Přírodní produkty a lidové rady ...

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.

Věříte radám našich babiček více než "moderní medicíně" (chemii, technice apod.)

ANO určitě ... lidové recepty vycházejí vesměs z přírody, jsou tudíž mnohem lepší a mnohdy i účinnější ...
50
91%
NE ... jsou to většinou "jenom babské rady" ... moderní pojetí je mnohem progresivnější ...
2
4%
Ostatní ... např. nemám biologické tělo, tudíž nemohu soudit ... ale takovej vyjetej volej ... hmmm, ten dovede potrápit ... :D ...
3
5%
 
Celkem hlasů: 55

LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od LenkaX »

abul píše:
LenkaX píše: Doporučený poměr s piperinem je 1:100, tedy jeden díl piperinu na sto dílů kurkuminu. Tohle je celkem důležité, protože vyšší koncentrace piperinu mohou dráždit trávicí trakt. Fakt, že to "pálí dvakrát :laugh: ", je v tomto případě to nejmenší zlo.
Ahoj a díky za zkušenosti a rady.Mám tedy otázku jak odměřuješ ten 1 díl piperinu ? existuje nějaká měrka v podobě lžičky ? Tak to já jsem zatím yento poměr 1:100 nebrala .Dala jsem 1/2 lžičky kurkumy a na špičku lžičky piperinu.Ten nápad s olejem je supr Mohu použít třeba lněný ? Nebo olivový ? Díky Lenka


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od abul »

LenkaX píše:Ahoj a díky za zkušenosti a rady.Mám tedy otázku jak odměřuješ ten 1 díl piperinu ? existuje nějaká měrka v podobě lžičky ? Tak to já jsem zatím yento poměr 1:100 nebrala .Dala jsem 1/2 lžičky kurkumy a na špičku lžičky piperinu.Ten nápad s olejem je supr Mohu použít třeba lněný ? Nebo olivový ? Díky Lenka
Poměr kurkuminu a piperinu získám tím, že si prostě objednám 100g kurkuminu a 2g piperinu. Vím, psal jsem 1:100, ale sichr je sichr :lol: a mně tahle koncentrace nic nedělá. Nicméně podle tohoto principu to nemusíš složitě odměřovat. Všechno důkladně promíchám za sucha a po dolití oleje znovu. Olej raději olivový nežli lněný, kteýr rychle degraduje, takže pokud bys to měla v lednici třeba 2 měsíce, není to úplně ideální.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od LenkaX »

abul píše: objednám 100g kurkuminu a 2g piperinu. Vím, psal jsem 1:100, ale sichr je sichr :lol: a mně tahle koncentrace nic nedělá.
Díky a ještě otázka,do jakého množství oleje toto množství dáš ? a kolik lžiček této směsi si denně dáš ? Píši denně, protože třeba já to plánuji nějakou dobu brát denně , abych si mimo jiné zrychlila metabolismus.......Díky


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od abul »

LenkaX píše:Díky a ještě otázka,do jakého množství oleje toto množství dáš ? a kolik lžiček této směsi si denně dáš ? Píši denně, protože třeba já to plánuji nějakou dobu brát denně , abych si mimo jiné zrychlila metabolismus.......Díky
Lžiček ?! :o Neblázni!! :D Uvědom si, že bys měla sníst jen 3-4% z předchzího množství kurkumy. Tedy pokud bys za den spořádala 100g kurkumy, tak teď budeš potřebovat jen 3-4g kurkuminu. No, já to zase tak pečlivě neodměřuju. Prostě si dám 3x denně necelou čtvrtku malé čajové lžičky. Dávkování je samozřejmě nejlépe vypozorovat přímo pro své účely a na sobě, ale 4g(čistě jen kurkuminu bez oleje) jsou bezpečná dávka pro dlouhodobé užívání. Směs dělám tak hustou, aby připomínala nutelu. Časem je potřeba ji znovu promíchat, olej se vytěsňuje nahoru. Pozor, barví to jako blázen, ale to určitě znáš. Pokud Ti jde o zrychlení metabolismu, případně o hubnutí, dovolil bych si Ti krom kurkuminu doporučit ještě guaranu, resp. odvar z ní. Ta taky napomáhá spalování tuků, navíc Tě tak nakopne, že Ti určitě nebude proti chuti lecjaká fyzická aktivita.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Lotus
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 15 říj 2015 9:24

Re: oko do duše okno

Příspěvek od Lotus »

martin11 píše:Prosím ví o tomto někdo něco....diagnostika stavu orgánů z duhovky oka...mam jen tyto fotky ...jinak vůbec nic....zdraví Martin11 :lol: p.s. nevím do kterého vlákna to umístit, zdá se mi vhodné toto.
Docela dost zajímavých informací o irisdiagnostice jsem našla na webu http://www.irisdiagnosis.cz/. Přemýšlím že to zkusím, zní to zajímavě :).


unoduo
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: sob 19 lis 2016 16:59

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od unoduo »

...dobrý den ..
jen pro informaci...kolega který je na těchto stránkách znám,...mi poradil brusinkový džem proti chřipce a kdejakým blbostem....nyní mám s mojí manželkou chřipku, oba s manželkou jíme už třetí den brusinky 69 kč jedna sklenice....nic nám nepomáhá...brusinky jíme- necháváme pod jazykem cca 5 minut a tak si hrajem a očekáváme nějaké zlepšení ...ale nic se neděje...dále si děláme z brusinek čaj a také nic...vše je blbost co se tady píše - jen vyhazávání peněz.. !!..kdybych nakoupil raději prášky a kapky byl bych na tom rozhodně lépe...myslel jsem si , že vše uspíším a uleví se nám,opak je pravdou - 7 dní pokusy a až ted se uzdravuji..-.. to umím i bez brusinek,aniž bych za ně utracel a trávil,můj drahocený čas...upozornuji- nekupujte brusinky na tyto nemoci- nebo opravdu nefungují...s pozdravem unoduo...tel 777 97 00 27


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od vokoun »

:? tak si spapejte ty zázračné prášky a čekejte až vám pomůžou :zzz: oni určitě zaberou a asi vám bude i lépe :jump: ale ty vedlejší věci zjistíte až za pár let až se to hezky nashromáždí :mrgreen: a už vás farmaceutický průmysl vítá a doktoři se plácaj po ramenou jak vám zase pomůže :hip: přírodní věci pomáhají ale pomalu :baby:


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od milda »

unoduo píše:...myslel jsem si , že vše uspíším a uleví se nám,opak je pravdou - 7 dní pokusy a až ted se uzdravuji..-..
Přesně podle lidový moudrosti: chřipka léčená trvá 7 dní a neléčená jenomjeden týden.... :D

:D :pivko:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“