přiměřené množství hořčíku. Hořčík snižuje kyselost žaludku.
Zdroj,: souvislost s chronickým únavovým syndromem a fibromyalgií http://cfids.nezavislestranky.cz/view.p ... 2012081501
http://www.me-cfs.cz/view.php?cisloclanku=2004120602


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Japonská vodíková koupel Atatamari (teplá-studená koupel) hořčíkový hydrid vodíku s katalyzátorem při styku s horkou vodou odebírá teplo a vyvíjí docela slušně vodík je tam film jak to funguje
http://dr-suisosui.jp/shop/products/det ... uct_id=155
:bye:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od A(&F) »

la píše:hořčíkový hydrid vodíku s katalyzátorem
... http://www.chemicke-listy.cz/docs/full/ ... 78-683.pdf ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Ještě bych sem měl dát v současné době vyráběné strojky na výrobu vody sycené vodíkem nebo kyslíkem ,případně s oběma plyny a s aktuálním měřením ORP
http://www.nicjp.net/campaign/gs703-cam ... 3god0WYA6A


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
la píše:Ještě bych sem měl dát v současné době vyráběné strojky ......
... hezký, že i Japonci mají přísloví "kdo dřív přijde, ten dřív mele" ... :D :D :D ...
Kolik třešní, tolik višní ....JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od akvarista »

Ahoj!
Pořád mi vrtá hlavou kvalita vody při přípravě vodíku z hořčíkové tyče.Většina těch studií a pokusů je z japonska.Mám kamaráda který tam nějakou dobu žil a ten mi říkal že v celém japonsku mají kohoutí vodu stejnou z jakési centrály.Ta voda je prý jaksi umělá a docela měká(málo minerálů),podle mě dělaná nějakou megaosmozou z mořské vody s následným dodáním nějakých minerálů.
No ale k věci-bude reagovat hořčíková tyč i ve vodě která je tvrdá-vodní kámen v konvici už po pár uvařených kafích a PH má rovnou při výstupu z kohoutku 7.5?Nebo je potřeba aby byla slabě kyselá a co nejměkčí aby se tím vodíkem dobře nasytila?
Já používám osmotickou vodu,ale jde mi o to když to doporučím nemocným,aby z toho taky něco měli.Díky


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Ilem »

Před pár lety jsem byl na přednášce Masaru Emota. Je to člověk (japonec), který studuje vodu a fotí její krystaly. Na té přednášce měl fotky různých vod z různých vodovodů po světě. Včetně několika japonských. Nejhůčř vypadala voda, pokud si vzpomínám v Tokiu. Ani trochu to nevypadalo, že by byly všechny z jednoho zdrje.
Ani si dost dobře nedovedu představit tu osmózu pro 130 000 000 lidí. Byl jsem v úpravně vody pro 100 000 lidí, a vím, jaký potok z ní vytéká (500l/s). Taková megaosmóza pro Japonsko by musela zvládnout asi 670 000 l/s. Protže nikdo asi nemá představu, kolik to je, tak Labe v Ústí nad Labem má v tuto chvíli (když taje sníh na horách) 399 000 l/s


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“