Masážne lôžka

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Masážne lôžka

Příspěvek od Deane »

Ahoj,
Máte niekto skúsenosti s masážnymi lôžkami Ceragem alebo Spinrex? Boli sme na návšteve u priateľov a oni si kúpili Ceragem, nevedia si vynachváliť. Dali nám vyskúšať, žena si veľmi pochvaľuje. Ja som cítil to nahrievanie ale asi som moc ztuhnutý než aby som hneď cítil úľavu. A tá cena, 2 700€ je otras. Ale keď oni robia tie masáže zdarma tak to niekto musí zaplatiť. No našiel som Spinrex, a rozdiel je veľký. Len by ma zaujímala kvalita. Dokonca u Spinrexu to masíruje aj nohy. Viete o tom niečo? Rady, skúsenosti?

http://www.leopard.sk/ukaz_subkat.php?s ... ne-postele
http://www.ceragemslovensko.sk/web/hlavna-stranka


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Masážní lůžka x živý masér

Příspěvek od jvj56 »

Já jsem to taky zkoušel (značku nepamatuji).
Živý masér je živý masér. Odhalí a spraví problémy.
Když se dohodneš s místním masérem tak za ty peníze co utratíš za lůžko ti vystačí asi na 300 náštěv maséra.
No a ještě si pokecáš. :D


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

živý masér neni doma vždy poruke pre celú rodinu. Mňa skôr zaujímajú názory na tú metódu, je v tom viac účinných procesov, lepšie som to našiel popísané v poľskom jazyku.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Masážní lůžka

Příspěvek od Craft »

Pokud jde to typ masážního lůžka, které také v ČR provozují lidé z Thajska, kde jsou kameny, které jezdí podél páteře a zároveň se nahřívají, tak bych se tomuto radši obloukem vyhnul. Před nějakým časem jsem měl na toto téma rozhovor s moji známou, která je profesionální terapeutka dornovky a před těmito lůžky mě varovala. Jedná se o to, že každý člověk je jiné postavy a navíc pokud má člověk problém někde na páteři je potřeba určité místo manuálně napravit, což žádné mechanické lůžko nedokáže, ale pouze zkušený terapeut. Pokud je někdo zvyklej si nechat zmalovat od maséra záda, tak proč ne :) Dočasně třeba může takové lůžko přinést i úlevu, ale problém s páteří to určitě nevyřeší, což zaručeně umí Dornova metoda, kterou jsem kdysi také absolvoval a vyřešila již po dvou návštěvách mé problémy s krční páteří a hlavně to nedělá stroj, ale člověk, který zná dokonale lidskou kostru a ví přesně, kde a jak zatlačit, aby se obratle v páteři srovnali, jako pomyslné korálky na šňůrce. Každopádně to musí být profeionální terapeut, protože dneska už to dělá taky kde kdo a pak to taky vypadá. A nakonec to vyjde i mnohem levněji ;)


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

To je dobré čo si napísal. Na masážne lôžka sa pýtať profesionálnej terapeutky, to sa na MMS spýtaj riaditeľa nemocnice a dostaneš rovnakú odpoveď. Veď tým ľuďom ide o biznis. Ale aby si ma nepochopil zle, ja nie som Bill Gates aby som si mohol kúpiť nejaké lehátko za 2 700€ a hlavne pokiaľ sám nejako tie východné metódy nevyznávam. No tá manželská dvojica čo sme to u nich videli (naši starí priatelia s ktorými sme sa po dlhých rokoch stretli) si veľmi pochvaľujú. Tam ako píšeš "jezdí kolem páteře kameny" ta ony tam zase až tak moc nejezdí. Tam ide asi skôr o nejaké nahrievanie tým infračerveným teplom.
Takže to čo povedala jedna profesionálna terapeutka je pre mňa asi takým argumentom ako keby mi povedal výrobca Matizu že ich auto je jediné bezpečné.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Hm.

Příspěvek od krovak »

Deane: suhlasim s tym, ze pytat sa na to terapeuta nema moc velku vypovednu hodnotu. Na druhej strane - pridavam sa k nazoru, ze akykolvek pristroj sa nevyrovna DOBREMU terapeutovi (to dobremu je velmi dolezite). A navyse ani dobry terapeut nepomoze sam o sebe, clovek musi na sebe pracovat a to ako po fyzickej tak po psychickej stranke. Vacsina high tech pristrojov ktore nam kde-kto ponuka je iba tahak na peniaze. A funguje to tak preto, lebo sme lenivi a myslime si ze potrebnu namahu spravi niekto za nas.


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hm.

Příspěvek od Craft »

Očividně jsi mě nepochopil, profesionální terapeutka Dornovy metody není to samé jako profesionální terapeutka v rehabilitačním ústavu :D Tato metoda se u nás totiž stále oficiálně nepoužívá, ale tito lidé to dělají pouze na živnosťák a mají své sdružení a věřte, že tito lidé ví dobře o čem mluví. Ale tázal ses na nezávislej názor a ne že ti mám tvůj kup poblahoslavit :D Ano lidé jsou čím dál lenivější, ale mnohdy mají vady, na které sami nestačí, ani kdyby cvičili sebevíc a od toho žádné lůžko trvale nepomůže, možná tak ještě od namoženého svalu, ale srovnat problém, chce přesnou práci ;)


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Hm.

Příspěvek od krovak »

Craft: nemozem s tebou celkom suhlasit. Velmi totiz zalezi co cakas od toho lehatka. Ak iba "wellness" tak je uplne jedno ci to napravi alebo nenapravi stavce, ak je to liecenie (na zaklade posobenia kamenov a tepla), tak moze byt - ak uz nic ine tak sposobom "tvoja viera ta uzdravila". A navyse k argumentu - aj ked ma kazdy clovek inu postavu chrbtica je plus minus rovnaka a u vacsiny populacie prevazne v strede takze behanie kamenmi toto nevylucuje.Avsak ako vsetko taketo posobi aj to lozko jednym specifickym sposobom, cize cloveku v specifickych stavoch to moze skvelo pomoct, pre inych je to wellnes a pre niektorych to moze byt problem, to je velmi specificke. Ak by sme to preniesli napr. na lieciva, tak ak maju dvaja ludia problemy s tlakom (jeden vysoky a druhy nizky) neznamena to ze mozu pouzit rovnaky liek
"na tlak".
A k tomu co som pisal ze nazor terapeutky nie je prilis smerodajny - na jednej strane ide o skusenosti, co nepopieram, ale zaroven su tu dve rizika. Prve je, ze to znamena menej zakaznikov (napriklad preto, ze peniaze vyhodili za lozko), po druhe ze prilis veri svojej metode. Samozrejme tym nechcem povedat ze je to pripad dotycnej pani, kedze ju nepoznam a ani nemam pravo hodnotit, len poukazujem na lahku spochybitelnost.
A nakoniec k tomu, ze cvicenie "mnohdy" nestaci. (myslim ze chapem ako si to myslel, ale neodpustim si komentar) Spravne cvicenie (nielen fyzicke) je vacsinou skor nevyhnutnost. Je vcelku jedno ako napravis chrbticu, stale su tam naskladane priciny a priciny pricin, prvy problem byva svalova disbalancia, ktora dovoli aby sa stavec vysunul, potom by sme mohli hovorit o nespravnej funkcii vnutornych organov "prisluchajucich" k prislusnemu stavcu a tak ci tak sa vacsinou dostaneme k psychike, zlozvykom a nespravnemu zatazovaniu tela (sposobenemu zasa zlymi navykmi).


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kouzelné lehátko

Příspěvek od Craft »

Tvé příklady jsou logické, nicméně pouze z pohledu někoho, kdo o Dornove metodě toho moc neví. Pomocí této metody lze dokonce srovnat lebeční kosti a tím odstranit spousty problémů nejen s lymf. systémem, ale má to vliv i na psychiku a další orgány, jak jsi v závěru správně uvedl. Měl jsem totiž nemalé problémy, které měli původ v deformaci páteře v krční oblasti a to již od dětství po jednom pádu z výšky. Užil jsem si s tím postupem času opravdu dost chození po mudrlantech a různých analgetik na potlačování bolesti jak hlavy, tak za krkem. Mohl jsem cvičit jak jsem chtěl, chodit na různé rehabilitace a plno jiných věcí, ale všechno bylo slušně řečeno na dvě věci. Pak jsem se náhodou od svoji známé o této metodě dozvěděl a té paní stačilo pouhé 2 HODINY a již navždy mě toho problému zbavila, pouze tím, že srovnala páteř obratel po obratli až ke kostrči a zakončila to srovnáním pánve, což bylo nejhorší. Bolestivé to chvílema bylo celkem dost, ale všechno se to dalo vydržet. První noc byla sice utpení, ale do 14 dnů se vše perfektně usadilo. Dnes je to už třetí rok, co nevím, co je bolest zad, hlavy a s tím spojené další věci. Podotýkám, že obratle v páteři nemusí být jenom vykřiveny do strany, ale také mohou být zapadlé a ještě vytočené. Co se asi stane, když začně něco mechanicky jezdit po takto zdeformované páteři? Opravdu může být někdo tak naivní a myslet si, že tohleto všechno je schopno udělat nějaké lůžko nebo kameny s nahříváním? Leda tak chvilkově uvolnit od nějakého napětí, ale pokud je nějaký obratel mimo své správné místo, což je právě častou příčino většiny problémů s páteří, je velmi naivní si myslet, že tohle nějaké mechanické lůžko dokáže napravit, maximálně tak přinese pouze dočasnou úlevu, ale problém nevyřeší. A prupovídky typu zlé návyky, apod. kecy, jsou sice fajn, ale kdyby tohle bylo až takovou pravdou, musel bych mít problém za chvíli zpět, protože mnohé špatné návyky si podvědomě uchovávám do dnes. Ono stačí spadnout třeba jenom na zadek, nebo něco špatně zvedat a může být na budoucí problém s páteří zaděláno. Pak si ale lehneš na kouzelné mechanické lehátko s kameny a ono se to už nějak srovná samo...a zazvonil zvonec a pohádky o kouzelném lehátku je konec :D


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

krovak

Příspěvek od lajos »

Poslechni Crafta, podívej se na net. Tak jednoduché cvičení snad ani neexistují, vyzkoušej je(jsou tam i videa). Dornova metoda je bomba, jen pro tebe sám doma a zbytek neznám, nepotřeboval jsem to.Tvá víra a tvé cvičení tě uzdraví. To je rada pro Tomáše.


Návštěvník

postel

Příspěvek od Návštěvník »

Absolutne vsetky nazory co tu odzneli su podla mna logicke a pochopitelne. Najma ak clovek ci uz z dovodu veku, alebo dobreho zdravotneho stavu nema potrebu sa serioznejsie zaoberat nejakymi alternativnymi liecebnymi metodami, tak je k nim skepticky. Ale ludia, ktori maju zdravotne problemy, tak sa obracaju na rozne formy a je treba povedat, ze konzervativna medicina zapadneho typu neponuka v dnesnej dobe siroky vyber moznosti liecby. Farmakoterapia a chirurgicke metody liecby su velmi ucinne na mnozstvo ochoreni, ale mnohokrat nedokazu pacientovi vratit pocit telesnej a dusevnej pohody. Mam zakupene lozko spinrex pulsar na ambulancii, nakolko som za posledne 3 roky pocul vela nazorov na JADE postele od ludia co chodili na bezplatne masaze, preto som sa pytal svojich znamych lekarov neurologov na ich nazor na nieco take. Nakoniec som si to kupil, pretoze existuje nespocetne mnozstvo ochoreni na ktore klasicka medicina nepozna liek, ale prave terapeutickymi metodami dokaze uspesne tlmit priznaky. Napriklad mnozstvo spondylartritid, mam pacienta s Bechterevovou chorobou, ktoremu to lozko velmi pomaha. Klasicka medicina na Bechtereva liek nepozna, hovori len o rehabilitacii. A rehabilitacia, to su predsa rozne formy mechanoterapie. Akupresurna terapia, Termoterapia, Balneoterapia, Infraterapia, Hydroterapia a tak dalej...A toto lozko v sebe spaja hned minimalne 4 druhy terapii, mam tam akupresuru kedy mi pozdlz chrbtice roluju valceky s nahriatymi kamenmi. Nemam predstavu aky ucinok maju tieto kamene, ale co som cital, historicky sa jadeity a nefrity nielen v Azii, ale aj v Europe a v Amerike vzdy pouzivali na liecbu ochoreni obliciek ci uz vo forme drvenia na prach, prikladania na telo, suchania o telo a podobne. Dalsou terapiou je terapia infracervenym svetlom, to je seriozna uznavana metoda na myorelaxiaciu, na uvolnovanie spazmov a podobne. Dalej pozitivna termoterapia, rovnako nemoze nic pokazit len pomoct. Na mnou zakupenej posteli je aj pulzna terapia, teda terapia razovymi radialnymi vlnami. Bezne sa pouziva v Nemecku, Rakusku, USA, Kanade pri liecbe oblickovych kamenov, zlcnikovych kamenov. Posobi najma na trigger pointy na chrbte. Vobec neberiem tuto postel ako nejaku zazracnu, naopak ju beriem ako normalny technicky pristroj, ktory pouziva davno vyskusane terapeuticke postupy. Ak by so mnou niekto nesuhlasil, pripadne ma nejake poznatky, ktore mozeme konzultovat, nech sa mi kludne ozve aj cez postu.


lekar1964
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 25 dub 2010 12:02
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

anonymni

Příspěvek od lekar1964 »

nepodpisalo ma to, tak keby nieco tak ta anonymna sprava bola moja


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: kouzelné lehátko

Příspěvek od krovak »

tusim to vidime priblizne rovnako az na detaily. Dornovku poznam, bol som dokonca na kurze. Nicmenej mi ta terapia prilis nesadla (bud prednasajuca za moc nestala, alebo som na kosti drevo, neviem). Chcem tym ale povedat ze viem co ta terapia dokaze (z teoretickeho pohladu). V com s tebou suhlasim je, ze riesi napravovanie klbov, ktore myslim ze vela inych metod pomaly ani nepovazuje za klby a v tom je skvela. Co je vsak podla mna nespravny pohlad je ze sama o sebe staci. Ano, ak sa vykrivenia naakumulovali do vaznych problemov tak bez niecoho takehoto by to neslo. Lenze ak si odchadzal od terapeuta "dokonale napraveny" tak by som sa skoro stavil ze do par dni/tyzdnov sa to zasa trosku pokrivi - aj telo ma svoje zvyky. Samozrejme neposobi to problemy, rozhodne ani zdaleka nie take ako predtym. A na to je prave cvicenie aby sa to permanentne doladovalo. Na mysli mam take veci ako jogu, alebo tai chi (v nasej zdravotnej podobne). Samozrejme cvicenim by sa podla mna dal riesit aj povodny stav, ale velmi pravdepodobne by to trvalo nechutne dlho (cize da sa, ale naco, ked je jednoduchsia cesta?).
V com sme sa nepochopili je - psychika - ano samozrejme nespravne nastavene telo ovplyvnuje psychiku, ale mal som skor na mysli opacny postup, ze psychika ovplyvnuje telo a tam je vacsinou pricina. V tvojom pripade bola prevazne vonkajsia pricina - zranenie, cize tam je to iny pripad. Bohuzial vacsina ludi sa k problemom dostava postupne. Z pohladu TCM je clovek zdravy ked jeho energia volne prudi. Ale ako moze volne prudit, ked sedime prikrceni za pocitacom, vycerpavame si krv castym pozeranim na obrazovky, obvykle sa malo hybeme, pretazujeme travenie nevhodnou stravou a stiesnujeme si pecen stresom? Telo sice vyreguluje dost, ale nie vsetko. No a ako aj dornovka popisuje kazdy stavec ma vztah k niektoremu organu a ked je nejako oslabeny staci na posunutie stavca velmi malo (jeden z moznych nasledkov). No a ak ho iba nasadis urcite pomozes, ale prava pricina ostava.
A tiez samotne lozko - tvrdim ze moze v URCITYCH stavoch pomoct a ako wellness je pravdepodobne skvele.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

My sme u známych absolvovali jednu masáž na tom lôžku, ja som nejakú úľavu nepocítil, no žena sa ešte stále cíti oveľa lepšie. Ono to má pomáhať na veľa vecí, dokonca mi tvrdili že ma to zbaví hemoroidov, resp. kŕčových žíl. Ceragem je predražený tým že masáže robia zdarma ale Spinrex je cenovo dostupný. Ja zatiaľ o kúpe neuvažujem, nejak nie som vyznávačom východných liečiteľských metód, ale chcel som počuť rôzne názory.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

info...

Příspěvek od Craft »

Shodou okolností jsem mluvil dnes po čase s kamarádem, jehož otec si před více jak půl rokem koupil na svůj zdravotní problém s páteří ono zázračné lůžko, co předvádějí zdarma ti Thajci, kde nejdříve docházel, (název výrobce ani prodejce si už nepamatoval, ale také to obsahuje ony kameny s nahříváním). Tak jsem se ho na to hned zeptal, jak je s tím jeho tatík spokojený. Výsledek je asi takový, že zdravotní problém u něj přetrvává, ale tady by nedokázala pomoci asi ani Dornovka, ale nepomohlo od problémů ani jeho přátelům, kteří zpočátku cítili pocit úlevy a byly ze začátku tím lůžkem údajně nadšeni. Takže toto očividně potvrzuje to, co jsem již psal, ale kdo má zbytečných cca. 50 tisíc, tak co už jinak s nima...


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“