Bór - zkušenosti a diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od martin11 »

zdraví ohledně Boronu...
lékárna Dr Max mě prodala 100gr kyselina boritá ...za.....92kč.... :bhead: ...dotaz ...kolik stojí jed na mravence :idea:

je sice pravda že 100gr stačí na dost dlouho...na etiketě je napsáno ...neužívat vnitřně a lékárnice mě zdělila, že kyselina boritá je karcinogenní prej na co to potřebuji...tak jsem ji šibalsky zdělil, že to budu popíjet, na otázku proč, jsem odpověděl, že mám v těle málo boru...a ona , zcela vyjevená mě řekla...a na co ho v těle potřebujete???? :jump: :laugh: :smoke: :hip: :devil: .... :esilenced: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od minsc »

Jo, to je asi trochu předražený :roll:
http://www.funchem.cz/www-funchem-cz/es ... sta-1000-g
Já už si mezitím objednal borax...


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od topolovka »

Balení boraxu je 500g, cenu si už nepamatuju. Ale rozhodně nebyla dramatická, když jsem to pořizovala opravdu na mravence, to bych si pamatovala. :lol: Určitě to bylo míň než lékárna, ani mě nemrzí, že jsem to do lékárny nestihla.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od martin11 »

no tak to vidíte, jak jsozu ty lékárny nestydatý.....koupěj za 100.- prodávají za 900.-

vyhlašuju embargo na Dr Max :idea: a ještě strašej, že je to rakovinotvorný....grrrr :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od jeff »

Tak už týden taky jedu borax. Začínal jsem napřed jednou lžičkou, pak víc a víc, až už beru lžičky čtyři. Lžičku mám starou a poctivou, ale protože nejsem zrovna nejmenší, tak už mě nebaví ty lžičky pořád počítat a zvažuju použít malý panák. :pivko:
Nějaké změny též pozoruji, na klouby jsem zatím netrpěl, ale zdá se mi, že teď jdou nějak volněji, líp se mi pohybuje. Už přes rok mám na noze otevřenou ránu, která se nechce zahojit, teď to vypadá, že se tam přece jen něco děje a rána se začala zvolna stahovat a vyplňovat. Je to součást mého problému s cukrovou nemocí. Co borax piju, snížila se mi glykemie až pod 5 mmol., až na mě začínalo skoro jít hypo, tak si teď píchám méně inzouše a je to v poho. :jump:
Budu teď objednávat nějakou chemii, tak k tomu taky vyzkouším hořčík, třeba chlorid hořečnatý

Jeff


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od sisa »

Jeffe, to jsou vynikající zprávy, to s tou nohou. :-)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jeff píše:Tak už týden taky jedu borax. ...
:jump: :eclap: Paráda Jeffe. :good: :spirit: Hele, ty lžičky, to mluvíš o suchém boraxu, nebo o nějakém roztoku?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od jeff »

Slávku, sice jsem trochu malinko větší, ale jako kůň, nebo slon zase neee :laugh: Mám jen ten roztok asi 6g v litru vody. Dneska už jsem si vzal těch lžiček 6, jedna má cca 8 ml

Jeff


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jeff píše: ... Mám jen ten roztok asi 6g v litru vody. Dneska už jsem si vzal těch lžiček 6, jedna má cca 8 ml
:D Príma, děkuju za upřesnění.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od topolovka »

Třetí týden na boronu. Rozpustila jsem tři poctivé čajové lžičky v 1,5 litru vody. Denně mi to vychází asi 20ml (mám cca 60kg). Po dvaceti letech se mi začínají dásně přitahovat k zubům. Teď řeším problém, ráda bych si dala jarní kůru s MMS ale nevím, jestli by to bor hned nezačalo vylučovat. Ráda bych to brala současně.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od sisa »

Já beru zatím jen jednou denně. V 1 litru jsem rozpustila jednu čajovou lžičku, ale přidám ještě jednu vrchovatou a dám si ráno i večer. :-)


topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od topolovka »

Tak jsem dala dva dny s VMS, večer vitamím C. Po dvou dnech jsem byla úplně vyčerpaná. Mám pocit, že VMS bor vyplavuje, dásně se zhoršily. Vrátila jsem se k nazpět k boru, vit C, hořčíku a urinoterapii. Celkově se začínají objevovat staré bolesti, např. kloubů.


jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od jojoba »

Hodlám kromě jiného také doplňovat bór, prostudoval jsem co se dalo, potřeboval bych poradit esli je stravitelnější kyselina boritá nebo borax ?
U kyseliny se tradiční informace brání mutagenitou a kumulací v těle, smrtelnou dávkou okolo 20g, u boraxu se tento zase reakcí s HCl v žaludku údajně rozkládá na kyselinu a NaCl - sůl..... ?
Nejsem chemik, ale boron bych asi jo, ale tedyk z čoho ? Camouflage se valí z EU, borax je pod klatbou...... Mám eště možnost sehnat obé 99,9% - co je lepčí pro pajšl ?
S pokorou před místními autoritami a díky :-)


jojoba
Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od Bardioc »

jeff píše:Co borax piju, snížila se mi glykemie až pod 5 mmol., až na mě začínalo skoro jít hypo
Ahoj Jeffe, co se týče snížení glykémie, tak osobně potvrzuji. Dále - u kamaráda se užívání bóru projevilo po dvou týdnech zmizením tvrdé, bolestivé boule v achillovce. Mizení se prvně projevilo asi po týdnu užívání bórového roztoku. Volal mi, že má při chůzi pocit, že mu v achillovce a lýtku praskají tvrdá vlákna (údajně velice nepříjemný pocit). Po čtrnácti dnech klid, boule a bolesti pryč, skákal přede mnou jako klokan :jump: . Jeho manželka, řeznice Boženka, která léta trpěla artritickými klouby prstů rukou, si zase libuje, že se jí po čtrnácti dnech užívání tyto klouby zmenšily o cca 50% a výrazně se snížila jejich bolestivost. Kdo ví, o čem mluvím, tak ví, co je to za bolest. Jako terapeutickou dávku pijí 3x denně 20 ml (malý panák)vodního roztoku boraxu, 6 gramů boraxu v 1 litru vody.


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od jojoba »

Borax v žaludku reaguje s HCl - vzniká kyselina boritá a vypadává sůl....... není to plýtvání HCl a zbytečná zátěž NaCl ???
Nebo jsem z toho už jelen ???


jojoba
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“