Šetření Paliva Pomocí Magnetů

Návrhy konkrétních zařízení.
Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Šetření Paliva Pomocí Magnetů

Příspěvek od Majkl1 »

Určitě mi někdo poradí.
Včera jsem chtěl zkusit dát magnety jak mi Martin11 doporučil (z HDD). Mám ale problém je tam fouknout, protože nejsem prostě schopný je uchytit aniž by mi zklouzly po sobě (odpuzují se). Jsou prostě moc "silný" a půlměsícovitý tvar není zrovna ideální. Nemáte někdo fígl jak na to?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Magnety z HDD

Příspěvek od poota »

Tyhle magnety nejsou zrovna ideální - kromě rohlíkového tvaru taky ještě mají na stejné ploše oba póly, takže je potřeba je dát proti sobě v takové poloze, aby se navzájem přitahovaly. A připevňují se kromobyčejně blbě :( - snad nejlíp to jde "napříč" a přitáhnout drátem provlečeným skrz ty díry pro šrouby.
Obyčejné ploché neodymy nebo feriťáky se dají úplně pohodlně k sacímu potrubí přilepit kobercovkou nebo Gafou.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Kdo to zkusil.

Příspěvek od hapalainen »

Na výfuku už mám magnety hodně dlouho. Kdyby se přidaly další na sací potrubí, co to udělá? Sečte se účinek, nebo vyruší?


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kdo to zkusil.

Příspěvek od poota »

hapalainen píše:Na výfuku už mám magnety hodně dlouho. Kdyby se přidaly další na sací potrubí, co to udělá? Sečte se účinek, nebo vyruší?
Účinek magnetů na výfukovém potrubí osobně hodnotím jako "neznatelný".
Pokud se přidají na prázdné sací potrubí, předpokládám, že bude účinek obdobný a nejspíš se nepozná, jestli jde o součet a nebo rozdíl obou účinků.
Ale pochopitelně se můžu mýlit a správnou odpověď dá příroda pouze tomu, kdo se opravdu zeptá skutečným experimentem :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
galapetr
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 19 bře 2007 9:28
Bydliště: Vimperk

Trochu znatelný je

Příspěvek od galapetr »

Buděš to muset vyzkoušet, těžko tyhle věci předpovídat. Je to 50 na 50. Nanejvýš vznikne "magnetický chaos".


Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Suchý spořič UF

Příspěvek od Majkl1 »

A já doplním jednu praktickou radu. Pokud přijdou na řadu magnety z HDD, tudíž zřejmě i s podložkou, tak to dost váží a pokud to dáte jen na plastovou hadičku, může se vám stát to, co mě - díky vibracím motoru se konec hadičky uklepe. Je potřeba to dobře upevnit a zabránit rozkmitání hadičky.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Suchý spořič UF

Příspěvek od martin11 »

Majkl1 píše:A já doplním jednu praktickou radu. Pokud přijdou na řadu magnety z HDD, tudíž zřejmě i s podložkou, tak to dost váží a pokud to dáte jen na plastovou hadičku, může se vám stát to, co mě - díky vibracím motoru se konec hadičky uklepe. Je potřeba to dobře upevnit a zabránit rozkmitání hadičky.

ano , dobrá připomínka....myslím, že by bylo dobré pod magnety vložit tenký kousek molitanu nebo gumy/ tak 1 mm/ trvalé vibrace jsou nebezpečné. u mého auta se to ale za 3 roky provozu neprojevilo...harddisk magnet stažen Cu drátkem a oizolován - připevněn- znehybněn izolepou m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Suchý spořič UF ...něco k magnetúm...

Příspěvek od laik »

Dotaz trochu mimo Uf : martin11 dá se na ten přívod paliva použít(navlíknout) i toroid magnet z mikrovlnky???
a další laickej dotaz,dá se třeba kolem trubky sání v které je UFko namotat drát a udělat něco jako mag. komoru? jakej to bude mít vliv na to UFko?????...


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Suchý spořič UF

Příspěvek od martin11 »

zdravím...jiné varianty jsem s magnety na palivo potrubí jsem nezkoušel. ...to co jsem měl bylo asi maximum...pokud někdo něco zkusí tak napište...jal píše Poota, zusit a pokud to "něco" šetří, tak s tím už nehýbat...podruhé se to nepodaří :idea: ....proč...jednoduchá odpověď...protože jsme Dronti :bye: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
papax
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: pon 02 črc 2007 21:20
Bydliště: MB

Re: Suchý spořič UF

Příspěvek od papax »

martin11 píše:zdravím...jiné varianty jsem s magnety na palivo potrubí jsem nezkoušel. ...to co jsem měl bylo asi maximum...pokud někdo něco zkusí tak napište...jal píše Poota, zusit a pokud to "něco" šetří, tak s tím už nehýbat...podruhé se to nepodaří :idea: ....proč...jednoduchá odpověď...protože jsme Dronti :bye: m11 :D
A co zkusit tohle? Zná to někdo?
http://aukro.cz/tnwl-magnetizery-expand ... 21818.html


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Suchý spořič UF - TNWL

Příspěvek od poota »

Nechat si to poslat má význam snad jenom tehdy, když člověk nemůže sehnat samostatné magnety.
Ty dva proti sobě na palivové potrubí jsou celkem jasné, ale musí se najít kus nemagnetického potrubí.
Ta čtveřice magnetů na vzduchovou hadici mi dává dost nelogické magnetické pole - buď dva magnety a nebo magnetů šest, aby se mohly "prostřídat". Hmotolové držáky vypadají docela úhledně, ale na jejich trvalou pružnost bych se raději nespoléhal.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Re: Suchý spořič UF

Příspěvek od hapalainen »

Všechno beru, ale jak může ovlivnit životnost čerpadla, když je to až za čerpadlem?
12. Prodlužuje životnost palivového čerpadla


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Suchý spořič UF - TNWL

Příspěvek od poota »

Za ty peníze "to musí zlepšovat" pokud možno všechno, divím se, že to nesnižuje i opotřebení pneumatik :D .
Taky jsou legrační ta procenta - škoda že k nim nepíšou, z čeho jsou - kdyby se to mohlo nasčítat, tak bude spotřeba skoro poloviční :shock:
Že magnety fungují, to je jasné - a dokonce rozeznatelně. Ale takový úžas, jako z toho dělají oni, to zas není.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
papax
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: pon 02 črc 2007 21:20
Bydliště: MB

Re: Suchý spořič UF - TNWL

Příspěvek od papax »

S magnety jsem vloni jezdil Fabií asi 1000 km. Měl jsem 6 magnetů z HD na hadici sání za filtrem. Vše jsem zapisoval a tankoval poctivě do hrdla. Úspora byla největší s lehkou nohou a dobře nafouknutými pneumatikami. Ještě zkusím magnety na přívodu paliva, ale tam je problém s umístěním. Základní UF v sacím potrubí mi také nic neušetřilo. Asi dělám někde chybu. Všem badatelům přeji zdar!


Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Re: Šetření Paliva Pomocí Magnetů

Příspěvek od wolf234 »

MNE TIE MAGNETY na 1,9 octavii ušetrili asi dva deci na sto km to ufko bud nič alebo možno pol deci dalšie deci ušetrila vimena oleja za 5w40 takže z povodnej spotreby asi 4,9 l mam teraz zo všetkymi tymito vecami 4,7l- 4,6/100.


Odpovědět

Zpět na „Stavebnice“