Přírodní produkty a lidové rady ...

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.

Věříte radám našich babiček více než "moderní medicíně" (chemii, technice apod.)

ANO určitě ... lidové recepty vycházejí vesměs z přírody, jsou tudíž mnohem lepší a mnohdy i účinnější ...
50
91%
NE ... jsou to většinou "jenom babské rady" ... moderní pojetí je mnohem progresivnější ...
2
4%
Ostatní ... např. nemám biologické tělo, tudíž nemohu soudit ... ale takovej vyjetej volej ... hmmm, ten dovede potrápit ... :D ...
3
5%
 
Celkem hlasů: 55

Crayon
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: ned 29 kvě 2011 19:41
Dal: 6 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Citricidal

Příspěvek od Crayon »

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s Citricidalem kapaným do nosu kvůli dutinám a zánětu středního ucha? Nejsem si jistá ředěním. Kolik kapek Citricidalu do jakého množství vody. Díky!


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Bylinky, které si poradí s bolestí ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od LenkaX »

Nedávno mi bylo poraděno paní co prodává v ajurvédském obchůdku jedno silné přírodní antibiotikum jménem NEEM.V ČR je zakázán jeho prodej, na Slovensku zatím lze koupit.
http://dr.frej.cz/zdravi/neem-skvele-pr ... tibiotikum

Paní prodavačka si Neem velmi pochvalovala , jak jí to zabírá v zárodku třeba chřipky,protože mívá těžké průběhy, s Neemem jde po 2 dnech do práce ;) :bye:


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Jak bojovat s komáry ...

Příspěvek od A(&F) »

... majíce na zahrádce, v pívováře i jinde přebytek "neochočených drzých komárů", začal jsem před časem zkoušet aj rady dle níže uvedených receptů ...

... B-komplex a homeopatika - řadě lidí se osvědčilo denně užívat tabletku B-komplexu jako nejvhodnější prevenci nejen proti komárům, ale i klíšťatům. Pokud užíváte tyto vitamíny, hmyzu pak nevoníte a tudíž se vám vyhne obloukem.

Babské rady - několik rad jak se před komáry chránily naše babičky.

Recept na domácí repelent: sáček rozmarýnu přelijeme litrem horké vody. Louhujeme až do úplného vychladnutí, přidáme lžíci vinného octa, přelejeme do rozstřikovače a aplikujeme na tělo či oděv. Takto vyrobený repelent uchováváme v ledničce.

Polský recept: květ karafiátu dáte do termosky a zalijete vařící vodou. Necháte 24 hodin louhovat, pak zcedíte a můžete používat jako repelent.

Francovkový nálev: do jednoho decilitru francovky dáte lžičku hřebíčku, skleničku uzavřete a necháte týden louhovat. Po týdnu lze používat jako repelent....

Podle vědců je proti larvám i samotným komárů účinnější skořice než repelenty. Výtažek z kůry skořicovníku zabíjí komáry prý dokonce efektivněji, než nejběžnější účinná složka repelentů DEET. To samé prý lze říci o mátě.

(zdroj: ... http://www.novinky.cz/zena/deti/205054- ... marum.html )

... mno, B-komplex sice nic moc, hřebíček dobrej, ale nejvíce se osvědčila máta ... dokonce ji stačí pouze rozmělnit + natřít na kůži / na oblečení ... a je po pisklavém bzučení ... :good: ...

--------------------------------
PeS: ... navíc máty máme všude hromady, tudíž teď celé dny popíjíme vychlazenou vodu (z lednice či sklepa) s naloženými rozdrcenými/rozetřenými lístky různých druhů mát + stévie/lípie + s trochou kyseliny citronové (ať již z vymačkané šťávy nebo z prášku), někdy ještě trochu doslazené cukrem ..... chutná to skvěle ... velmi lahodné a osvěžující to pití ... :) ...... a před chvílí jsem naložil další džbánek, do něhož jsou rovněž přidány prvá rozkvetlá lata černého bezu (no konečně :!: ) ... mňam ... :P ...... (tééda, letos měly bezinky pěéékně dlouhý zpoždění ... :? ... už jsem pomalu začínal mít těžkej absťák ... :D :D :D ) ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Jak bojovat s komáry ...

Příspěvek od abul »

A(&F) píše:... mno, B-komplex sice nic moc, hřebíček dobrej, ale nejvíce se osvědčila máta ... dokonce ji stačí pouze rozmělnit + natřít na kůži / na oblečení ... a je po pisklavém bzučení
Dodal bych snad ještě Šalvěj lékařskou. Ta je taky dobrá jako radarová rušička komárů.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od LenkaX »

Mimo téma (offtopic)
Nejlepší ochrana před klíštaty a komáry je napojení na Matku zemi. Pokud člověk ji chrání,nekoná nic proti přírodě a žije s ní v harmonii, žádný takový hmyz na něj nejde.Ale je to o práci na sobě a o pochopení. je to o vyšších vibracích.To platí i pro parazity :-)Slyšela jsem to v překrásné přednášce v léčebném divadle Gabriely Fillipi s Karaimi

Poslechněte si stojí to za to :-)


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
LenkaX píše:Nejlepší ochrana před klíštaty a komáry je napojení na Matku zemi. Pokud člověk ji chrání,nekoná nic proti přírodě a žije s ní v harmonii, žádný takový hmyz na něj nejde.
... jak potom vysvětlíš, že komáři a klíšťata jdou i na zvířata, kterážto žijí v plné harmonii s přírodou, jelikož jim nic jiného nezbývá ... ;) ...

---------------
PeS: ... jen tak mmchdem, ... komářice sají naši krev, aby mohly dokončit svůj rozmnožovací cyklus ... takže se obávám, že díky tomu s tím žádné "vyšší vědomí" nepohne ani náhodou (tedy pokud se sami komáři nerozhodnou, že svůj rod nechají dobrovolně vyhynout) ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Jak bojovat s komáry ...

Příspěvek od A(&F) »

abul píše:Dodal bych snad ještě Šalvěj lékařskou. Ta je taky dobrá jako radarová rušička komárů.
.... http://www.magazinzahrada.cz/rady-a-tip ... -doma.html ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od LenkaX »

Mimo téma (offtopic)
Myslím ,že je ty vyšší vibrace nepřitahují, je tam nějaká ochrana .A přece jen je rozdíl mezi vědomím nás multidimenzionálch bytostí a zvířaty. Je tam kvantový skok.Tedy pokud se nechováme jako ty zvířata :-)Navíc se můžeme chovat a myslet tvořivě , můžeme si takovou ochranu vytvořit, nic není nemožné, pokud si to neomezíme sami.L


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Crayon
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: ned 29 kvě 2011 19:41
Dal: 6 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od Crayon »

Zdravím, chci se zeptat. Jak dlouho je možné užívat moringu oleiferu bez přestávky? Beru ji teď třetí měsíc a říkám si, jestli by se pak neměla dát třeba měsíc pauza. Nevíte? Díky :)


lena

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od lena »

Crayon píše: moringu oleiferu bez přestávky?
V tomto ti malo kdo poradi, ja ji beru take, ale nekdy prestanu a za nejakou dobu se k ni zase vracim.

Treba vyzkousej ji nebrat co se u tebe zmeni k horsimu a nebo vubec nic. Nejlepe si vse napsat a pak prirovnavat.


Crayon
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: ned 29 kvě 2011 19:41
Dal: 6 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od Crayon »

Díky :) Asi to tak udělám. Nerada bych, aby si tělo na něco zvyklo a pak si neumělo samo poradit.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od milnem »

Přišlo mi poštou,mohlo by to fungovat:

"Vlaštovičníkový olej
V jednom z prvních ročníků Meduňky poradil čtenářům léčitel pan Josef Filip z
Prahy následující účinný a ověřený recept na olej z vlašťovičníku proti klíšťatům,
komárům a velkým mouchám. Doufáme, že tento recept třeba vyzkoušíte a že vám i
v budoucnu pomůže předejít nepříjemným setkáním s klíšťaty...
A panu Filipovi i po letech děkujeme!
Celý vlašťovičník promyjte, nastříhejte do zavařovací sklenice, zalijte
jedlým olejem, uzavřete víčkem a postavte na okno, na slunce na 8-10 dní. Pak
slijte do menších lahviček. Pro tři osoby stačí 50 ml na celé léto. Před
procházkou do přírody si tímto olejem namažte ruce, nohy až po kolena a třeba
i krk. Klíště se vám vyhne.
Mám to léta vyzkoušené. Potírám tím i psa na hlavě a zespodu a bezvadně to
funguje"

M.


LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj je to tak týden co ke mě přišla informace o Piperinu - tj. extrakt z černého pepře .
Kurkuma jak je známo má široké pole působnosti.Co ale dělá ten piperin ,když jej beru s kurkumou ? Zvyšuje její účinnost v těle až 2000x jak jsem četla na netu.
Piperin obecně násobí účinnost jakýchkoliv bylin a co mě také zaujalo v diskusích hlavně žen a dívek ,krásně se s ním hubne. Působí na trávící štávy a zrycluje metabolismus.
Kurkuma s piperinem se dá koupit v tabletách nebo na polském webu se dá koupit Piperin Forte,nebo také v prášku tady-zatím nejlevnější zdroj tady:

http://www.pro-zdravi-az.cz/piperin-/20 ... 5-1-g.html

extrakt černého pepře si to dávám do vody s 1/2 lžičkou kurkumy a piperinu jen na špičku lžičky ,prostě špetičku,já dnes dala víc a pálil mě i konečník :-)
z diskuse
http://www.emimino.cz/diskuse/tablety-n ... te-232203/

další info je na netu běžně :bye: :jump:


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od abul »

LenkaX píše:Ahoj je to tak týden co ke mě přišla informace o Piperinu - tj. extrakt z černého pepře...
Ahoj Lenko. Kurkumin s piperinem užívám s přestávkami asi rok. Předtím jsem bral kurkumu, což je trochu méně pohodlné :oops:. Kurkuma totiž obsahuje jen asi 3-4% kurkuminu, je jí tedy potřeba zhltnout daleko větší množství. To pochopitelně platí, pokud kurkumu užíváte k léčbě. Doporučený poměr s piperinem je 1:100, tedy jeden díl piperinu na sto dílů kurkuminu. Tohle je celkem důležité, protože vyšší koncentrace piperinu mohou dráždit trávicí trakt. Fakt, že to "pálí dvakrát :laugh: ", je v tomto případě to nejmenší zlo.
Osvědčilo se mi předem pečlivě promíchat oba prášky (kurkumin i piperin lze sehant v práškové formě) a poté z této směsi vytvořím pomocí oleje (např. konopný nebo dýňový) homogenní směs pastovité konzistence, kterou mám v lednici k užívání. Kurkumin je totiž rozpustný v oleji a etanolu, takže olej je dobrý nosič a navíc směs zakonzervuje. Zdá se mi to lepší, než na každou dávku odměřovat zvlášť, a taky prášek se mi různě lepil na patro apod. Jarda Zajíček se s tím nepáře vůbec, doporučuje kurkumin přidávat do jídla, což je fajn, když to děláš třeba pro celou rodinu. Mně kvůli přehlednosti vyhovuje víc toto.
Jinak tato směs je docela těžký kalibr na záněty i rakovinu.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“