Autopatie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Autopatie

Příspěvek od milda »

dal jsem tento příspěvek do "Autohemoterapie", na pootovu radu dávám i sem, kam zřejmě také patří:

tedy jedná se o metodu Mgr Čehovského, vynikajícího homeopata. Tady mgr Čehovský vyvinul metodu, která pracuje s autoimunitou, ale vylepšil ji svými zkušenostmi z homeopatie...

http://www.srtmetoda.cz/?page_id=35


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

Mám pocit, že autopatie je metoda "podle našeho gusta" a pokud ne úplně nás všech, tak zcela určitě mého.
Je jednoduchá, levná, nevyžaduje žádné speciální znalosti a prakticky neumožňuje žádný omyl.
Zatím toho o ní vím velice málo, ale už na první nástřel to vypadá, že má opravdu dobře "našlápnuto". Její základní princip, zjednodušeně řečeno, je podobný jako princip homeopatie. Ta vychází z praktické, byť obtížně pochopitelné zkušenosti, že pokud podáme tělu velice slabou, až téměř nepostřehnutelnou informaci o látce, která jeho potíže způsobila, dokáže se samo této škodlivé látky nějakým způsobem úspěšně zbavit. Že se jedná skutečně jenom o informaci, bylo prokázáno ředěním roztoku na mnohem více dávek, než kolik molekul látky obsahoval výchozí roztok, přičemž všechny dávky byly stejně účinné, a to i přes to, že většina z nich neobsahovala žádnou molekulu dané látky. Právě tento fakt nejvíce irituje odpůrce homeopatie.
Z mého pohledu nevýhodou homeopatie je nutnost přesného diagnostikování a náročná příprava "léčiv", což prakticky vylučuje "takové to domácí kurýrování".
U autopatie je situace značně rozdílná a pro nás mnohem výhodnější.
Diagnostika u ní totiž zcela odpadá díky tomu, že výchozí "surovinu" pro výrobu "léčiva" dodává přímo náš organizmus ve formě našich slin a nebo dokonce našeho dechu. V těchto "surovinách" jsou již obsaženy všechny informace o našich zdravotních abnormalitách, které chceme a také můžeme touto metodou řešit. Ovšem v té podobě, v jaké z nás slinami a nebo dechem vycházejí, nejsou přímo použitelné, protože nejsou dostatečně naředěné!
Takže na řadu přichází "velké kouzlo bílého muže", které spočívá v tom, že malé množství slin se rozředí velkým množstvím vody - a "lék" je hotový, navíc v až nadbytečném množství, tedy například jeden až tři, případně šest litrů. Ještě zajímavější je postup extrahování "léčiva" z vlastního dechu - prakticky stačí vydechnout úzkou trubičkou do stejného množství vody.
Voda je vhodná co nejčistší pitná a nádoby skleněné.
Vhodné "ředění", které odpovídá potenci homeopatik, se nalézá postupným zvyšováním množství vody od jednoho litru a rozhoduje vlastní "pocit", kolik je akorát.
Dávkování, tedy jaké množství se pije a kolikrát za den, jsem nenašel, ale předpokládám, že i tady se bude nutné zřejmě řídit hlavně vlastním "pocitem".
Doufám, že pro vzbuzení zájmu o tuto metodu by to mohlo stačit a uvítám jakékoli další zpřesnění či uvedení na pravou míru někým znalejším.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lena

Autopatie

Příspěvek od lena »

Myslim si, ze toto tema potrebuje svoje vlakno nebot se zde jedna o zcela jinou moznost leceni,

take by bylo nutne sem presunout ty clanky z "metody leceni"


Ja jsem jiz asi pred rokem na tuto informaci v internetu narazila, ale nemela jsem cas nebo nebyla tak zrovna pozorna, no skoda, mohla jsem tuto metodu jiz pouzivat drive.
Az ted jak ji sem tu informaci dal Milda jsem jaksi spozornela a neco jsem zacala delat.
Zabyvam se tim intenzivneji take a jen muzu potvrdit, ze to funguje, prvni jsem si vyzkousela rozredeni slin dle navodu, prvni jenom 1,5 l vody a pak denne zvysovala jako kazdy den pridala asi 1 l vody a prisla jsem na cele 4, kazdy litr dava rozredeni ci potenci C40.

Ale to nemusi byt, staci jednou tydne si udelat rozredeni a toto pouzivat jako si natrit cele celo, tomu se rika treti oko ci 6.cakra. Opravdu jsem citila jiz po prvnim pouziti prijemnou ulevu. Tak jsem si tim natrela cely oblicej. Take jsem mela presne ty ucinky, ktere me telo vzdy jako v zatezich ukazuje ci ukazovalo. Jsem zatim na zazatku a tak musim jeste pockat nejaky ten mesic.

Take jsem to jiz vyzkousela i s dechem a pak jsem tuto substanci prevarila, doporucuje to prave p.Cehovsky. Nebot je nutne pokud mame v tele parazity, plisne, viry aj., ze je nutne tuto informovanou vodu prevarit a az pak ji redit dle navodu jak nahore uvedeno, prolevat to cistou vodou. Ma to pry vetsi ucinek a neinfikujeme se prave tema virama a pod. znovu. Neni nutne to nakonec redit alkoholem, aby mohla byt substance dele skladovana.

Autopatická lahvička

v priloze


Autopatická lahvička je určena pro přípravu autopatického potencovaného (homeopaticky vysoce ředěného) preparátu z vlastní tělesné informace (sliny nebo dechu) osoby, která má být pozitivně ovlivněna. Produkt ředění může na základě resonance příznivě působit na jemnohmotný (z materialistického hlediska nehmotný) frekvenční organizační princip v člověku (vitální sílu, pránu), může nastolit zlepšování jeho funkce, a tím v delším průběhu času postupně vnášet do systému člověka harmonii na všech jeho úrovních.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lena

Re: Metody léčení

Příspěvek od lena »

pooto

mas zcela pravdu take neco delam a ted jsem zalozila vlastni vlakno o teto moznosti leceni. Je to opravdu vynikajici. Muzu vrele doporucit pro lidi, kteri velmi jemne vnimaji.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

Souhlasím, že to bude na samostatné vlákno a přesunu to sem - jenom to přesunuté přijde na začátek.

Zatím to vypadá, že použití dechu je účinnější, takže bych se chtěl soustředit hlavně na tento způsob. Pak by bylo dobré najít nějakou levnější náhradu autopatické lahvičky, protože ta stojí 600,- Kč. Zatím jsem přesvědčen, že se dá použít i něco méně specializovaného, ku kterémuž názoru mě přivádí nádobky zvané "kundiky" (není to překlep a ani sprosté slovo :D ), které se k téže proceduře běžně používaly. Tyto kundiky také silně otřásají mojí důvěrou v tvrzení, že po třech měsících používání je vhodné autopatickou lahvičku vyměnit za novou, protože ve skle již zůstávají zakódované "staré" a neplatící informace. Myslím, že pokud je to opravdu tak, tak je určitě možné ty informace nějak "vymazat", což bude jistě za míň než šest stováků.
Další doporučená, a také dost značná investice je do čističky vody. Proti čisté vodě jsem nikdy nebyl a jsem znám co fanatický propagátor vody pramenité, ale tady značně váhám. Ve vodovodní, tedy "kohoutí" vodě může ledacos scházet a ledacos přebývat, ale běžně ji pijeme tak jak je. Na to naše tělo reaguje, což se projeví v našem dechu jako informace, která se stává "léčivou" či účinnou až po patřičném zředění - potencování. Přičemž se to ředí toutéž vodou, na kterou informace reaguje, ovšem látky obsažené ve vodě zůstávají v původní síle, takže neředěné a tudíž i pro autopatický proces neúčinné.
Můžu se samozřejmě hrubě mýlit, ale myslím, že je možné bez obav používat tu vodu, kterou máme k dispozici a případně si z více možností vybrat tu kvalitnější.
Dalším aspektem je to, že že při vyšším potencování dostáváme "léčivé" vody mnohem víc, než můžeme pro léčení spotřebovat. Z toho důvodu se mi zdá výhodnější několikastupňové potencování, které je běžné v homeopatii.

Zdravím - poota
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od cimirek »



Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od milda »

poota píše: Tyto kundiky také silně otřásají mojí důvěrou v tvrzení, že po třech měsících používání je vhodné autopatickou lahvičku vyměnit za novou, protože ve skle již zůstávají zakódované "staré" a neplatící informace. Myslím, že pokud je to opravdu tak, tak je určitě možné ty informace nějak "vymazat", což bude jistě za míň než šest stováků.
Víme, že voda ztrácí informace převařením (dokonce i kapalné homeopatické léky by se měly vylívat do odpadu převařené...)
Ale homeopati doporučujou znovu použité lahvičky ještě "desinfikovat" v troubě na 120 st.C. Dělám to tak i mezi jednotlivými potencemi. Ale jelikož jsou i běžné hom. léky obsahující různé potence od stejné látky, asi by nepatrné znečištění téměř tímtéž nemělo viditelně vadit....
...takže pokud by se ty pootovy kundiky vyhřály pár minut v pečící troubě na kolik snesou, asi by to fachalo. Běžná trouba dosáhne 250st.celsia, to by zřejmě na pár minut mělo stačit a keramika by to měla snést...?

Pooto, kde se dají ty krásný nádobičky koupit a za kolik?

..a co bys na filtrování vody řekl tomuhle:
http://www.filtracevody.cz/store/

mám tu nejlevnější variantu, teče z toho téměř destilka. Když bolejí ledviny, piju, pomůže. Pravděpodobně jak je ta voda "hladová", tak rozpouští a odvádí z těla i různý sajrajty... :pivko:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

milda píše:Pooto, kde se dají ty krásný nádobičky koupit a za kolik?

..a co bys na filtrování vody řekl tomuhle:
http://www.filtracevody.cz/store/
Nepochybuji o tom, že se Ti líbí, ale jsou nejspíš z nějakého muzea, fotky jsou konkrétně z http://www.autopatie.cz/clanky/jemnohmo ... -dechu.htm
a na dotaz "kundika" Ti strýček Google vyštrachá i další :D


Co se týká autopatie, tak mám pocit, že jde o prastarou techniku, jak nám dokládají právě kundiky. V tom případě mám za téměř jisté, že se nějaké "čištění" kundik nekonalo, protože to byl nejspíš předmět ryze osobní, takže "čištění" bylo vhodné jenom při změně majitele. Pro chudší vrstvy, což je mimochodem i náš případ, se nejspíš používala nějaká jednodušší a hlavně levnější náhrada - předpokládám větší nádobu pro postupné ředění a nějaké brčko.

Co já na filtrování vody - za nejlepší a nepřekonatelnou považuji vodu pramenitou, nicméně se domnívám, že se používala voda, která byla na místě k dispozici. Její případné znečištění, jak jsem letmo již naznačil, zůstává na hrubohmotné úrovni, takže se "léčivého" procesu neúčastní. Autopatií se dociluje tělesného prostředí, ve kterém se bacily a jiné potvory dobrovolně neusadí - a když už, tak v něm stejně nedokáží přežít. Jedná se o to, že rozhodující nejsou bacily, jak původně tvrdil Fleming, který až na smrtelné posteli přiznal, že neměl pravdu a rozhodující pro šíření nákazy je právě prostředí.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od cimirek »

A keramickou čajovou konvici by na ten účel využít nešlo?


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »



Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

cimirek píše:A keramickou čajovou konvici by na ten účel využít nešlo?
Myslím, že jo. Čehovský se dokonce zmiňuje o lázeňských konvičkách na pití minerálek. Mám dojem, že se jedná jenom o "probublání" vody tím výdechem, takže je potřeba to nějakým způsobem dostat kus pod hladinu - brčkem, náklonem a nebo nějak jinak. Zatím toho vím moc málo :(

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lena

Re: Autopatie

Příspěvek od lena »

cimirek píše:A keramickou čajovou konvici by na ten účel využít nešlo?
Ja momentalne pouzivam sklenenou varnou konvici (nez budu mit orginalni sklenicku, me to proste zajima, chci vedet jaky bude, ci kde bude rozdil), nadycham do ni a trochu slin, pridam trochu ciste vody, necham prejit kratce varem a po schladnuti to zredim dle potreby, tedy odleju skoro vsechno a necham neco na prst na dne, doleju dalsi vodu a to delam az mam potrebnou potenci. Funguje to bezvadne. Natiram si celo a nekdy zkousim dle potreby i cely oblicej. Nekde jsme cetla, ze nejdulezitejsi body jsou koren nosu, spanky, celisti a take okoli, kde mame ohryzek. Ja to naplacam i na 5. cakru, zde je stitna zlaza a myslim si, ze je take dulezita. Ale i tak staci opravdu jenom to celo a par kapek do pusy. Hned je to znat. Uz se me nekdo ptal co delam, ze pusobim tak spokojene. No on to pan Ing.Cehovsky pise, ze to ovlivni pozitivne nasi karmu. A u me byla porad ci stale jsem bojovala proti urcitemu stresu. To jenom pro dalsi informaci, pokud by to nekoho zajimalo. Jsem nadsena !!!!!!!


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:Ještě zajímavější je postup extrahování "léčiva" z vlastního dechu ...
... a nemůže mít nakonec s touto metodou něco společnýho i tzv. "dýchací sifon" od Břéti ??? ... ;) ... http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdr ... fonem.html ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od cimirek »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

A(&F) píše:... a nemůže mít nakonec s touto metodou něco společnýho i tzv. "dýchací sifon" od Břéti ??? ... ;) ... http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdr ... fonem.html ...
Ten dýchací sifon funguje ve dvou rovinách - v jedné nutí k intenzivnějšímu dýchání přebytkem kysličníku uhličitého - ten způsobuje pocit "nedostatku kyslíku", který nutí k nadýchnutí. Tím se dociluje stejně intenzivního dýchání jako třeba při běhu - je to výhodné pro starší a nepohyblivé lidi, protože tímhle způsobem si "plícemi" mohou "zaběhat" na libovolně dlouhé trati.
Druhá rovina je masáž plic pulzujícím proudem vzduchu - té pulzace se dociluje probubláváním přes vodu.
Pro autopatii to nelze využít, protože sifon není "absolutně" čistý, takže voda v něm obsahuje i velké množství cizích vibrací/frekvencí/informací. Navíc obsažené informace jsou neředěné, takže mohou ovlivňovat jenom nejhrubší hmotnou úroveň, na což nemají potřebnou sílu a navíc by na ni působily ve stejné úrovni, přičemž ovlivnit ji mohou jenom v případě, že na ni působí "shora" neboli z vyšší/jemnější úrovně. Té mohou docílit pouze ředěním/potencováním.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“