"Oxidační Stres" a Vodík

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
P.T.
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16 lis 2014 0:43

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od P.T. »

Dobrý deň,
skúšal som vyrábať vodíkovú vodu chemickou reakciou 8% HCl a Zn no nebol som spokojný s čistotou vyrobeného vodíka. Po ochutnaní vodíkovej vody ako by sa do nej dostalo niečo z chlorovodice alebo zinku. Nepomohlo ani prebublávanie vodíka cez vodný filter. Tak rozmýšľam, že by som vyrábal vodík elektrolýzou pomocou PEM elektrolyzéra.
Nakoľko sa do elektrolyzéra dodáva len destilovaná voda predpokladám, že vyrobený vodík bude v dostatočnej čistote.

EDIT: Komerční odkazy odstraněny. SDK


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

P.T. píše: ... predpokladám, že vyrobený vodík bude v dostatočnej čistote.
v čistotě určitě, ale vzhledem k množství potřebného vodíku je takový elektrolyzér dost přehnané zařízení. Navíc je dnes už pár lidem známo, že se nám do chemie plete taky elektrika a že není vodíková voda jako vodíková voda. Pracujou do nějaké míry všechny, už i hořčíková štangle ve vodě se projevuje jako rozpoznatelně účinný generátor (velmi chutné) vodíkové vody a navíc obohacené o trochu hořčíku, ale některé ty vody holt pracují líp než druhé. Detailní informace na výrobu těch lepších ale nemám. Pokud bych si měl udělat elektrolyser amatérsky, dal bych dva nerezové, pro fajnšmekry stříbrné fousy do jakékoliv vody, možná lehounce přisolil a na fousy připojil 1.5V baterii. Ona voda toho vodíku vezme velice málo. Protože se ale zdravotní účinnost zvedá s použitým napětím, asi bude lepší namyslet něco vysokonapěťového, ale to je spíš pro velice opatrné lidi, kteří vědí, co dělaj, a poradí si s VN elektrikou, aniž by si ublížili. Jo, a vyvíjet v chladu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

P.T. píše: Nepomohlo ani prebublávanie vodíka cez vodný filter

Pomohlo by, ale vloudila se asi do konstrukce bubláku chybička. Páry mají shodný se stěnou bubliny elektrostatický náboj a v tom je jádro problému. Bubliny drží páry pěkně uprostřed a ty proto nestačí vychladnout. Čím menší bublina tím je pevnější a má kulatější tvar. Lepší je udělat probublávání tak, aby bubliny měnily tvar a rozměr, bublátor vyjde i menší a taky jde o čas ,aby stačil vnitřek bubliny vychladnout než se dostanou nahoru na hladinu a páry uvnitř stačily zkondenzovat. Používám jednorázově obvykle ve vodě bubláku vatu která se po použití pak vyhodí, nebo trvalejší jsou silonové špony. Ty špony se musí občas vyčistit slanou vodou jinak by tam byl zápach ala žabinec. :)
:bye: :pivko:


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Jeden se zajímavých filmů co se věnuje problematice vodíku

obrázek s filmu co bylo známo o působení vodíku v roce 2010.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od felda »

ahoj,dobré, jen ta anglina

Odbočka je v Boxovárně http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=137364#p137364 SDK


felda
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Studie a stránky o vodíku v češtině.
http://www.molekularnivodik.cz/cz/studie/


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Přednáška česky, spíše seriál přednášek s roku 2014, Když se klikne na odkaz tak to pokračuje dalším filmem.

[youtube][/youtube]

:bye: :pivko:


akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od akvarista »

Zdarec lidi!
Po letech jsem si pročetl diskuzi o vodíku a zajímalo by mě jestli je tu někdo z naší staré party a jak se máte?:)))
Jak jste na tom s používáním vodíku po letech? Já občas mám období kdy dělám klasiku-hořčíkovou tyčku v petce s askorbovkou.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

akvarista píše:Zdarec lidi!
Po letech jsem si pročetl diskuzi o vodíku a zajímalo by mě jestli je tu někdo z naší staré party a jak se máte?:)))
Jak jste na tom s používáním vodíku po letech? Já občas mám období kdy dělám klasiku-hořčíkovou tyčku v petce s askorbovkou.
Zdravim
PH použité vody pro hořčíkovou tyč by mělo být co nejblíže PH 7
zde je zdúvodnění kvůli možným příměsím v kovu stručně a strašidlu hliník.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hlin%C3%ADk
podrobně:
https://is.muni.cz/th/101237/lf_b/Hlinik.txt
abychom věděli čím se krmíme
Citace z uvedené práce.


8.1 Využitie zlúčenín hliníka vo výžive



Zlúčeniny hliníka sa vyskytujú vo väčšine potravín iba v stopovom množstve, ale pri používaní
hliníkových prísad sa môže ich množstvo zvyšovať. Najčastejšie používané prísady sú
fosforečnan sodno-hlinitý (E541) ako regulátor kyslosti a kremičitan sodno-hlinitý (E554) ako
prostriedok proti pripečeniu. (17) Ďalšími prísadami používanými proti pripečeniu sú
kremičitan draselno-hlinitý (E555) a kremičitan vápenato-hlinitý (E556). Látky tejto skupiny
sa pridávajú do potravín ako je ryža, soľ, plátkové a strúhané syry alebo korenie. Ako plnidlá
sa používajú síran hlinitý (E520), síran sodno-hlinitý (E521) a síran amónno-hlinitý (E523).
Pomáhajú zväčšovať objem potraviny a nezvyšujú pritom jej energetickú hodnotu. (11) Hliník sa
používa aj ako farbiaca prísada (E173). (32) V USA bol zistený obsah hliníka v prášku do
pečiva až vo výške 10 mg.g^-1 a pečivo pripravené s takýmito ingredienciami môže obsahovať
5-15 mg hliníka v porcii. (4) Ďalej bol nájdený vyšší obsah hliníka v zmesi na lievance
a mrazených výrobkoch. (12) Používanie prísad s obsahom hliníka je povolené vo všetkých
členských štátoch EÚ, v Českej republike je riadené vyhláškou č. 304/2004 Zb. Jedinou
hliníkovou prísadou, ktorú nie je povolené v Českej republike používať, je stearan hlinitý
(E573), ktorý nespĺňa dané zdravotné normy. V ostatných členských krajinách EÚ je ale jeho
používanie bežné. (11)

konec citace.

Jinak zkušenosti s pitnou vodou která obsahuje jako příměs jen vodik a její ORP je cca -600mV potvrzují to co je uvedeno v i zde v uvedené literatuře.
la


indiga
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 30 zář 2010 8:35
Bydliště: Nové Zámky
Dal: 23 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od indiga »

Chcela by som sa spytat kedze toto vlakno skoncilo pred 4 rokmi ci ste v nejakom inom pokracovali v teme vodiku a ci sa nieco za tie roky zmenilo,myslim tym ci sa da napr.kupit v nejakej forme ten vodik,napr.sumiva tableta.Som uplna laicka, do chemie ani fyziky sa nerozumiem,tak dufam ze sa nepytam uplnu hlupost.Dakujem


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

indiga píše:Chcela by som sa spytat kedze toto vlakno skoncilo pred 4 rokmi ci ste v nejakom inom pokracovali v teme vodiku a ci sa nieco za tie roky zmenilo,myslim tym ci sa da napr.kupit v nejakej forme ten vodik,napr.sumiva tableta.Som uplna laicka, do chemie ani fyziky sa nerozumiem,tak dufam ze sa nepytam uplnu hlupost.Dakujem
V česku
http://www.nutristamina.cz/cs/voda-plna ... mina-.html
japan
https://global.rakuten.com/en/store/can ... 183620012/
ru
na náš trh už nedodává (asi sankce)


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od duraj »

Zase jeden podvodnickej e-shop, prodávající předražené zboží zabalené do marketingových žvástů...

:lol:


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od kutil »

duraj píše:
Zase jeden podvodnickej e-shop, prodávající předražené zboží zabalené do marketingových žvástů...
:lol:
Teda nechci urážet, ale kdybys nebyl de..., tak si ověříš co ten výrobek umí a pak ho teprve můžeš posoudit stylem kterým si to udělal :bhead: :bhead:
Neznalost neomlouvá !!!
H.v.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Ilem »

duraj píše: Zase jeden podvodnickej e-shop, prodávající předražené zboží zabalené do marketingových žvástů...

:lol:
Proč si to myslíš???
Vzhledem k tomu, že jsem jedním z autorů přístroje, kterým Nutristamina vodu sytí, mohu zodpovědně prohlásit, že to podvodnickej e-shop není. Naopak, Aquastamina v celém světě nemá v obsahu vodíku konkurenci. Máme to potvrzeno nezávislými testy. Jediná vodíková voda srovnatelné kvality je "Waser for Leben". Ale ta vzniká ve stejné laboratoři, pouze se na německý trh z určitých důvodů dodává pod jiným obchodním označením.
Takže se milý Duraji zklidni a nerozšiřuj tady nepodložené informace.
Info pro ostatní: ORP je nepřímé měření obsahu vodíku a vodík má na ORP logaritmickou závislost. Takže pokud Japonci maji ORP -600 mV (osobně několikrát naměřeno), pak AquaStamina má obvykle -720 mV ( na obalu pro jistotu také -600 mV).
V obsahu vodíku to pak znamená, že Japonci do vody dostanou 1 500 ppb vodíku, Nutristamina víc, než dvojnásobek.


"Dum spiro spero"
Ciceron
duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od duraj »

kutil píše: Teda nechci urážet, ale kdybys nebyl de..., tak si ověříš co ten výrobek umí a pak ho teprve můžeš posoudit stylem kterým si to udělal :bhead: :bhead:
Neznalost neomlouvá !!!
H.v.
Jasně, neznalost neomlouvá a já jdu vždy směrem k věci, takže jsem chtěl znát a podíval jsem se.
Třeba sem:
kutil píše:Waldes,
já šel po tom zapojení dle patentu Martinéze. Pokud bych to zapojil tak jak píšeš a já to tak zkusil, tak jsem odstavil 1/2 sídliště od proudu protože šlo o tvrdý zkrat!!!
Využil jsem toho, že fázový posun u třífázového proudu je 120 st. a aniž bych musel jít přes měniče tak jsem to hodil na sousední cívku a bylo po problému. Tím jsem docílil toho, že při každé sínusovce se mě posunula indukce na sousední cívku. Teoreticky se mělo mg.pole točit ale netočí!!!. Asi to musí být namotáno v kruhu ale do toho už se mi opravdu nechce, cesta vodíku se mě zdá schůdnější.
PS- mám několik videí od Martinéze, všude se mu to hřeje a po cca 30 sec. chodu kegu to vypíná! Proč demonstrativně nezapne sadu žárovek na stole a nenechá je svítit po celou dobu předvádění kegu???
Ještě je tam něco nedořešenýho, jinak by za ty roky co má patent zahltil kegama svět a lidi by mu ruce utrhali.
Ať se daří Honza
No a nyní už vím - Honza V., zde s nickem kutil, určitě není osoba, kterou záhodno považovat za znalou (...fázový posun u třífázového proudu je 120 st....) a pokud tu navíc mele o nesmyslu zvaném "KEG", pak jde prokazatelně o magora.
Tedy v pohodě - vím, co seš za kategorii, kouzelná vodíková voda je produkt přesně pro tebe. 86 Kč za 420 ml klidně vysol, nakrm podvodníčka a ještě se holedbej, jaks vydělal...

:lol:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“