Bór - zkušenosti a diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od martin11 »

když to tedy je tak jak se píše výše, tak se koupí rovnou kyselina boritá....já v lékárně Dr.Max...a namíchám přímo tu kyselinu...8g na litr...m11 :D
a nic ničím nezatěžuju...


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše:když to tedy je tak jak se píše výše, tak se koupí rovnou kyselina boritá ...
Nebo se pro sichr dodá pár kapek HCl. To snad není zas tak tvrdý ořech. Co se týče zátěže NaCl, množství je vyloženě směšné.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Renata
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 20 bře 2014 0:30
Dostal: 4 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od Renata »

Ahoj ,Borax koupíte 500g za 30 kč zadejte do vyhledávače Zboží cz nebo Fichema 1 kg za 59kč.Lékárnice se starají na co to chcete,no Borax se například v potravinářství používá jako potrav.konzervant E 285,je uveden sice jako zdraví škodlivý ale to je jako ta sůl jak píše Slávek ,když vypijete litr octa, tak je po vás taky ,tak to není návod pro sebevrahy ale jen aby se nikdo nebál to prubnout.Těm co školní med.nepomohla mají dobrou příležitost prubnout alternaci.Borax se v Č.R. ale i v jiných zemích používá při výrobě kaviáru.V minulosti se používal na ošetření šunky a masných výrobku,takto byly chráněny před hmyzem.Borax je i ve vitaminových doplňcích.V USA nepovolen jako přídatná látka v potravinách.Hlavní sílu v užívání vidím v tom že AKTIVUJE VITAMÍN D. Takže když budeme každého pěkně zdravit tak se nakonec uzdravíme.Renata


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bór

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tož si taky přisadím s praktickými zkušenostmi. Poněkud na střídačku mně bolí všude možně, hlavně svaly a klouby. Nejvíc mně začalo brát levé zápěstí, kde jsem měl i boule, které mi zmizely během Pearlova semináře v Listopadu. Koncem Února zase jedna začala lízt ven, tož jsem ji zcela brutálně vyždímal palcem a pokoj. Nicméně to zápěstí zcela v pořádku nebylo od léta. Včera už to s ním bylo téměř krušné, až mi tuhlo, ale rozhodl jsem se pokračovat. Dnes ráno skoro fajn a teď večer o něm nevím. Zato mně začalo dost píchat v levém koleni. :dknow: Bóru beru zhruba gram denně a taky sedím denně pár hodin s Godzilou za krkem, ale ta s tím podle mne nemá nic společného, anžto už jsem na ní byl několikrát po celkem dost dlouhá údobí (2 až 4 měsíce) a tohle se nedělo. Uvidíme, jak se to bude dál vrbit. Nyní to vypadá tak, že se snad po těle čistí problémy, na které do teďka se všema mojema experimentama ještě nedošlo. To jsem taky skončil před cca 14 dnama deset dní nejedení.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bór

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Další pozitivní zkušenost http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 32#p127332

:bye: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
zina47
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: sob 01 bře 2014 20:05
Dal: 19 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od zina47 »

Deset dnů beru borax – 1 čajová lžička boraxu rozpuštěná v litru vody, 3x denně čajovou (někdy až polévkovou) lžičku tohoto roztoku. Mám osteoporózu a díky ní stále se zhoršující bolesti zad a kloubů. A stal se takřka zázrak - bolesti ustoupily, byly dokonce dny, kdy mě nebolelo vůbec nic :jump: . Poslední dny mě záda i klouby zase začaly pobolívat (někdy bolí docela dost), tak mě napadá, jestli toho boraxu neberu málo. Asi jsem nepochopila dávkování. Jak často a v jakém množství ho užíváte vy, kdo máte pozitivní výsledky, trvají stále (ty výsledky) nebo zvyšujete dávky podle potřeby? Zina.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

zina47 píše: ... Poslední dny mě záda i klouby zase začaly pobolívat (někdy bolí docela dost), ...
Nazdar Zino. Snad se někdo dále ozve s dalšími zkušenostmi. Jinak bych si typnul, že trpělivost růže přinese. Článek mluví až o 2-3 měsících, než se kloubní problémy naprosto srovnají. Asi bude záležet dost na tom, v jakém je to stavu. S tím dávkováním jsem to taky přesně nepochopil a že jsem po tom znova lezl. Vychází mi to, že člověk má míchat 6g do litru vody, ale v první části, kde jde o artritidu atd, mi to dává dávkování nějak po těch lžičkách, zatímco při candidóze mi to vychází, že má člověk vypít tu flašku denně, i když jen pocucávat a tím rozložit přes celý den :dknow: S tím, co pak je doporučované na vaginální infekce a co se týče celkové jedovatosti mi vychází, že těch 6g denně je bez problému.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
zina47
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: sob 01 bře 2014 20:05
Dal: 19 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od zina47 »

Děkuji Slávku. Ano, namíchání roztoku je vysvětleno celkem jednotně, akorát v užívání jsou značné rozdíly - o celou flašku! a to mě zmátlo. Kdybych měla jistotu že si neuškodím tak budu brát mnohem více. Raději ale půjdu bezpečně, musím, protože jsem ostře sledována rodinou a přáteli, kteří si myslí, že páchám pomalou sebevraždu :D Paradoxně namísto radosti z mého zlepšování (i když vím, že mi zdraví opravdu přejí) vidím, že jsou spokojenější když mohou říkat "my jsme ti to říkali". O něco dávky zvýším, budu brát lžíce polévkové místo čajových a uvidím, otrávit bych se snad neměla, když to jiní berou po litrech.
Zina.


topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od topolovka »

Bor jsem zvýšovala pomalu nejdřív 3x 2ml, postupně 3x 7ml, teď už skoro 3x 15ml. Žádné problémy mi to nedělá, jenom přidávám HCL, té mám nedostatek a s borem to bylo opravdu poznat.


zina47
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: sob 01 bře 2014 20:05
Dal: 19 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od zina47 »

Díky topolovko, tak tedy dělám dobře když zvyšuji. HCl nepřidávám, jak jsi poznala že jí máš nedostatek v souvislosti s bórem? Mně občas po boraxu mírně pálí žáha, tak to mám patrně HCl více, než je zdrávo.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

zina47 píše: ... Mně občas po boraxu mírně pálí žáha, tak to mám patrně HCl více, než je zdrávo.
To je patrně omyl. Borax je dost zásada a HCl by ji měla upufrovat, nebo vyreagovat do neutrálu. Zásada dovede na sliznicích pálit stejně jako kyselina.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
rikardo
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 27 bře 2014 21:04
Bydliště: okr.Louny
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od rikardo »

Ahoj všem,krásně si to napsal a rozebral.Já jsem to zatím jen vše prostudoval,na tento web jsem narazil náhodou a snažil jsem se koupit kyselinu boritou v lékárně,ale u nás jsem měl smůlu.Takže v pondělí půjdu sehnat borax a když to nevyjde,tak si ho budu muset objednat.Mám lupenku od 18 let a teď mě začaly bolet klouby na rukách a některé i otékat,takže to prostě zkusím.Jen mi není jasné,jestli je lepší sehnat kyselinu boritou a nebo tedy stačí ten borax,protože podle toho,co jsi psal je to tak,že 30mg boraxu jsou 3mg bóru.Nevím ale kolik obsahuje kyselina boritá bóru.Asi bude snazší sehnat ten borax a namíchat si 1/4 lžičky boraxu do 1 litru vody a denně vypít.
V boraxové konspiraci se píše...
Nejdříve rozpusťte lehce vrchovatou lžičku boraxu (5-6g) v jednom litru čisté vody. Toto je váš základní koncentrovaný roztok, který držte z dosahu dětí. Standartní dávka je 1 čajová lžička koncentrátu (5ml), která obsahuje cca 25-30mg boraxu a dává kolem 3mg bóru. Berte jednu dávku s jídlem. Pokud se na to cítíte, vemte druhou později opět s jídlem. Pokud nemáte zdravotní problémy, berte to jako doplněk napořád.
Tak jestli 1/4 lžičky v litru vody denně není moc.Je to spíš takové přemýšlení,jestli nevezme člověk málo a nebo moc.
Každopádně,až začnu brát,tak dám vědět,jak to probíhá.
Jinak díky za návod a rady,co jsem se zde dočetl :D

4 Duplikáty smazány. SDK


Co tě nezabije,to tě posílí...
zina47
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: sob 01 bře 2014 20:05
Dal: 19 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od zina47 »

Určitě to v dávkování pomůže - díky :good:
To pálení žáhy také nechápu, občas na to dokonce musím vzít sodu. Zásadou to není, obsah žaludku je skutečně silně kyselý když mi stoupne do krku a po sodě si za chvilku i odříhnu. Možná, že borax vyvolává uvolňování žaludeční kyseliny a uvolní mi ji příliš hodně, zkusím si místo sody vzít další boraxový roztok. Jdu to zkusit, právě mě žáha zase pálí. Napíšu jestli to pomohlo. Zina


topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od topolovka »

Že mám málo HCL jsem poznala, že jsem začala pomalu trávit a bylo mi mírně těžko od žaludku. Problémy s nedostkem HCL mám většinu života. Už ji rok a půl doplňuji a problémy zmizely. Teď ji dávám přímo do připravené skleničky s roztokem boraxu. Musím dát dost HCL, než je kyselina alespoň trochu poznat.


topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od topolovka »

rikardo píše:......... Standartní dávka je 1 čajová lžička koncentrátu (5ml), která obsahuje cca 25-30mg boraxu a dává kolem 3mg bóru. .........
5ml je poctivá polévková lžíce, testovala jsem to stříkačkou. :)


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“