Hliník a jeho působení na zdraví

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.

Jak na vás působí má teorie?

To je pěkný nesmysl!
1
17%
Člověče, asi jsi na to kápl!
1
17%
Nevím, netuším...
0
Žádná hlasování
Nezajímá mě to...
0
Žádná hlasování
To by tak mohlo fungovat!
1
17%
Je to zajímavé...
3
50%
Jiná odpověď...
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 6

Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hliník a jeho působení na zdraví

Příspěvek od Palo »

Zaslechl jsem, že nějací ruští kosmonauti se dostali mimo magnetické pole Země a na všechno zapomněli ;) Otázka je, jestli člověk opravdu potřebuje magnetické pole na to, aby mu sloužila dobře paměť...

Hliník jako takový omezuje "kolemjdoují" magnetické pole a tak mě napadlo, že by hliník v tomto smyslu mohl souviset s Alheimerem, popř. podobnými chorobami s tím spojenými. Napadlo mě, že jestli hliník funguje stejně jako měď... pak by:

1. i měď mohla být škodlivá
2. pokud je měď pro zdraví prospěšná, tak jedině když je pořádku i imunita
3. hliník, pokud funguje podobně jako měď a magnetické pole mění na elektrickou energii, pak by to mohlo způsobovat třes v jakékoliv podobě

Ono to vlastně platí pro všechny kovy, které se takto chovají. Takže pokud Není imunita "ve správné kondici", pak bychom se měli úplně kovům v podobě minerálů úplně vyhnout...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hliník a jeho působení na zdraví

Příspěvek od Palo »

Ještě doplním, že větší hliníkové předměty by mohly takto na člověka působit i v blízkosti hlavy... Takže hliníkových přístrojů (fotoaparáty apod.) bych se snažil celkem dost vyhýbat...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hliník a jeho působení na zdraví

Příspěvek od Palo »

No a s tímto spojením mě ještě napadla věc ohledně přemagnetování pólů...

Pokud se póly opravdu přepólůjí, tak je otázkou, jak rychle a jestli bude nějaký výpadek... Jestli ano a výpadek magnetizace bude, tak zřejmě na všechno zapomeneme a získáme takový "restart" ;)

Je celkem možné, že naši předci před X lety to věděli a proto se snažili co nejvíce věcí zaznamenat tak, aby byly schopni potřebné informace co nejsrozumitelněji přečíst...
Co si pak už jen budeme pamatovat? Budeme umět číst? Budeme umět pustit počítač? Budeme vůbec mít elektřinu? Budeme vědět, kde sehnat jídlo? Budeme vědět, že ho můžeme koupit v obchodě? Budou tam vůbec prodavačky? Bude fungovat třeba i taková policie či vojáci?

To bude teda pěknej bordel ;)


Někde jsem zaslechl, že po roce 2012 "budeme jiní". Jestli se stane toto, tak jsem přesvědčen, že jiní opravdu budeme ;)

Dalo by se nasimulovat magnetizmus tak, abychom o svoji paměť nepřišli? Co myslíte? ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hliník a jeho působení na zdraví

Příspěvek od huhu »

Bez jakéhokoli názoru na věc , jen jsem si vzpoměl na nedávno uveřejněný článek , který je teď copy/paste ledaskde.

http://www.lidovky.cz/moralku-jde-jedno ... n_veda_pks

Můžeš s tím udělat nějaké pokusy - na vlastní nebezpečí a pokud nezapomeneš , dej sem echo :-)


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

hliník...

Příspěvek od laik »

Zdravím
Něco na tom hliníku bude...
my loni začli v práci zateplovat hlinikovou vícevrstvou folii Lupotherm,jakási kosmická technologie - http://www.lupotherm.cz/nejtensi_zatepl ... php?lang=1
a vždycky jak už je skoro celí podkroví zabalený těsně do folie, tak mě začíná pobolívat hlava......


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: hliník...

Příspěvek od Palo »

laik píše:Zdravím
Něco na tom hliníku bude...
my loni začli v práci zateplovat hlinikovou vícevrstvou folii Lupotherm,jakási kosmická technologie - http://www.lupotherm.cz/nejtensi_zatepl ... php?lang=1
a vždycky jak už je skoro celí podkroví zabalený těsně do folie, tak mě začíná pobolívat hlava......
No tak ať si to bydlení ti lidi tam pak užijou ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: hliník...

Příspěvek od poota »

laik píše:..my loni začli v práci zateplovat hlinikovou vícevrstvou folii Lupotherm,jakási kosmická technologie - http://www.lupotherm.cz/nejtensi_zatepl ... php?lang=1
a vždycky jak už je skoro celí podkroví zabalený těsně do folie, tak mě začíná pobolívat hlava......
Jak tak na to koukám, je to výborný materiál na orgonový akumulátor :D
Jenom to chce střídat s nějakým organickým materiálem, nejlíp ve formě rouna.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

Re: hliník...

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne pát 26 srp 2011 17:06, celkem upraveno 1 x.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: hliník...

Příspěvek od chiq »

laik píše:...jakási kosmická technologie - http://www.lupotherm.cz/nejtensi_zatepl ... php?lang=1
.....
...si snad dělají kozy, né? s tou cenou - 18,15€/m2... má to byť ekvivalent miner.vlny 20cm...


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: hliník...

Příspěvek od poota »

Peter píše: Definuj "orgon".
Jinak je tvůj příspěvek na úrovni "trubky sající éter".
http://en.wikipedia.org/wiki/Orgone
A budu taky muset definovat gravitaci, kdykoli budu chtít zmínit padák?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: hliník...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

laik píše:Zdravím
Něco na tom hliníku bude...
my loni začli v práci zateplovat hlinikovou vícevrstvou folii Lupotherm,jakási kosmická technologie - http://www.lupotherm.cz/nejtensi_zatepl ... php?lang=1
a vždycky jak už je skoro celí podkroví zabalený těsně do folie, tak mě začíná pobolívat hlava......
Co se divíš? Bydlíš v plastikovým pytlíku. Americká technologie. Dej do takovýho pytlíku kus zelí a za tři dny si čuchni. Barák musí dejchat, protože Ty musíš dejchat a to ne to, co už jsi stokrát předejchal. Já měl za to, že lidi v česku ještě maj rozum a nesednou na takovou píčovinu. :help: :evil: :enaughty: Ty ani nepotřebuješ, aby na tebe někdo házel z letadla nějakou chemii. Otrávíš se sklidem sám svojí. Stačí kukat o tepelné efektivnosti a co to ušetří.

Když jsem přijel do Kanady, akorát se objevila jakási nafoukaná pěna do baráčků (tady s dutými "že prý zdmi") "urea-formaldehyde" izolace. Vláda to tlačila, chemičky to tlačili, jak jsem to slyšel, řekl jsem ženě "To jou kurvy hnusný, trávěj lidi a za dolar vše" Ta mi to dala. Že prej jsem blbej, že vláda by nikdy nedopustila aniž by si zatraceně děsně neověřila. Jistě. 15 let nato už dávala vláda dotace na odstraňování, protože v tom lidi chcípali daleko rychlejš, než byl státní plán. Dnes je jednou z prvních otázek při koupi baráku, jestli v tom baráku kdy tohle svinstvo bylo, nedej bože je.

Laiku, zamysli se nad sebou a zamysli se nad tím, co vlastně děláš. Jak to říkala zlatá paní učitelka a ne jedna. "To jako když všichni skočej z okna, tak skočíš taky?!?!?" Ten hliník s tím má prd společného. Dejcháš humus. Pak ještě budeš kupovat odvlhčovač vzduchu na leto, zavlhčovač na na zimu, v obojím plísně, aby sis podýchal ještě líp, budeš furt měnit filtry, protože jsou dělané tak, aby se nedaly vyprat, a kdybys neměl houbu ve zdi, nebudeš vědět co je příroda.

Možná Ti má kritika přijde poněkud drsná, ale ty nemoce z toho jsou daleko drsnější, to si piš. Jenže ta folie projde, protože vlastní splodiny a organické otravy se daleko hůř prokazujou než ty chemikálie. To už není přímý následek. Až to obalíš celý, a náhodou máš to, čemu se tu říká basement, tedy obyvatelné místnosti pod hlavním podlažím, a nedej bože, že žiješ byť i na stopovém uranu, kterého je po Česku mraky, tak ušetříš ještě víc, protože budete všichni svítit od naakumulovaného radonu.
Pak si na Tebe posvítí ještě na onkologii, k hlavě Ti daj svíci a umřeš sice mlád, avšak osvícený.

Tou fólií se sklidem zabednit můžeš, ale o to víc musíš větrat a jsi tam kdes začal, pokud na baráček nedáš nějaký slušný a lacinka výměníček vzduchu.

Tady se hoši věci neřeší s ohledem na lidi, ale s ohledem na to, kolik se dá z lidí vymáčknout dranďáků. Bacha na to. Tyhle "kosmické" technologie jsou past. Je to "dobré" do kosmu, na chvilku, ne na žití na Zemi. Vyjímkou je snad akorát vteřinové lepidlo, to je skutečně užitečné i tady dole. Kdyby ses Laiku na tu folii vykašlal, a obil to alobalem, vyjde tě to asi laciněj a tu práci to odvede poněkud líp, protože to není úplně ucpaný, i když skoro. Kdyby sis něco trochu naštudoval, zjistíš, že polyetylénová folie napařená hliníkem jako zrcadlo je na trhu už 40 let a prodává se jako nouzová a velice účinná deka a asi by byla taky lacinější. Akorát ty věci musí mít izolaci proti odvodu tepla vedením, tedy ne přímo třeba na zeď, nebo na prkna, ale do izolace, třeba skelná vata, která se tu s Al folií na jedné straně taky prodává.

Vůbec ani nejde o kosmický výzkum, ale jak to Zní :shock: přímo Duní :shock: když je to přeci Kosmické , to musí být něco.

Pokud se k vám dostala už keramická vlna, je daleko lepší než všechny tyhle blbiny a skelná vata a je celkem dost dobrá i na hluk.

Ahoj, Slávek. :baby: a nezlob se. Mně to vždycky pohne k pláči, jak s náma jednaj nezodpovědní státní orgánové a jak nás spousta sedá na lep reklamám, až se mi někdy zasteskne po "Leninovi" v Ruďasovi, a to je co říct. Kam se hrabou hochštapleři s perpetum mobile.
Naposledy upravil(a) Slavek Krepelka dne sob 12 úno 2011 4:00, celkem upraveno 1 x.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: hliník...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše:
Peter píše: Definuj "orgon".
Jinak je tvůj příspěvek na úrovni "trubky sající éter".
http://en.wikipedia.org/wiki/Orgone
A budu taky muset definovat gravitaci, kdykoli budu chtít zmínit padák?

Zdravím - poota
Hádej :D . No gravitace, to je takový to něco co nás snad drží při zemi, dá se to vážit, tedy nepřímo, je to tedy dost nehmatatelné, jaksi nepostižitelné, padá to jaksi z rukou i kostlivcům.

No Orgon, je to takové nehmatatelné, dá se to měřit třeba orgonometrem, jaksi nepostižitelné, ale daj se tím rozehnat mraky a udělat bouřka a vyléčit rak a není to pro kostlivce.

U mně to orgon vyhrál. Ta gravitace je kromě té váhy k hovnu a ta váha většinou taky a bez ní bych zadarmo lítal :laugh:

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: hliník...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

chiq píše:
laik píše:...jakási kosmická technologie - http://www.lupotherm.cz/nejtensi_zatepl ... php?lang=1
.....
...si snad dělají kozy, né? s tou cenou - 18,15€/m2... má to byť ekvivalent miner.vlny 20cm...
Aaah, takže tu vlnu máte, a já Laikovi, že prej keramická a u Vás to dělaj z minerálky. :D To je C$30 za 10 ft čtverečních. To mne podrž. Jsi si jistý, že není ze zlata?

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: hliník...

Příspěvek od chiq »

Slavek Krepelka píše:
chiq píše:
laik píše:...jakási kosmická technologie - http://www.lupotherm.cz/nejtensi_zatepl ... php?lang=1
.....
...si snad dělají kozy, né? s tou cenou - 18,15€/m2... má to byť ekvivalent miner.vlny 20cm...
Aaah, takže tu vlnu máte, a já Laikovi, že prej keramická a u Vás to dělaj z minerálky. :D To je C$30 za 10 ft čtverečních. To mne podrž. Jsi si jistý, že není ze zlata?

Ahoj, Slávek.
Viem, že URSA nie je zrovna to naj,naj,naj, ale je max. za 1/2 ceny, bez nutnosti dokupovať rekuperáciu
http://www.ursa.sk/katalogy/:attachment ... nahled.pdf

Lupotherm nemusí byť zákonite špatný, ale určite vyžaduje neustálu výmenu vzduchu, podobne ako v kozmickej haciende na orbite. No a cena sa časom upraví, veď aj LCD televízory stáli pred 10-timi rokmi pol milióna poctivých hodnotných korún, o laptopoch ani nehovorím... Niekto predsa musí ten kozmický výskum zaplatiť, a to sú práve tí bohatí a blbí... tož - kolobeh chechtákov v prírode :lol:


Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

Re: hliník...

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne čtv 25 srp 2011 22:53, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“