Bór - zkušenosti a diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od kachna »

Mé zkušenosti s užíváním bóru : mamce přestaly bolesti kloubů, dnes se dokonce i sama podivila, že ji to už "nechytá" ani při změně počasí! Má revmatismem pokroucené prsty na rukou, které ( a nejen ty) ji bolívaly dost často. (Užívá asi 3 týdny, v litru vody 1 lžičku boraxu a 1 lžičku epsomské soli, vždy 1 doušek při jídle. Pro mě a manžela dělám dvojitou dávku.)
Můj muž se asi po týdnu užívání radoval, že se konečně může bez bolestí ohnout až k zemi. (No, pěkný kousek mu ještě chyběl, ale radost jsem mu tímhle detailem nekazila ;) )
Na sobě pozoruju zlepšení kůže, řekla bych, že i mamka má po sobě méně všelijakých kožních "útvarů".
Jsou to takové "maličkosti", ale viditelně bór funguje a Slávkovi moc děkujeme!!!
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od MIRKO »

Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že Mr. Kov je převlečený Alien,Neoanthropus či jiný šmejd v umírněnějším hávu. :ptrain: //Omlouvám se...mimo téma/.M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od Kov »

Mirko- myslíš jako agent v bílém plášti, jo? :laugh: Tys tomu dal! :hip: Před pár měsíci jsem o podobných postupech neměl ani tucha. Některé věci jsou na mě zatím moc a snažím se nepřebírat bezmyšlenkovitě vše co je psáno. Proto jsem napsal- no vy mi dáváte! :D To je celé.
K tomu ,,jedu". Víte jak se to říká mezi lidma- jed na krysy, jed na mravence, na vosy,atd. Nehledejte v tom nic víc. Jen jsem to nenapsal dost přesně ale tak nějak lidově. Možná je to správně odpuzovač, to fakt nevím. Když TO jdu koupit, tak říkám-chci jed na... A tak jsem to taky napsal...no :jump: :ewhistle: Taky v úvodním článku je ,,Možná si ani nedokážete představit, že borax, tento skromný jed na hmyz" takže je to opravdu běžný lidový výraz
Ještě- dík za vysvětlení a upřesnění!


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od poota »

Kov píše:.. Před pár měsíci jsem o podobných postupech neměl ani tucha. Některé věci jsou na mě zatím moc a snažím se nepřebírat bezmyšlenkovitě vše co je psáno.
Neboj, až si ještě přečteš pár dalších vláken od začátku až do konce, tak budeš taky uvažovat nad čtením nejen o tom, co chce text říct, ale taky o tom, co říct nechce a u obojího hlavně "proč?" to tak je.
No a v té době nám už Tvoje reakce začnou připadat "normální", stejně jako Tobě ty naše.
Tenhle proces je tu běžný - u někoho se projevuje méně a u jiného výrazněji, prostě chvíli to trvá, než se tu nováček "rozkouká".
Takže MIRKOvi odpusť jeho reakci, občas to někdo nedokážeme brát s dostatečným nadhledem.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od davidekMTB »

Ahoj, rád bych začal na Candidu užívat Borax. Slávek píše, že na Candidu je to nejlepší takto:

a) 1/8 čajové lžičky boraxu (cca 500mg) rozpuštěná v 1 deci vody 4 až 5 dní v týdnu.
b) V případě potřeby lze navýšit na ¼ čajové lžičky boraxu (cca 1000mg) rozpuštěné ve 2 deci vody.

Měl bych teda 1 deci vody s 500mg boraxu rozložit do více dávek za den, nebo to do sebe kopnout rovnou (jednou denně 1 deci vody s 500mg Boraxu). Pokud správně chápu, tak užívat 5 dnů a pak 2 dny pauza? Je tam asi třeba hodinový odstup od jídla, či jiných látek, že?

Moc díky,
David


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

davidekMTB píše: ... Slávek píše, že na Candidu ...
Slávek nepíše, pouze přeložil a vytáhl co považoval za důležité ohledně dávkování. Pokud by Slávek měl něco napsat, a to na základě předložených informaci, nenarazil na problém s doplňováním bóru vzhledem k jídlu. Na straně druhé narazil na to, že borax (nebo kyselina boritá) se má užívat v průběhu dne "popíjet přes den" , nikoliv tedy naráz, což je společné užívání kde čeho.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
rikardo
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 27 bře 2014 21:04
Bydliště: okr.Louny
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od rikardo »

Ahoj lidi,tak jsem si koupil kyselinu boritou p.a a musím říct,že chutná o moc líp než borax,tam byla cítit taková pachuť,která u kyseliny prostě není a je skoro bez chuti.Rozpustím 1/4 lžičky v litru vody a piju celý den.Nevím jestli se mi to nezdá,ale lupenka se po 6 dnech pomalu zlepšuje,na ruce bez mazání vypadá,že ustupuje,klouby zatím jen nepatrně a neberu žádné prášky na ty klouby.Mám jen malou otázku,kolik dostávám do sebe bóru.když piju 1/4 lžičky kyseliny borité v litru vody oproti tomu samému množství boraxu?A stačí to prozatím?
Ohledně možností škodlivosti bóru nebo spíše boraxu si myslím,že je mnohem horší brát nebo používat kortikoidy a nebo biologickou léčbu a nebo zmínění aspartam.Někdy to vypadá,že nás trávěj úmyslně...


Co tě nezabije,to tě posílí...
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od Milenium »

Co nám tvrdí sledovači eček v potravinách
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E284


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od pavelv »

rikardo píše:...Nevím jestli se mi to nezdá,ale lupenka se po 6 dnech pomalu zlepšuje,...
Rikardo, urcite napis i po delsim pouzivani, jak ti to pusobi na lupenku, at uz to bude uspech nebo ne. Aspon mne to dost zajima. Dik, Pavel


vrabco
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: pát 22 črc 2011 6:54
Bydliště: Martin
Dal: 128 poděkování
Dostal: 52 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od vrabco »

rikardo píše:...kolik dostávám do sebe bóru.když piju 1/4 lžičky kyseliny borité v litru vody oproti tomu samému množství boraxu?A stačí to prozatím?
Nazdar,
v texte "Boraxová konspirace" sa píše:"V boraxu je 11.3% bóru a kyselina boritá obsahuje skoro dvakrát tolik, 17.5% bóru.". Teda množstvo bóru v 1gr zlúčeniny
H3BO3(Kyseliny boritej) je 0,175g, čo predstavuje 17,5%.
V prípade boraxu je to 0,113g bóru na 1g dekahydrátu tetraboritanu sodného, teda
triviálne boraxu.
Kopitá čajová lyžička ma cca 5g, takže v 1L vody, je v prípade 1/4 lyž.kyseliny boritej, rozpustených približne 0,22g bóru. Porovnanie s boraxom je už jasné...
Nemyslím si však, že tieto rozdiely dávkovania medzi boraxom a kyselinou b. sú
nejako zvlášť významné a vždy platí minimálne to, čo sa tu už mechanicky opakuje
pri akomkoľvek dávkovaní: treba vždy vyhovieť potrebám organizmu a nato žiadne
schválené dávkovanie neexistuje!
Pekný den.
mvr.


rikardo
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 27 bře 2014 21:04
Bydliště: okr.Louny
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od rikardo »

pavelv píše:
rikardo píše:...Nevím jestli se mi to nezdá,ale lupenka se po 6 dnech pomalu zlepšuje,...
Rikardo, urcite napis i po delsim pouzivani, jak ti to pusobi na lupenku, at uz to bude uspech nebo ne. Aspon mne to dost zajima. Dik, Pavel
Určitě budu dávat vědět nějak pravidelně ;)
Po týdenním užívání boraxu,teď už kyseliny borité mě dneska začaly silně bolet klouby na rukách(podle doktorky mám zánět měkkých tkání kolem kloubů) a k tomu se přidalo koleno,které mě nikdy nebolelo(a vůbec mě začaly bolet klouby,které nikdy před tím nebolely) a na některých místech je lupenka lepší a tam kde mám bolavé klouby je horší.Jinak mám lupenku slabě ve vlasech a na loktech a pár flíčků na nohách a během posledního roku se mi udělala víc na prstech a začaly mě bolet klouby a dlaně.Dostal jsem dva druhy prášků na bolesti a záněty a po jedněch jsem měl hrozné křeče v břiše a po druhých bolestivý tlak za prsní středovou kostí,tak věřím,že po tomhle se to zlepší.Pokračuju v pití a uvidím dál,je to jen začátek(8 dní),tak věřím,že se to všechno zlepší :)

vrabco:děkuji za vyčerpávající odpověď,moc krásně si to rozebral a vysvětlil a rozpočítal :D :good:
Naposledy upravil(a) rikardo dne úte 08 dub 2014 9:33, celkem upraveno 1 x.


Co tě nezabije,to tě posílí...
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od Kov »

Tak jsem šel včera okolo lékárny a ptám se na kyselinu boritou a prý je jen na předpis. Takže tudy to nepůjde. Budu muset zapátrat jinde.


rikardo
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 27 bře 2014 21:04
Bydliště: okr.Louny
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od rikardo »

V lékárně jsem taky nikde nepochodil,buď neměli nebo nechtěli prodat.Na netu je to buď na IČO nebo objednávaj až od 1000,-Kč . Já vzal tu z Aukra a objednal 3 kg a podělili jsme se o to 3 :D a proti boraxu je to chuťově nesrovnatelný ;)


Co tě nezabije,to tě posílí...
rikardo
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 27 bře 2014 21:04
Bydliště: okr.Louny
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od rikardo »

Tak dnes je to 14 dní co užívám bór(1/4 lžičky kyseliny v litru vody,no někdy možná i víc) a zatím tedy nevidím žádné zlepšení,je to více méně stejné.Ruce bolely tak,že jsem musel začít brát prášky(Ketonal retard) a ruce nebolej a lupenku namažu jen tak jednou týdně.Věřím,že je to ještě krátká doba a že se to zlepšení začne projevovat tak po měsíci,takže ještě 14 dní 8)


Co tě nezabije,to tě posílí...
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od hanka »

rikardo píše:Tak dnes je to 14 dní co užívám bór... Ruce bolely tak,že jsem musel začít brát prášky(Ketonal retard) ....
Ahoj, zkoušel jsi na bolesti MSM? Znám pár lidí, kterým bór také nepomohl, zato velmi dobře reagovali na MSM. Nevím, jestli umí zabrat i na lupénku, ale bolest prý řeší dobře.
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... &hilit=MSM
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3270

Hanka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“