Živá a mrtvá voda

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Voda uprostred?

Příspěvek od sano »

A.,
prosím aký význam má tvoja otázka o vode uprostred? O čo ti ide?
sano


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ta uprostřed

Příspěvek od A(&F) »

Edgar píše:Podle logiky věci by měla být neutrální...
sano píše:A., prosím aký význam má tvoja otázka o vode uprostred? O čo ti ide? sano
... souhlas ... také dle mne by její pH mělo zůstat na původní, nebo-li vstupní úrovni (tzn. ... "někde na půl cesty" mezi výsleným pH "e+" a "e-" vody) ... toliko k chemii, ale co ostatní vlasnosti, budou stejné ??? ... již jsem si domuvil zapůjčení přesnějšího "měřidla" (někdy kolem poloviny března, protože teď nemám moc času "na hraní") ... a pokud to bude to bude "jinak", tak by se tohoto dalo možná i použít k různému "čištění" vody ...

... ale kdo ví, jak to ve skutečnosti je, neb "logika věci" mne při různých experimentech "zradila již mnohokráte (nejen mne) ... protože občas je naštěstí něco jinak ... a to je dobře ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

levitovaná voda, microhydrin

Příspěvek od jarop »

Zaujím ma levitovaná voda a koncentrát Patrika Flanagana
(Crystal water, Microhydrin, Megahydrin).
Tiež je to v podstate forma živej vody.
Živá voda má mať vysokú redukčnú schopnosť, alkalické vlastnosti. Tým odbúrava kyslé odpady z tela (napr.kyselinu mliečnu zo svalovej práce) a tiež neutralizuje voľné radikály.
Má niekto z vás ORP merač alebo merač redox potenciálu, aby to zmeral ?
A na porovanie tiež obyčajnú vodu z vodovodu.


Jaro
vili

Živá a mrtvá voda

Příspěvek od vili »

Web o mrtvé a živé vodě : [url] http://www.mrtva-ziva-voda.er.cz


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Příspěvek od Ondřej »

Tak ten květináč je fikanej. Já používal kybl rozdělený přepážkou s okýnkem s vyměnitelným celofánem, kterej ale nesměl vyschnout. Je mi divné, že nepíšeš nic o uvolňování chromu do mrtvé vody (z elektrody). Proto to už nějakou dobu nepoužívám a stejně jsem zdravej. Bylo mi řečeno, že to žlutisko je zoxidované železo, ale pravděpodobnější je chrom. Jestli by taková mrtvá byla dobrá třeba k potřikování květinek proti plísním nevím, nemám jistotu, že ten chrom květinky zpracují na zdraví prospěšnou formu (pokud budou k jídlu). V opačným případě si dobře zamořím záhonky. Nějakou dobu jsem používal i elektrodu uhlíkovou. Ta se ale rozpouštěla a musela být obalená celofánem.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Cr

Příspěvek od jeff »

Pokud nerez obsahuje chrom, dají se použít i jiné materiály, jak jsem psal, doporučený materiál je například platina. Ale to je dost drahé, i když vlastně stačí hodně tenký plech, či spíše folie. Další takový materiál může být titan, který předpokládám žádný chrom neobsahuje a ani jiné těžké kovy. Pak už bez obav můžeme živou a mrtvou vodu pít, až nám budou vlasy vlát.

Jeff


vili
Stálý člen
Příspěvky: 32
Registrován: stř 21 bře 2007 1:45
Bydliště: Praha
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

živá + mrtvá voda - kdo ví, odpoví

Příspěvek od vili »

Ondřej píše:
Je mi divné, že nepíšeš nic o uvolňování chromu do mrtvé vody (z elektrody). Proto to už nějakou dobu nepoužívám a stejně jsem zdravej. Bylo mi řečeno, že to žlutisko je zoxidované železo, ale pravděpodobnější je chrom. Nějakou dobu jsem používal i elektrodu uhlíkovou. Ta se ale rozpouštěla a musela být obalená celofánem.
------------------------------------------------------------------------------------
Naprosto zapomeňte na uvolnění chromu do mrtvé vody. Jednak se používá velmi málo. Důležité je nechat obě vody vysedimentovat, živé stačí 24 hod., u mrtvé asi 7 dní. Také jsem zkoučel různé elektrody, uhlik byl ten nejhorší. Nerez el. používám 22 let, živou vodu pijí dnes a denně s CO2 ke své spokojenosti, i 2 litry. Používám 250 V =, kolísání hladin je nepodstatné, ani jsem ho nikdy nezaznamenal. Při tomto napětí dochází po přeskupení iontů k ohřevu, a je hotovo.

Pro badatele.
Co vnikne jako výsledek, dáme li na obě strany mrtvou vodu , nebo živou ?
Pro upřesnění, co vznikne, je myšleno, jak se změní hodnoty pH na straně anody a katody.

Vezmeme 3(i více) skleničky s vodou, do každé 2 elektrody., propojíme do serie a zapneme na 220 V=. Jaký bude výsledek ?
3 a více skleniček je propojeno pouze vodičem a žádná membrána.

Je možné změnit pH v zavřené PET ?
Změnit pH v zavřené PET, je možné pouze z hodnot zásaditých, to je třeba z 10 pH na 7 pH,
naprosto jednoduchou a přirozenou cestou, ten kdo to dokáže, toho dobře známe, žije kolen nás. Ale kdo to je ???


Pokusy jsem dělal v roce 1990, tak výsledek znám a pH METER mám.

Elektrolyzér neslouží jen pro získání ž+m vody ale má mnohem širší uplatnění.

Zkoumejte a objevujte nový svět .
--------------------------------------------------------------
( jo jo já praktik ….nejdříve provedu, teprve potom uvádím na trh, abych nekázal bludy)
Hledám způsob jak na to přijít , ne výmluvu, ta k ničemu nevede.

vili
Naposledy upravil(a) vili dne čtv 15 lis 2007 20:27, celkem upraveno 2 x.


Voda neni lék ale má léčivé účinky.
Razputin
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 14 kvě 2007 17:10

Re: živá + mrtvá voda - kdo ví, odpoví

Příspěvek od Razputin »

Tak mela by vzniknout jeste mrtvejsi,.. nebo jeste zivejsi

do serie? s polopropustnyma membranama? nenapinej me :)
v kazde bude proces probihat pomaleji?(nizsi napeti?)

v zavrene? melo by stacit elektrostaticke pole :) ale tu polopropustnou membranu bych tam mit mel

(jo jo sem teoretik,.. vyzkousim to az o prazdninach, tak me nenapinej)


"Kdo chce najde zpusob, kdo ne, vymluvu"
vili
Stálý člen
Příspěvky: 32
Registrován: stř 21 bře 2007 1:45
Bydliště: Praha
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

upřesnění

Příspěvek od vili »

Pro badatele.

Pro upřesnění, co vznikne, je myšleno, jak se změní hodnoty pH na straně anody a katody.

3 a více skleniček je propojeno pouze vodičem a žádná membrána. Jak se změní voda ???

Změnit pH v zavřené PET, je možné pouze z hodnot zásaditých, to je třeba z 10 pH na 7 pH,
naprosto jednoduchou a přirozenou cestou, ten kdo to dokáže, toho dobře známe, žije kolen nás. Ale kdo to je ???

-----------------------------------------------
( jo jo já praktik ….nejdříve provedu, teprve potom uvádím na trh, abych nekázal bludy)
Hledám způsob jak na to přijít , ne výmluvu, ta k ničemu nevede.


Voda neni lék ale má léčivé účinky.
Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

živá voda

Příspěvek od jarop »

Urobil som si vlastný prístroj na živú/mrtvu vodu.
Ako elektrody dočasne používam pozinkovaný plech aj keď to nie je moc dobré. Kladná elektroda rýchlo oxiduje.
Nahradím to neskôr nerezovým plecho,.
Používam plastovú nádobu z PP a v nej je keramická miska.
Používam svetlú keramiku bez glazúry, tmavá keramika uvoľňuje do vody nepríjemnú chuť.
Prístroj používa 115V pulzné DC napatie. Je tam trafo 230V-115V(pre spotrebiče na americkú sieť), používam ho ako oddeľovací zdroj, je veľmi lacné.
Prúd je menší ako 0.05 A. Dal som tam umelú záťaž, takže prúd nikdy neprekročí 0.1A.
Nechávam vodu ionizovať 2 hodiny množstvo asi 3 litre.
pred úpravou:
redox potenciál bol +40 až +100mV teda oxidačné látky majú prevahu
pH bolo 5.5 čo je kyslé - zaujímavé akú kyslú vodu bežne pijeme
po úprave:
redox potenciál sa zmenil na -100mV až -220mV, teda redukčné látky majú prevahu
pH sa upravilo asi na 8.5
Nie vždy sa podarí dosiahnuť rovnaké hodnoty. Ani pri rovnakej dobe a množstve vody. Asi je rôzny obsah solí vo vode počas rôznej doby.
Jedna z najlepších web stránok, čo som našiel je:
http://www.h-minus-ion.org/water-ionizers-notes-3.html
Chlapík dosahuje redox potenciál až -790mV, čo je riadna sila.
Po diskusii s ním som sa dozvedel, že používa nízke napatie najviac 26V.
On však pridáva soľ alebo sodu do vody údajne kvôli vodivosti.
Mne sa nikdy nepodarilo prekročiť -220mV. Avšak nič som ešte do vody nepridával. Zdá sa mi, že vodivosť je dobrá, máme dosť tvrdú vodu.


Jaro
Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

živá voda a strava

Příspěvek od jarop »

Ešte jedna zujímavá vec.
Na tejto web stránke http://www.h-minus-ion.org/water-ionizers-notes-3.html
na konci popisuje autor, akú mal spotrebu tej vody keď jedol klasickú varenú stravu.
Potom prešiel na rurovú stravu. Nielen, že mu stačí menšie množstvo tej vody ale energie má toľko, že potrebuje spať o 3 hodiny menej.
Vyzerá to tak, že samotnú vodu vylepšiť nestačí ak človek má nekvalitnú stravu, ale keď sa skombinuje s tým správnym jedlom, hlavne surová zelenina tak sa dejú veci. Úprava vody je až na druhom mieste.
Viac je napr. v knihe od Henryho Bielera.


Jaro
vili
Stálý člen
Příspěvky: 32
Registrován: stř 21 bře 2007 1:45
Bydliště: Praha
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vili »

Jak vypadá jednoduchý elektrolyzér.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) vili dne pon 21 dub 2008 7:49, celkem upraveno 1 x.


Voda neni lék ale má léčivé účinky.
Milan081

Chróm

Příspěvek od Milan081 »

Mrtvu + živú vodu vyrábam už asi rok. Skúsenosti sú len kladné. Vyrábam prúdom asi 50 mA (stabilizovaným) napätie do 40 V, sústava kýbel s kvetináčom. Náplň cca 4 l po 10 hod hotovo. pH mrtvej 2,4.
Elektródy nerez 10 x 10 cm hrúbka 1,5 mm. Obsah chrómu v mrtvej 0,606 mg/l. (Povolený obsah v pitnej vode je 0,05 mg/l). Vadí to alebo áno? Rozbor na chróm bol robený po 2-mesačnom odkalení a filtrácii. Poradte, ak sem ešte niekto chodí. Dik milan081@post.sk


vili
Stálý člen
Příspěvky: 32
Registrován: stř 21 bře 2007 1:45
Bydliště: Praha
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chróm

Příspěvek od vili »

Milane, nepíšeš, jakou nerez používáš. Měla by to být AKVS,Anticorro, vyznačuje se tím, je nemagnetická. Nahraď ten kořenáč sklem a celofánem, a pracuj s napětím 220 V. Doba bude mnohokrát kratší. Chrom v mrtvé vodě vniká úbytkem anody, tato voda se však používá velmi omezeně. Chrom se dá odstranit destilací, pH se nezmění.

Něco více o vodách, elektrodách a těžkých kovech:

Elektrody jsme zkoušeli z uhlíku, nerezu a stříbra. Pro biologické použití je uhlík nevhodný, protože obsahuje cyklická organická pojiva, která se považují za karcinogeny. Ani spektrální uhlík není v tomto směru spolehlivý. Stříbro je biologicky aktivní a je vhodné. Pro některá použití jsou užitečné též elektrody jeho slitin. Elektrody z nerezu jsou nejdostupnější a mají dobré vlastnosti. Z nouze je můžeme získat i ze starého nádobí.

Chróm a nikl se počítají mezi karcinogeny. Proto je nutné, aby zejména živá voda tyto kovy neobsahovala, protože se v různých léčitelských návodech pije. Citlivá metoda atomové absorpce plně potvrdila, že živá voda ionty těžkých kovů neobsahuje. Veškeré stopy těžkých kovů zůstávají ve vnější sklenici, tedy v mrtvé vodě.
Zde ovšem mohou být právě velice žádoucí, nejen pro svůj baktericidní a hojivý účinek, ale i jako potřebné stopové prvky, schopné přispívat k léčení různých nemocí. Tak například se mluví o podpůrném účinku chrómu při léčení cukrovky, zinku pro zlepšování činnosti pohlavních žláz, mědi v souvislosti s krvetvorbou atd.

Mrtvá voda při použití obyčejných nerezových elektrod mívá prý až zázračné účinky při léčení kožních nemocí. Jsou zprávy o úspěšném použití silné mrtvé vody pro sterilizaci chirurgických nástrojů. Mrtvou vodu lze kloktat, přikládat ji v obkladech a v malém množství je možné ji pít. Její složení (jakož i živé vody) lze měnit nejen elektrodami, ale různými přísadami do vody před její elektrolýzou (soli různých kovů, Mg, K, Ag, Zn), dokonce můžeme místo pramenité vody nalít do přístroje bylinné čaje. Zde jsou široké experimentální možnosti, které však nejsou předmětem našeho sdělení. Proto se v závěru omezíme na předložení výsledku našich analýz.

Chemické reakce na těžké kovy byli dělany dimetylglycerinem na Ni, difenylkarbazidem na Cr, rhodanidem amonným na Fe. V mrtvé vodě byly všechny tyto reakce průkazně pozitivní. Kvantitativní analýza metodou atomové absorpce ukázala v živé vodě stopy Fe (2-4 ppm), zhruba dvojnásobek množství zjištěného v použité vodě vodovodní. Těžké kovy byly v mrtvé vodě zjištěny v tomto množství : Cr...3-7 ppm; Ni...1-3 ppm; Mn...1-2 ppm; Cu...0-1 ppm; Fe...asi 40 ppm.
1 ppm znamená 1 mg v 1 litru vody

Podle Welcherase považuje na kritickou horní mez ve spotřební vodě dočasně 0,07 ppm Cr, Mn i některých dalších těžkých kovů. Tato norma se uznává mezinárodně. V naší literatuře se najdou podrobnější údaje např. v knížce Bencko, Cikrt, Lener: Toxické kovy v životním prostředí - Avicenum 1984, kde je i obsáhlý seznam literatury. Množství odborných praxí však vyplývá, že množství kovů obsažených v mrtvé vodě je právě vhodné pro cílenou terapii řady onemocnění. Systematické popíjení této vody (mrtvé) jen tak bez lékařského zdůvodnění však není vhodné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Voda neni lék ale má léčivé účinky.
Joan
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01 úno 2007 14:39

ž+m výroba pro Viliho nebo někoho poblíž

Příspěvek od Joan »

Vili, jsem z Prahy, vyrábím si Koloid. Stříbro, ale na ž+m bych potřebovala, zda by mi někdo nepomohl zprovoznit jednoduché zařízení. Měla bych k dispozici kulaté stříbrné elektrody 3 mm, pokud by to k něčemu bylo užitečné. Kádinky bych u máti (chemika v důchodu) snad taky nějaké našla, kdyby bylo třeba. Pomohl bys mi, vyrovnala bych se s tebou. Díky, můj mail je va.jo@seznam.cz.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“