Přírodní produkty a lidové rady ...

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.

Věříte radám našich babiček více než "moderní medicíně" (chemii, technice apod.)

ANO určitě ... lidové recepty vycházejí vesměs z přírody, jsou tudíž mnohem lepší a mnohdy i účinnější ...
50
91%
NE ... jsou to většinou "jenom babské rady" ... moderní pojetí je mnohem progresivnější ...
2
4%
Ostatní ... např. nemám biologické tělo, tudíž nemohu soudit ... ale takovej vyjetej volej ... hmmm, ten dovede potrápit ... :D ...
3
5%
 
Celkem hlasů: 55

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Přírodní produkty a lidové rady ...

Příspěvek od A(&F) »

O přírodě a jejích schopnostech léčit toho stále ještě mnoho nevíme, ... a je převeliká škoda, že již mnoho znalostí "lidového vědění" z této oblasti zmizelo nenávratně v propadlišti dějin, ... byli jsme příliš slepí a hluší, ... velmi zahleděni do sebe, ... zaslepeni vírou ve vědu a techniku ...

... pojďme tedy "zanechat něco" i pro následujícící generace ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Babské rady

Příspěvek od 1220 »

Před několika lety jsem si vyléčil téměř likvidační chronický zánět průdušek pomocí koupele nohou v horké vodě do které bylo přidáno cca 15 Dkg kuchńské soli. Čím víc vody, a čím bude mít větší teplotu, tím líp.
Denně nebo ob den, až do úplného vyzdravení. :P


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

babky kořenářky

Příspěvek od jeff »

Snad to byla taková písnička či co, znám jen kouse textu "Když člověk přichází do let, všechno ho začíná bolet..." Dneska si každý "normální" člověk zajde k doktorovi, kde mu stejně ve většině případů nedokáží pomoci, možná tam tak vyslechne větu "sie sind ein simulant!" a přes lékárnu, kde si nafasuje chemické léky a jde domů, kde na sobě doporučené produkty farmaceutického průmyslu úspěšné aplikuje. Někdy pomůžou, jindy ne.
Zapomínáme, že aby vznikla z malých kamínků mozaika, musíme použít kamínky různých barev. Nic není ani černé, nebo bílé. Na čisté, přírodní léky se zapomíná, i když vlastně jsou k mání zcela zdarma v podstatě všude okolo nás, jen se musíme umět dívat a znát, co je k čemu dobré. Opravdu by to chtělo takovou babku kořenářku, která prostě ví.

Jeff


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Brusinky jako "všelék" ...

Příspěvek od A(&F) »

... nedávno jsem to popisoval v jiném foru ... a protože je nyní období "angošek", "chřipkoidních onemocnění", "rýmiček" (prý "mužská smrtelná nemoc" na 7 písmen :lol: ), atd., ... dovoluji si Vás s tímto seznámit také ...

... léčivou sílu brusinek jsem objevil na podzim, když už mi nezabírala žádná antibiotika (chtíc nechtíc, bohužel byl jsem nucen po nich sáhnout, jelikož nic "přírodního" již nezabíralo) ... tehdy jsem se nebyl schopen se zabavit již několik týdnů trvající naprosto šílené "chřipajzno_angíny" (??), projevující se především naprosto nezadržitelnými záchvaty kašle, aj 2x za minutu (klidně však po dobu čtvrt hodiny) ... byl jsem tehdy totálně "na dně" ...

... bylo to především na základě tohoto článku http://www.novinky.cz/zena/zdrav/brusin ... vu0nh.html (kde naleznete popis "vlastního účinku na viry a bakterie") ... od té doby je "dlabu" denně (i bez svíčkové ;) ) a hlavně se cítím i mnohem "vitálnější" ... také jsem je doporučil mnoha lidem (jako i např. zde před časem Mimovi) ... a výsledek ??? ... "tisíce děkovných dopisů" ... tady je jeden z nich (od mé "nebožky"), snad vám všem bude inspirací ...
----------------------------------------------------------------------
Brusinky jsem ujedla v pátek večer půl, mno asi třičtvrtě sklenice a bylo líp!!! Kašel se vytratil, rýma zmizela. Celou sobotu mi bylo fajn. Večer se ale vrátil kašel, ale není hořký ani dusivý a v neděli ráno už jen trochu rýma, ale né ta otravná. Od soboty už cucám sušené brusiny, mimochodem, nestát to tolik peněz, tak to můžu klidně preventivně po zbytek života . Vypadá to, že to něco asi fakt dělá. Jen to chce zřejmě více marmelááády ......... ty sušené bych volila fakt na preventivku a marmeládu na šokovou terapii

Dík za radu ......... každopádně mi je líp a to tak, jak by bylo asi tak po deseti dnech se s tím otravovat

Čauky........ Lasice

----------------------------------------------------------------------
... vysvětlení, ... ve středu nastoupila do nové (dlouho vytoužené) práce, ... ve čtvrtek přes den "to na ní sedlo", ... v pátek odpoledne jsem jí poradil "jak z toho ven" (kdy u mne ve firmě po půlhodině "od aplikace" - s vyvalenejma očima nad rychlým účinkem - si už zase dala oblíbenou cigaretku :? ... a těžce přitom nechápala) ... víkend viz dopis výše ... a pondělí už zase zcela normálně "fungovala" ...

... zabírá to spolehlivě i na "holčičí problémy" s "pálivým čůráním" ... dejte o tom vědět svým drahým polovičkám ... většina holek na to dost často trpí (a to tak, že hodně) ... možná si u nich šplhnete ... 8) ... A.

PeS: ... jo a indiáni znají jejich "léčivou sílu" už několik tisíc let, ... brusnice je pro ně dodnes posvátnou a bájnou rostlinou ...

doplněno: ... nejdůležitější je způsob užívání ... lžičku brusinkového kompotu do pusy a žužlat minimálně 3 minuty ... dochází tak ke vstřebávání účinnejch látek přes sliznice ústní dutiny přímo do krevního oběhu ..... takže pokud na vás něco leze, potom tímto způsobem klidně na posezení sníst cca půl skleničky ... u většiny lidí zmizí symptomy během cca 20 - 30 minut ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

Bylinky

Příspěvek od Collodi »

Já na nemoc preferuju čaj.Teda hlavně na kašel a chřipku.

Pěkně zajdu do komory, tam má babička a mamka vyskladaný sušený bylinky(heřmánek, mateřidouška, podběl,
Meduňka, Dobromysl, Maliník, Ostružiník,
Divizna, Černý bez květ, Šípek a taky někým kritizované konopí indické, což je podle mě NEJEN dobrá droga... :smoke: :lol: )
Intuitivně si vyberu nějakou originální směs, připravím si čaj, až to schladne osladím si to medem(otec je včelař a já taky trochu, v čemž vidím velkou výhodu) a nakonec popíjím po malých doušcích...

Nemoc se tak u mě nikdy nezdržuje dlouho, pokud se začnu intenzivně léčit, ustoupí maximálně do týdne ...

Moje prababička byla kořenářka a taky věštila. Např. mé babičce řekla přeně kolik má mít dětí i to že jí 5 dětí zahyne. Vše se splnilo(bohužel).
Já věřím, že tyto schopnosti mají všichni.Bohužel dnešní společenství nedovoluje rozvoj těchto dovedností (darů). Např telekineze, telepatie, vidění aury. Všechno toto je možné, ale člověk to potlačil do takové míry, že pokud si to chceme osvojit, musíme hodně cvičit(myslím že spontánní jevy jsou pouze kuriozitou)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Ponožky ... s přírodním vyhříváním ...

Příspěvek od A(&F) »

... "onehdá" měl můj bráchanec zase "toulavou po světě" a na chvíli zakotvil i v Kanadě (až nahoře a navíc v zimě) ... a protože ho stále zábly "dolní packy", tak se začal shánět po speciální zateplené obuvi ...

... no a tehdy mu místní domorodec doporučil naprosto jednoduchý trik (napsal bych geniální, ale ponechám na vašem zvážení) ... "nech si, co máš, ... boty jsou dobrý, ... ale vem si dvoje ponožky ... jedny tenký a přes ně ještě jedny tlustší, ale hustý (myšleno hustě tkané) ... jo a mezi ně si nasyp pepř." ... :idea: ...

... no když mi tohle po příjezdu vyprávěl, tak jsem to hned při první možné příležitosti vyzkoušel ... a FUNGUJE TO!!!! ... tělesným teplem se z pepře uvolňují různé silice, které podporují "roztažení cév" na ťapkách a tím pádem i krev proudí mnohem rychleji (snadněji) ... a Vám tudíž na ně potom "není zima" ... navíc pepř působí i "antibakteriálně" ... takže je pak možné nezout si boty (a nevyměnit si ponožky) i mnoho dní po sobě ... vyzkoušela to (a potvrdila to) už taktéž spousta našich kamarádů, kteřížto "jezdí ven" (do přírody) i v zimním období ... nohy i docela příjemně "lehce kořeněně voní" :D ... každý si samozřejmě musí najít "to své ideální množství pepřového zásypu" sám ... jako vždy, nic se nemá přehánět, vždyť "dopepřit" lze kdykoliv ... ;) ...

pozn: ... jedna kamarádka si tímto způsobem "vyléčila" aj velmi nepříjemnou plíseň na nohou mezi prstíkama, které se už léta nemohla převelice dlouho zbavit (i přes všemožné snahy lékařů a jejich moderních mastiček) ...

... některé z věcí (řešení problémů) jsou až neskutečně jednoduchý ... a v jednoduchosti je krása ... 8) ... nuo néé ??? ... A.

PeS: ... kdo chodí raději "naostro" (a má lehké SM sklony) může spodní vrstvu ponožek klidně vynechat ... :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

extrakt z citrusových jadier

Příspěvek od jarop »

Existuje jedna velmi účinná látku - extrakt z grepových jadierok.
Je to jeden z najsilnejších antibiotík a desinfikátorov s veľmi širokým spektrom pôsobenia.
Pôsobí proti parazitom, bakteriam, plesniam, dokonca proti niektorým vírusom.
Dokáže to zahubiť aj také odolné potvory ako Giardia a myslim ze aj Cryptosporidium - to su bakterie, ktore vytváraju spory. Inak Cryptosporidium neodstránia bežné dávky chlóru, takže keby sa to dostalo do vody, ktorá sa odoberá prejde to celou vodárňou až do kuchyne, pokiaľ nepoužívajú ozón.
Pri vnútornom použití nehrozí predávkovanie ani vo vysokých koncentraciach.
Vonkajšie použitie je dezinfekcia, odstraňovanie hmyzu - kliešťov apod..
Dá sa to použiť aj na ochranu potravín aby dlhšie vydržali - napr. na ochranu ovocia v skladoch pred plesňami.

Existujú kvapky, prášok, púdre, spreje.
Komerčne sa predáva ako Citrogrep, Citrovital -riedené na 30%,
alebo Citricidal alebo Citridal - riedené na 66%.
http://www.energy.sk/cz/Info/0512/0512.asp
http://www.bady.cz/?page=bady&subpage=39
http://rtj-group.prirodnileciva.cz/grep ... j+dp37567/

Je ešte zaujímavé, že to nelikviduje zbytočne tú potrebnú črevnú mikrofloru.
viď http://www.fitlife.cz/clanky/kandidoza.html

Kvapky alebo prášok sa rozpustí sa to vo vode, a necha sa posobit niekolko minut.
Netreba to z vody odstraňovať. Je to trosku horké ale to nevadi.


Jaro
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

jukl

Příspěvek od Ondřej »

Sana jsem se jednou ptal co si myslí o míře vstřebatelnosti a využitelnosti výživových doplňků jako např. minerálů z lékáren. Odpověď:
"V čechách ste mali génia, pána Ing. Janču. Bol brňák a venoval sa celý život chorým a lacným postupom ako im pomôcť. Doma ho veľmi neuznávali, ale nakoľko naučil nemeckých lekárov liečiť niektoré neliečiteľné choroby, tak ho dostali do sveta a urobili mu tam reklamu. Napásal knihu "co nám chybí", v ktorej sa dočítaš o jednotlivých prvkoch vitamínoch kovoch a ako jih čo najpridodzenejšie dostať do tela. V Poličke na českomoravskej vrchovine pracuje jeho nasledovateľ pán Jukl, má tam aj predajničku s prípravkami, ktoré vynašiel pán Janča, sú mimoriadne lacné a niekoľko násobne účinnejšie ako od komerčných firiem. Vrelo doporučujem. Niekde by mala byť aj Jančova a Zentrichova apatieka. Jančove prípravky, ide o radu Corposan napr Corposaan AL / na alergie/ a pod. je ich vyše 50, by mali byť aj v každej alternatívnej predajni. Aj on používa jednotlivé kovy/ horčík, vápnik.../, ale spracuváva ich tak, že sú skoro na 100% vstrebateľné. Bol prvý ktorý naučil lekárov liečiť alergie. Nikto mu nechcel veriť, tak sa urobila nadácia, ktorá jeho liečebnú kúru vskúšala na deťoch z mimoridne znečisteného prostredia. S dobrými výsledkami. Vedel by som o ňom ešte veľa písať. Skús a budeš prekvapený."

Tak:) http://www.jukl.cz
Tu knížku od Janči mám taky, doporučuju.


Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

melasa

Příspěvek od jarop »

Jeden z moc dobrých produktov na doplnenie minerálov a detoxikáciu je trstinová melasa. V istom období som mal problémy so zdravím.
Až melasa spolu s magneziom mi veľmi pomohli. Mám omnoho viac energie.
Obsahuje mnoho vápnika, draslíka, železa, manganu. Úplne stačí 5 lyžíc denne na plnú dennú dávku týchto látok.
Ešte je tam dosť selenu, horčíka, vitB6.
Našiel som 2 formy:
tuhá melasa v kovovej krabičke
chuťovo príjemnejšia je riedka melasa Blackstrap v sklenenej fľaši


Jaro
vita

něco pro zdraví

Příspěvek od vita »

med a skořice!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: něco pro zdraví

Příspěvek od NAVAR »

vita píše:med a skořice!
Děkuji za sebe i ostatní.
Skořice je skvělá, přidávám ji do bezinkového likéru a pokud mám dost medu tak likér doslazuji medem a nikoliv cukrem.
Jak si vzpomenu dám sem recept.
Přeji pěkný den.


jarda ovčák

ZDRAVÍM PANA NAVARA

Příspěvek od jarda ovčák »

Tento recept si zaslouží zveřejnění, neboť mohu posoudit jeho excelentní kvality. Každý den štopečku před spaním. Pokud však uznáte za vhodné, mohl by jste zveřejnit více vašich pokladů z říše likérů a lihovin. Mnozí by vám byli vděční.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ZDRAVÍM PANA NAVARA

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Tento recept si zaslouží zveřejnění, neboť mohu posoudit jeho excelentní kvality. Každý den štopečku před spaním. Pokud však uznáte za vhodné, mohl by jste zveřejnit více vašich pokladů z říše likérů a lihovin. Mnozí by vám byli vděční.
Taktéž zdravím Jardu Ovčáka :D
Jak už jsem někde citoval tak staří "bylinkáři" říkali před heřmánkem smekni, před bezem klekni.
Jen co si vzpomenu dám sem několik variant receptu a každý si jistě časem naladí správnou chuť, neb někdo rád více hřebíčku, někdo třeba více skořice.
Když jsme u toho medu tak bych sem mohl ještě dát nějaké racepty na medovinu. A díky zdejšímu fóru mám další nápad jmenuje se "Skořicová medovina" Proč ne :D Od včelaře mám slíbenu tak 40kg dobrého medu tak budu tvořit.
A vůbec pokud někdo bude chtít nějaké recepty na vína, likéry medoviny, maceráty, extrakty, bylinky tak ať si klidně napíše. Poradíme, vyzkoušíme. posoudíme... Neboť akcionářem a ani sponzorem Zentivy nejsem a doufám nikdy nebudu :D
Pěkný den a pevné zdraví všem.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

oko do duše okno

Příspěvek od martin11 »

Prosím ví o tomto někdo něco....diagnostika stavu orgánů z duhovky oka...mam jen tyto fotky ...jinak vůbec nic....zdraví Martin11 :lol: p.s. nevím do kterého vlákna to umístit, zdá se mi vhodné toto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
cimirek.

Re: oko do duše okno

Příspěvek od cimirek. »

Dej si do vyhledávače "irisdiagnostika".


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“